|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 38 39 [40]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
9.3.2016 11:23:43   
Visnja RR
Nas je ta faza nekako preskočila ali sjećam se da je Ivan Furlan u svojoj knjizi "Čovjekov psihički razvoj" opisao tu fazu kao "mali pubertet" kada djeca počinju da lažu i ponašaju se kao tinejdžeri sa onim "neću", "pusti me"...tersaluk i sl...A dešava se između 3-5 godine... Teško je uticati na fazu a najvažnije je naoružati se strpljenjem jer prolazi. user posted image
Prije par dana razgovaram s prijateljicom koja ima kćerke od 7 i 4 godine...Prva nikad nije imala tu fazu a druga "ubija".... Izmišlja, laže, tersa...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 976
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
9.3.2016 12:02:56   
aidana

IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

nisam odavno bila na forumu, dodjoh da vidim lazu li vasa djecauser posted image kad vidim ima i toga. moja jos nije trogodisnjak, napunila je 2 u oktobru, al je vec dosla u fazu laganja. tako je napricala nani da je zatvaramo u ormar u kaznu user posted image , drugoj rekla da tucemo mojim kajsem ...moram da se perem i pravdam, a nane ko nane..trednutno misle da smo najgori roditelji na svijetu. al hajd to i nekako... najgure mi je sto je dosla iz vrtica jedan dan i rekla da je pala u wc-u, sa uciteljicom, i da se udarila u glavu od solju. ja nazovem vrtic, kazu tete da se to nije desilo...i sad sam u totalnom rasulu. kome da vjerujem. za sada vjerujem tetama..al hajd joj znaj sta ce iduce slagati. elem pricam pricam..objasnjavam. valjda ce uroditi plodom. user posted image
takođe u zadnje vrijeme je dosta izrazena agresivnost prema meni, i nevjerovatna ljubav prema ocu. uvijek je bila vise naklonjena njemu...al sada bas prelazi sve granice. tako ja ne mogu pricati, pocne vikati na mene "SUTI!" ili me tjera da idem sa "idi!" ne da mi da je hranim, da je oblacim, da je uspavljujem...sve on mora raditi. da li se neko od vas sreo sa time? moram prizanti da pomalo boli...al se trudim da njoj to ne pokazujem. user posted image pricam joj da ne smije govoriti suti, necu, pusti. nego ako nece da ja pricam, da kaze mama molim te nemoj ti pricati sa nama...itd...kao da to pali..al ne znam...nadam se da ce proci. user posted image


Kod mene je ovo boldirano suprotno. Uvijek je bio privrzeniji meni ali on i mm su imali neke zajednicke fazone. Gambali su se, ganjali...sad nista to nece. Ne da mm da mu pridje i govori mu da ga ne voli. Nabroji citavu porodice, kao sviju voli i onda naglasi da tatu ne voli.

Isto tako laze, glavna laz je da je oprao ruke a nije. Ili na primjer u zadnje vrijeme stalno otvara prozor u autu a ja mu ne dam. Nekad ne skontam da ga je otvorio i ostane auto tako preko noci. I juce se mi vozimo, a on ce: a svasta opet neko otvorio prozor user posted image i nema sanse da prizna.

A inace ima krasnih komentara, onako istinskih djecijih. Evo uprvo sad me pocastio. Skace naokolo i govori meni hajde i ti, reko necu ja hvala i na to on: hajde moras vjezbati da ne budes tako debelauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 977
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
9.3.2016 21:56:56   
bebaa
hajde moras vjezbati da ne budes tako debela

user posted image user posted image user posted image

A t meni stalno govori kako me voli naajviše...reko koliko najviše...pa najviše do majmuna...šta god to značilouser posted image

i baš večeras kažem mm kako se dijete jako brzo mjenaj...kaže mama hajmo u prodavnicu da kupimo voće....hajd...spremimo se i siđemo...i kupi on sebi kivi...ja ćutim,poštujem njegov izbor...ali prošli put ga probao i pljunuo metar od sebe....
dođemo u stan,ogulim i on u cugu pojede čitavuser posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 978
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
9.3.2016 22:10:25   
teacher75
Ovaj moj odavno govori da vise voli tatu, on mu je pojam i zakletva, dok curica vise voli mene, podijelili seuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 979
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
9.3.2016 22:12:54   
mimi_2in1
Moja asja je bas u toj fazi malog tinejdzera, user posted image kako god bilo trenira mi zvce zestoko.

Aidana, kad vec spomenu pranje ruku, asja je bas voljela prati ruke, zube, umivati se..ima svoje male stepenice i to joj zanimljivo da se popne do umivaonika. Sad vise ne..nece nista. Cesljanje je horor...kupanje jos uvijek..susenje kose...ma sve je haos...izazov na svakom koraku user posted image
Ne znam, nekad imam osjecaj da ne shvatan nista sto joj pricam, nekad da shavata al da me ne benda ...uglavnom, drago mi je da je ovo sa laganjem faza..i nadam se da ce brzo proci.

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 980
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
9.3.2016 22:15:45   
bebaa

IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

Moja asja je bas u toj fazi malog tinejdzera, user posted image kako god bilo trenira mi zvce zestoko.

Aidana, kad vec spomenu pranje ruku, asja je bas voljela prati ruke, zube, umivati se..ima svoje male stepenice i to joj zanimljivo da se popne do umivaonika. Sad vise ne..nece nista. Cesljanje je horor...kupanje jos uvijek..susenje kose...ma sve je haos...izazov na svakom koraku user posted image
Ne znam, nekad imam osjecaj da ne shvatan nista sto joj pricam, nekad da shavata al da me ne benda ...uglavnom, drago mi je da je ovo sa laganjem faza..i nadam se da ce brzo proci.


da nije povukla tersluk na pranenu S...user posted image user posted image poselami je...a A ljubni...mogu misliti,velika cura,nismo se dugo vidjele..

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 981
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
10.3.2016 9:51:06   
mimi_2in1
ma ko ce znat na kog je terso tersavi :)

nema me odavno, hajde uganjat cemo se aBd. ljubni malenog puno user posted image

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 982
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
10.3.2016 18:04:11   
bejbibi
Mimi i kod nas je slicno ,M stalno sa mm,zajedno spavaju,igraju se,sve od njega trazi ,mene nekad bukvalno ignorise kad mu se obratim ..al to je zato jer sad ima seka koja stalno na meni visi a on jadan ljubomoran pa mu lakse valjda da me ognore user posted image ..proci ce te faze njih ..ah uvijek nesto snjima

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 983
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
30.11.2019 1:18:25   
Visnja RR
Zanimljiv tekst koji se najčešće dešava u ovom dječjem dobu

https://www.ringeraja.ba/clanak/temper-tantrum--vikanje-plakanje-bacanje_3164.html

< Poruku je uredio Visnja RR -- 30.11.2019 1:19:30 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 984
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 38 39 [40]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 38 39 [40]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *