RE: Dojenje i tablete (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dodavanje



Poruka


colito -> RE: Dojenje i tablete (9.12.2015 14:24:40)

pijem bactrim 2x2 ,pitala sam vec ,i rekao mi je da ne dojim.tek kad ispijem terapiju ,onda sacekat jos dva dana ,pa da nastavim [sm=smiley19.gif].a [sm=duda.gif] nece nije jedno mlijeko da prihvati ( kupila i novalac i nece [sm=smiley19.gif])




minja_ -> RE: Dojenje i tablete (9.12.2015 15:07:43)

Bactrim se slobodno moze koristiti tokom dojenja jer prelazi u mlijeko u jako malim kolicinama. Najveca koncentracija mu je 3 sata nakon uzimanja tablete. Najvise sto moze izazvati, a i to samo teoretski je prolazni proliv kod beba.

Oprez se samo ima u periodu od mjesec dana nakon rodjenja, posebno ako su u pitanju nedonoscad, zbog novorodjenacke zutice koju moze prolongirati.
Teoretski se u dojenju slobodno mogu koristiti lijekovi koje i same bebe mogu koristiti bez posljedica, a baktrim je takav nakon 1. mjeseca zivota.




colito -> RE: Dojenje i tablete (9.12.2015 15:35:53)


IZVORNA PORUKA: minja_

Bactrim se slobodno moze koristiti tokom dojenja jer prelazi u mlijeko u jako malim kolicinama. Najveca koncentracija mu je 3 sata nakon uzimanja tablete. Najvise sto moze izazvati, a i to samo teoretski je prolazni proliv kod beba.

Oprez se samo ima u periodu od mjesec dana nakon rodjenja, posebno ako su u pitanju nedonoscad, zbog novorodjenacke zutice koju moze prolongirati.
Teoretski se u dojenju slobodno mogu koristiti lijekovi koje i same bebe mogu koristiti bez posljedica, a baktrim je takav nakon 1. mjeseca zivota.



Ok hvala vam,ja nisma smijela na svoju ruku nista,jer sam bas pitala dva puta ( i taj sam odg dobila)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]