Religiozno pitanje! (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


Amra k -> Religiozno pitanje! (25.7.2008 14:52:30)

Pozdrav svima. Imam jedno mozda malo neobicno pitanje. Smijem li mojo maloj uciti dok ne prodje 40 dana. Svaki put kad je uzmam ili stavljam da spava proucila bi nesto ali ne znam smijem li zato sto krvarim i nisam cista?




M kao Mama -> RE: Religiozno pitanje! (25.7.2008 14:57:50)

Ja mislim da ne, jer krvariš, a znaš da žena dok kod krvari i dok god na njenom tijelu ima krvi koliko vrh igle, ona nije čista




Emina* -> RE: Religiozno pitanje! (25.7.2008 15:01:13)

Moj suprug je ucio malenom, ja nisam...
Kad je prestalo krvarenje, slobodno [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Sanida -> RE: Religiozno pitanje! (25.7.2008 15:22:52)

Naravno da smijes...sve uci,ali ono sto znas na pamet..jer necista ne smijes uzimati Kuran u ruke..jer onda ne bismo smjeli kada smo necisti ni bismilu prouciti svaki put kada trebamo jesti...
Ja sam nekada davno pitala u vezi ovoga...i eto tako su mi odgovorili...
pusa velika...




hana -> RE: Religiozno pitanje! (25.7.2008 15:31:27)

Slazem se sa Sanidom. Sve sto znas napamet mozes slobodno uciti.




hanabanana -> RE: Religiozno pitanje! (25.7.2008 16:03:48)

IZVORNA PORUKA: hana

Slazem se sa Sanidom. Sve sto znas napamet mozes slobodno uciti.


JOš jedan potpis.




Vizionarka -> RE: Religiozno pitanje! (25.7.2008 16:21:57)

Na ovo pitanje hfz. Bugari je odgovorio, da po hanefijskom mezhebu ne smijesh uchiti nishta iz Qur'ana (makar to bilo ono shta znash napamet), jedino smijesh Fatihu (kao dovu). Uchi joj dove i salavate, to smijesh ako si u hajzu ili nifasu,a nije losha ideja ni da joj pustish da slusha Qur'an sa cd-a. 

Pozz




Happy -> RE: Religiozno pitanje! (25.7.2008 18:08:27)

Smiješ, samo što moraš učiti kao dovu.... Znači zanijetiš da prouičiš ELham radi toga i toga i ond a možeš...  Ali se ne može Kur'an uzimati u ruke, jer ne možeš abdest uzimati i klanjati, a ovo smiješ... Ja učim uvijek.




mummy -> RE: Religiozno pitanje! (27.7.2008 21:51:19)

Bilo bi vrlo pohvalno da se uči djetetu u tih 40 dana i najbolja solucija je upravo puštanje kasete ili CD, naročito suru Bekare i Jasin.




mamina princeza -> RE: Religiozno pitanje! (28.7.2008 11:50:56)

I ja se isto ovo cesto pitam....proucim joj samo fatihu onao kao dovu a ostalo jj uci suprug.
Jos malo pa cu abd i ja moci.




makana -> RE: Religiozno pitanje! (28.7.2008 12:02:51)

mi smo zvali hodžu sedmi dan i on je proučio bebi šta treba i ono oko imena
sve ostalo sam radila oko bebe uz bismilu, ali ja joj nisam ništa učila tih dana





Stranica: [1]