|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   polip u trudnoći
29.6.2009 19:49:15   
bebi25
Drage moje, nadam se da ću uspjeti pokrenuti novu temu, ne znam kako ovo tačno funkcioniše.
U 8 sam mjesecu user posted image i jutros sam prokrvarila. 
U trećem mjesecu imala sam slabo krvarenje i doktori na Koševu su mi rekli da ultrazvuk pokazuje da ima neki hematom i da mirujem, međutim moja privatna dr. mi je par dana kasnije pri uzimanju papa nalaza otkrila da imam cervikalni polip , t.j. polip na grliću koji se spušta u vaginu i tada je bio dužine 3 cm, te da krvarenje dolazi od toga. Papa i bris je bio ok, međutim dr. mi je savjetovala da nije pametno dirati polip u toku trudnoće i da će vjerovatno biti neophodan carski rez, a da bi tom prilikom i polip odstranila dok sam još pod anestezijom.
Ona mi je savjetovala da mirujem što više, da se to ne bi pokretalo. Od 5 mjeseca imala sam kontrakcije u vidu grčeva i od tada pijem ginipral. Inače nisko nosim. Odnose nemam od 3 mjeseca user posted image .

Ipak sinoć u toku noći su me budili bolovi kao pred menstr., user posted image se mnogo mrdala, pa sam mislila da je to možda uzrok i nisam dizala paniku. Imam već dugo jako bijelo pranje, ali znam da je i to normalno dok nema čudnu boju i miris.
Prvi put kad sam jutros ustala, krenulo mi je nešto i ja već pošla u toalet da promijenim gačice misleći da je bijelo pr., međutim opet sam prokrvarila. user posted image  Na Koševu me dr. pregledao UZ preko stomaka, user posted image je ok, a on pretpostavlja da je bijelo pranje izazvalo iritaciju polipa i da zato krvarim. Nije me htio vaginalno pregledati, da se polip ne bi dalje iritirao. 
Rekao je da pijem apaurin 2x dnevno i da mirujem, da bi se trebalo smiriti.

Ja i dalje imam bolove kao što su predmenstrualni, pogotovo sa desne straneuser posted image . Cijeli dan nema ništa na ulošku, ali kad idem na toalet svaki put primjetim da krvarenje nije prestalo.
Da je nešto opasno nadam se da bi me ostavili na klinici, ipak sam pod brigom i zanima me da li je neko od vas imao ovakav ili sličan problem i kako ste izašli na kraj.
Kakav čaj biste mi preporučile da pijem za umirenje bolova, jer apaurin mi zasad ne pomaže.
Hvala unaprijed.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: polip u trudnoći
30.6.2009 9:08:57   
marelica9
pozdrav
ja sam imala vaginalni polip, ali 3 mjeseca poslije poroda...takodjer sam imala jako bijelo pranje i kada su mi odstranili taj polip bijelo pranje se smanjilo, s tim da sam pila antibiotika...polipi su cesta pojava kod zena i potreebno ih je redovno kontrolisat, vjerovatno ces poslije poroda ( ili prilikom carskog reza ) to odstraniti...
zelim ti puno srece

(odgovor članu bebi25)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: polip u trudnoći
30.6.2009 14:48:07   
maxi
ja sam isto imala polip na grlicu maternice tokom trudnoce i krvarila sam par puta. Moj polip je bio velicine zrna kukuruza. Rodila sam prije 4 mjeseca carskim rezom ali ne zbog polipa nego drugih stvari i sve je proslo ok. Nemoj se brinuti. Ja nisam pila apaurin niti bilo sta drugo. 

(odgovor članu marelica9)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: polip u trudnoći
1.8.2009 14:53:42   
milenium
postoje polipi koji se dobiju u trudnoći,to su decidualni polipi.oni nisu razlog za carski rez niti su štetni,najčešće sami odu prilikom poroda.user posted image ah...što smo informiraniuser posted image

(odgovor članu maxi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: polip u trudnoći
1.8.2009 15:14:15   
scarlett
Milenium, da li je taj decidualni polip isto što i cervikalni (na grliću). Ako je kod bebi25 nastao u trudnoći, da li je moguće da je do 3 mjeseca narastao 3 cm. user posted image
Ja poznajem žene koje imaju polipe i većinom su starijih godina, ali njihovi polipi su uglavnom veličine zrna graška.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: polip u trudnoći
24.1.2012 12:44:14   
mina23
I meni je prilikom pregleda ustanovljen Polim sad neznam kakav tacno, na slijedecem pregledu cu pitati, ali mi je bio prokrvario taj polip bas sam bila u strahu, ali nije opasno za bebu nadam se, dali neko ima slicnu situaciju?user posted image

_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: polip u trudnoći
24.1.2012 13:58:55   
mina23
pardon Polip user posted image

_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: polip u trudnoći
16.9.2013 9:35:50   
Emancipirana
Posto vidim da se dugo niko nije javio na ovu temu,nadam se da ce mi neko pomoci slicnim iskustvom ili savjetom.U osamnaestoj sedmici sam trudnoce i jucer ujutro sam zavrsila na Jezeru radi jakog krvarenja,ustanovljeno je da se radi o endocervikalnom polipu koji kako kazu nije dobro dirati do poroda.Nisu mi dali nikakvu terapiju osim sto su rekli da se javim svom ginekologu koji ce se odluciti kako tetiati polip.Mene je uplasilo onoliko krvarenje,svjeze,bez bolova.Danas mirujem i oskudno krvarim ali sad istjece smedjkasta krv i to pomalo.Jako sam zabrinuta,bojim se da bi ovo krvarenje moglo utjecati na plod koji je hvala Bogu super a i grlic je zatvoren.

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: polip u trudnoći
16.9.2013 10:49:42   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Emancipirana

Posto vidim da se dugo niko nije javio na ovu temu,nadam se da ce mi neko pomoci slicnim iskustvom ili savjetom.U osamnaestoj sedmici sam trudnoce i jucer ujutro sam zavrsila na Jezeru radi jakog krvarenja,ustanovljeno je da se radi o endocervikalnom polipu koji kako kazu nije dobro dirati do poroda.Nisu mi dali nikakvu terapiju osim sto su rekli da se javim svom ginekologu koji ce se odluciti kako tetiati polip.Mene je uplasilo onoliko krvarenje,svjeze,bez bolova.Danas mirujem i oskudno krvarim ali sad istjece smedjkasta krv i to pomalo.Jako sam zabrinuta,bojim se da bi ovo krvarenje moglo utjecati na plod koji je hvala Bogu super a i grlic je zatvoren.

Ja sam u prosloj trudnoci imala polip na grlicu, nije mi nista dirano i sa porodom je i nestao hB. Kasnije se jos jedan pojavio na rezu al ga je dr odstranila.

Ne znam o kakvom je polipu kod tebe rijec. Ja sam isto u prosloj trudnoci puno krvarila, bila sam u dva navrata i hospitalizovana al sve se hB dobro zavrsilo i iznijela sam do termina skoro svoju curicu, tako da se ne brinesuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Emancipirana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: polip u trudnoći
16.12.2020 20:15:49   
isidora1010
Zdravo, vidim da tema nije odavno aktivna, pa se nadam da će neka mama odgovoriti. 

Naime ušla sam skoro u 26 nedelju, u 20 nedelji sam oskudno prokrvarila i otišla u Dom zdravlja gde su ustanovili da je sve u redu, posle tri nedelje desilo se isto, opet sam otišla u Dom zdravlja, pregledali, prepisali utrogestan 3x1, rekli da sam zatvorena, nema kontrakcija, nema hematoma, bebica dobro i poslali kući. Pre par dana se opet desilo isto, moram da napomenem da se krv pojavi tek kad mokrim, ili imam tvrdju stolicu, kao da isteče odnekud i onda prestane, dok mirujem ili ležim ne krvarim uopšte, na ulosku se mogu videti samo par tačkica. Malo pre sam otišla da mokrim kad sam se obrisala na papiru ugrušak krvi, obrišem se ponovo, nema krvi uopšte. Da li postoji mogućnost da imam polip pa odatle krvarenje, a da lekar nije video? Tek sledeće nedelje idem na ekspertni ultrazvuk, svaki put kad se prepadnem kad vidim krv, a lekar kaže da je sve u redu. Nemam nikakvih drugih tegoba, osim povremeno te krvi kad mokrim 😐😟

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *