|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Roditelji troje ili vise dijece
5.5.2017 14:09:12   
Arijana2
Pozdrav svim mamama sa kojima se druzimo vec dugo na ringeraji :)
Ja sam majka troje djecice uzrasta 7,4 godina i bebac 10 mjeseci.
Interesira me kako roditelji sa troje i vise djece uspiju da se organiziraju a da pri tom ni jedno djete ne bude zapostavljeno.Pri tom ne mislim finansijski nego vise na vrijeme posveceno svakom djetetu pojedinacno.
Mi smo sa prvim djetetom bili vrlo aktivni u smislu da je pohadjao casove engl,informatike neke kreativne radionice itd isto i sa drugim.
Kakva su Vasa iskustva?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Roditelji troje ili vise dijece
16.5.2017 11:17:37   
Arijana2
Da pokušam malo podignuti temu 😊

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Roditelji troje ili vise dijece
17.5.2017 11:10:00   
manuela RR
Izgleda da je mali mama sa 3 djece ili nemaju vremena od djece da se jave user posted image

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Roditelji troje ili vise dijece
17.5.2017 12:24:07   
bejbibi
Evo pridruzujem se klubuuser posted image moji su 5,5/2/2mj :)
Prvo dvoje su u vrticu pa ja imam vremena da se posvetim bebacu kolko hocu...kad dodju s vrtica ( u 4) onda se ili igramo zajedno ,crtamo,pisemo..ili mm sa jednim ja sa drugim i trecimuser posted image ili mm sa prva dva ja sa trecim provodim vrijeme:) ..uglavnom su to neke zajednicke igre a po potrebi se posvetimo pojedinacno :) recimo ako imaju razlicite interese za neku igru onda se ja i mm podijelimouser posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Roditelji troje ili vise dijece
26.5.2017 14:37:42   
Arijana2
user posted image u pravu ste nemaju mame sa 3 ili vise djece vremena za pisanje 😀,ali ipak pronadje se vrijeme .Kod mene su starosti 7,4 i 10 mjeseci.Najstariji ide u školu,curica u vrtić i beba je kod kuće.I kod mene se većinom ovo dvoje starijih druže sa mužem (čak mene i izbace ponekad iz planova 😀).A ja i beba se igramo najčešće .Ponekad me strah da nekom ne nedostaje pažnje pa se trudimo da im se max posvetimo.Moram primjetiti da su djeca kojih ima vise od dvoje pod posebnim povećalom na našim prostorima.Nekom je to strašno simpatično ali većinom ih ljudi analiziraju tipa da li su uredni,da li se zdravo hrane ,da li su počešljani .... jednostavno primjećujem da su vise "pod lupom".Ne isključujem da to mi roditelji sebi i ne umišljamo s obzirom da bi željeli da sve bude super 😄

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Roditelji troje ili vise dijece
30.5.2017 23:37:34   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: Arijana2

user posted image u pravu ste nemaju mame sa 3 ili vise djece vremena za pisanje 😀,ali ipak pronadje se vrijeme .Kod mene su starosti 7,4 i 10 mjeseci.Najstariji ide u školu,curica u vrtić i beba je kod kuće.I kod mene se većinom ovo dvoje starijih druže sa mužem (čak mene i izbace ponekad iz planova 😀).A ja i beba se igramo najčešće .Ponekad me strah da nekom ne nedostaje pažnje pa se trudimo da im se max posvetimo.Moram primjetiti da su djeca kojih ima vise od dvoje pod posebnim povećalom na našim prostorima.Nekom je to strašno simpatično ali većinom ih ljudi analiziraju tipa da li su uredni,da li se zdravo hrane ,da li su počešljani .... jednostavno primjećujem da su vise "pod lupom".Ne isključujem da to mi roditelji sebi i ne umišljamo s obzirom da bi željeli da sve bude super 😄

Ma imaju mame vremwna al smo vise na t3mi bebeuser posted image

Ja nemam tih "problema" ovdje user posted image nemamo nikog od bliske rodbine pa cak ni prijatelja tako da nas plaho ne zanima kakvi hodamouser posted image
Salim se malo ;) nego iskreno da ti kazem nisam to primjetila da je tako user posted image ono ja nekad sama sa sobom proanaliziram takvo stanje user posted image teudim se naravno da su djeca uredna ,to mi je jako bitno al nekad curica zna nepocesljana izac vanuser posted image ma ne da mi se nekad natezati anjom jer je strasno tesko dijete a ima tek 2g😓 to je lopov nevidjeni hehehe ...stariji braco nije takav bio nit je sad ...ugl poslusan a ona....lopovcicuser posted image
Planiram sad intenzivnije poceti snjom uciti slova i brojeve ..vec zna ponesto pa moramo malo poraditi :)


_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Roditelji troje ili vise dijece
15.6.2017 9:30:59   
Bambi09
Evo da vam se i ja pridruzim. Mama sam tri indijanca user posted image
Kako izlazim na kraj s njima, to samo moj dragi zna. Naime, obzirom da mi dragi ne radi (jos uvijek), on provodi s njima vise vremena nego ja. Mozda bi bolje bilo da se on javi na ovu temu, vise bi imao ispricati.
Uglavnom, relativno su porasli i od prilike zna se ko ima koje obaveze i duznosti, uzajamno se pomazemo, tako da svi imamo vremena i za sebe i za druge.
Djeca su redovno vani, S ima facebook koji koristi uz moj nadzor, a ova dvojica malih jos uvijek nemaju dozvolu ni za mobilni ni za laptop ni za bilo kakvu tehniku. Mogu voziti biciklo skakati vani igrati se igrackama, ostalo ne.


_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Roditelji troje ili vise dijece
15.6.2017 13:15:47   
eminaja
bambi user posted image user posted image eh sad nam otkrij tajnu kako izbjeci tu tehniku user posted image user posted image
sad kad se sjetimo koliko smo.mm i ja protiv toga govorili kako necemo dopustit mislim i sad smo mi protiv toga ali nekad izmakne kontroli....uglavnom nemamo nista protiv edukativnog programa,ucenje broje,slova,boja ili predmeta....

ka uletih na temu ali nemam jos uvijek trece user posted image

_____________________________

15.04.2015 Braco (M)

25.10.2016 Seka (M)

Prije 3 godine nisam imala nista,a sada imam SVE!!! ?? ????

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Roditelji troje ili vise dijece
16.6.2017 11:45:16   
Bambi09
eminaja nema veze na uletu, ako Bog da ocekujemo te za redovnog gosta user posted image

Ma kako, fino... Jednostavno kazem nema, ne moze i tacka. Prvih dana je bilo dernjave haos, jer moje sestre su ih razmazili pa S kupili mobitel mimo moje volje. Nane je dobio laptop na koristenje i bas se bio zagrizao, ali hvala Bogu na vrijeme sam reagovala.
Kad smo dobili treceg indijanca, rekla sam "STOP" i od tada sam sve uzela pod svoju kontrolu. Jednostavno sam zabranila, uzela mobitel, uzela laptop. NEMA!!!
Pa place, pa nek place, znam da je zdravo samo bezveze place. I kad su skontali da im ne pije vode, okrenuli su se igrama vani, igrama sa igrackama i sto kazes edukativnim igrackama, tipa lego kocke, crtanje, racunanje...
Ovaj treci nije ni pokusao traziti jer je skontao odmah da ne dam i ko biva da ne gubim vrijeme user posted image
Samo autoritet i istrajnost, bez toga sve pada u vodu.

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu eminaja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Roditelji troje ili vise dijece
19.6.2017 15:22:44   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: Bambi09

eminaja nema veze na uletu, ako Bog da ocekujemo te za redovnog gosta user posted image

Ma kako, fino... Jednostavno kazem nema, ne moze i tacka. Prvih dana je bilo dernjave haos, jer moje sestre su ih razmazili pa S kupili mobitel mimo moje volje. Nane je dobio laptop na koristenje i bas se bio zagrizao, ali hvala Bogu na vrijeme sam reagovala.
Kad smo dobili treceg indijanca, rekla sam "STOP" i od tada sam sve uzela pod svoju kontrolu. Jednostavno sam zabranila, uzela mobitel, uzela laptop. NEMA!!!
Pa place, pa nek place, znam da je zdravo samo bezveze place. I kad su skontali da im ne pije vode, okrenuli su se igrama vani, igrama sa igrackama i sto kazes edukativnim igrackama, tipa lego kocke, crtanje, racunanje...
Ovaj treci nije ni pokusao traziti jer je skontao odmah da ne dam i ko biva da ne gubim vrijeme user posted image
Samo autoritet i istrajnost, bez toga sve pada u vodu.


Slazem se :)
Mada jos uvijek nisam potpuno iskorijenilauser posted image
Iako ne koriste vise u tolikoj mjeri .prije je M stalno visio ,al kako je A porasla pa valjda ima drustvo i zaigraju se igrackama ,mob nekad uzmu ...a kad smo kod mojih ili mm-ovih onda ga nikako ne koriste.valjda vise ljudi pa sa svakim promuhabeteuser posted image stalno budu vani ,itd..mada nisam ja protiv tehnologije skroz al treba u granicama dopustati .moje misljenje :)

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Roditelji troje ili vise dijece
2.7.2021 10:26:33   
dinohaas

IZVORNA PORUKA: Arijana2

Pozdrav svim mamama sa kojima se druzimo vec dugo na ringeraji :)
Ja sam majka troje djecice uzrasta 7,4 godina i bebac 10 mjeseci. slope game
Interesira me kako roditelji sa troje i vise djece uspiju da se organiziraju a da pri tom ni jedno djete ne bude zapostavljeno.Pri tom ne mislim finansijski nego vise na vrijeme posveceno svakom djetetu pojedinacno.
Mi smo sa prvim djetetom bili vrlo aktivni u smislu da je pohadjao casove engl,informatike neke kreativne radionice itd isto i sa drugim.
Kakva su Vasa iskustva?

ja ih imam troje - od skoro 12, 8 i jedne godine. iako je razlika izmedju devojčica i malca velika, definitivno je, a budi i ti sa tim načisto - nećeš se moći posvetiti podjednako svima i u svakom momentu. kod nas to izgleda tako da, ako sam npr. sama sa njima, trenutno vagam prioritete i procenjujem kome u datom momentu najviše trebam. pa tako (najčešće) pažnju momentalno dobije najmanji, ali ako je on zadovoljan i sit, nekad odsedi i po pola sata u ogradici i igra se dok ja devojčicama pripremim ručak, pomognem im oko domaćeg, ispeglam im nešto...

mislim da i nije najbitnije da svi u svakom trenutku imaju nepodeljenu pažnju - u velikim porodicama pažnja je promenljiva stvar - u jednom momentu ja se posvećujem malcu, pa devojčicama, onda mm meni, pa nekoj od njih, pa njemu...kako kome treba i paše u kom momentu.
meni lično su u trostrukom roditeljstvu bile frustrirajuće situacije kada, na primer, jedna od njih dve kreće u školu, ja je budim, spremam doručak, a budi se i bebac i neutešno plače za sikom. e, onda je bilo svega - ja s njim na rukama klečim i vezujem mladjoj devojčici pertle dok on sisa...
sada je već mnogo lakše, mada mi ponekad bude krivo kada sam sama sa njih troje, a devojčice negde ili nešto ne mogu samo jer je on sa nama - npr, klizanje, bazen, sladoled u kafiću natenane...ipak, mislim da je bogatstvo što imaju jedno drugo mnogo vrednije od privremene onemogućenosti da se radi nešto što one požele...

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Roditelji troje ili vise dijece
26.10.2021 14:49:30   
Bambi09
4 godine poslije user posted image

Svi imaju mobitele, laptop, tv... ali lego kocke, biciklo, plastelin, papri i makaze su najdraži za igru.
Imam osjećaj da mi je stan sada puno neuredniji nego kad su bili mali, jer svaki dan se prave kojekakve igračke od papira, od plastelina, playdoo-a, drveta... Iako je zahladilo, još uvijek se koristi svaki mogući sunčani dan za biciklanje i romobilanje.

Ali galama kroz kuću još uvijek je pristuna - maaaaamaaaaaaaa uzeo/la mi, maaaaaaamaaaaaaaa dira me, maaaaaamaaaaaa pogledao/la me... user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu dinohaas)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *