RE: Alergo testiranje (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca



Poruka


tinchita -> RE: Alergo testiranje (22.8.2013 18:23:20)

Pozdrav!

Dižem temu...Iako vidim da je bilo davno, pitala bih pretty mammu i škorpiju jesu li radile alergotest na penicilin, kako i gdje?
Naime, sumnjamo na tu alergiju zbog rakcije na penic.sirupe. Međutim, pedijatrica nam kaže da nam to ne vrijedi puno jer i ako bude negativan test ostaje sumnja na alergiju na ostale komponente sirupa [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]! Nešto mi to sve bez logike...ali ako ima tko da me prosvijetli, bila bih zahvalna!




edijevamama -> RE: Alergo testiranje (18.10.2013 20:58:48)

Ako neko moze pomoci oko tumacenja nalaza. Danas podigli nalaze ,nigdje nepisu referentne vrijednosti pa sad ludim.doktoru tek za mjesec....inace edi je zbog alwrgijske rrakcije prosle sedmice bio 2 dana na jezeru. Radili su mu
C3: 1,070
C4: 0,248
Imunoglobulini: IgG 11, IgA 1,56 ,iGE 93,7
Reuma testovi: aso 72,2, RT 10,5


Ako je neko radio ove nalaze i ima ref vrijednosti ili mozda zna, jako bi bila zahvalna,jer ko ce cekati mjesec na termin gore.




scarlett -> RE: Alergo testiranje (29.10.2013 21:35:23)

Zbog nekakvog osipa koji A ima po cijelom tijelu, a koji se javlja već 4 put za 2 godine, tražila sam da radimo alergo-test i dobili uputnicu za DIP da radimo IgE.

Ima li neko od vas iskustvo sa ovim nalazima, kako, šta [sm=zmeden.gif]

Gdje se tačno na DIPu radi, da li se treba najaviti, da li se odmah po dolasku s uputnicom djetetu uzme krv, koliko se čeka na nalaz?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]