Nicanje trećeg zubića (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Razvoj bebe



Poruka


mummy -> Nicanje trećeg zubića (7.7.2008 13:59:30)

Evo mene nakon duge pauze. Pozdrav svima!!! Sin mi više ne ide u vrtić pa kad ostanem s dvoje nemam vremena. Emina je već s 4 mj. dobila prvi zubić, ubrzo i drugi i to donje jedinice. Međutim treći zubić je ponovo bio odozdo, dvojka lijeva. Po iskustvu sa sinom znam da je to nepravilan redoslijed nicanja zubića, ali ne znam da li to ima kakvih posljedica dalje. Njemu su tako poslije donjih jedinica krenule prvo gornje dvojke pa je pedijatrica rekla da je to nepravilno, ali su ipak prvo iznikle jedinice. Ako znate nešto o tome javite please.




ElmaB -> RE: treći zubić (7.7.2008 14:14:44)

Koliko ja znam iz iskustva raspored nicanja zuba je individualan. Bitno je da pravilno rastu i da ne nasjedaju jedan na drugi, a da li ce prvo dvojka ili jednica gornja ili donja, mislim da nije toliko bitno.

Pozdrav!





M kao Mama -> RE: treći zubić (7.7.2008 14:16:47)

a jesi li pitala pedijatricu kako je to normalno da zubići rastu, baš me zanima, mojoj lajli je prvo nikla jedinica gornja pa jedinice donje, pa dvica gornja, a zatim i ona druga jedinica, nek su oni njoj počeli nicati, to je najbitnije, koliko se napatila, a sve ostaloje za mene nebitno




mummy -> RE: treći zubić (7.7.2008 14:36:19)

Čitala sam u nekim priručnicima o tom rasporedu, pa tako idu prvo jedinice donje, onda gornje, zatim dvojke, četvorke, pa tek onda trojke. Vjerovatno je i ona na to mislila. Ali eto vi ste me utješile. Hvala vam




Suncica* -> RE: treći zubić (7.7.2008 14:43:31)

Mojoj Loreni su prvo narasle dve donje dvojke, a zatim gornja jedinica, pa odmah gornja dvojka..
I ja smatram da je sve individualno od deteta do deteta..




mummy -> RE: treći zubić (7.7.2008 14:52:34)

Eto super znala sam da ćete me vi hanumice umiriti




lamka -> RE: treći zubić (8.7.2008 17:53:32)

kod moje lamije su prvo nikle donje jedinice i jedna gornja dvica pa druga dvica gornja pa tek onda gornje jedinice mislim da to nema veze kojim redoslijedom nicu bitno je da su zdravi a ostalo sve ce doci na svoje




Stranica: [1]