Moja beba jede papir (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Roditeljski razgovori



Poruka


Nedzmy -> Moja beba jede papir (19.6.2008 10:14:41)

Moja beba ima 10 mjeseci i stalno jede papir. Koliko god se trudila da sklonim svaki papirić on ga negjde pronađe. Doktorica kaze da je to ok, ali ja se brinem[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




majki -> RE: Moja beba jede papir (19.6.2008 10:20:19)

Draga Nedzmy to je sasvim ok i normalno, sva djeca u tom uzrastu to rade, nemaš razloga za brigu, osim da, što predpostavljam i radiš, paziš da ne pretjera. Moja je curica stavljala usta sve sa poda (u kući), mrvice, papiriće...ne možeš uvijek biti 100% na oprezu.
pozdrav[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




*sunce* -> RE: Moja beba jede papir (19.6.2008 11:29:42)

[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Nedzmy dobro je dok jede samo papiriće kod moje tetke je curica jela i ćumurkice a ni jedna ivica od zidova u stanu nije bila ispravna sve u njenoj visini i niže ona bi se nagela i zubićima strugala i jela eto pa ti sad vidi mislim da je papir najbezbolniji [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




travnicanka -> RE: Moja beba jede papir (19.6.2008 11:31:13)

Ma nista neobicno,ja bi mogla da otvorim masu tema tipa:moj sin jede papir,pijesak,travu,zemlju i sve sto mu se nadje pod nogama on to malo proba.Mala djeca bas nemaju dovoljno razvijeno culo dodira ali zato imaju jako razvijeno culo okusa i sve novo do cega dodju testaju ustima.....ma nista strasno...prolazna faza svih malih beba.
Pozdrav!!!!!




Nedzmy -> RE: Moja beba jede papir (22.6.2008 10:04:44)

affan i njegova mama zahvaljuu svim mama i bebama koje su nas utješile i rekle da je to sve dio odrastanja
[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




camm -> RE: Moja beba jede papir (25.6.2008 22:41:02)

nije namjerno al sam se nasmijala tvom postu.
evo da te ohrabrim od moje sestre malena se sakrila u cosak i pojela onaj papir za ruke sto se brisu.
to joj je i danas omiljena poslastica .




vila_7 -> RE: Moja beba jede papir (26.3.2012 19:26:32)

evo da malo osvjezim temu - i moja 19-tomjesecna curica jede papir!
Stvarno je vise dosadna s tim - i zna da ne smije ,pa se onda sakrije iza dvosjeda i kad je pitam sta radis? , ona odgovori da ruca papir - i stvarno ga ruca [sm=smiley13.gif].
Probala sam sve - od ignorisanja, kazne , nista ne pomaze [sm=zmeden.gif]




felix -> RE: Moja beba jede papir (26.3.2012 19:36:33)


IZVORNA PORUKA: Nedzmy

Moja beba ima 10 mjeseci i stalno jede papir. Koliko god se trudila da sklonim svaki papirić on ga negjde pronađe. Doktorica kaze da je to ok, ali ja se brinem[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

heheehe moj A kao beba je jeo palome hahha ja dam nenacete znaci ne otvorene palome on gnjavi po ustima igra se kad ja uh, on nekako otvorio i pola palome vec provario u stomaku pojo hahahhah malo ostalo u ustima jedva iscupam i sklonem
i više nikad nisam, davala niti palome niti papir ....




reallove -> RE: Moja beba jede papir (26.3.2012 19:37:16)

Moj Ameen ima 2 god i 7 mjeseci i jede papir.Prije je to cesce radio,sada samo ponekad,uzme papir u usta zvace,pa poslije pljune.Nekad i papirnu maramicu zvace...[sm=zmeden.gif]




zeze -> RE: Moja beba jede papir (26.3.2012 19:41:35)

Moja je pocela jesti papir sa 10 mj, sad joj je 19 i jos uvijek ga jede. Izludjuje me. [sm=zmeden.gif][sm=smiley13.gif]




felix -> RE: Moja beba jede papir (26.3.2012 19:41:44)


IZVORNA PORUKA: reallove

Moj Ameen ima 2 god i 7 mjeseci i jede papir.Prije je to cesce radio,sada samo ponekad,uzme papir u usta zvace,pa poslije pljune.Nekad i papirnu maramicu zvace...[sm=zmeden.gif]

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
A . voli jest mrave [sm=jezicek.gif]ozbiljno pre mozda godinu dana svako proljece meni dodju mravi odnekud[sm=zmeden.gif]mali crni stvore putic, iza trosjeda hahhahah anel sjeo pored ko hadzija cuco, i sve jednog po jednog prstom tamanio i u usta[sm=jezicek.gif]ja mislila on se igra kad ja on grozne face slaze [sm=jezicek.gif]tad sam skontala , imam mravojeda u kuci[sm=jezicek.gif]brzo ga uzmem usta operem mrave sve do jednog usisam
i kazem ak još jednom pojedeš ga ujest ce te za usta ices , doktoru i morace ti zalijepiti jezik[sm=jezicek.gif]on blehno, u mene ne jasno mu pa ce nece nece
i od tad pazim dje ima mravi[sm=jezicek.gif]




Lady26 -> RE: Moja beba jede papir (26.3.2012 19:43:50)

IZVORNA PORUKA: vila_7

evo da malo osvjezim temu - i moja 19-tomjesecna curica jede papir!
Stvarno je vise dosadna s tim - i zna da ne smije ,pa se onda sakrije iza dvosjeda i kad je pitam sta radis? , ona odgovori da ruca papir - i stvarno ga ruca [sm=smiley13.gif].
Probala sam sve - od ignorisanja, kazne , nista ne pomaze [sm=zmeden.gif]

Da te utjesim, evo moja ima 2godina i 3 mjeseca i dan danas zvace papir, karton, trpa sta stigne u usta...jedino sto me tjesi sto nikad, nikad nista nije pojela...samo zvace....




reallove -> RE: Moja beba jede papir (26.3.2012 19:45:30)


IZVORNA PORUKA: felix


IZVORNA PORUKA: reallove

Moj Ameen ima 2 god i 7 mjeseci i jede papir.Prije je to cesce radio,sada samo ponekad,uzme papir u usta zvace,pa poslije pljune.Nekad i papirnu maramicu zvace...[sm=zmeden.gif]

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
A . voli jest mrave [sm=jezicek.gif]ozbiljno pre mozda godinu dana svako proljece meni dodju mravi odnekud[sm=zmeden.gif]mali crni stvore putic, iza trosjeda hahhahah anel sjeo pored ko hadzija cuco, i sve jednog po jednog prstom tamanio i u usta[sm=jezicek.gif]ja mislila on se igra kad ja on grozne face slaze [sm=jezicek.gif]tad sam skontala , imam mravojeda u kuci[sm=jezicek.gif]brzo ga uzmem usta operem mrave sve do jednog usisam
i kazem ak još jednom pojedeš ga ujest ce te za usta ices , doktoru i morace ti zalijepiti jezik[sm=jezicek.gif]on blehno, u mene ne jasno mu pa ce nece nece
i od tad pazim dje ima mravi[sm=jezicek.gif]
[sm=jezicek.gif]
joj dobar je




vila_7 -> RE: Moja beba jede papir (26.3.2012 19:50:00)

joj znam da vama nije lakse , ali eto meni sad jeste [sm=smiley36.gif] kad vidim da nije jedina...Uglavnom znaci nema pomoci! [sm=smiley36.gif] Ne znam da li je do sad pojela , ali bas ga lijepo sazvace da se pocne raspadati - al eto do sad uvijek je uhvatimo na vrijeme - bar tako mislimo!

Hvala vam puno na odgovorima-i eto ko kaze da forum nije super! Sad cu je pustiti da citavu knjigu popapa! [sm=jezicek.gif]




Lady26 -> RE: Moja beba jede papir (26.3.2012 19:51:45)

Moja nije nikad pojela nista, to me tjesi....ali od kartona, papira, kamencica, sitnih igrackica i sl...znaci sve otkako je postala svjesna trpa u usta....




reallove -> RE: Moja beba jede papir (26.3.2012 19:56:43)


IZVORNA PORUKA: Lady26

Moja nije nikad pojela nista, to me tjesi....ali od kartona, papira, kamencica, sitnih igrackica i sl...znaci sve otkako je postala svjesna trpa u usta....

I Ameen isto ovako,ne pojede nikad..Nedavno je karton zvakao i na kraju ispljune lopticu [sm=smiley36.gif]




škorpija -> RE: Moja beba jede papir (20.5.2012 16:18:53)

moj jede papirne maramice, ali na kraju pljune, valjda umjesto žvaka




Stranica: [1]