RE: Tanak endometrij (sluznica materice) (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Wish -> RE: Tanak endometrij (sluznica materice) (10.5.2013 23:48:00)

I mene isto zanima kako i na koji način učiniti endometrij malo debljim ,postoji li uopšte način za takvo što?




kokouli -> RE: Tanak endometrij (sluznica materice) (11.5.2013 8:08:00)

Wish ,ja vise nemam pojma oko tog endometrijuma ,neko kaze fitoestrogenima ,ginko iloba ,b vitamin,bezalkoholno pivo,cvekla ,ananas ,Estrofem lijek.....Reci cu ti samo da je meni uvijek bollji kad nisam nii nacemu ,nego kad me stimulisu ,pa sad znaj gdje je kvaka .




selmica79 -> RE: Tanak endometrij (sluznica materice) (3.7.2013 0:37:44)

A koja debljina je najbolja za trudnocu? 13. dan ciklusa endometrij mi je bio 8,5 mm a jos nije bila nastupila ovulacija ?
Nova sam pa me sve interesuje , hvala




Andy_Bec23 -> RE: Tanak endometrij (sluznica materice) (3.7.2013 19:00:33)

selmica79 endotermij ti je dobar ja mislim da bi trebao biti 10 da bi se plod uhvatio, a tvoj je super taman ce da naraste jos dok se oplodjena jajna stanica nespusti iz jajnika u maternicu.... Od srca zelim da zatrudnis sto prije

Ananas je dobar za debljanje




minchis -> RE: Tanak endometrij (sluznica materice) (4.7.2013 14:08:04)

selmica79 moj je 30.dan ciklusa bio 11,8 i bila sam trudna ako ti moze to sta pomoci :) od srca zelim da sto prije ugledas [sm=rozacrtici.gif]




selmica79 -> RE: Tanak endometrij (sluznica materice) (21.7.2013 20:37:10)


IZVORNA PORUKA: minchis

selmica79 moj je 30.dan ciklusa bio 11,8 i bila sam trudna ako ti moze to sta pomoci :) od srca zelim da sto prije ugledas [sm=rozacrtici.gif]



Onda je to super!!! Hvala velika na odgovoru , ma nova sam pa ne znam bas puno o svemu [sm=zmeden.gif]




mama3333 -> RE: Tanak endometrij (sluznica materice) (5.8.2013 16:12:15)

svježi ananas je sto posto dobar za endometrij i to onaj tvrdi središnji dio,a pomažu i brazilski oraščići pokušajte




Badema -> RE: Tanak endometrij (sluznica materice) (21.8.2013 9:50:18)

Pozdrav svima,
i meni je u nalazu pisalo endometrij hiperhogen 7 mm, bio mi je 15 dan ciklusa. Doktorica mi je rekla da je upravo tada bila ovulacija. Na kraju pregleda je rekla da je sve u redu, "školski" primjer. I ja sada čitam da neki kažu da je ovo tanak endometrij. Posebno me zabrinjava jer sam nakon toga imala i manje krvarenje i taman se ponadala da je implantacijsko, ali.... dobih :(.
Trenutno se nadam, kasni mi jedan dan ;)




no idea -> RE: Tanak endometrij (sluznica materice) (30.8.2013 16:10:38)

cure, ja sutra imam zakazanu iui (14.dc),preključe mi je endo bio 7,5 mm, a vodeći folikuli 19,17 i 15,5- sve to 11.dc. Šta mislite o tome? Ubijam se ananasom, ali ciklu ne mogu ni primirisati...muka mi je od nje.Dr je rekla da je to ok, mada se meni endometrij čini tanak. Bila sam na stimulaciji klomifenom 5dana, 2X1, i primila tri menopura 3., 5. i 7.dan. Inače, ovo mi je prva iui. Savjeti?




dandi84 -> RE: Tanak endometrij (sluznica materice) (30.8.2013 16:21:48)

Ako je doktorica rekla da je u redu onda je u redu...Ja ipak mislim da je malo potanak a da nije nista strasno...Ipak to je posledica uzimanja Klomifena...Ako ti je sutra IUI onda i nemas vremena da ga zadebljas...On u nirmalnim okolnostima naraste 2mm dnevno...Ja sam za isti problem uzimala 3 brazilska oraščića dnevno, pila bezalkoholno pivo i vitamin E-200 po jednu taboletu dnevno i naravno ananas svijezi ili u konzervi...Sve sam to konzumirala dok sam pila Klomifen do O a posle nastavim samo sa oraščićem i vitaminom....Nisam ni ja cveklu jela...I ja sam bila na Klomifenu prošli mjesec i predprosli pa sam se trudila da malo ojačam endometrij i ovaj mjesec je sve hvala Bogu dobro bilo 10 mm...




no idea -> RE: Tanak endometrij (sluznica materice) (30.8.2013 16:49:38)

hvala na brzom odgovoru, dandi [sm=smiley31.gif]
reci mi, molim te, je li normalno da sam poslije štoperice skroz napuhana, užas, ili je to od previše ananasa možda?[sm=zmeden.gif]
nadam se da se endić malo ''udebljao'' od preključe-bar još 2mm od ovolikog ananasa. vidjećemo valjda sutra, ako bude sve ok...




dandi84 -> RE: Tanak endometrij (sluznica materice) (30.8.2013 16:53:26)


IZVORNA PORUKA: no idea

hvala na brzom odgovoru, dandi [sm=smiley31.gif]
reci mi, molim te, je li normalno da sam poslije štoperice skroz napuhana, užas, ili je to od previše ananasa možda?[sm=zmeden.gif]
nadam se da se endić malo ''udebljao'' od preključe-bar još 2mm od ovolikog ananasa. vidjećemo valjda sutra, ako bude sve ok...

Jeste sigrno se popravio za 2 dana...Pa dovoljno je i 2mm...Vjerovatno je na to doktorica i racunala kad ti je rekla da je dobar...Normalno je da si naduvena od Klomifena, štoperice i svih tih hormona silnih...Ne sikiraj se nego samo opusteno u postupak...Sto manje stresa i brige veće su šanse za [sm=duda.gif]...Srecno!!!!!




no idea -> RE: Tanak endometrij (sluznica materice) (30.8.2013 17:00:08)

hvala! javim se! držite mi fige!




no idea -> RE: Tanak endometrij (sluznica materice) (31.8.2013 16:18:19)

evo mene, sve obavljeno, ja sam super, nije ništa strašno. nije mi ni mjerila endo, samo preko običnog uzv provjerila jesu li folikuli pukli. jesu :)
sad čekanje
pozdrav svim trudilicama




dandi84 -> RE: Tanak endometrij (sluznica materice) (31.8.2013 18:11:51)

Dođi u čekaonicu da zajedno čekamo rezultate http://www.ringeraja.ba/forum/cekaonica-u-augustu/m_1847597/mpage_57/tm.htm#1880333...[sm=smiley1.gif]




ljiljo -> RE: Tanak endometrij (sluznica materice) (21.10.2013 12:00:32)

moram i ja pitati, meni je danas 12dc i endometr. je 6mm, dr. nije nista rekla ali mi se cini da je tanak za ovaj period ja evo pijem sok od cvekle i vitamin c, folikul je jos tu najvjerovatnije sutra ili prekosutra je O da li ce se debljati jos ?




anandi -> RE: Tanak endometrij (sluznica materice) (21.10.2013 16:49:19)

evo ja cu ti odgovoriti kako imam informaciju od doktora [sm=smiley1.gif]
I folikuli i endomeriji dnevno rastu po 2 mm, pa eto ako ti O bude prekosutra on ce biti 10mm i koliko znam to dobro
Sretno nam da ugledamo [sm=rozacrtici.gif]




ljiljo -> RE: Tanak endometrij (sluznica materice) (21.10.2013 19:32:04)

anandi hvala ti draga moja i da docekamo aBd [sm=duda.gif][sm=rozacrtici.gif], valjda ce biti u redu idem iduci ciklus opet na folikul. pa cu vidjeti je li se ista promijenilo a do tad cu piti cveklu




anandi -> RE: Tanak endometrij (sluznica materice) (22.10.2013 9:25:47)

Nema na cemu draga, tu smo da pomogmnemo koliko mozemo [sm=smiley36.gif] Pokusaj i sa svjezim ananasom, dosta je zenama pomoglo.




manuela... -> RE: Tanak endometrij (sluznica materice) (23.10.2013 15:12:40)

Lijep pozdrav..
ovako ZM mi je bila 22.9. u petak 18.10imala sam jake bolove da nisam mogla stajati,i povracala sam,sljedeci.dan mi bilo bolje i bez povracanja osim slabog probadanja u donjem djelu trbuha,glad,mojrenje cesto i pune dojke..u ponedjeljak sam napravila test bil je pozitivan...
evo danas bila narucena kod ginekologa,na uzv se nista ne vidi,narucil me za 1tj..
kad sam dosla doma sam vidla da je napisal ZADEBLJAN ENDOMETRIJ 1,20CM,GV.SE ZA SADA NE VIDI..

e mene zanima kaj to znaci da po endometriju?? je veca vjerajotnost da bude trudnoca a ne menga?? inace mi nikad ne kasni...
hvala unaprijed na odgovorima...




Anuska2308 -> RE: Tanak endometrij (sluznica materice) (12.6.2016 0:49:54)

Ja sam zatrudnila sa endometrijem 3 tako kao utjeha svim curama koje misle da je nemoguce moguce je itekako. Cak ni moja ginekologica nije mogla da vjeruje, slali su me na umjetnu oplodnju i kad sam prestala da se nadam iznenadjenje.[sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]