produženo-tandemsko dojenje (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dodavanje



Poruka


tijuška -> produženo-tandemsko dojenje (10.4.2011 16:15:29)

Drage moje dojilje, zanima me kakav stav imate o produženom odnosno tandemskom dojenju. Ja sam majka dvogodisnjakinje i curice od dva mjeseca. Obje dojim. Ne bih vas to ni pitala da nisam neki dan, koristeci ovo lijepo vrijeme, na igralistu slučajno srela jos jednu majku koja je zgražajući se primjetila da sam podojila stariju curicu. U razgovoru mi je rekla kako smatra da je to jako sebicno, dojiti dijete duže od godinu dana, te kako je citala negdje da se to odražava na psihički razvoj dijeteta.
Po rodjenju druge kćerke dosta sam čitala o produženom i tandemskom dojenju i nigdje nisam pročctala nešto lose o tome. Naprotiv, pa cak i ljubomora prema bebi je sve blaza i blaza. Nikad nisam ni razmišljala da bi to moglo biti  nesto lose. Pedijatrica smatra da nema potrebe da dojim stariju princezu, ista pedijatrica mi je predlagala dohranu reklamirajuci pri tome jednu firmu koja proizvodi djeciju hranu  iako je moja prva princeza normalno napredovana pa cak i nadprosjecno. Savjete te pedijatrice nisam uzela niti u razmatranje tad pa ni sad.
Zanima me sta vi mislite o tome, da li je iko od vas procitao, cuo nesto lose o tandemskom dojenju?  Da li  neko od vas ima negativno iskustvo?





mamica emica -> RE: produženo-tandemsko dojenje (10.4.2011 16:39:22)

Ja prvi put čujem da se može dojiti dvoje djece. Da li si dojila stariju curicu dok si bila trudna? Ja sam starijeg sina dojila 16 mjeseci. sada imam bebača od devet mjeseci kojeg dojim i vjeruj da sam zabrinuta koliko mi je kvalitetno mlijeko jer ne stignem baš pojest sve što bi jedna dojilja trebala. Iako je on jako napredan hvala Bogu, ima već preko 12 kg. Zato ne znam kako uspijevaš dojiti dvoje djece, svaka ti čast




tijuška -> RE: produženo-tandemsko dojenje (10.4.2011 17:08:51)

Jesam, dojila sam je. Sve do sedmog mjeseca bilo je mlijeka. Nakon poroda ponovo se pojavilo mlijeko sasvim normalno. Mislila sam da ce starija princeza zaboraviti memu ali nije. Kad smo izisle iz bolnice prvo sto je rekla je daj mi malo meme[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] komentarisala je da voli seku zato sto joj je napravila mlijeko[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
Govorili su mi stare zene, nene..... nece biti mlijeka za drugo dijete bla, bla...ali dosta sm citala o tome a i ginekolog moj mi je rekao da mogu dojiti i dalje, hvala Bogu trudnoca mi je bila uredna.  Sad pucam od mlijeka, hvala Bogu. Imam dovoljno za obje iako ova starija manje sad jede, povuce ponekad kad joj je ceif.




škorpija -> RE: produženo-tandemsko dojenje (10.4.2011 17:26:14)

tijuška sigurna sma da ova tema već postoji, milim da ju je amrino otvorila, ali to će znati bolje moderaotri




mamica emica -> RE: produženo-tandemsko dojenje (10.4.2011 20:15:09)

Jao, to mi je tako slatko.[sm=smiley1.gif] Nisam stvarno nikad prije čula. Logično je da je starije dijete tako manje ljubomorno. Moj stariji dečko je bio jako ljubomoran kad se ovaj malac rodio[sm=smiley19.gif]




Stranica: [1]