RE: Rodni list (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Roditeljski razgovori



Poruka


ninuska -> RE: Rodni list (28.10.2015 16:15:52)

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: LILLO

da li neko zna koja je procedura sad kod prijave bebe..tj.rodni list i prijava na zdravstveno osiguranje..kazu da se sad rodni list vadi u opstini prebivalista majke a ne kao prije za sve je vazila opstina centar. pa ako je neko od mama frisko registrovao svoju bebu ako može u crticama da napise koja je papirologija potrebna i procedura..ja sam u novom gradu..uspjela sam naci da treba prijava rodenja, otpusno pismo, vjencani list, drzavljanstvo roditelja, lične karte ovjerene i licna karta onoga ko prijavljuje bebu...cips se nigdje ne spominje...

a za zdravstveno znam samo da se treba kupiti knjizica i obrasci, ali gdje se to kupuje i ko popunjava i gdje se predaje to ne znam...

hvala unaprijed..

jesi ti zapolena il na birou ili suprug zaposlen il na birou

Kupuje se u socijalnim tj zzo...gdje ovjeravas knizicu. Obrazac sa knjizicom nosis u firmu. Oni popune, vrate ti i s tim i rodnim listom ides kod tete na salt_er gdje zavrsi proceduru i ovjeri knjzicu




LILLO -> RE: Rodni list (29.10.2015 12:44:29)

Oboje smo u radnom odnosu, s tim da suprug preko sebe zeli da osigura bebu. i Prvog je sina kod sebe prijavio, s tim da su mu rekli da se sad procedura kod prijave promjenila i da nije kao prosle godine..pa zato pitam i za zdravstevno i za rodni list..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]