RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Izleti i godišnji odmori



Poruka


kaktuscic -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (28.7.2010 22:18:27)

Evo da odgoviorim sama sebi[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Danas sam se raspitala za tu vrstu osiguranja, na TK traze ljekarsko uvjerenje koje se vadi u Tuzli i Gracanici i kosta 150 KM, a izdaju ga odredjeni doktori i odredjenim danima. Ljekarsko se predaje dalje u Socijalno i procedura traje najmanje 7 dana. 




IvanaTz -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (11.8.2010 11:46:15)

E pa stvarno svasta! Znaci ipak je jednostavnije uzeti neko privatno osiguranje, barem nama u TK... Joj nasih procedura administrativnih, pa to nema ni u tunguziji, uuuhhh iznervira se...




Hanady RR -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (11.8.2010 11:53:36)

da ovo se zaista odnosi na kanton sarajevo....

zakon o zdravstvenom osiguranju osiguranika je na nivou kantona teko da je kod vas u drugim kantonima drugačije.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Visnja RR -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (11.8.2010 17:59:42)

IZVORNA PORUKA: pocahontas

Hanady da si musko sad bi ti ja rekla "svaka ti dala" (malo vode iz bokala )..

ne fakat, ovo je bas korisno i ja ovo licno nisam znala (sramota )...treba ovoj drzavi sve uzeti sto nam pripada i sto smo zaradili.... 

samo, kako to dalje ide(npr. stane beba na ježa i odemo do hitne u makarsku i imamo ovo medjunarodno osiguranje, kako nas tretiraju, platimo direktno pa se refundiramo ovdje ili , cisto da znamo radi kolicine para koju nosimo - ne trebalo zlu, opet kazem )



tebi sve to ne treba jer  Rafo ima zdravstveno  Van Brede...da se nedaj Boze nesto desi pokazes karticu, platis...dobijes racun, posaljes Van Bredi i oni ti vrate pare...




sike -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (28.8.2011 0:26:00)

Imam pitanje u vezi ovoga osiguranja od naseg Zdravstvenog-kada se popunjava zahtjev za isto u Zdravstvenom osiguranju na Skenderiji,da li je moguce to uraditi sa potpisom samo jednog roditelja jer mi muz nikako,ali bas nikako ne moze doci do njih u toku radnog vremena?Hvala vam puno!




Lavić -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (23.6.2012 14:18:06)

Vrijeme je da "podignemo" ovu temu...
U utorak idemo u Hrvatsku, pretpostavljam da mi neka osiguravajuća kuća može u ponedjeljak odmah završiti sve oko osiguranja?
Ima li neko da mi preporuči osiguravatelja, i koliko to otprilike košta za sedam dana?




Tajno moja -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (10.7.2012 13:50:37)

Kako se bliži naš odlazak na more,tako sam se dala u informisanje oko putničkog zdravstvenog osiguranja.
Maloprije sam zvala DZ "Saraj-polje" da ih pitam koja je procedura oko izdavanja potvrde o zdravstvenom stanju djeteta od strane pedijatra,rekoše mi da dolazak sa djetetom nije neophodan,da je potrebno samo popuniti obrazac koji oni zovu "Izvod za medicinsku dokumentacijiu",koji dalje šalju na komisiju i nakon što komisija odobri taj dokument sa isitm se ide u Socijalno na Skenderiju.U ambulanti se plaća 5KM+još neka suma u Socijalnom.
Sad sve više razmišljam o nekom privatnom osiguranju,jer mi se neda zezati sa tom dokumentacijom po ovoj vrelini.
Zvala sam Sarajevo osiguranje i iznos po danu za odraslu osobu do 60 godina je 1.05 KM,a za djecu do 18 god. popust od 50%,tako da bi nas za 5 dana boravka u HR sve skupa ( 2 odrasle osobe+1 malodobno dijete) izašlo oko 13-14KM.
Sada me zanima,dal' neko ima iskustva sa Sarajevo-osiguranjem?Negdje čitam da su proglašeni za najbolju osiguravajuću kuću na području BiH....
U BiHamku je osiguranje 1KM,s tim' da imaju popust od 20% na cjelokupnu cijenu.
Eto,malo da vas informišem i podignem temu :)




abh -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (10.7.2012 14:06:33)

Sarajevo osiguranje ti je sigurno jedno od 'postenijih'. Mi imamo pozitivno iskustvo i sa BSO.




Tajno moja -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (10.7.2012 14:10:03)

Ma mislim,zlu ne trebalo,ali bolje se na vrijeme informisati i odabrati sigurnu osiguravajuću kuću...Vjerovatno ću se osigurati kod njih ( Sarajevo-osiguranje) i da Bog da mi njihova pomoć nikad i ne zatrebala,ali čovjek pak mora na sve mislit'-džaba.




Blue rose RR -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (20.6.2013 23:25:24)

Je li se šta mijenjalo od prošle godine po pitanju osiguranja, i kioliko se čeka na ovo redovno osiguranja, a koliko kod osig. kuća?




chuci -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (16.7.2013 10:17:06)


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Je li se šta mijenjalo od prošle godine po pitanju osiguranja, i kioliko se čeka na ovo redovno osiguranja, a koliko kod osig. kuća?

refresh na pitanje
je li se promijenilo šta obzirom na ulazak Hrvatske u EU




Adana -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (4.8.2013 13:58:09)

Niko nista?! :)

Planiram sutra prosetati do Skenderije pa provjeriti...




M kao Mama -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (4.8.2013 22:51:13)

Preko koje osiguravajuće kuće je najjeftinija varijanta ovog putnog osiguranja treba mi sedmica jedna




Adana -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (5.8.2013 1:16:41)

Mislim da ti je sve to u 5 deka...

A mene zanima ovo preko Zavoda sto ima... Meni to vise odgovara. :)




maja78 RR -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (5.8.2013 7:05:56)

preko zavoda:

uzmes izvod iz kartona (na pedijatriji gdje je djetetov karton - vrazova, omer maslic itd.) i to kosta 5 KM, sa tim ides u zdravstveno gdje pripadate za ovjeru knjizica i popunite zahtjev i rpedate, do 5 dana max se ceka, ali bude gotovo za 2, dodjete, platite 3 KM i oni vam izdaju potvrdu i to je to.




M kao Mama -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (5.8.2013 9:29:25)

majo je li ovo za porodicu važi, samo mal oje ovo meni ne izvodljivo ne mogu s posla izlaziti i ako moram na socijalno nišpta od ove varijante




M kao Mama -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (5.8.2013 9:34:18)

sad skontah suprug mi nema kartona nigdje otvorenog, tako da ova opcija ništa, zvala sam BSO 21 KM za nas porodično




maja78 RR -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (5.8.2013 11:20:55)

za svakog pojedinacno. znaci ako odrasli hoce oni vade u porodicnoj izvod iz kartona




M kao Mama -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (5.8.2013 11:25:51)

kako god okrenem, nas 4 po 5 km 20 i još beli će mi neki trošak naći s tim da muža ne mogu ovdje računati jer on nema karton, ovo preko zdravstvenog, a onako preko BSO 21 i nana 7 i odmah gotovo nema hodanja, tako da ću BSO akobogda, zvala UNIQU kaže mi djevojka 50 i imate popust, pa koliko je popust e to vam ne znam to se sazna na licu mjesta kad sklopite polisu, hahahahahahah




hanabanana -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (5.8.2013 11:32:41)


IZVORNA PORUKA: mama_alma

kako god okrenem, nas 4 po 5 km 20 i još beli će mi neki trošak naći s tim da muža ne mogu ovdje računati jer on nema karton, ovo preko zdravstvenog, a onako preko BSO 21 i nana 7 i odmah gotovo nema hodanja, tako da ću BSO akobogda, zvala UNIQU kaže mi djevojka 50 i imate popust, pa koliko je popust e to vam ne znam to se sazna na licu mjesta kad sklopite polisu, hahahahahahah



Mi platili 20 KM, porodično na 10 dana, preko Uniqu-e.




M kao Mama -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (5.8.2013 11:35:48)

pa jel imate kod njih neku vrstu osiguranja pa možda je to neki ekstra popust, bogami po osobi dan 1,80




hanabanana -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (5.8.2013 12:11:25)

IZVORNA PORUKA: mama_alma

pa jel imate kod njih neku vrstu osiguranja pa možda je to neki ekstra popust, bogami po osobi dan 1,80



Jok...čak šta više, djeca mi imaju osiguranje u konkurenciji.

Pa pitaj ih, sta mislis. Nazovi i reci da si cula da su imali akciju, osiguranje porodice?!
NIsta te ne kosta, osim tih par impulsa. [sm=smiley1.gif]




M kao Mama -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (5.8.2013 12:16:24)

ih, već odrađeno nazvala priju ona radi kod njih, pa će se ona raspitati, kaže, 1,80 je kako su komšije ušle u EU, pa sam opet zvala BSO da provjerim jel kod njih markkica, kaže žena jeste još uvijek nisu mjenjali cijene




maja78 RR -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (5.8.2013 12:19:26)

stvar ovog zdravstvenog preko zavoda i ovog preko kuca je u tome da zatreba ako si preko zavoda ides kao kod nas doktoru, a ako je preko kuce osiguravajuce onda ti placas pa ti ovi refundiraju

cijene su inace slicne




M kao Mama -> RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih lica KS pri odlasku u inostranstvo (5.8.2013 12:22:38)


IZVORNA PORUKA: maja78 RR

stvar ovog zdravstvenog preko zavoda i ovog preko kuca je u tome da zatreba ako si preko zavoda ides kao kod nas doktoru, a ako je preko kuce osiguravajuce onda ti placas pa ti ovi refundiraju

cijene su inace slicne



ma, sve znam ali ovo prvo mi je ne izvodljivo iz tehnčkih razloga




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>