RE: heparinska trudnoca (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Spontani pobačaj



Poruka


mimi_2in1 -> RE: heparinska trudnoca (23.1.2015 14:17:44)

[sm=bravo.gif] svaka cast... u sustini i prakticnije je da same dajemo..gdje cu hodat svaki dan do DZ.. ja sam kontala ako ja ne mognem da mm zaduzim..[sm=smiley36.gif] no vidjet cemo. jel pokriva zdravstveno sad to? i koju dozu primas?

aBd zelim ti da izguras, da sve bude u najboljem redu. [sm=smiley31.gif] i da na sve boce i zavrzlame zaboravis kada dobijes [sm=duda.gif]




Carobno jutro -> RE: heparinska trudnoca (23.1.2015 14:25:28)


Hvala ti velika [sm=smiley31.gif]

Pokriva zdravstveno. Jutros sam dobila u dom zdralvju 30 inekcija za naredni mjesec. To oni trebuju. Ja se samo potpisala da sam uzela i evo mi puna tasna inekcija. Ne d'o Bog da mi ko otme tasnu[sm=jezicek.gif]




mimi_2in1 -> RE: heparinska trudnoca (23.1.2015 14:28:10)

[sm=smiley36.gif] bi se iznenadio... ja sam tako jednom isla na neku kontrolu , svi mi nalazi bilo u tasni, otpusno pismo, nalazi kasnije..ma sve..i nekakva dva momcica nako iza mene "sumnjivo" hodaju...ja kontam Boze ako mi krenu otimati tasnu samo cu molit da me puste nalaze da uzmem[sm=smiley36.gif] ko luda glava[sm=jezicek.gif]




Carobno jutro -> RE: heparinska trudnoca (23.1.2015 14:33:47)


Vidis i meni su nalazi bili u tasni[sm=jezicek.gif] ali i 30 komada clexana u inekcijama..zamisli iznenadjenja[sm=jezicek.gif]

elem, sve sam iscitala i na internetu sto ima o tome. Uglavnom za moju trombofiliju (ja nemam vensku trombozu) se preporucuje uzimanje clexana. Pa idem se bocat i to je to




mimi_2in1 -> RE: heparinska trudnoca (23.1.2015 14:38:57)

ma to i ja kazem, ako bocanje znaci zdrava bebica, zdrava T, i ja zdrava nakon svega..zasto ne..nek se sve zavrsi na tome [sm=smiley1.gif]




malen@89 -> RE: heparinska trudnoca (24.1.2015 0:54:26)


IZVORNA PORUKA: Carobno jutro


Mrtva tema[sm=smiley36.gif]

DA podignem[sm=smiley36.gif]

Ima li neka da je koristila clexan u trudnoci? Ja sam pocela prije dva dana i nesto me strah...[sm=zmeden.gif]

Evo mene, ja se bocala od pozitivnog testa i prije sest mjeseci rodila zdravog sincica :) Nemoj da te bude strah bice sve abd uredu :)





Carobno jutro -> RE: heparinska trudnoca (26.1.2015 8:15:54)



[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] ja evo vec 4 dana dajem sebi i kao vec sam se navikla ali me brinu nalazi. Krvna slika mi je ionako slaba..brine me kako ce ovo uticati na nalaze?
MOzes li mi reci kakvi su tvoji nalazi tokom davanja celaxana bili?

[sm=smiley1.gif]




Andy_Bec23 -> RE: heparinska trudnoca (26.1.2015 9:07:14)


IZVORNA PORUKA: Carobno jutro



[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] ja evo vec 4 dana dajem sebi i kao vec sam se navikla ali me brinu nalazi. Krvna slika mi je ionako slaba..brine me kako ce ovo uticati na nalaze?
MOzes li mi reci kakvi su tvoji nalazi tokom davanja celaxana bili?

[sm=smiley1.gif]



Cestitam na trudnoci da ti bude uredna i da rodis sebi malog smotuljka .... ljubim




Carobno jutro -> RE: heparinska trudnoca (26.1.2015 9:08:55)


IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23


IZVORNA PORUKA: Carobno jutro



[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] ja evo vec 4 dana dajem sebi i kao vec sam se navikla ali me brinu nalazi. Krvna slika mi je ionako slaba..brine me kako ce ovo uticati na nalaze?
MOzes li mi reci kakvi su tvoji nalazi tokom davanja celaxana bili?

[sm=smiley1.gif]



Cestitam na trudnoci da ti bude uredna i da rodis sebi malog smotuljka .... ljubim





[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif] Hvalaaaaaaa Andy...vidjet cemo da li cu uspjeti ovaj put..iskreno se nadam




Ljubicica11 -> RE: heparinska trudnoca (29.1.2015 0:35:35)

Pozdrav damice i od mene...
Ovako tek sam se prijavila ovdje,kako sam procitala ove vase postove tu lakse mi je.
Ja sam prije par dana saznala da sam trudna i posto od prosle bebe sam saznala da imam trombofiliju odmah su mi ukljucili clexan. U pocetku mi je sve to bili zastrasujuce,kontam kako cu cijelu trudnocu to primati,jer sam trombofiliju otkkrila tek posle proslog poroda,a trudnoca mi ta uredna bila.
Ali sad kad vidim da je sve to normalno i da nisam sama,puno mi je lakse jer mi je sve ovo novo....
Drago mi je da sam naletila na ovaj forum [sm=bravo.gif]




malen@89 -> RE: heparinska trudnoca (29.1.2015 23:58:39)


IZVORNA PORUKA: Carobno jutro



[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] ja evo vec 4 dana dajem sebi i kao vec sam se navikla ali me brinu nalazi. Krvna slika mi je ionako slaba..brine me kako ce ovo uticati na nalaze?
MOzes li mi reci kakvi su tvoji nalazi tokom davanja celaxana bili?

[sm=smiley1.gif]

Krvna slika nikad bolja, cijelu trudnoću cijedila sebi cveklu, mrkvu, jabuku i limun, hemoglobin, zeljezo normalni bili a prije trudnoće kriticni skroz. Meni su i trombociti bili dobri bez obzira na heparin.




Vanja88 -> RE: heparinska trudnoca (2.2.2015 20:17:20)

Malena89 Kako tvoj djecak?
Carobno Jutro kako se ti osjecas,nadam se da je sve ok kod tebe, [sm=bravo.gif]




An Nur -> RE: heparinska trudnoca (7.3.2015 16:38:23)

Da vam malo podignem temu...
Evo i mene,aBd buduće heparinke.
Sutra aspiracija, pa sve redom ako prođe dobro, ne gine mi heparin ili sl.
Ohrabriste me, hvala vam.
Osnovano sumnjam da je moj problem baš to sa trombofilijom...
Ali kako vidim to ponekad i nije veliki problem, bocaš se i guraš dan po dan, beba se rodi.
Sretno vam bilo i da vam se rodi puno lijepih bebica.
Čitam i da zdravstveno pokriva te inekcije heparina.
U svim kantonima ili...?
Ja sam u USK pa ako neko šta zna, nek na vrijeme javi, molim.
Pozdrav svima i nemojte da tema zamire.
Ima nas koje se tresemo u strahu od nepoznatog, a ponekad i nemamo osnove.[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Ljubicica11 -> RE: heparinska trudnoca (19.3.2015 15:33:40)

An Nur i ja kazem neka postoji ova tema jer je od velike potpore i pomoci.
Ja kada sam saznala da sam trudna,a znam da imam trombofiliju sve mi je to bilo nekako problematicno i starsno.Ali kad sam ovdje procitala koliko nas ima i da pored svega toga trudnoca i porod dobro prodju ohrabrila sam se.
Sto se tice clexana,ja sam iz Sarajeva i sve primam preko zdravstvenog,nikakva doplata nije potrebna,valjda je tako u svim kantonioma.

Pitala bi ove iskusnije zenice koje se vise u opvo razumiju,dal je problem sto mi je protein S smanjen,a protein C blago povisem,trebala bi sljedece sedmice na kontrolu,ali sam se vec zabrinula.Inace imam poremecen samo MTHFR genotip.

sretno nam svima [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Alina Lana -> RE: heparinska trudnoca (20.3.2015 12:59:58)

Drage moje,

I ja sam u fazi testiranja na trombofiliju. Krajem prosle godine sam izgubila bebu u 25. sedmici trudnoce.
Evo jedan link gdje je detaljno opisano koje nalaze mozete uraditi nakon spontanog ili prijevremenog poroda. Meni je puno pomoglo. http://www.bebac.com/forum/?showtopic=3835




Pufnicaa -> RE: heparinska trudnoca (30.3.2015 10:48:56)

Pozdrav svima...Ja sam nova na forumu i taman me zanima ova vasa tema. Ja sam imala spontani u decembru. ..sreca u nesreci je da je trudnoca bila rana i da nisam morala na kiretazu..Imam divnog ginekologa koja mi je odmah dala da radim sve nalaze moguce...Tako da smo otkrili trombofiliju i hiperinzulemiju..E sad zanima me jel nekome od vas ovaj aspirin tesko padao ja od glavobolja jedva funkcioniram...I zanima me ima li iko iskustva s hiperinzulemijom jako se brinem jer su me uplašili da ona izaziva deformitete na plodu a meni dokt.rekla da se vise ne cuvam i da radim na novoj trudnoci...




Skvo RR -> RE: heparinska trudnoca (9.6.2015 15:12:06)

prenos postova

IZVORNA PORUKA: miks

Ja planiram da se porodim prirodno a uzimam heparin cijelu trudnocu....
Citala sam puno o tome kada se treba iskljuciti prije poroda i svugdje pise 12 sati prije poroda...
U vecini slucajeva zbog toga prederiraju zakazani carski...osim vani gdje smatraju da je bolji prirodan porod nego
operacija....
Kakva iskustva imate sa ovim??


IZVORNA PORUKA: AAvalon

Miks, ja bih ti samo rekl da se ne sikiras. U svijetu je praksa da se sa 36 sedmica predje sa niskomolekularnog na obicni heparin jer za njega postoji antidot a za clexane ne pa je samim time rizik manji jer ako dodje do krvarenja daju ti vit K i to je to, sa clexanom to ne fercera. I prirodni porod svakako smanjuje rizik od krvarenja u odnosu na carski koji se kod nas preferira samo radi tajminga znaci da znas kad ce CR pa da dan prije ukines clexane. Da te utjesim da se ne sikiras - ja sam imala hitan CR jer mi je pukao vodenjak a blizanci. Clexane sam sebi dala kao i svaku noc u 21 sat, vodenjak pukao u 6 ujutro i porodili me oko pola 12. Nisam imala hvala Bogu nikakvih problema sa krvarenjem, a jos manji bi mi rizik bio da je bio prirodan porod. I ako procitas studije, nema nekog veceg rizika od krvarenja ako si na heparinu radi trombofilije. Ja se na tvom mjestu ne bih sikirala, mislim da su sanse da das sebi heparin i da se porodis unutar 12 sati minimalne osim ako ti nije 8 dijete :) bolje se brini kako da ti daju zastitni clexane brzo nakon poroda:)

IZVORNA PORUKA: miks

Hvala!
Sta ako se injekcija da dva sata prije nego sto krene porod....jeli opasno? Znaci da je razmak manji od 12 sati...


IZVORNA PORUKA: AAvalon

Miks, ja bih ti samo rekl da se ne sikiras. U svijetu je praksa da se sa 36 sedmica predje sa niskomolekularnog na obicni heparin jer za njega postoji antidot a za clexane ne pa je samim time rizik manji jer ako dodje do krvarenja daju ti vit K i to je to, sa clexanom to ne fercera. I prirodni porod svakako smanjuje rizik od krvarenja u odnosu na carski koji se kod nas preferira samo radi tajminga znaci da znas kad ce CR pa da dan prije ukines clexane. Da te utjesim da se ne sikiras - ja sam imala hitan CR jer mi je pukao vodenjak a blizanci. Clexane sam sebi dala kao i svaku noc u 21 sat, vodenjak pukao u 6 ujutro i porodili me oko pola 12. Nisam imala hvala Bogu nikakvih problema sa krvarenjem, a jos manji bi mi rizik bio da je bio prirodan porod. I ako procitas studije, nema nekog veceg rizika od krvarenja ako si na heparinu radi trombofilije. Ja se na tvom mjestu ne bih sikirala, mislim da su sanse da das sebi heparin i da se porodis unutar 12 sati minimalne osim ako ti nije 8 dijete :) bolje se brini kako da ti daju zastitni clexane brzo nakon poroda:)






danidani -> RE: heparinska trudnoca (17.9.2015 13:41:50)

Drage moje...Pokušaću biti kratka. Moja prva trudnaća zvršila spontanim u 6 nedelji, druga missed takođe u 6. nedelji nakon čega sam,na svoju inicijativu, odradila nalaze na hormone štitne žljezde i kariotip i to je bilo ok. zatim ispitivanja na trombofiliju su pokazala da imam trombofiliju cong-MTHFR HETEROZIGOT + 4G/5G GENOTIP koji dovodi do povećanja nivoa PAI1. Hematolog me ubjedio da će u sledećoj trudnoći sve biti ok sa heparinskom terapijom. Međutim, u trećoj trudnoći već u 5 nedelji hematolog mi uvodi fragmin 2500 ujutro i uveče, predpostavljate , opet je sve bilo uredu do 6 nedelje . Kad sam počela krvariti bila je vec 8 nedelja i na ultrazvuku su opet utvrdili missed, zatim kiretaža. ..
OČAJNA SAM!!!
Molim vas pomozite mi.
Šta da radim, koje nalaze da uradim, šta se dešava u toj 6 nedelji?
Da li je moguće da je bila premala doza fragmina ili je trebalo da se uključi nešto drugo?
[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




Pufnicaa -> RE: heparinska trudnoca (19.9.2015 12:43:12)

Danidani jako mi je zao zbog toga sto se desava :( Reci mi jesi u Sarajevu i kojem ljekaru ides jel privatnik ili dom zdravlja...Ja kad sam imala spontani otisla sam privatniku ako te zanima mozemo se cuti u pp ona mi je i otkrila trombofiliju..Neznam opet koja ti je kilaza,meni je dokt rekla da bukvalno od prvog dana trudnoce moram na inekcije i tako sam u 3ecoj sedmici trudnoce i prije izostanka menst po simptomima koji su mi bili izrazeni i jaki bolovi kao kod prvog spontanog otisla da uradim betu koja je bila 276 i od tog dana odmah dobila clexane 2,prvih 7 dana vodjena kao visoko rizicna nakon toga na pregledu otkrije dokt blizance,novi pregled za 7 dana i jedna beba nije opstala drugoj se culo srce i povecaju mi dozu clexana na 4,u dogovoru s hematologom,ali moj ginekolog vodi glavnu rijec.Tako da sad s tom dozom sve napreduje super sad sam 6ti mjesec trudnoce kontrakcije imam od drugog i na strogom sam mirovanju,tesko je ali se sve izdrzi za malo sunce koje me vec sad uvelike sutira u stomaku da stavi do znanja da je dobro :)




Alina Lana -> RE: heparinska trudnoca (8.10.2015 19:59:59)

Draga Pufnicaa, citajuci tvoje post cini mi se da je tvoj ginekolog dobro upucen. Da li mi mozes reci ime ginekologa? Ja sam bas u nedoumici kod koga da idem,cini mi se da njih dosta i nema nekog iskustva s trombofilijom.




peskafondo -> RE: heparinska trudnoca (9.10.2015 14:58:53)

evo da i ja podijelim svoju pricu... nakon spontaog pobacaj prve trudnoce koja se sastojala od 3 gestacijske vrecice bez ikakvog sadrzaja u njima, odlucila sam uraditi sve pretrage. Nadjen mi je heterozigot pai 1 4g/5G kao neki blagi poremecaj ... terapija heparinom u iducoj trudnoci uz konsultacije sa hematologom.




Pufnicaa -> RE: heparinska trudnoca (24.10.2015 14:29:25)

Imas Pp :)




Molko -> RE: heparinska trudnoca (3.2.2019 22:46:00)

Vidim da dugo niko nije pisao, ali imam pitanje vezano za heparinske Inekcije.. da li je neko iz Tuzle uspio dobit na esencijalnu listu, tj da ti je prosao konzilijum na ukc u.... I kakav vam je nalaz bio uvjet za heparin?  Hvala




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]