|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   expertni ultrazvuk
6.11.2007 21:03:02   
Ivona
Cesto citam kako trudnice idu 2-3 puta u toku trudnoce na expertni ultrazvuk,ali niko ne govori o cemu se tacno radi!user posted image
Ima li neko detaljnije objasnjenje ili mozda iskustvo?user posted image

user posted image

< Poruku je uredio Skvo RR -- 8.2.2010 10:34:17 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: expertni ultrazvuk
6.11.2007 22:15:32   
Suncica*
E pa draga moja, koliko sam ja shvatila taj ekspertni ultrazvuk je isto kao i obican, ali ti uzmu mnogo vise novaca. Jer znam da su mene ogulili za to i posle odem kod svoje doktorice i ona mi uradi identican za dzabe..I nas kucni prijatelj je poznati ginekolog i on mi je rekao da je to najobicniji ultrazvuk..



(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: expertni ultrazvuk
6.11.2007 22:23:27   
Suncica*
I da, zaboravila sam da napomenem da ovde ne mozes da se porodis, dok nemas uradjena cetiri "ekspertna" ultrazvuka tokom trudnoce. Pa ti vidi..user posted image

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: expertni ultrazvuk
7.11.2007 15:46:52   
Gigana
Ekspertni ultrazvuk je 4D ultrazvuk.  Jedina razlika 4D ultrazvuka sa 3D je u tome što 4D ima mogucnost pomjeranja slike, tako da možete vidjeti kretanje bebe u stvarnom vremenu.  Na ovom ultrazvuku se može vidjeti skoro sve i nije tačno da je isti kao i obični ultrazvuk.  I sama sam 2 puta išla na ekspertni ultrazvuk i doktor je bio u stanju da vidi sve unutrašnje organe bebe, protok tvari kroz posteljicu, protok kroz arteriju, pregledao je rad sve četiri srčane komore kod bebe, pregledao je protok kroz mozak bebe itd.  Ovo je stvarno nešto fantastično, ali činjenica je da je preskupo.

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: expertni ultrazvuk
7.11.2007 16:00:19   
Suncica*
Ja ne znam da li si ti isla na obican ultrazvuk, ali koliko sam ja videla i cula nema bas nikakve razlike. Na 4D ultrazvuk sam isla, videla bebu i bila presrecna. Jeste da sam masno platila, ali mi nije zao, jer sada imam CD sa svojom bebom u 6. i 8. mesecu trudnoce..Cak je i moja doktorica koja mi je vodila trudnocu(jako poznata u Novom Sadu) rekla da tu nema bas nikakve razlike..



(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: expertni ultrazvuk
7.11.2007 19:33:39   
Ivona
Ja idem u privatnu polikliniku na obicni ultrazvuk,koji platim 30KM.
Ipak bih voljela otici na 4D ultrazvukuser posted image ,ali ne znam je li prerano obzirom da sam tek u 10 sedmici trudnoce i pretpostavljam da se jos uvijek ne moze vidjeti puno toga.
Koliko je skupo to zadovoljstvo?user posted image

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: expertni ultrazvuk
7.11.2007 20:11:11   
Suncica*
Ja sam 4D ulatrazvuk radila u 7. mesecu trudnoce i dozivljaj je neponovljiv. I danas cesto pustim snimak, pa gledam..Objasnjavam svojoj Loreni da je to ona dok je bila kod mame u stomaku, a ona se raduje..
Obavezno to uradi posle, ostaje uspomena za ceo zivot..

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: expertni ultrazvuk
9.11.2007 9:06:22   
paris
Pa gdje se radi taj ultrazvuk u Sarajevu zna li neko i koliko košta?????user posted image

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: expertni ultrazvuk
9.11.2007 9:15:29   
moja malena
Ja sam cijelu trudnocu isla kod doktora Mehmedbasica.
Isla sam na pregled svako 4 sedmice i tada radila i ultrazvuk.
Kod njega se nalazi 4D ultrazvuk.
I sa svakog pregleda imam sliku bebe i sve podatke
obim glavice, tezinu, duzinu, otkucaje srca....itd.
Ja sam sve lijepo vbidjela rukice, noktice, kako otvara oci
i ceska e po glavi.....

(odgovor članu paris)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: expertni ultrazvuk
9.11.2007 9:16:02   
moja malena
Zaboravih napisati pregled kosta 50KM

(odgovor članu moja malena)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: expertni ultrazvuk
9.11.2007 9:45:56   
natasa lt
zdravo svima,ja sam nova u ovom i sve me interesuje.Trenutno sam u 7 nedelji trudnoce,vantjelesnom oplodnjom.Za sada je prilicno sve ok,mirujem do iduce kontrole.Prosla sam vec i prestanak rada srca beba u 8 nedelji,imala dvije,drugi put spontani u 16 nedelji poslije embrioredukcije,bilo ih je tri.Sada imam jednu pa se nadam da ce biti sve ok.neznam kako neko moza misliti da ne postoji razlika izmedju uz pa zar nevidite sta se desava u poslednje vrijeme,razne bolesti,zar nije bolje i postenije nesto sprijeciti dok se moze.Ja zivim u malom gradu al svako moze odvojiti 30 km za pregled privatno.

(odgovor članu moja malena)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: expertni ultrazvuk
9.11.2007 9:47:52   
Suncica*
Boga mi u Novom Sadu ultrazvuk kosta 70 evra..a 4D kosta oko 90 evra..

(odgovor članu moja malena)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: expertni ultrazvuk
9.11.2007 9:50:28   
natasa lt
U bg u jevremovoj je 30

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: expertni ultrazvuk
9.11.2007 10:18:58   
Suncica*
Sve zavisi kod koga ides. Ja sam isla u ordinaciju Maric kod dr. Novakov koja je poznata ovde. Inace mozes uraditi i u Betaniji besplatno, ali moras zakazati najmanje tri meseca pre sto ja nisam radila.
Isla sam na cetiri ultrazvuka i ta doktorica je super, odgovara na sva pitanja i jako je ljubazna..

(odgovor članu natasa lt)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: expertni ultrazvuk
9.11.2007 19:08:00   
ranija
Ivona  u koju to polikliniku ides jer ja placam 50 KM a i kod kog doktora. Ovaj 4D je kod Divanovića 70  Km . Bar tako kažu jer ja jos nisam isla na taj 4 D a neznam ni jeli potreban : ako ti nije problem napisi gdje vodis trudnocu jer bih i ja vise voljela platiti 30 nego 50 KM






(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: expertni ultrazvuk
11.11.2007 9:50:48   
Ivona
U Zenici, privatna zdravstvena ustanova "Sunce", kod doktora Bojana Gvozdenovica.
Pozdrav!user posted image

(odgovor članu ranija)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: expertni ultrazvuk
23.11.2007 18:14:26   
Adana
Ja cu definitivno u malo vecoj trudnoci ici na 4D, nije neophodno ali je zanimljivo vidjeti bebu u boji, detaljno je pregledati i dobiti CD i slike svoje bebe. user posted image ja sam ZA. user posted image razlikuje se od obicnog u kvaliteti slike i svemu sto se moze vidjeti. i zar je puno 70 KM jednom u 9 mjeseci izdvojiti za bebaca??? nije, zar ne? iplaniram ici kod divanovica jer su mi ga nahvalili i ljudi su zadovoljni jako jakouser posted image ...pusica trudnjacama

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: expertni ultrazvuk
24.11.2007 13:45:35   
Nala
ja sam vodila trudnocu kod dr divanovica, kod njega te svaki pregled (pregled trudnica+obicni UZV) izadje 70 KM, imam racune....tako da ne znam bas da je 4D samo 70KM.  gledala sam bebu u 30 sedmici 4D UZV i stvarno vidis sve super, ali ne mislim da je potrebno - osim ako nema medicinske indikacije za to.

_____________________________

Ajsa 04.03.2002.
Esma 29.05.2005.
Nase maleno 20.01.2008.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: expertni ultrazvuk
15.12.2007 9:45:19   
Suncica*
Zasto ne..Ja sam radila 4D UZ i imam divnu uspomenu na svoju bebicu u stomaku. Ceo snimak na CD-u, pa cesto sebi pustim i gledam. A zasto i moja Lorena ne bi imala svoj prvi snimak.
To je divna uspomena, zato ko ima uslove, samo napred..

(odgovor članu Nala)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: expertni ultrazvuk
17.12.2007 10:10:52   
Blue rose RR
koliko ja znam na koševu GAK-u imate 4D ultrazvuk, i uz ovjerenu knjižicu, i uputnicu, se besplatan. Doduše, ne znam kako je regulisano sa trudnicama iz drugih kantona.
Najbolje je nazovite i vidite.
Takođe treba provjeriti da li 4D imaju u Zavodu za zaštitu žena i materinstva , u ulici Josipa Vancaša, (bivša Skerlićeva), znam da uz ovjerenu knjižicu mogu se pregledati i žene iz drugih kantona, i za preglede plaćaju participaciju oko 15 km.
Ali je najbolje nazovite i provjerite (033/560-200), jer može se naručiti pregled telefonom.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: expertni ultrazvuk
21.12.2007 20:40:09   
superstar24
pozz svima..ja sam u osmom mjesecu trudonce...skoro pa deveti...dosad sam isla na tzv.obicne ultrazvuke ali ujutro idem na Kosevo na 4D i istina je da je besplatan ukoliko imas ovjerenu knjizicu i dogovoris se sa doktorom oko termina...ne mogu vam ni opisati koliko sam uzbudena pa vam javim sutra kako jeee.....user posted image

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: expertni ultrazvuk
26.12.2007 9:46:22   
haidy
Ja uvijek idem na Kosevo na 4D ultrazvuk, do sada me je doktor samo jednom pregledao obicnim ultrazvukom. Mnogo je bolji od obicnog i nekako sam sigurnija kad me pregleda sa 4D. user posted image
Ne znam tacno kako ide to oko zakazivanja, ali najbolje nazvati i raspitati se ili licno otici da ti zakazu.
Pusa


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu superstar24)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: expertni ultrazvuk
26.12.2007 9:49:48   
haidy
Jos samo da dodam, da je moja beba jos mala, pa nisam ni mogla videti nista poseb no i u tome mi nije bilo razlike sa obicnim ultrazvukom, ali mi je dovoljno sto doktor vidi sve, tako da se nadam da nesto nije u redu, odmah bi primetio.
A na preglede idem vrlo cesto, ponekad i 2 puta mjesecno i uvijek mi radi ultrazvuk.


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: expertni ultrazvuk
28.12.2007 12:58:38   
sejla82
U 23 sam nedjelji trudnoče i razmišljam da odem na 4 d ultrazvuk. Vodim trudnoču na KCS i doktorica me uvijek pregleda na 4d ultrazvuku, međutim po meni taj se ultrazvuk uopšte ne razlikuje od običnog. Slike koje dobijem iste su kjao i kod običnog, a ovdje sam našla neke slike sa 4d gdje se vidi lijepo beba , a ne samo njen obris. Ako neko zna nešto više o tome, voljela bih da čujem , pošto sam sada jako nesigurna, a i interesuje me ako je neko išao kod dr. Divanovića na 4 d da mi kaže nešto više i da li ste zadovoljni s njim.user posted image

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: expertni ultrazvuk
28.12.2007 13:01:01   
Suncica*
Taj UZ koji radi tvoja doktorica je 3D, takozvani expertni ultrazvuk.
4D UZ  je onaj kada vidis bebu u 3D i cetvrtoj dimenziji tj. stvarnom vremenu..

(odgovor članu sejla82)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *