|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pocetak puberteta
23.7.2014 1:17:37   
madam x

IZVORNA PORUKA: animagical

mozda da joj pricas kako je tebi bilo u pubertetu, pa se kroz tvoje iskustvo i ona otvori...a nismo ni svi isti, ja taj pubertet nisam ni osjetila...mozda i njoj ne bude tesko.


Znam i pokušavam...ja tako ispričam nešto, ona sluša, klimne glavom i otvori usta, kontam pitaće me nešto vezano za to...i ona ispali pitanje koje veze žive nema s tim, tipa kad ćemo ići na ringišpil, ili može li ići kod nekoga.user posted image

I onda ja neću da navaljujem.

Ali ne odustajem.user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Pocetak puberteta
23.7.2014 1:20:21   
animagical

IZVORNA PORUKA: madam x


IZVORNA PORUKA: animagical

mozda da joj pricas kako je tebi bilo u pubertetu, pa se kroz tvoje iskustvo i ona otvori...a nismo ni svi isti, ja taj pubertet nisam ni osjetila...mozda i njoj ne bude tesko.


Znam i pokušavam...ja tako ispričam nešto, ona sluša, klimne glavom i otvori usta, kontam pitaće me nešto vezano za to...i ona ispali pitanje koje veze žive nema s tim, tipa kad ćemo ići na ringišpil, ili može li ići kod nekoga.user posted image

I onda ja neću da navaljujem.

Ali ne odustajem.user posted image

imas li kakvu curicu, djevojku...neku rodicu, komsinicu...nekoga mladjeg, koga se nece stiditi, pa da nabaci temu... svakako treba da zna i da rastu grudi, i dlacice, i da se ima menstruacija...i da je to sve lijepo i normalno...da se dlacice depiliraju, da se kupi grudnjak ili topic...i da ce joj mama kako raste sve vise biti drugarica.

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Pocetak puberteta
23.7.2014 1:28:18   
madam x

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: madam x


IZVORNA PORUKA: animagical

mozda da joj pricas kako je tebi bilo u pubertetu, pa se kroz tvoje iskustvo i ona otvori...a nismo ni svi isti, ja taj pubertet nisam ni osjetila...mozda i njoj ne bude tesko.


Znam i pokušavam...ja tako ispričam nešto, ona sluša, klimne glavom i otvori usta, kontam pitaće me nešto vezano za to...i ona ispali pitanje koje veze žive nema s tim, tipa kad ćemo ići na ringišpil, ili može li ići kod nekoga.user posted image

I onda ja neću da navaljujem.

Ali ne odustajem.user posted image

imas li kakvu curicu, djevojku...neku rodicu, komsinicu...nekoga mladjeg, koga se nece stiditi, pa da nabaci temu... svakako treba da zna i da rastu grudi, i dlacice, i da se ima menstruacija...i da je to sve lijepo i normalno...da se dlacice depiliraju, da se kupi grudnjak ili topic...i da ce joj mama kako raste sve vise biti drugarica.



Ma sve sam ja to njoj rekla , sve ona sasluša , ali nema ništa nazad...njoj je vjerovatno toliko neprijatno i previše što se dešava sa njenim tijelom, da se ne zna nositi s tim. A ja ne želim izazvati kontra-efekat sa svojim navaljivanjem.

Ja se trudim biti otvorena, ona zna da ja ne postim , zato što imam menstruaciju i sve je to normalno, nije to njoj nikakva bauk tema uopšte, samo da se ne radi o njoj.

Djete je to još, razumijem ja...eh, teško je biti pametan.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Pocetak puberteta
23.7.2014 8:56:37   
Bambi09

IZVORNA PORUKA: koka i po

A kao odgovor na pitanje, reci cu ti samo da je moja mama cekala s objasnjenjem menstruacije, a ja dobila odmah nakon jedanaestog rodjendana...

i moja majka je isto postupila.s tim da sam ja (po mom misljenju) bila jos nespremna za ovakav razgovor jer sam prvu menstruaciju dobila u drugom osnovne.
a sad sele da ti kaze tvoj drug....sve otvoreno...o svemu ....i to prije svega.
drugacije je kada dijete ima neko predznanje o svemu sto je ceka,nego kada se u neznanju suoci sa necim sto je sastavni dio odrastanja.
ja bar ovako odgajam svoju djecu.


Sele, pa tako nesto i ja kontam, ako nista drugo ono makar da je upoznam da ce doci do promjena u njenom zivotu user posted image


IZVORNA PORUKA: madam x

Najradije bih da još par godina bude mršava mala curica.



Eh i ja bih najradije da ona ostane jos uvijek ona mala nestasna curica, ali dzaba priroda je priroda. Moja ne mogu reci da ima neki stid, vec prije bih rekla da ona jos ne konta sta se to desava i sta ce to znaciti u njenom zivotu, pa joj je i sam taj rast grudi kao "ah porasle su siske, treba sisati" user posted image Jos ono nista ne zna user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Pocetak puberteta
23.7.2014 9:54:03   
M kao Mama
evo i mene na ovoj temi, sad onako oprave što bi rekli, u januaru ove godine dobili smo dijagnozu rani pubertet i hipotireoza štitne, i to dan prije 7. rođendana, čak su nas iz bolnice pustili krišom, da bi proslavili rođe, pa smo se opet vratili po optpusno za koji dan.

Zbunjena sam, jer svaki dan očekujem kad ode u wc da začujem vrisak, jer je ugledala krv na vešu, molim Boga samo ber do 9 godina da dogura, pa da se desi preokret. Još uvijek nisam sigurna da li treba da joj kažem šta se dešava u tijelu jedne žene, jer jednostavno se se nadam da neće još. A glačiće na genitalijama su tu, na nogama odavno, sike poodobro napreduju, a ona je u duši i glavi još uvijek zaisgrana djevojčica. Baš sam nekako nedefinisano prazna, pored svega ovog nalazi hormona su pokazali i usporen rad štitne ž. pa pije i letrox, sad u septembru abd. imamo tromjesečnu kontrolu hormona i popričat ću sa njenom dr. da vidim šta i kako, u pogledu ove priče.

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Pocetak puberteta
23.7.2014 11:03:14   
mamina princeza
mislim da smo jos dosta daleko od ovog al cesto razmisljam otome...mama _alma nisam znala da L ima tu diganozu i ja opet mislim da bi joj trebala reci bar nesto onako okvirno. ja sam dobila prvu menstruaciju sa nepunih 12 godina, nije prerano toliko al posto sam bila skroz mala mrsava bez grudi nije valjda moja mama ocekivala jos ..a bio rat... znala sam o tome vrlo malo i cini mi se da sam bas malo prije toga saznala o tome i to jer smo ucili iz prirode tj biologije ... al nisam bila dovoljna informisana i bilo mi je strasno nisam prihvatala da je to to prvi put ... dok nisam dobila drugi put bila sam ubjedjena da mi je onako nestobilo drugo. zato ja mislim da je bolje biti iskren u tim stavovima posebno ako ocekujes ranije nek zna manje ce se sokirati. moja dz zna da rastu grudi , rastu dlacice svuda ( neki dan me sokirala jednom izjavom jel tek joj je 6 godina) ...nemam pojma odakle i to zna al sto me pita ja odgovorim jedino nisam za menstruaciju. pitala sto ne postim par dana ja sam rekla da imaju dani kad zena ne moze d aposti pa cu joj objasniti za koju godinu:) jest d aje pitala jos 100 puta sto sto al na krajuje usutila...

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Pocetak puberteta
23.7.2014 11:48:31   
M kao Mama
ma, naravno da ću popričati i objasniti, ali sve kontam neće još i isreno se nadam da će barem još koju godinicu pričekati, mada strašno brzo se razvija, tako da eto u Božijim rukama je sve, pod nadzorom ljekara, pa đšta buze valja nam se borit, mada nju pubertet drma opasno

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Pocetak puberteta
23.7.2014 12:39:35   
Bambi09
Mama Alma zao mi je cure zbog dijagnoze, bas je mala za toga, ali sta je tu je, drzite pod kontrolom koliko mozete, jel... A sto se tice svega ostalog, mislim da tek sada mogu razumjeti rahmetli mamu kako je njoj bilo s nama trema user posted image Ni jedna od nas sigurno nikad nije razmisljala o emocijama majke sto se ovih stvari tice, ali danas kad smo same majke... i te kako da razmisljam user posted image
Nekad imam osjecaj da sam ja zbunjenija nego moje dijete, ali izdrzat cemo mi to i snacicemo se kako tako user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Pocetak puberteta
23.7.2014 12:55:29   
Ben 10
Evo da se i ja pridruzim majkama cija su djeca u pubertetu...
Imam djecaka koji je vec zagazio odavno u pubertet,onako razgovaramo otvoreno koliko mozemo,ja polagano sto bi rekli kulturno ,ali zato mm ono zzargonski sa njim razgovara.Nije los za sada u ovom razdoblju,ponekada ima musica ,ali je sve u svemu dobar,sportski je aktivan pa valjda svu nerovozu tamo izbaci,najvise je nerovozan kada je gladan ,a to je cesto ,cim stavim na sto jelo nema nerovoze.Mozemo o svemu pricati ,bas o svemu jer samo ko drugovi...Jedinu malo vecu promjenu smo osjetili ,malo je popustio u skoli ,odlican je on djak ,ali nije ko prije,razrednica kaze previse opterecen sportom...
E ovaj mali njega kopira pa se i on tako ponasa.Sa njim takodje otvoreno razgovaram o svemu za njegov uzrast,zna da mene ponekada boli stomak,kazem da zene tako mora ponekada da boli i on je to tako shvatio za svoju malu glavicu...
Ja mislim da je sa curicama drugacije ,cak da majke mogu otvoreije nego sa muskim da pricaju ,moja mama je sa mnom o svemu uvijek pricala,a imala sam i rodice starije koje su me uvodile u taj svijet...
Bambi,sretno draga i samo polako i smireno!!!

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Pocetak puberteta
23.7.2014 16:11:40   
koka i po

IZVORNA PORUKA: mama_alma

evo i mene na ovoj temi, sad onako oprave što bi rekli, u januaru ove godine dobili smo dijagnozu rani pubertet i hipotireoza štitne, i to dan prije 7. rođendana, čak su nas iz bolnice pustili krišom, da bi proslavili rođe, pa smo se opet vratili po optpusno za koji dan.

Zbunjena sam, jer svaki dan očekujem kad ode u wc da začujem vrisak, jer je ugledala krv na vešu, molim Boga samo ber do 9 godina da dogura, pa da se desi preokret. Još uvijek nisam sigurna da li treba da joj kažem šta se dešava u tijelu jedne žene, jer jednostavno se se nadam da neće još. A glačiće na genitalijama su tu, na nogama odavno, sike poodobro napreduju, a ona je u duši i glavi još uvijek zaisgrana djevojčica. Baš sam nekako nedefinisano prazna, pored svega ovog nalazi hormona su pokazali i usporen rad štitne ž. pa pije i letrox, sad u septembru abd. imamo tromjesečnu kontrolu hormona i popričat ću sa njenom dr. da vidim šta i kako, u pogledu ove priče.



nemoj biti.
moj I.je sa devet godina usao u pubertet.kr4ivi su bili kortikosteroidi koje je koristio bas dugo.
moj I. je zavrsio osnovnu skolu a izgleda kao momak koji je upravo proslavio veliku maturu.
tesko ce ti biti objasniti neke stvari jer ces imati dijete u tijelu odraslog covjeka.ali polako.moras.nista ti drugo ne preostaje.nemoj da te brine rana pojava menstruacije.ja sam je dobila u drugom osnovne pa evo me...nista mi ne fali.
samo bih ti savjetzovala da dijete obavi jedan ginekoloski pregled(ultrazvukom naravno) otprilike u dobi od 14 god.preventive radi.
ne sekiraj se sve ce biti dobro.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Pocetak puberteta
23.7.2014 16:18:43   
mama75
MAma Alma user posted image
BAmbi znaci uskoro i mene ocekuje ovakva situacija. RAznjezila si me svojim postom, umalo i ja ne zaplakah. Duse drage, ja cesto kazem svojoj da bih ja rado da je ona stalno ona mala beba u mom stomaku gdje je ja mogu cuvati i stititi od svega.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Pocetak puberteta
10.1.2020 13:50:34   
Visnja RR
Kome je pubertet kucnuo na vrata? user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Pocetak puberteta
10.1.2020 22:08:23   
salmy
Odakle početi?Nas dvoje smo mrak kombinacija klimaks i pubertet
Sto se pravi važan sve zna i više nego mi😂Odgovara ...Lupa vratima...Redovno su slušalice u ušima muzika se sluša...Kad kažem hajde nešto uradi evo sad ću...Jesi dosadna i tako....Neće sa nama nigdje...Voli drugove da mu dolaze i da ide njima...To se zatvore u sobu i ne izlaze satima....Cura ima...Nema dana da kaže da nije sa nekom raskinuo ...Nema veze kaže ima druga....😂i tako u nedogledKako mobitel ograničiti i igrice???

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Pocetak puberteta
10.1.2020 22:09:55   
salmy
Dobili smo aparatić za zube...Teret neće da nosi...Stalno skida ne voli 😣

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Pocetak puberteta
16.11.2021 23:21:21   
veeseelaa
A trebala bi da je sad ovoj djeci rodjenoj od 2007-2010😬


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Pocetak puberteta
18.11.2021 15:31:05   
Visnja RR
istina. Curke su nam uskočile opasno u pubertet
Kod Asje je još uvijek bezbolno

a sigurna sam i kod Ajše, zar ne?

user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Pocetak puberteta
1.12.2021 9:38:00   
veeseelaa
Ajša se još uvijek ponaša adekvatno user posted image
inače je mirna po prirodi i nije sklona ispadima
niko se ne žali JOŠ na njeno ponašanje, pa budemo vidjeli :D

< Poruku je uredio veeseelaa -- 1.12.2021 9:40:51 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Pocetak puberteta
1.12.2021 9:41:43   
veeseelaa
više mi je u pubertetu Esma user posted image
ona kaze da ima dva momka :D
stalno priča ko se u nju zaljubio i kome se ona svidja :D
ne znam od kuda joj takvo stouser posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Pocetak puberteta
16.12.2021 14:00:17   
Bambi09
Kaže Nane neku noć:

"Znaš mama, ja sad punim 12 godina, ako Bog da. Nešto sam razmišljao, mislim da je meni vrijeme da počnem izlaziti u grad i ganjati cure, ha, šta misliš?"

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Pocetak puberteta
16.12.2021 22:37:28   
Visnja RR
hahahahahaha i šta si odgovorila? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Pocetak puberteta
16.12.2021 22:40:46   
Bambi09
Ostala sam bez teksta, otvorenih usta, iskolačenih očiju 😳

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 121
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *