RE: plata u toku bolovanja (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


simke -> RE: plata u toku bolovanja (27.7.2012 11:57:39)

ja sam na bolovanju radi cuvanja trudnoce primala manju placu od prosjecne u federaciji nakon cega sam se obratila inspekciji rada koja je konstatovala da su mi prava povrijedjena i nista vise. koliko ce mi poslodavac isplatiti inspektorica mi je rekla da nije u njihovoj nadleznosti vec je unadleznosti suda, a meni je placa mnogo visa od prosjecne. nakon toga doplatili su mi samo razliku do prosjecne i zakinuta sam za najmanje jednu hiljadu konvertibilnih maraka. sta kazete na ovo. kad se vratim na posao i dobijem otkaz sta mi je ciniti i kome se obtatiti da mi vrate moje parice.




Hanady RR -> RE: plata u toku bolovanja (27.7.2012 11:59:58)

pošto imaš nalaz insepkcije .....po kojem su regirali al ne do kraja...ostaje ti smao sudska tužba prema njima za nakandu štete za vdijeme porodiljskoga




Alannah -> RE: plata u toku bolovanja (27.7.2012 12:49:22)

I ja mislim da bi trebala kontaktirati nekog advokata i posavjetovati se,pogotovo ako ocekujes i otkaz,koji ti u pravilu ne bi smjeli dati,ali svi znamo kakvi su poslodavci.[sm=zmeden.gif]
U TK inace na cuvanju trudnoce( od 5.mjeseca sam na bolovanju) imam 100% platu,a na porodiljskom je 90%,pa se nadamda nece sta izmijeniti dok se porodim.




simke -> RE: plata u toku bolovanja (27.7.2012 14:28:39)

jel tuzba prema firmi ili inspekciji i da li mi se isplati koliko ce me kostati a ja mislim da je imao nekog u inspekciji direktor pa je to tako nastimano




Hanady RR -> RE: plata u toku bolovanja (27.7.2012 14:32:01)


IZVORNA PORUKA: simke

jel tuzba prema firmi ili inspekciji i da li mi se isplati koliko ce me kostati a ja mislim da je imao nekog u inspekciji direktor pa je to tako nastimano


nema on šta naštimati...
ako je inspekcija našla grešku i to zapisnički konstatirala...on je imao rok da je ipsravi u skladu sa zakonom..
kako nije to uradio u skladu sa zakonom ti imaš zapisnik inspekcije kojim tužiš šefa...

ako imaš zakonski osnov d aje morao isplatiti sumu do plaće koju si primala...onda tužiš njega tj.firmu da tako i postupi...

ako nisi imala zakonski osnov da ti isplati razliku do plaće nego do porsječne plaće federacije onda je inspekcija tako i napisla u svom nalogu, on postupio...

sve ti zavisi od zakonskoga osnova...zakona i pravlnika o radu firme...tj. kolektivnoga ugovora...

u svakom do slučaja ako tužiš...tužiš firmu...
jer ako insepkcija nije uradila nalog u skladu sa zakonom onda si morala imati rok da se žališ njima[sm=zmeden.gif]




Alannah -> RE: plata u toku bolovanja (27.7.2012 14:34:55)

Prema firmi tuzba,a onda obavezno spomeni advokatu i za tog inspektora,pogotovo sto imas dokaz da nisu uplatili koliko su trebali,a nemaju razlog i da ne uplate,jer firma sve refundira od drzave sto uplati trudnoci/porodilji,tako da su te fino zakinuli. Ne znam koliko bi kostalo,probaj otici do nekog advokata na informativni razgovor,sa svojom dokumentacijom.I sretno




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]