RE: Jaja od prepelice (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


niki83 -> RE: Jaja od prepelice (25.1.2012 14:15:20)

Ja se zaista nadam da ce Heni u svakom slucaju pomoci kod bronhitisa aBd, a jaja su stigla, u frizideru, cekaju te..[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Hanady RR -> RE: Jaja od prepelice (16.4.2013 0:29:32)

IZVORNA PORUKA: pahuljica_a

ne znam jel'' ova tema već negdje ima, ali je ja nisam mogla pronaći...
interesuje me da li neka od vas zna gdje se u Sarajevu mogu naći prepeličija jaja, al'' da mi je sigurno? ne kupuju mi se od svakoga, jer bih voljela uzeti od nekog za koga sam sigurna da prodaje friška....pa ako znate gdje i kod koga ima voljela bih da mi date tu informaciju...
hvala unaprijed!.






pahuljica_a -> RE: Jaja od prepelice (16.4.2013 0:38:27)

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: pahuljica_a

ne znam jel'' ova tema već negdje ima, ali je ja nisam mogla pronaći...
interesuje me da li neka od vas zna gdje se u Sarajevu mogu naći prepeličija jaja, al'' da mi je sigurno? ne kupuju mi se od svakoga, jer bih voljela uzeti od nekog za koga sam sigurna da prodaje friška....pa ako znate gdje i kod koga ima voljela bih da mi date tu informaciju...
hvala unaprijed!.


hvala! voljela bih čuti informacije iz prve ruke...






de_de -> RE: Jaja od prepelice (13.2.2014 17:13:49)

Sve sam procitala o jajima prepelice, i za i protiv. Mi smo se odlucili za. Sad me zanima, posto Keni pravim kao milk shake od kravljeg mlijeka, sirovog jajeta prepelice, banane i meda i stvarno to voli piti; da li bi bilo pogresno kravlje mlijeko u ovoj mjesavini zamijeniti kozjim mlijekom. Inace pije oko 300 ml kozjeg mlijeka dnevno.




Adana -> RE: Jaja od prepelice (13.2.2014 21:00:24)

Imam drugaricu na Sedreniku koja drzi prepelice i prodaje svjeza jaja istih pa eto... Ako kome treba dacu vam broj tel. i adresu. :)




palachinken -> RE: Jaja od prepelice (13.2.2014 21:11:26)


IZVORNA PORUKA: de_de

Sve sam procitala o jajima prepelice, i za i protiv. Mi smo se odlucili za. Sad me zanima, posto Keni pravim kao milk shake od kravljeg mlijeka, sirovog jajeta prepelice, banane i meda i stvarno to voli piti; da li bi bilo pogresno kravlje mlijeko u ovoj mjesavini zamijeniti kozjim mlijekom. Inace pije oko 300 ml kozjeg mlijeka dnevno.

Ma vjerovatno možeš. Ne vidim što ne bi. Mi smo miješali i sa čokoladnim, samo da pije :)




de_de -> RE: Jaja od prepelice (14.2.2014 8:48:10)

Ma ne znam ni sama, reko da pitam, mozda je neko i tako davao. Ja cu probati, cim dobijemo domace kozje mlijeko, posto ovog u tetrapaku nema nigdje u gradu.




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (7.3.2014 14:19:26)

[Sadržaj poruke je obrisan]




paladium -> RE: Jaja od prepelice (1.4.2014 17:05:57)

Moja devojcica ima 21 mesec,i danas smo prvi put korisili jaje japanske prepelice. Nismo preterivali,pa smo jedno jaje umutili sa medom i dodali u flasicu sa mlekom...Popila je sve i nije se bunila....mislim da joj ne moze skoditi,pa cu joj davati svako jutro po jedno bar mesec dana... Cisto radi imuniteta...[sm=smiley36.gif]




SREĆNA -> RE: Jaja od prepelice (1.4.2014 22:02:20)

Od kojeg uzrasta smiju djeca piti ova jaja, je li se baš piju onako sirova ili?




Adana -> RE: Jaja od prepelice (2.4.2014 21:24:23)


IZVORNA PORUKA: Iman83

Pitanje za mame koje su davale djeci prepeličja jaja.
Moja cura(3,5 godine) ih pije već 10-ak dana, po tri ujutro s malo čokolina(ne ide drugačije[sm=zmeden.gif]).
Koliko dana bi trebala piti, odnosno koliko komada?
Na netu pronalazim različite podatke. Neko kaže 240 komada a neko 120.
Pije ih zbog sklonosti bronhitisu i ujedno za podizanje imuniteta.



Drugarica, koju spomenuh na ovoj temi, koja drži prepelice mi reče da bu za podizanje imuniteta trebalo popiti 120 komada jaja... pa eto :)




Adana -> RE: Jaja od prepelice (2.4.2014 21:29:58)


IZVORNA PORUKA: SREĆNA

Od kojeg uzrasta smiju djeca piti ova jaja, je li se baš piju onako sirova ili?




Jaja se konzumiraju u sirovom stanju, na tašte, najbolje pola sata prije jela radi bolje apsorpcije u organizmu.
Za poboljšanje ukusa im se može dodati mlijeko, sok, šećer, med, čokolada ili kakao.

Djeca do 3 godine - 2 jajeta dnevno
od 3-5 godina - 3 jajeta dnevno
od 5-10 gdoina - 4 jajeta dnevno
a preko 10 godina i odrasli 5 jaja dnevno




SREĆNA -> RE: Jaja od prepelice (2.4.2014 23:04:41)


IZVORNA PORUKA: Adana


IZVORNA PORUKA: SREĆNA

Od kojeg uzrasta smiju djeca piti ova jaja, je li se baš piju onako sirova ili?




Jaja se konzumiraju u sirovom stanju, na tašte, najbolje pola sata prije jela radi bolje apsorpcije u organizmu.
Za poboljšanje ukusa im se može dodati mlijeko, sok, šećer, med, čokolada ili kakao.

Djeca do 3 godine - 2 jajeta dnevno
od 3-5 godina - 3 jajeta dnevno
od 5-10 gdoina - 4 jajeta dnevno
a preko 10 godina i odrasli 5 jaja dnevno



Hvala puno za odgovor [sm=smiley1.gif]




Adana -> RE: Jaja od prepelice (6.4.2014 22:06:33)

Nema na čemu. [sm=smiley1.gif]

I da, reče mi ova drugarica da mogu djeca koja jedu kokošija jaja jesti i ova... ali bolje se još raspitati...




Vanne -> RE: Jaja od prepelice (20.8.2016 20:09:09)

Dobila sam domaca jaja od prepelice,pa me zanima ima li vas koji ih dajete djeci skuhana? Kako ih djeca prihvataju kakvog su ukusa kuhana? Nesto me strah dati ziva curici od dvije godine,pa bi pokusala ih kuhati...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]