RE: Ciscenje (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Savjeti (za) domaćice



Poruka


bebaa -> RE: Ciscenje (28.12.2014 19:41:47)


IZVORNA PORUKA: elmaL


IZVORNA PORUKA: bebaa

http://www.klix.ba/lifestyle/hranaipice/coca-cola-je-odlicno-sredstvo-za-ciscenje/141227089

a zamislite kako tek očisti organizam od-do.....[sm=sad.gif]

Jesi li to ljubitelj CC?

MT kojom pjenom, ako moze slika proizvoda[sm=smiley1.gif]
I ja sam ko Beba probala svim i svacim nikako oprati da sam zadovoljna.


samo uz dobro crno vino...inače je uopšte ne kupujem niti konzumiram....[sm=smiley1.gif]




bebaa -> RE: Ciscenje (28.12.2014 19:43:03)

ja za skidanje kamenca koristim ili limuntos ili ocat......




Amam -> RE: Ciscenje (24.1.2015 16:35:25)

Zenice drage,prosula sam ispijenu solju kafe na bijeli tepih ima li mu pomoci? Probala venis,kiselu vodu i onu pjenu sto se iscetka pa usisa nakon 2h i opet mrlja :(

Hemijsko :/





salmy -> RE: Ciscenje (24.1.2015 20:33:56)


IZVORNA PORUKA: Amam

Zenice drage,prosula sam ispijenu solju kafe na bijeli tepih ima li mu pomoci? Probala venis,kiselu vodu i onu pjenu sto se iscetka pa usisa nakon 2h i opet mrlja :(

Hemijsko :/



kako mislis ispijenu? prosula toz...
koliko znam fleke od kafe odmah isti tren se trebaju oprati u hladnoj vodi




Amam -> RE: Ciscenje (25.1.2015 0:41:34)


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Amam

Zenice drage,prosula sam ispijenu solju kafe na bijeli tepih ima li mu pomoci? Probala venis,kiselu vodu i onu pjenu sto se iscetka pa usisa nakon 2h i opet mrlja :(

Hemijsko :/



kako mislis ispijenu? prosula toz...
koliko znam fleke od kafe odmah isti tren se trebaju oprati u hladnoj vodi

Eto bas tako...nisam imala pojma da u ispijenoj solji ima onoliko kafe :(
Probala sam sve navedeno i evo da podijelim s vama mozda nekom zatreba u toplu vodu sam stavila 2 supene kasike glicerola i izribala grubom krpom ,bila mi prijateljica i ona kaze da ne vidi nigdje fleku .Nadam se da ce i ujutri biti tako kad se osusi.




hatepsut -> RE: Ciscenje (25.1.2015 9:52:50)


IZVORNA PORUKA: Amam


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Amam

Zenice drage,prosula sam ispijenu solju kafe na bijeli tepih ima li mu pomoci? Probala venis,kiselu vodu i onu pjenu sto se iscetka pa usisa nakon 2h i opet mrlja :(

Hemijsko :/



kako mislis ispijenu? prosula toz...
koliko znam fleke od kafe odmah isti tren se trebaju oprati u hladnoj vodi

Eto bas tako...nisam imala pojma da u ispijenoj solji ima onoliko kafe :(
Probala sam sve navedeno i evo da podijelim s vama mozda nekom zatreba u toplu vodu sam stavila 2 supene kasike glicerola i izribala grubom krpom ,bila mi prijateljica i ona kaze da ne vidi nigdje fleku .Nadam se da ce i ujutri biti tako kad se osusi.



Ako je bas bijeli jesi li smjela s malo domestosa da pomjesas s vodom? !




canim -> RE: Ciscenje (26.1.2015 0:19:30)

Ja nadjoh ovo na netu

Odstranite fleke od vina i masnoće sa tepiha - Ako vam se po svijetlom tepihu prolije crno vino ili na njega padne komad masnoće, papirnim ubrusom upijte što više tečnosti, a zatim na uprljano mjesto pospite veću količinu sode bikarbone. Ostavite je da odstoji bar jedan čas, a zatim usisajte.






Idina mama -> RE: Ciscenje (3.6.2015 21:11:10)

Kako vi brisete prasinu? Vodom, sa nekim sredstvom za ciscenje ili samo suhom krpom? Sta sve brisete? Samo ono "sto se vidi" ili vise? Ako brisete jos nesto vise, sta tacno? Koliko cesto brisete?

Ja crkoh radeci, razmisljam da smanjim obim poslova ili ih ja mozda pogresno obavljam?

Ah, da. Kupatilo. Koliko cesto i sta tacno cistite? Tu me treba svaka pomoc: imamo ih 4: 4 wc solje, 4 umivaonika, 3 tus kabine 1 kada, ... a imam i zahtjevan posao... Dobro je da je A. nije vise beba...

Stalno sam umorna... A volim da mi je cisto i uredno (tacno ovim redom: prvo cisto)...





salmy -> RE: Ciscenje (3.6.2015 22:46:57)


IZVORNA PORUKA: Idina mama

Kako vi brisete prasinu? Vodom, sa nekim sredstvom za ciscenje ili samo suhom krpom? Sta sve brisete? Samo ono "sto se vidi" ili vise? Ako brisete jos nesto vise, sta tacno? Koliko cesto brisete?

Ja crkoh radeci, razmisljam da smanjim obim poslova ili ih ja mozda pogresno obavljam?

Ah, da. Kupatilo. Koliko cesto i sta tacno cistite? Tu me treba svaka pomoc: imamo ih 4: 4 wc solje, 4 umivaonika, 3 tus kabine 1 kada, ... a imam i zahtjevan posao... Dobro je da je A. nije vise beba...

Stalno sam umorna... A volim da mi je cisto i uredno (tacno ovim redom: prvo cisto)...



svaki dan brisem prasinu...uglavnom koristim dax i krpicu...wc svako juro domestosom perem. ili prebrisem brzinksi u toku dana solju ili lavabo isto daxom....plocice su mozaik tako da nikad nisu prljave[sm=smiley36.gif]..kuhinju brisem stalno opet daxom poslije rucka...tako da je skoro pa stalno pospreljena..ja to nekako org...za tren[sm=smiley36.gif]

usisavama po potrebi...a detaljno pospremamo nedjeljom....ma u sustini nemam puno namjestaja..

to je meni cas posla...




dambolina -> RE: Ciscenje (4.6.2015 9:58:14)

Ja prasinu brisem svaki dan i to u letu. Imam malo namjestaja, tako da mi stvarno nije problem preletit krpom sve povrsine koje su dostupne u jednom potezu. Subotom je veliko pospremanje i tada detaljnije cistim, sto podrazumijeva da cistim i unutrasnjost. Obicno cistim vodom i Arf universal sredstvom za ciscenje, prozore iskljucivo Stelexom i ubrusima - jednom u dva mjeseca otprilike perem prozore, kako kad. Usisavam jednom ili dva puta sedmicno. Kupatilo cistim generalno subotom, a podove svaki drugi dan. Ma helem, svaki dan nesto cistim [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




ellene -> RE: Ciscenje (15.8.2015 20:07:45)

Ja čistim svako 4. dan, jer sam tad kući, puno sam na poslu. Ja bi sve odjednom, a malo toga stignem, popijem kavu, upalim mašinu, onda usisavanje, prašina ručak wc, to bi sve trebalo ali nešto i izostavim jer nestignem. Zapostavim i sebe, nisu mi uvijek nokti nalakirani, ni obrve počupane. Kad sam sama sa dijetetom teško je završiti ba,š sve što zamisliš.
Ali mislim da organizacija puno pomaže, neznam jeste li čuli za Alejandru Costelo. Ona se bavi tako organiziranjem i baš da inspiraciju, samo što kod mene ta inspiracija dođe i prođe. Umor me svlada...




ellene -> RE: Ciscenje (8.9.2015 6:59:12)

Jutro!
Sinoć sam u trgovini ugledala Rial univerzalno sredstvo za čišćenje, na bazi limuna, iizgleda kao DAX. Jeli netko probao? Ja dosad nisam koristila ta univerzalna sredstva pa sam odlučila isprobati. Očisti li masnoću? Smrdi li? [sm=smiley1.gif]
Hvala!




ninuska -> RE: Ciscenje (8.9.2015 7:36:01)


IZVORNA PORUKA: ellene

Jutro!
Sinoć sam u trgovini ugledala Rial univerzalno sredstvo za čišćenje, na bazi limuna, iizgleda kao DAX. Jeli netko probao? Ja dosad nisam koristila ta univerzalna sredstva pa sam odlučila isprobati. Očisti li masnoću? Smrdi li? [sm=smiley1.gif]
Hvala!

Super je...ja sam ga nekad koristila ali ga odavno ne mogu naci pa sam bila presla na Dax. U principu kao dax. Sad koristim Uno, domaci proizvod a isto cisti kao i ova sredstva.




ellene -> RE: Ciscenje (12.9.2015 6:50:46)

Super je sve očisti. Čak sam i po ormaru, kod mene je tamna boja i vide se prsti, to nisam uspjela ničim očstit nego sa ovim sredstvom. Ali kasnije pročitah da se ne nanosi na drvo [sm=smiley24.gif] Ali nema veze nije se ništa oštetilo.
Pozdrav! [sm=smiley1.gif]




kamenispavac -> RE: Ciscenje (16.10.2015 9:38:13)

http://domacin.ba/zacepljeni-odvodi-procistite-ih-sodom-i-octom/




salmy -> RE: Ciscenje (16.10.2015 11:04:21)

dajte molim vas kako peglu na paru da ocistim..u pitanju je tefal 2 godine stara[sm=smiley36.gif]

probala sma sirce,limuntos..paono kad je pokiselim u tanjir da vrije...imam unutra kamenca i akd peglam sve ostaje bjelo po odjeci

pocela sam koristiti vodu iz dm za peglanje...razblazim je sa obicnom vodom...ali nema nekog efekta

sta da radim?




bebaa -> RE: Ciscenje (16.10.2015 11:11:57)

Prepade me...ja skoro dobila Tefal peglu...ko grom...e sad me zadevera....[sm=zmeden.gif]mozda da odma kupujem onu vodu nekakvu....
A pratit cu da vidim ko ce dati kakav savjet i da li uspijeva...u zlu ne trebalo..[sm=smiley36.gif]




ČISTIDOM -> RE: Ciscenje (21.10.2015 10:32:24)


Čistim vikedom na podrucju Sarajeva. Najvaznije i najbitnije za zainteresirane, kada ocistim,, nemaju potrebe
zamnom ponovno cistiti.

S poštovanjem




salmy -> RE: Ciscenje (21.10.2015 11:55:07)


IZVORNA PORUKA: ČISTIDOM


Čistim vikedom na podrucju Sarajeva. Najvaznije i najbitnije za zainteresirane, kada ocistim,, nemaju potrebe
zamnom ponovno cistiti.

S poštovanjem

cijena? molim




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]