trudnoca sa jednim jajnikom (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


dorotea -> trudnoca sa jednim jajnikom (10.5.2008 7:36:13)

Drage moje, neznam dali ste prije razgovarale na ovu temu, ali ima nesto sto me jako zanima pa ako je neka od vas imala takvo iskustvo voljela  bih da ga podjeli sa ostalima. Naime, zanima me dali je nekoj od vas prilikom operacije(endometricna cista i sl.) odstranjen jedan jajnik i jajovod, i koliko vam je  trebalo vremena da nakon toga zatrudnite?




Sonja -> RE: trudnoca sa jednim jajnikom (10.5.2008 14:44:45)

draga moja ja nisam imala hvala bogu taj problem
ali sam gledala na tv-u jednu zenu koja je imala ja mislim rak i u ranoj fazi su joj to otkrili i izvadili jedan jajnik...poslije nekog vremena je ostala trudna i sad ima zdravu djevojcicu[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]
a i kad sam ja bila u bolnici jedna je stara zena isto mi rekla da je morala operisati u mladosti jedan jajnik ali je opet rodila 2 djece
tako da se moze ostati trudan ali ne znam tacno nakon koliko

u svakom slucaju puno sreceee




zeničanka -> RE: trudnoca sa jednim jajnikom (10.5.2008 16:18:47)

ja imam kolegicu kojoj je odstranjen jajnik i jajovod a ima bebu.sad ne znam tačno nakon koliko je zatrudnila ali znam da joj je doktor koji joj je radio operaciju rekao da neće biti problema oko zatrudnjivanja.
sretno




ewica -> RE: trudnoca sa jednim jajnikom (10.5.2008 17:18:18)

Naravno da možeš ostati trudna, jedino možda ćeš nešto duže raditi na bebi, nego žena sa oba jajnika. Ukoliko tvoj jajnik radni normalno, jajovod je prohodan i imaš ovulaciju-uspjećeš.
Poznajem jednu djevojku koja sa odstranjenim jednim jajnikom rodila dvoje djece.




dorotea -> RE: trudnoca sa jednim jajnikom (11.5.2008 8:32:52)

hvala na odgovorima, nisam pitala ta sebe, vec imam prijateljicu koja je prije 7-8 god. imala neku cistu pa su joj izvadili jajnik i jajovod. nema djece, a meni je neprijatno da pitam radi cega. a znam da zeli djete .pa sam pomislila mozda je to u pitanju.ocito je nesto drugo.




BUBU -> RE: trudnoca sa jednim jajnikom (12.5.2008 8:20:16)

moja kuma koja ima 25 godina je prošle godine u 4 mjesecu imala vanmateričnu trudnoću i odstranili su joj desni jajnik i jajovod, doktori su joj rekli da odmah počne raditi na bebi, nakon 2 mjeseca je ostala trudna, i mala Tia sada ima 1,5 mjesec




Stranica: [1]