RE: krečenje stana (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica >> Graditeljstvo



Poruka


bananica -> RE: krečenje stana (13.6.2012 13:58:05)


IZVORNA PORUKA: Lady26

http://www.structuradomus.hr/namjestaj/portfolio-item/dnevni-boravci
Sta kazete na ovu boju zidova?
PS ovo nije moj stan [sm=smiley36.gif], samo sam uzela za primjer, zbog boje
Imam bez/drap najmestaj [sm=smiley1.gif]




super boja[sm=smiley1.gif]

kod moje rodice je takva kuhinja, uglavnom su joj i kuhinja i trpezarija i boravak u razlicitim nijansama narandzaste, extra izgleda




Anoniman -> RE: krečenje stana (13.6.2012 13:58:36)


IZVORNA PORUKA: Lady26

Narandzastu cu u svakom slucaju, mozda nijansu svjetliju, ali hocu boju da vristi [sm=smiley36.gif]


Ne moras svjetliju, mozes bas tu nijansu, ali samo jedan zid, otalo bijelo. Plafon, naravno bijel jer ti je malen prostor. Meni se svidja narandzasta, ali bih pazila da bude sve u minimalistickom fazonu, jer bi moglo da bude pretrpano, tesko i nigdje veze...Kontas?[sm=smiley4.gif]




Anoniman -> RE: krečenje stana (13.6.2012 14:03:48)

IZVORNA PORUKA: henna ze

a znaš kako su skupe ove boje...

kanta bijele 33 KM-15 l
kanta breskvasto oker- 16 KM- 5 l
a crvena 24 KM-2l- ona se ništa ne razblažuje već ide direktno na zid..tako je sa svim ovim malo jačim i boljim bojama...čovječe

Jeste skupo, ali je zahvalno. Sutra joj Lana posara zid, ona moze (ako joj ostane boje, ali ako i ne, moze istu kupiti pod istom sifrom) istom bojom, nijansom, prekreciti taj dio, a ako sama bude mjesala boju i nijansirala...nikad nece isto potrefiti.
Moj je savjet da kupi gotovu boju.




palachinken -> RE: krečenje stana (13.6.2012 14:05:31)

IZVORNA PORUKA: Lady26

http://www.structuradomus.hr/namjestaj/portfolio-item/dnevni-boravci
Sta kazete na ovu boju zidova?
PS ovo nije moj stan [sm=smiley36.gif], samo sam uzela za primjer, zbog boje
Imam bez/drap najmestaj [sm=smiley1.gif]

Luda boja, ali, baš kao na slici, sama sebi je dovoljna - tojest, ostatak namještaja i opreme ide bijel/crn/eventualno siv. Kako pahulja kaže, najbolje samo jedan zid, ostali bijeli.
Ove boje imaju kupiti gotove, jupol trendy linija, i pakovanje je taman za jedan zid, cca 20m2.
[img]http://www.jub.rs/jub_katalog/images/iman/35.trend.skupina.02.jpg[/img]




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (13.6.2012 14:08:00)

[Sadržaj poruke je obrisan]




henna ze -> RE: krečenje stana (13.6.2012 14:08:08)

mane govorim to..
kod nas ima kupiš bijelu boju i još 3 KM ..izabereš boju iz kataloga i tip ti kompjuterski smiksa boju..na kanti ti napiše šifru...ali to je za boje u koje ide malo tonera..ova breskvasta, svijetlo žuta..svijetle smeđe..ove jake su skupe..
da mi je on tako miksao 5- l bi izašlo 55 KM..isto kupim bijelu boju..ali puno mu tonera treba da dobije baš tu boju..
ja sam kupila u kanti pakovanu boju..četvrtasta malo veća kutija..2 l
ali ova boja navodno manje se birše..i mogu se zaprljanja očistiti spužvicom..(nije ona plastična boja)..




bananica -> RE: krečenje stana (13.6.2012 14:08:32)


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: henna ze

a znaš kako su skupe ove boje...

kanta bijele 33 KM-15 l
kanta breskvasto oker- 16 KM- 5 l
a crvena 24 KM-2l- ona se ništa ne razblažuje već ide direktno na zid..tako je sa svim ovim malo jačim i boljim bojama...čovječe

Jeste skupo, ali je zahvalno. Sutra joj Lana posara zid, ona moze (ako joj ostane boje, ali ako i ne, moze istu kupiti pod istom sifrom) istom bojom, nijansom, prekreciti taj dio, a ako sama bude mjesala boju i nijansirala...nikad nece isto potrefiti.
Moj je savjet da kupi gotovu boju.




i ja sam za kupovinu gotove boje, pored svega sto ti napisa jos i sa garancijom kazem da nikada neces sam izmijesati zeljenu nijansu, tj da bude bas ista kao na uzorku




Lady26 -> RE: krečenje stana (13.6.2012 14:09:22)


IZVORNA PORUKA: henna ze

a znaš kako su skupe ove boje...

kanta bijele 33 KM-15 l
kanta breskvasto oker- 16 KM- 5 l
a crvena 24 KM-2l- ona se ništa ne razblažuje već ide direktno na zid..tako je sa svim ovim malo jačim i boljim bojama...čovječe

Ja kupim kantu bijele a boje pravim sa onim malim tonerima...ne kupujem gotovu boju [sm=zmeden.gif]




bananica -> RE: krečenje stana (13.6.2012 14:10:34)


IZVORNA PORUKA: henna ze

mane govorim to..
kod nas ima kupiš bijelu boju i još 3 KM ..izabereš boju iz kataloga i tip ti kompjuterski smiksa boju..na kanti ti napiše šifru...ali to je za boje u koje ide malo tonera..ova breskvasta, svijetlo žuta..svijetle smeđe..ove jake su skupe..
da mi je on tako miksao 5- l bi izašlo 55 KM..isto kupim bijelu boju..ali puno mu tonera treba da dobije baš tu boju..
ja sam kupila u kanti pakovanu boju..četvrtasta malo veća kutija..2 l
ali ova boja navodno manje se birše..i mogu se zaprljanja očistiti spužvicom..(nije ona plastična boja)..



ja sam krecila u smedje, kantica od 5l (cini mi se ) izasla me oko 70KM , jer ima boja koje se ne mogu dobiti mijesanjem sa obicnim jupolom, vec treba neki drugi, a taj je valjda sam po sebi skuplji....zatim da dobijes jednu boju trebas tri - cetiri nijanse u masinu staviti, al to se kompjuterski radi




henna ze -> RE: krečenje stana (13.6.2012 14:10:52)

da to su te..ja sam uzela ovu prvu oko 24 KM




Lady26 -> RE: krečenje stana (13.6.2012 14:11:34)

A Lana ce sarati i ovako i onako....




palachinken -> RE: krečenje stana (13.6.2012 14:12:26)


IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: henna ze

a znaš kako su skupe ove boje...

kanta bijele 33 KM-15 l
kanta breskvasto oker- 16 KM- 5 l
a crvena 24 KM-2l- ona se ništa ne razblažuje već ide direktno na zid..tako je sa svim ovim malo jačim i boljim bojama...čovječe

Ja kupim kantu bijele a boje pravim sa onim malim tonerima...ne kupujem gotovu boju [sm=zmeden.gif]

S malim erima ne mozes dobiti intenzivnu boju, nego pastelne.




palachinken -> RE: krečenje stana (13.6.2012 14:13:18)


IZVORNA PORUKA: henna ze

da to su te..ja sam uzela ovu prvu oko 24 KM

I ja sam baš tu imala jedno vrijeme u spavaćoj. Kupleraj živi [sm=smiley1.gif]




henna ze -> RE: krečenje stana (13.6.2012 14:13:35)

znaš li lady..koliko će ti trebati tonera..za ovu nijansu..haos..plus..dali ćeš ravnomjerno napraviti..plus..ako ti zatreba za mjesec -dva da nešto zakrečiš..
mislim da je ova gotova rješenje..
2 l mogu biti za 40 m2 idelne..znači ravne površine...moj zid je možda nekih 12 m2..čiko okrečio dva puta..jer je onaj edelpuz , ma ono grbavo..i hodnik nekih 5 m2 ..ostalo mi je još boje za popravke..




Lady26 -> RE: krečenje stana (13.6.2012 14:14:01)

A ove gotove boje mi se ne isplate nikako, pa ja moram cijeli stan kreciti....
Preskupo...




henna ze -> RE: krečenje stana (13.6.2012 14:15:16)

a sta misliš palačinko kako je u dnevnoj.kaže mm samo nam štanga fali ..šalimo se..samo je jedan zid..pa ne djeluje...kuplerasto




Lady26 -> RE: krečenje stana (13.6.2012 14:15:27)

Aj, pokazat cu ovo mm, pa nek vidi on, on ce krecit svakako [sm=smiley36.gif]




bananica -> RE: krečenje stana (13.6.2012 14:15:42)

ja sam jedne godine htjela crvenom jedan zid okreciti, uzeli mi kantu bijele i 4 tonera, naravno crvene, izmjesali, ispala neka roskasta, hajd kupi jos tonera, pa onda kupi i crni, pa malo smedjeg, uglavnom smo oko 15 tonera potrosili i na kraju nista....sve propade, kupili gotovu nijansu i konacno okrecili




henna ze -> RE: krečenje stana (13.6.2012 14:16:10)

imaš gotovih boja kažem ti..oni ti smiksaju 3 km jeftinije od obične..ali samo pastelne..
zato opališ jedan zid..ostalo sve u bijelo..




henna ze -> RE: krečenje stana (13.6.2012 14:17:24)

ako kupiš ovu boju..reci mu da ide..suh valjak na suh zid..i kreči se onim malim valjkom ili četkom..
a ima da ti psuje od tave držak..ovo mu nemoj govoriti




bananica -> RE: krečenje stana (13.6.2012 14:17:48)


IZVORNA PORUKA: Lady26

A ove gotove boje mi se ne isplate nikako, pa ja moram cijeli stan kreciti....
Preskupo...




koliko imas kvadrata??

a i ta cijena ti zavisi od boje koju izaberes, nisu sve boje toliko skupe

ja ti to mogu provjeriti, mislim tacnu cijenu




Lady26 -> RE: krečenje stana (13.6.2012 14:18:16)


IZVORNA PORUKA: henna ze

ako kupiš ovu boju..reci mu da ide..suh valjak na suh zid..i kreči se onim malim valjkom ili četkom..
a ima da ti psuje od tave držak..ovo mu nemoj govoriti

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Lady26 -> RE: krečenje stana (13.6.2012 14:20:29)


IZVORNA PORUKA: bananica


IZVORNA PORUKA: Lady26

A ove gotove boje mi se ne isplate nikako, pa ja moram cijeli stan kreciti....
Preskupo...


koliko imas kvadrata??

a i ta cijena ti zavisi od boje koju izaberes, nisu sve boje toliko skupe

ja ti to mogu provjeriti, mislim tacnu cijenu

Dnevni - cca 25m2
Hodnik - mozda 4m2
Spavaca - 10ak m2
Sve razlicito....
Zato se meni ne isplati uzeti gotovu boju, sta cu sa kantom boje na 4-5m2




palachinken -> RE: krečenje stana (13.6.2012 14:20:36)


IZVORNA PORUKA: henna ze

ako kupiš ovu boju..reci mu da ide..suh valjak na suh zid..i kreči se onim malim valjkom ili četkom..
a ima da ti psuje od tave držak..ovo mu nemoj govoriti

Ma ja krečila normalno, ne razumim se u suhe valjke, doduše malim vlajkom. Plus sam istom bojom obletila i drvene police i njihove nosače na zidu i sve se stopilo i izgledalo je famozno (to sam u svojoj sobi kod mame sa jupolovom kivi zelenom) I fino vlažnom krpom brisala prašinu, ništa boji!




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (13.6.2012 14:21:08)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>