Stevia – idealna za mršavljenje (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Ljepota i moda



Poruka


Amelaa RR -> Stevia – idealna za mršavljenje (21.6.2010 9:41:42)

Evo googlajuci po netu naisla sam na steviu...i ovaj google samo rijeci hvale ima za to...
Posto sam na dijeti..tj:trudim se secer staviti na minimum pa cak i kad kafu pijem, uzela sam natren..ali nikako ne volim natren..jer kafa mi uopste nema lijep okus kada je s natrenom....Na jednom forumu steviu je probalo dosta raje..i svi prezadovoljni...nasla sam ovaj clanak pa reko da ga podijelim s vama i sta vi mislite o ovom zasladjivacu koji je prirodni zasladjivac...s 0kalorija...


Biljka stevia, rodom iz daleke Južne Amerike, vrlo je tražena diljem svijeta zbog svoje ljekovitosti. Prirodni je zaslađivač, čak 200 do 400 puta slađa od šećera, s 0 kalorija, 0 ugljikohidrata i 0 glikemijskog indeksa.

Dokazano je da stevia:

-pomaže u sprečavanju nastanka raka
-pomaže u liječenju bakterijskih bolesti probavnoga sustava
-pomaže u regulaciji prekomjerne tjelesne težine
-smanjuje povišenu razinu masnoća u krvi i visoki krvni tlak
- snižava razinu šećera u krvi i ne utječe na inzulin, što je posebice važno za dijabetičare
-smanjuje anemiju
-oporavlja organizam poslije terapije antibioticima te nakon gripe ili prehlade
-pomaže u zarastanju rana i zaustavljanju alergija na hranu
-usporava razvoj osteoporoze
-pomaže bržem izliječenju kod infekcija Candidom sp.
-odlična je za detoksikaciju organizma
-sprečava nastanak karijesa i zubnoga plaka
-regulira probavu
-jača imunitet

SteSweet proizvode od stevije možete pronaći u mnoštvo oblika – tekućini, slatkom prahu, šećernim vrećicama i malim tableticama.

• SteSweet Reb-A, najčišći, najslađi i najzdraviji oblik stevije u tekućini ili slatkom prahu, tzv. SteSweet pure
• SteSweet Light+E, stevia u slatkom prahu s eritritolom, prirodnim šećernim alkoholom bez kalorija
• SteSweet Light+I, stevia u slatkom prahu pomiješana s inulinom, prirodnim prebiotikom
• SteSweet šećerne vrećice
• SteSweet zaslađivač, stevia u malim tableticama
• SteSweet Premium BIO s prirodnim enzimima
• SteSweet Fluid BIO stevia u tekućini potvrđenog ekološkog porijekla
• SteSweet Ertitritol s kaloričnom vrijednosti koja se gotovo približava nuli

Tvrtka Steviana d.o.o., zastupnik brenda SteSweet, zdrave i prirodne proizvode od stevije proizvodi u njemačkom gradu Essenu u skladu su sa visokim standardima kvalitete, prema načelima organske proizvodnje i bez upotrebe kemikalija.




M kao Mama -> RE: Stevia – idealna za mršavljenje (21.6.2010 10:08:20)

Hany, super, samo izbriši ovaj zadnji dio, znaš da je to marketing,

l




Mara -> RE: Stevia – idealna za mršavljenje (21.6.2010 13:33:34)

Jučer sam probala Steviju. Okusom jako podsjeća na Sweet&Low zaslađivač. Ja sam ubacila jednu kašičicu (može u oko stat [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]) praha u espresso kavu i preslatko je , pokvarilo mi ćeif [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




malena27 RR -> RE: Stevia – idealna za mršavljenje (21.6.2010 13:37:09)

a gdje se ta Stevia moze kupiti?




ajnur -> RE: Stevia – idealna za mršavljenje (21.6.2010 13:48:12)

Znam samo da su zasladjivaci nisu dobri i da ih necu koristiti.Kafa se moze popiti sa mrvom secera a kolace mogu zamjeniti sakom suhog grozdja,badema isl. A i zuti secer je ok.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stranica: [1]