vegeta (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


amdi -> vegeta (23.4.2008 14:30:08)

Pravite li vi svojim bebicama hapu sa vegetom. Ja napravila danas supicu, i dodala malo vegete, hajd rekoh posto ja koristim dosta vegete u kuhinji, i pojede dijete u slast. Kakva su vasa iskustva?




lenica -> RE: vegeta (23.4.2008 14:41:06)

cao draga!!
sto se tice vegete ne bih ti preporucila prije godinu dana
moja curica ima skoro 9 mjeseci pa joj uvijek koristim morsku sol radi joda,a vegeta ima dosta aditiva i mislim da bebe nisu spremne za to
pozzzzzzzz




seki -> RE: vegeta (23.4.2008 15:56:26)

cao amdi,
tvoja mala je nesto manje od mjesec starija od moje.Ja svojoj jos uvijek nista ne solim.
DALI JE TO ISPRAVNO?




amdi -> RE: vegeta (23.4.2008 22:31:12)

Ja sam dosta citala na tu temu i preporuke su svakog da se doda mrvicu soli radi joda




makana -> RE: vegeta (24.4.2008 9:07:41)

rijetko koji pedijatar neće reći da bebe do godinu dana ne razlikuju slatko i slano ako im ne dajemo odnosno ne dodajemo šećer i so
sve one mogu sasvim normalno bez toga jer smo mi to lijepo fino izmislili da nam hrana ne bude bljutava da ima ljepši ukus i da malo ugodimo nepcu
ono što mi jedemo, pa fino posolimo, povegetimo, popaprimo zamislite da damo bebi od nekoliko mjeseci, jedna kašika toga je za njihov mali stomačić i još nenavikla crijeva kao nama trostruki obrok
beba ne može, nije u stanju praviti razliku, šta joj ponudite ona će i uzeti, navići će se i postaće joj normalno




moja malena -> RE: vegeta (24.4.2008 9:12:20)

Moja curica nije pojela nista zasecereno i posoljeno do 1 godine
bar ono sto sam joj ja pripremila




amdi -> RE: vegeta (24.4.2008 16:01:22)

Ma ni ja ne stavljam nista, eventualno pavlake, putera ili mrvicu soli jer mi je pedijatrica to rekla...
A secer da ni ne spominjem, dovoljno je slatko voce-nema potrebe uopste. Cak ni ne kupujem Lino proizvode jer u sebi sadrze secer




Nadi -> RE: vegeta (26.4.2008 18:32:01)

Kiki ima punu godinu i tri sedmice. Još joj ništa ne solim, ne šećerim. Sve je bez ikakvih začina.




Stranica: [1]