RE: Moja djeca imaju proljev (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Zdravlje beba



Poruka


EEDITH -> RE: Moja djeca imaju proljev (25.5.2013 9:43:40)

pedijatrica rekla da je OK i jednom u 7 dana, ali i više puta dnevno.


i nama je naša isto rekla,jer jednom E nije imao 8 dana stolicu,ali sve normalno,nije imao napuhan stomak ni tvrd,
moj D i sada sa 5 god ima skoro uvijek poslije obroka [sm=smiley36.gif]




Apotekarka -> RE: Moja djeca imaju proljev (4.8.2013 12:01:49)

Dan.....Moja Ana je prekucer imala obilnu i rijedju stolicu,jucer je nije ni imala,medjutim jutros kad se probudila kakila je obilno i normalno,da bi kroz 2 sata imala rijetku vodenu i ztrnastu stolicu to je bilo oko 9 jutros,do tad se vise nije pčonavljalo samo je prduckala....Ruka non-stop u ustima i bali njoj je za 8 dana 4 puna mjeseca kontam da je rano za zubice...Ima li potrebe da je vodim dr svakako danas nio nema nitko u domu zdravlja....pogotovu pedijatar...Negdje sam citala da vise od 4 vodene stolice su znak da se dijete vodi doktoru,maloprije sam joj dala pola bocice pro life kontam probiotik joj nece naskodirti jer me strah nemam je gdje odvesti vikend je i proivatne ordinacije ne rade...Normalno jede ne odbija hranu,samo je nerovozna bvec par dana...




megi -> RE: Moja djeca imaju proljev (4.8.2013 12:28:11)

APotekarko
ja mislim da nemas potrebe da je vodis
prati je danas, ako bude vise od pet stolica to je znak proljeva
i znak da se potrazi pomoc ljekara jer je ona jos mala
vazno je da ne odbija hranu

mozda je i od vrucine




smajli80 -> RE: Moja djeca imaju proljev (4.8.2013 12:33:17)

Ja ne bi vodila.Meni to liči na zubiće.I nije rano,rodicinoj maloj nikao prvi sa 4.5mj.

Prati djete vidi kako izgleda da li letargična,udubljena fontanela,blijeda,ima li temperaturu.

Ja ne bi ništa samo bi nastavila sa probiotikom i dojila malo češće.




Apotekarka -> RE: Moja djeca imaju proljev (4.8.2013 14:46:25)

Opet je maloprije prducnula i malo opet vodenkaste stolice bilo,ali nema temp,razigrana je i opet je jela[sm=zmeden.gif]...




bebaa -> RE: Moja djeca imaju proljev (15.9.2013 22:07:20)

ve dviej nedelje mali ima proliv......3-4 puta dnevno,jako obilan stolica vodena,bez ikakvih formiranih djelića....toliko tečna da svaki put prođe kroz pelenu i svu gardarobu...potpuno odbija da jede,pije samo mlijeko i sokove,hoće pojesti nešto malo slatko ali slano ni da primiriše....vidno je smršao ovih dana pa sam odlučila da ga sutra vodim dr...on je veseo i trči,smije se ,igra......nije mi jasno odkud tolikka stolica svaki puta kad ništa ne jede......[sm=zmeden.gif]




Apotekarka -> RE: Moja djeca imaju proljev (15.9.2013 22:20:56)

Vec sam ti pisala na drugoj temi,bebo izbaci mlijekjo dok se stomak ne smiri,koje mlijeko on pije,imas posebna mlijeka bez laktoze,mozda mu mlijeko iritira stomacic pa ne moze da se smiri,jesi probavala pro life




bebaa -> RE: Moja djeca imaju proljev (15.9.2013 22:28:57)

prolife nisam,sutra ću vidjeti i to mlijeko bez laktoze...inače pije ovo iz tetrapaka...problem je ako mu ukinem i mlijeko šta će jesti.....[sm=smiley13.gif]




bebaa -> RE: Moja djeca imaju proljev (16.9.2013 9:07:33)

evo bili smo kod ljekara...dade nam uputnicu za nalaz stolice...i da pije prolife i elektrolite.....stroga dijeta.......pa ćemo to sutra odnijeti na ilidžu.....[sm=smiley13.gif]




mum82 -> RE: Moja djeca imaju proljev (16.9.2013 9:11:06)


IZVORNA PORUKA: bebaa

evo bili smo kod ljekara...dade nam uputnicu za nalaz stolice...i da pije prolife i elektrolite.....stroga dijeta.......pa ćemo to sutra odnijeti na ilidžu.....[sm=smiley13.gif]


bebo zao mi je zbog malca,,,da nam brzo ozdravi aBd[sm=smiley31.gif]




Skvo RR -> RE: Moja djeca imaju proljev (16.9.2013 9:11:46)

IZVORNA PORUKA: bebaa

prolife nisam,sutra ću vidjeti i to mlijeko bez laktoze...inače pije ovo iz tetrapaka...problem je ako mu ukinem i mlijeko šta će jesti.....[sm=smiley13.gif]

Koliko je djetetu?




bebacha -> RE: Moja djeca imaju proljev (16.9.2013 9:18:55)


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: bebaa

prolife nisam,sutra ću vidjeti i to mlijeko bez laktoze...inače pije ovo iz tetrapaka...problem je ako mu ukinem i mlijeko šta će jesti.....[sm=smiley13.gif]

Koliko je djetetu?


nemoj se zezat,mlijeko ukinut moras
kupi mu humanu 9




hanabanana -> RE: Moja djeca imaju proljev (16.9.2013 9:20:05)

IZVORNA PORUKA: bebaa

prolife nisam,sutra ću vidjeti i to mlijeko bez laktoze...inače pije ovo iz tetrapaka...problem je ako mu ukinem i mlijeko šta će jesti.....[sm=smiley13.gif]



Pa zbog mlijeka i soka ti i ima proljev.
Samo čaj od šipurka, slane štapiće, kekse bez udjela šećera.
A možda dijete ne podnosi laktozu iz mlijeka.

Majke mi jos nisam cula da neko daje dijetetu koje ima proljev nesto slatko da jede!!!
Pa fakat!

Koliko je dijetet staro?




ladyblue RR -> RE: Moja djeca imaju proljev (16.9.2013 9:25:16)

IZVORNA PORUKA: bebaa

prolife nisam,sutra ću vidjeti i to mlijeko bez laktoze...inače pije ovo iz tetrapaka...problem je ako mu ukinem i mlijeko šta će jesti.....[sm=smiley13.gif]


pošto je beba u pitanju, kupi Humana HN i to mu pravi kao hapu...




Skvo RR -> RE: Moja djeca imaju proljev (16.9.2013 9:28:52)

a vidim sada na tickeru...11 mjeseci...moze bez mlijeka totalno...dajes rizu, rizinu sluz, mrkvu, pecenu jabuku, cokoladu za kuhanje, kuhani krompir, bananu, za nadoknadu elektrolita supa kokosija iz kesice, caj od sipka ili nane, na litru caja dvije male kasikice secera..

Mlijeko dakle skroz izbaciti...malo takvoj bebi treba da dehidrira.




bebaa -> RE: Moja djeca imaju proljev (16.9.2013 22:17:11)

u redu,sve pročitah....kao što napisah tamo na našoj temi dijete neće ama baš ništa da jede,sve pljuje....samo ono što mu dam na flašicu to prihvata.....čak i vodu....dr. reče da mu ne smijem davati ni vodu [sm=zmeden.gif],sokove i mlijeko mada s obziorom da je mala beba u pitanju može pola doze mlijeka....shvatite da dijete ništa ama baš ništa ne jede...koža mu je tanka i jako je smršao......ko pita za slatko ili slano,ako pojede kocku čokolade sretna sam.....
dakle ostaje da kupim humanu......




hanabanana -> RE: Moja djeca imaju proljev (16.9.2013 23:16:41)


IZVORNA PORUKA: bebaa

u redu,sve pročitah....kao što napisah tamo na našoj temi dijete neće ama baš ništa da jede,sve pljuje....samo ono što mu dam na flašicu to prihvata.....čak i vodu....dr. reče da mu ne smijem davati ni vodu [sm=zmeden.gif],sokove i mlijeko mada s obziorom da je mala beba u pitanju može pola doze mlijeka....shvatite da dijete ništa ama baš ništa ne jede...koža mu je tanka i jako je smršao......ko pita za slatko ili slano,ako pojede kocku čokolade sretna sam.....
dakle ostaje da kupim humanu......


Probajte s humanom, imaju oni onu sto se pije kod proljeva.
Da dijete nema intoleranciju na laktozu?
Ja bih sokove izbacila jer sadrze secer.
Vodu ih ostavila radi elektrolita.




bebaa -> RE: Moja djeca imaju proljev (16.9.2013 23:54:56)

sokove ne dajem ima i 10 dana a alergotestovi ako se pikaju u ovom slučaju su negativni na mlijeko.....




bebaa -> RE: Moja djeca imaju proljev (17.9.2013 17:13:20)

kupila humanu hn,hipp ors,banana,ribica,petit keks,čajeva ima već...e sad čekam da se probudi pa da navalim na hranjenje....




ijaa -> RE: Moja djeca imaju proljev (3.7.2015 23:19:37)

popozdrav zene, vec neko vrijeme beba ima jednnom dnevno proljev i jednu dnevno normalnu stolicuu, malo vise od sedmice....napominjem proslo je 3 mjeseca od prvih zubica, jucer i danas 3 puta dnevno je imala, jucer jednu normalnu i tri porljeva, danas 2 normalne i tri proljeva, danas joj kupim onaj ORS 200, davala sam joj svako malo, i njoj se izgleda i svidja....strah me ako sutra nastavi...dala sam joj bananu, i rizu....vise nisam nista...bas me nesto strah




Vanne -> RE: Moja djeca imaju proljev (3.7.2015 23:24:54)

Ijaa jesi upratila da nije od neke hrane? mozda joj neka namirnica ne godi? Ili joj dajes sokice ili vode odjednom u vecoj kolicini? Jer mi ne ide da jedna stolica bude ok pa zatim proliv...moja kad ima proliv onda bas ima proliv bez normalnih stolica...
Valjda se neko javi ko je imao slicnu situaciju...




ijaa -> RE: Moja djeca imaju proljev (5.7.2015 14:09:58)


IZVORNA PORUKA: Vanne

Ijaa jesi upratila da nije od neke hrane? mozda joj neka namirnica ne godi? Ili joj dajes sokice ili vode odjednom u vecoj kolicini? Jer mi ne ide da jedna stolica bude ok pa zatim proliv...moja kad ima proliv onda bas ima proliv bez normalnih stolica...
Valjda se neko javi ko je imao slicnu situaciju...


ma ja njo sokove nikako ne dajem sammo vodu, ovo sam joj kupila protiv proliva ovdje procitala...evo jos se borimo, dajem joj bananu, rizu....bila se jucer malo ustabilila, kad evo od jutros opet, a gornja jedinica samo sto nije izbila,,,,,[sm=zmeden.gif] je li to uredu? sad odem doktoru kad zabboravila skroz da je nedjelja, nisam htjela u hitnu kod onih mesara, sutra cu je opet odvesti ako danas nastavi




Vanne -> RE: Moja djeca imaju proljev (5.7.2015 14:54:16)

ijaa moguce da je i od zuba onda...ja dajem linex baby kad ima proljev i on to uspijesno rijesi...
S je imala proliv i temperaturu nakon sto su joj donje jedinice izbile...ja cekala kad ce se razboliti kad nista...samo taj dan tako bilo,sutradan dijete kao novo,tako da sam zakljucila da su to bili zubi...




ijaa -> RE: Moja djeca imaju proljev (5.7.2015 21:17:42)

joj i giza se tako ojela crvvena danas je katastrofa dok je operem vristi i place Boze sacuvaj




bebaa -> RE: Moja djeca imaju proljev (5.7.2015 21:35:06)


IZVORNA PORUKA: ijaa

joj i giza se tako ojela crvvena danas je katastrofa dok je operem vristi i place Boze sacuvaj


za taj problem najbolje rješenje je Sudokrem...imaš u svim apotekama....govorim iz ličnog iskustva.....




Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 21 22 [23]