RE: Pranje zubica (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca



Poruka


Adana -> RE: Pranje zubica (30.9.2011 22:53:19)

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

koliko kostaju ove tablete Naf 0,25 kontala davati djeci,koristili vec neko??


Ja sam prije nekih godinu-dvije trazila ove tablete u apoteci i receno mi je da se ne proizvode... Ne znam...
A kako pasta za zube sadrzi fluor ne znam trebaju li... da ne bude kontraproduktivno...
Mozda da odes pedodontu i pitas za savijet sta i kako...




Adana -> RE: Pranje zubica (30.9.2011 22:56:03)

IZVORNA PORUKA: hilari

ja imam jedno pitanje za sve mame ako i moze neko pomoci.moja devojcica ima 4 ipo godine i ima velike probleme sa zubima prvih cetiri gornji su joj se skrunili skroz i sada mi doktori kazu da nema druge nego da je uspavaju i da joj povade korene jer ima rizik da stalni zubici povucu karijes od ovih sada stvarno sam neodlucna sta da radim to je problem jer da sam ja znala vodila bih je na mesec dana kod zubara ali sad je kasno molim vas ako neko imao iskustva sa time da odgovori


Slazem se sa konstatacijom zubara da ima sanse da se i stalni zubici pokvare jer se zametci nalaze odmah iznad mlijecnih...
Ako si neodlucna otidji jos kojem pedodontu pa upitaj za savijet...
Za koju godinu ce joj krenuti nicati stalni zubi, i nece joj smetati da nema mlijecne osim malo estetike... Ali svakako bi uskoro poceli ispadati tako da... Sretno u svakom slucaju!




Adana -> RE: Pranje zubica (30.9.2011 23:01:17)

IZVORNA PORUKA: Sonja

u moram se javiti na ovu temu..
adinu redovno peremo zubice jos od kad ih je imao nekolik
i on zaista uziva u tome..
zubici su mu stvarno bijeli ali na jedinici ima zutu tacku i nije mu bas zubic gladak ako me razumijete ..kao malo tu udubljeno gdje je zuto i ne moze nikako da se skine to[sm=smiley13.gif]
bas mi je nesto zao a ne znam da li trebam da ga vodim stomatologu..mislim da bi se prepao a i ne znam uopste da li se mlijecni zubi popravljaju[sm=zmeden.gif]


Ja bih odvela malenog zubaru. Preporucuje se to uraditi cim se pojave prvi zubici. Svakako mu prvi put nece nista raditi sem malo pokazati ordinaciju i instrumente kako bi s eopusti. Pametnije ti je odvesti ga prije nego se desi neki problem jer se tada moze prepasti ili nesto slicno i onda mozete imati problem. Ovako sto je manji i sto se prije navikne bice vam lakse.
A ta mrlja udubljena meni zvuci kao tzv. podminirajuci karijes. On se 'na oko' ne vidi ali ispod moze da bude sve 'pokvareno'. I mlijecni se zubici po potrebi mogu popravljati.
Zato sma ja za opciju sto prijeg odlaska zubaru da se dijete navikava, a i da se na vrijeme reaguje, jer ipak su mlijecni zubici cuvari prostora za stalne. :)




bebbe RR -> RE: Pranje zubica (30.9.2011 23:04:10)

IZVORNA PORUKA: Adana

IZVORNA PORUKA: hilari

ja imam jedno pitanje za sve mame ako i moze neko pomoci.moja devojcica ima 4 ipo godine i ima velike probleme sa zubima prvih cetiri gornji su joj se skrunili skroz i sada mi doktori kazu da nema druge nego da je uspavaju i da joj povade korene jer ima rizik da stalni zubici povucu karijes od ovih sada stvarno sam neodlucna sta da radim to je problem jer da sam ja znala vodila bih je na mesec dana kod zubara ali sad je kasno molim vas ako neko imao iskustva sa time da odgovori


Slazem se sa konstatacijom zubara da ima sanse da se i stalni zubici pokvare jer se zametci nalaze odmah iznad mlijecnih...
Ako si neodlucna otidji jos kojem pedodontu pa upitaj za savijet...
Za koju godinu ce joj krenuti nicati stalni zubi, i nece joj smetati da nema mlijecne osim malo estetike... Ali svakako bi uskoro poceli ispadati tako da... Sretno u svakom slucaju!


Hm... Moja iskustvo: Starija kćerka je imala taj cirkularni karijes - potpuni uništena četiri gornja prednja zuba već sa četiri godine, uprkos higijeni usta. Vodili smo je raznim dječijim zubarima, predlagali su nam da povade korijen zuba, jedna čak i da joj naprave protezicu koju bi mijenjali na šest mjeseci... Na kraju sam poslušala starog zubara koji mi je rekao da pustim kraju,, nastavim djetetu  prati zube, ne dam ništa osim vode kad se noću budi da pije (tražila je sok, čaj, slatko mlijeko, što bi mogao biti uzrok problemu)  i da će sve biti OK. I bilo je. Ona sad ima 16,5 godina, i krasne, zdrave zube. Lijepe. E, sad... Da li smo samo imali sreće ili je to pravi način ne znam i ne mogu ti savjetovati...




Adana -> RE: Pranje zubica (30.9.2011 23:04:50)

IZVORNA PORUKA: helena_7

emma odvedi je ako hoces zubaru al vjerovatno onda jest od udarca,mozda je zivac malo ostecen.

E da vas pitam za kaladont! Bebi je godina dana , ima 12 zubica i poceli smo odnedavno prati zube i ona to obozava,al peremo bez kaladonta. Da li ga je potrebno uvesti, i ako da... ne zan ona sama ispljunuti pa jel OK da proguta? Meni se ne daje jos pasta,jer kao ni za odrasle ne valja pretjerivati posto nisu bas najzdravije.



Bitno je da ti njoj cetkas zubice, sa ili bez kaladonta. Mada isti nije na odmet.
Mi koristimo ELMEX pastu za zube, koju nabavljamo iz Njemacke i Austrije. Srecom uvijek uzmemo po nekoliko pa ne zafali. :) A i stavljam je jako malo pa potraje.
A mozes i bilo gdje drugo, mozda najbolje u DMu, potraziti neku pastu za mlijecne zube i to do 6 godina, sa smanjenim udjelom fluora. Tako da i ako bebe malo proguta nije strasno. Asja je relativno brzo navikla da ispljune, mada joj se nekada omakne. :)




Blue rose RR -> RE: Pranje zubica (30.9.2011 23:06:18)

Potpisujem Adanu, odlazak stomatologu prvi put u stvri predstavlja samo upoznavanje djece sa aparatićima koje tete zubarke imaju - tako je makar bilo u našem Domu zdravlja.
Mi smo odlazak zubaru  i opravljanje "začinili" Zubić Vilom - tako da je svaki put odlazak jedva čekala.

Popravljali smo do sada jednom zubić, ali smo išli na "čišćenje" upravo tih naslaga koje pasta dječija ne može tek tako skinuti.




bebbe RR -> RE: Pranje zubica (30.9.2011 23:13:31)

U biti, zube peru pokreti četkicom, a ne (samo) pasta..
Mi smo uveli pastu za zube sa 12 mjeseci, i to NENEDENT, njemački proizvod. Odlična je jer ne sadrži nimalo fluora. Tek nedavno smo, nakon posjete zubarki koja je rekla da je sve super, ali i da je  fluor u malim količinama ipak potreban kada dijete zna (i hoće) ispljunuti pastu, kupili pastu od 0 do 6 godina, sa smanjenim udjelom fluora, iako Ema odavno zna ispljunuti.




Adana -> RE: Pranje zubica (30.9.2011 23:16:22)

IZVORNA PORUKA: bebbe RR

U biti, zube peru pokreti četkicom, a ne (samo) pasta..
Mi smo uveli pastu za zube sa 12 mjeseci, i to NENEDENT, njemački proizvod. Odlična je jer ne sadrži nimalo fluora. Tek nedavno smo, nakon posjete zubarki koja je rekla da je sve super, ali i da je  fluor u malim količinama ipak potreban kada dijete zna (i hoće) ispljunuti pastu, kupili pastu od 0 do 6 godina, sa smanjenim udjelom fluora, iako Ema odavno zna ispljunuti.



Slazem se skroz! Zato su meni super one elektricne cetkice. :)




baby2 -> RE: Pranje zubica (1.10.2011 2:39:49)

koliko kostaju ove tablete Naf 0,25 kontala davati djeci,koristili vec neko??


Ja sam ih koristila u trudnoci,kostale 7 km 100 tableta.




Emica_sa -> RE: Pranje zubica (1.10.2011 8:29:19)


IZVORNA PORUKA: Adana

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

koliko kostaju ove tablete Naf 0,25 kontala davati djeci,koristili vec neko??


Ja sam prije nekih godinu-dvije trazila ove tablete u apoteci i receno mi je da se ne proizvode... Ne znam...
A kako pasta za zube sadrzi fluor ne znam trebaju li... da ne bude kontraproduktivno...
Mozda da odes pedodontu i pitas za savijet sta i kako...

Adana molim te,haj mi reci jednog dobrog pedodonta u sa? Hvala




Adana -> RE: Pranje zubica (1.10.2011 12:49:29)

Poslala sam ti PP. :)




vila_7 -> RE: Pranje zubica (1.10.2011 12:51:09)

Adana a gdje imaju kupiti te paste bez fluora?




Emica_sa -> RE: Pranje zubica (1.10.2011 13:00:59)

U Deutschland moja helena[sm=smiley36.gif]




Adana -> RE: Pranje zubica (1.10.2011 13:59:20)

IZVORNA PORUKA: helena_7

Adana a gdje imaju kupiti te paste bez fluora?


Ako imas ikoga u Njemackoj ili Austriji, ili da bar nekad ide tamo.... Tako ih ja nabavljam. :) Mozda ih ima jos negdje, ali ne znam.

A uzimala sam i djeciju pastu za zube u DM-u, sa smanjenim udjelom fluora, od 0-6 godina je. Nisam sigurna kako se zove. :)




bebbe RR -> RE: Pranje zubica (1.10.2011 14:13:37)

IZVORNA PORUKA: helena_7

Adana a gdje imaju kupiti te paste bez fluora?


http://www.lekarnar.com/izdelki/nenedent-otroska-zobna-pasta-brez-fluora

Evo, ova pasta bez fluora se u Sloveniji sada može kupiti i u Mercatoru i u Tusu ( i u svim drugim lancima trgovina), pa mozda može i u SA[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Mislim, možda da pitaš, pa da ti je nabave, ako je već nemaju...




Adana -> RE: Pranje zubica (11.10.2011 0:34:00)

Malo obavjestenje. [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Procitala sam u katalogu od CM Marketa da se kod njih ima kupiti Elmex pasta i cetkica za zube! [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley20.gif[/image] 

Pa eto drage moje, koje zanima, da znate.




gvendolina -> RE: Pranje zubica (11.10.2011 0:51:39)

adana bas ti hvala za info[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image]
ja sam obisla sve Dm radnje,trazila sam i u apotekama i u cozmo-u,ali nije bilo




Anoniman -> RE: Pranje zubica (11.10.2011 0:57:05)

IZVORNA PORUKA: Ilhana RR

Mi koristimo ove

[image]http://zendiumse.synkronvia.com/files/zendium.dk/images/products/products_postmandPer.jpg[/image]


I ja sam pocela koristii ovu i super ide , dok onu ljutkastu koju je zubarka preporucila nece ni da vidi, stavim sasvim malo , ma hajde Boga ti jedva ceka da kazem idemmo prati zubice[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Ista marka je i ona prva pasta ali nije vocni ukus , cirkus sa njim, vriska , skika, sad milina ga gledati




reallove -> RE: Pranje zubica (11.2.2012 21:12:50)

Da se pohvalimo,poceli smo prati zubice,ali ono fino,pastom za zube..Vec odavno mi to kao pokusavamo,ali bez paste,gadi mu se i kupimo signal sa okusom jagode i upalilo je[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Visnja RR -> RE: Pranje zubica (11.2.2012 21:14:48)

i asja je prihvatila samo tu pastu [sm=bravo.gif]




reallove -> RE: Pranje zubica (11.2.2012 21:21:24)

Ja se bas iznenadila kada je poceo fino da pere zubice bez problema,vec je uvjezbao kako da pere sam,a sad eto koristi i pastu[sm=bravo.gif]




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (11.2.2012 21:27:29)

[Sadržaj poruke je obrisan]




felix -> RE: Pranje zubica (11.2.2012 21:29:22)


IZVORNA PORUKA: reallove

Ja se bas iznenadila kada je poceo fino da pere zubice bez problema,vec je uvjezbao kako da pere sam,a sad eto koristi i pastu[sm=bravo.gif]

i mi, isto peremo uvecer i ujutro [sm=bravo.gif] sami [sm=smiley1.gif]
Neku noc, ja njemu vicemo idemo lec ( a prije odemo u kupatilo) i sad idem do , spavace da uzmem nesto a on ce " a mama peja bube" hahhaha ocemo reko A . samo da mama nesto uzme [sm=smiley36.gif] bas mu se fina navika stvorila sam napominje misli mama zaboravila [sm=smiley36.gif]




milenium -> RE: Pranje zubica (12.2.2012 14:16:44)

moj ima 3 ipo godine i još uvijek ne želi koristiti pastu,peremo zube često ali samo s običnom vodom.kako da ga nagovorim da pasta nije ništa strašno. neki dan je jedva nekako pristao da stavimo malo ali kad je počeo prati zgadilo mu se tolko da se namjestio kao da će povratiti.još sam mu kupila dječju s okusom jabuke.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]šta da radim?




Visnja RR -> RE: Pranje zubica (12.2.2012 14:22:53)

isto je bilo sa asjom...dugo je prala samo s cetkicom i vodom...ali ima 2 ili 3 mjeseca pere sa kaladontom...dopalo joj se ...ukus jagode Signal...ali ja stavim bas malo...kao zrno bibera pa razmazem po vrhu cetkice.... i nema potrebe za vise...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>