RE: Odrzavanje cvijeca (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Od cvjetića do salatice



Poruka


Blue rose RR -> RE: Odrzavanje cvijeca (15.9.2016 10:00:57)

Waaao, svaka čast, znači ipak si se odlučila da kreneš sa orhidejama. Sretno. Plave su zakon :)

Meni je moja od prilike mjesec i pol imala ove plave listove, i otpali su. Sada čekam da krenu sa novim cvjetovima, da vidim da li će išta ostati od plave boje, čisto sumnjam ali... :)

Ja sam svoje malo shebala preko ljeta, jedan dan mi ostali na suncu, pa se smežurali listovi, ali evo haman sam ih vratila u normalu. Morala sam nekoliko odsjeći ali nije ništa strašno.




Visnja RR -> RE: Odrzavanje cvijeca (15.9.2016 10:07:12)

teta u cvjećari (OBI) mi reče da ne mogu biti opet plavi cvjetovi vec bjeli...ali da bi bili plavi treba nešto sipati uz dohranu.... žurila sam kad sam kupovala al ću svakako otići ovih dana da kupim dohranu i vidim sta je to sto se dodaje....
al svejedno svaka je lijepa

Trebaće mi savjeta sigurno tako da ću te smarati :)))
koliko često zaljevaš? [sm=smiley1.gif]




Blue rose RR -> RE: Odrzavanje cvijeca (15.9.2016 10:14:52)

Javi mi za to što proizvodi plavu boju, da idem i ja kupiti.

Zaljevam od prilike ljeti jednom sedmično, a zimi možda jednom u dvije sedmice, jer one baš zadržavaju dugo vlažnost. vidi kad podigneš njenu saksiju iz te ukrasne, da li ti je ...kako da kažem...tamnija zemlja pri dnu saksije, jer nekako po tome vidim da ima dovoljno vlažnosti. Znaš isto kao da je donji dio orošen (baš ovo lijepo objašnjavam :))) )




Visnja RR -> RE: Odrzavanje cvijeca (15.9.2016 10:18:23)

Teta reče da naspem času vode (kod zalijevanja) da pričekam pola sata a onda onu vodu sto iscuri i ukrasnu saksiju prospem...da ne dođe do truljenja korijena ako je u vodi....

a javim ti svakako




LieToMe RR -> RE: Odrzavanje cvijeca (23.4.2018 11:19:04)

koju dohranu uzimate za cvijece? i koliko cesto? treba mi nesto sto moze za svo cvjetajuce cvijece? ili da se zaletim u cvjecaru i uzmem prvo na koje naletim




aidana -> RE: Odrzavanje cvijeca (24.4.2018 1:03:08)


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR

koju dohranu uzimate za cvijece? i koliko cesto? treba mi nesto sto moze za svo cvjetajuce cvijece? ili da se zaletim u cvjecaru i uzmem prvo na koje naletim


Ja imam iz obija, cini mi se da je green line. Imam dohranu za biljke koje cvjetaju, one koje ne cvjetaju a imam i za orhideje. Ova zadnja mi kupi prasinu jer orhideja vise nemam. Meni je prosle godine radnik u parkovom rasadniku rekao da je to sve u 5 deka. Koju god dohranu uzmem bice dobro, samo da se drzim uputstva i redovno zalijevam s tim.




LieToMe RR -> RE: Odrzavanje cvijeca (25.4.2018 8:13:00)


IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR

koju dohranu uzimate za cvijece? i koliko cesto? treba mi nesto sto moze za svo cvjetajuce cvijece? ili da se zaletim u cvjecaru i uzmem prvo na koje naletim


Ja imam iz obija, cini mi se da je green line. Imam dohranu za biljke koje cvjetaju, one koje ne cvjetaju a imam i za orhideje. Ova zadnja mi kupi prasinu jer orhideja vise nemam. Meni je prosle godine radnik u parkovom rasadniku rekao da je to sve u 5 deka. Koju god dohranu uzmem bice dobro, samo da se drzim uputstva i redovno zalijevam s tim.

ja imam isti green line i to za cvjetajuce biljke. s njom sam zaljevala i orhideje. razmutim cini mi se ono cep ide na litar ili litar i po ne znam tacno sad, nisam jos ove godine stavljala. a kontam da uzmem onda tu posebno za orhideje. moram i ovu jednu ohideju zakopat, izasla mi je nenormalno iz saksije skupa sa korjenom. sve cekam ne bi li cvjetovi opali a ona ko za inat nista. na ovoj jednoj mi list krenuo, na onoj mini felenopsis krenule dvije grane nove... tacno cu ih za vikend potopiti u taj sastav malo, razmutiti u kofu i pokiseliti i nek stoje dok ja ostalo pozavrsavam.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]