Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Savjeti (za) domaćice



Poruka


ivancica -> Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 8:57:19)

[image]http://www.consumer.org.rs/images/misc/bottles.gif[/image]

Naslov teme vam sve kaže.

Ja koristim ariel-mountain sping, a omekšivač bijeli lenor ili silan...joj kako se zovu, imaju one bebice na slici.




M kao Mama -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 9:03:39)

Kod mene po tom pitanju pravi vašar, za lajlinu robu koristim nilu, a ako nešto treba otkuhavati onda faks najobičniji, jer mi se pokazao kao najbolji. Za šarenu garderobu koristim pervol ili vulajt i opet faks, a od omekšivača lenor bijeli, žuti, a nekada i onaj pin roze.
Koristila sam i ariel, i persil, i taid, i arik, ali od svakog mi je nešto ostajalo, od nekog bijele fleke, a zadnji put mi se desilo da mi je arih izgorio crnu garderobu, sve fleke crvene ostale, to je izgoreneo, isto kao kad domestos kane na tkaninu.




ivancica -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 9:06:28)

Kada sam rodila malenu koristila sam persil (po svekinoj preporuci), kao on je lagan. jeste bio lagan, ali je lagano i prao. meni se bijeli veš najbolje opere sa arielom. mislim da ga dugo dugo neću mjenjati.
a što se tiče crnog veša zaboravila sma reći, koristim perwol macig, on je stvarno skup, ali je i stvarno dobar.




mamy Sabina -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 9:07:10)

Meni je ariel isto agresivan za obojeni veš.U zadnje vrijeme koristim ga za bijeli ves ,a obojeni perem pervolom.Omeksivac silan blue dream




Amelaa RR -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 9:14:33)

Kotistim ma sve..dugo sam koristitla ariel ali posto nisam sigurna u orginalnost ariela na nasem trzistu ...jer su pronalazene dosta laznih punionica ariela,domestosa i sl...Sada trenutno koristim onaj novi Faks s ornelom..super je..A ponekad uzemem i Tide il Perlis a omeksivac je Lenor svijetlo plavi...





Emina* -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 9:23:48)

Faks mi je najbolji, kako mama alma gore napisa...
Omeksivac koristim Silan sensitive...
Za djeciju odjecu jako malo deterdzenta i ne koristimo omeksivac...




amlatifa -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 12:05:44)

Ja koristim Rubel i Faks, a od omekšivača Ornel Baby soft. Zato što mi se sviđa, a ujedno radim za Saponiu.




Skvo RR -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 12:21:34)

Ja koristim Persil,  a omeksivac mi je bijeli Silan sa bebeom.




travnicanka -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 12:21:53)

Ja nemam neki stalni deterdjent koji preferiram cesto mijenjam i testam.Dok su mi djeca manja bila kupovala sam malo specijalnije deterdjente balage i bez mirisa.Omeksivac ne koristim tako cesto,gotovo nikako na djeciju garderobu.Na primjer deke kad perem volim da mi mirisu i da su mekane poslije pranja,i ovdje nadjem nas ornel sa mirisom vanilije.




majki -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 12:22:37)

Ja sam probala čini mi se sve vrste i deterdženta i omekšivača, naročito volim da promjenim omekšivač jer mi dosadi  miris nakon nekog vremena. Sada koristim ditin Ariks za bijeli veš i za svjetli šareni, a za obojeni (tamni) koristim persil gel za obojeni veš, stvarno je dobar i nema opasnosti od izbjeljivanja jer se ne zadržava na odjeći pošto je tečan. Omekšivač - volim silan violet, a najčešće se vratim na svijetlo plavi lenor.




Skvo RR -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 12:23:09)

A, da za obojeno Wollite, plavi.




ivancica -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 12:51:27)

IZVORNA PORUKA: amlatifa

Ja koristim Rubel i Faks, a od omekšivača Ornel Baby soft. Zato što mi se sviđa, a ujedno radim za Saponiu.


blago tebi draga [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




nikka -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 12:52:22)

Persil (gel),za šareno i bijelo,ornel(jasmine i cotton),to koristim godinama i kako je beba došla i za njegov veš jer sam vidjela da nema nikakvih alergija,pa zašto mjenjati.




Lel@ -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 13:07:09)

FAKS i Silan sensitive[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Adana -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 13:22:23)

Odnedavno DUEL sa mirisom djurdjevka (i odusevio me) i ORNEL Passion-Aromatherapy. Mada cesto mijenjam omeksivace, biram po mirisu, za sada....a kada doje bebi ili ni jedan ili neki sensitive ili tako nesto. A jedno vrijeme sam koristila deterdzente TIDE i BONUX.




mali -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 13:25:36)

I ja taj Ada koristim(duel) i nema mi neke razlike od ovih skupljih,a što se tiće omekšivača sada sam uzela žuti silan...




Adana -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 13:26:22)

Ma i ja kazem...bas sam se pozitivno iznenadila, i dobro pere i lijepo mirise...




ivancica -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 13:41:03)

Moja djevojčica obožava TV reklame, ali kada čuje reklamu za deterdžent Duel, poludi od sreće. zna je napamet. A meni nikad nije palo na pamet da ga isprobam.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




RAJA -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 13:42:51)

I kod mene je trenutno duel đurđevak mada isto tako često mijenjam
a omekšivač je trenutno ornel mistery




mamy Sabina -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 13:51:11)

Danas sam kupila tecne detrdzente u DM-u.Posebno za bijeli posebno za obojeni ves.Denk mit se zovu, javim vam impresije.




ivancica -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 13:55:14)

obavezno javi kvalitetu pranja, ali i cijenu.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




mamy Sabina -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 14:18:40)

6,5 km litar i po.Nisu onako tecni kao vulajt ili pervol.Nesto poput persil gela i ugodno mirisu.




Blue rose RR -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 14:39:30)

Nisam vezana za određene proizvođače, volim da mijenjam mirise, tako da sam svaki mjesec na drugom deterđentu, a isto tako i na omekšivaču.
Izuzetak je miris lavande - mrzim  ga od trudnoće.

A omekšivač nisam koristila do 1. godine moje kikice.




ivancica -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 14:50:11)

Tnx mamy2.




IvaG -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (19.6.2008 14:53:15)

e da vam i ja kazem svoje iskustvo, ne valja ni jedan, uzmi samo za primjer kuhinjske krpe..ne bi to opro ni jedan prašak, treba u loncu otkuhavati, a gdje da ja u loncu u stanu da otkuhavam?  jos onaj miris..ubi! sve reklame ja "popušim" ko probam ovaj pa onaj i na kraju svi peru isto tj. ne peru! zato kupim jeftin..džaba pare bacati razlika je samo u cijeni.A šta se omekšivača tiče..isto, mirišu samo kad izvadiš iz mašine, kad razgrneš veš i kad se osuši-ništa.Ja uvijek velim: e necu ga ni kupovati i opet kupim..pa haj vidi budale! Al zato kad moja sestra dođe njena roba miriše po omekšivaču čak i kad ponovo opere a ne stavi ga.Zašto? jer ima sušilicu,a ne ko ja na balkon pa vjetar raznese po cijelom gradu a na robi banana :-)




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>