RE: Poslije epiziotomije, iskustva (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Poslije porođaja



Poruka


Mrvica_83 -> RE: Poslije epiziotomije, iskustva (5.5.2014 14:02:39)

Galebice Haman i ja zaboravila svoju ranu a porod bio u novembru [sm=smiley36.gif] Kod mene nije bilo sttrasno - oko 5 konaca i spontano pucanje jer je bebica imala rukicu uz glavu prilikom poroda .. Ja sam se prala bas cesto i u pocetku plivaseptom po preporuci u bolnici i kako je patronazna rekla [sm=hudicek1.gif] Dok nisam skontala da mi plivasept jos vise isusi ranu i napravi veci belaj ..Ukinula plivasept , prala se vodom vise puta dnevno .. Navecer legnem na pelenu , rasirim none i luftam .. Ja fen nisam upotrebljavala . Oni debeli ulosci koje preporucuju nakon poroda su me potparili .. Na prijedlog patronazne prestanem da ih koristim i uzmem neke obicne , pamucne sa krilcima . Ni krvarenje kod mene nije bilo obilno pa mi je bilo ok . Tad sam se preporodila [sm=smiley1.gif] Dakle ranu nisam mazala nikakvim kremama itd. To je moje iskustvo - ako ti sta pomogne - sjajno . Svakako ti zelim brz oporavak !!




Pepeverde -> RE: Poslije epiziotomije, iskustva (22.7.2014 11:15:31)

mrzila sam epiziotomiju iz dna duse, al ko te pita, rezu svaku!
konci su mi bili precvrsto stegnuti pa se prosili u meso. Bolove bi i zaboravila, ali oziljak na onoj stvari koji je zaostao i koji vuce otvor na jednu stranu, kao i kvrzice oko njega bili su me bacili na rub depresije. Zbog tog oziljka i slabog ventilnog mehanizma, u onu star je ulazio i izlazio zrak kako je htio! Sex, zacudo i nije toliko los, a da je sve kao prije, pa i nije. Mirim se sa sudbinom, ali osjećam se unakaženo. Pogotovo jer su mi rekli da su me recnuli malo, reda radi. Je li možda moglo bez ovog svega...




Merylin -> RE: Poslije epiziotomije, iskustva (22.7.2014 12:14:20)

Žuti plivasept je meni bio dobar, onaj crveni/rozi mi je isušio ranu[sm=smiley1.gif]




Mrvica_83 -> RE: Poslije epiziotomije, iskustva (23.7.2014 13:14:57)

Pepeverde zbog ovakvih situacija koje nam se , nazalost , desavaju privatne poliklinike uzimaju novac . Dakle za korekciju epiziotomije ,ako sam dobro shvatila , platis pofino . Ne mogu se oteti dojmu da na klinikama rade ovakve stvari da bi imali pacijente u privatno vrijeme [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif] Ili im je jednostavnije recnuti svaku zenu . Nasilje pri porodu i nista drugo [sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]




Eleonoraa -> RE: Poslije epiziotomije, iskustva (23.7.2014 22:11:02)

Zuti Plivasept je i meni bio dobar, dva konca su se zagnojila malo kad je vec pocelo da zarasta,
ali mama mi nabavila Rivanola, pa sam ga stavljala dva tri dana ciljano na ta mjesta s malim gazama ( moja improvizacija)
i to mi je pomoglo




veeseelaa -> RE: Poslije epiziotomije, iskustva (23.7.2014 22:17:47)


IZVORNA PORUKA: Pepeverde

mrzila sam epiziotomiju iz dna duse, al ko te pita, rezu svaku!
konci su mi bili precvrsto stegnuti pa se prosili u meso. Bolove bi i zaboravila, ali oziljak na onoj stvari koji je zaostao i koji vuce otvor na jednu stranu, kao i kvrzice oko njega bili su me bacili na rub depresije. Zbog tog oziljka i slabog ventilnog mehanizma, u onu star je ulazio i izlazio zrak kako je htio! Sex, zacudo i nije toliko los, a da je sve kao prije, pa i nije. Mirim se sa sudbinom, ali osjećam se unakaženo. Pogotovo jer su mi rekli da su me recnuli malo, reda radi. Je li možda moglo bez ovog svega...



isto je i kod mene,nakon trećeg poroda
skroz mu mi malu udundali [sm=smiley36.gif]
al dobro što kažeš sex je odličan

sve kontam moram roditi još jedno pa nek malo dorade stvar [sm=smiley36.gif]

iz jednog položaja,onog ginekološkog ne izleda strašno al iz drugog opet položaja [sm=zz_confused.png]

izgleda da je bolje bilo da su me recnuli nego što sam pukla na par mjesta , lijevo - desno, dore - dole

al dobro, bitno je da nemam nikakvih poteškoća




veeseelaa -> RE: Poslije epiziotomije, iskustva (23.7.2014 22:18:44)


IZVORNA PORUKA: Mrvica_83

Pepeverde zbog ovakvih situacija koje nam se , nazalost , desavaju privatne poliklinike uzimaju novac . Dakle za korekciju epiziotomije ,ako sam dobro shvatila , platis pofino . Ne mogu se oteti dojmu da na klinikama rade ovakve stvari da bi imali pacijente u privatno vrijeme [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif] Ili im je jednostavnije recnuti svaku zenu . Nasilje pri porodu i nista drugo [sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]


jel iko radio korekciju, jel boli i koliko košta otprilike?




Pepeverde -> RE: Poslije epiziotomije, iskustva (5.8.2014 17:55:26)

znate sto je problem kod korekcija[sm=zmeden.gif] sve bude puno oziljnog tkiva pa pri slijedecem porodu, pogadjate, jos veca epiziotomija.




Alma_27 -> RE: Poslije epiziotomije, iskustva (5.8.2014 18:12:24)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: Mrvica_83

Pepeverde zbog ovakvih situacija koje nam se , nazalost , desavaju privatne poliklinike uzimaju novac . Dakle za korekciju epiziotomije ,ako sam dobro shvatila , platis pofino . Ne mogu se oteti dojmu da na klinikama rade ovakve stvari da bi imali pacijente u privatno vrijeme [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif] Ili im je jednostavnije recnuti svaku zenu . Nasilje pri porodu i nista drugo [sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]


jel iko radio korekciju, jel boli i koliko košta otprilike?



Ja sam radila kod dr. Devlete Balic. Mescini 400KM i prilicno sam zadovoljna. Inace me vodi doktor Balic al on mi je proporucio nju. Bas je bilo lose zaraslo poslije prvog poroda. Godinu dana poslije drugog poroda sam to uradila.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 21 [22]