|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
15.5.2014 15:13:46   
Rafaello
Odgovor? NIko?user posted image

(odgovor članu Rafaello)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
15.5.2014 15:59:48   
idas

Rafaello,

od mog rođaka žena ima totalno pregrađenu matericu i rekli su joj da ne može roditi. Teško je ostala trudna (nakon 11 godina braka, ali prirodno) i iznjela je trudnoču bez problema. Ja sam imala 2 missed-a (jedan u 7 sedmici, a drugi u 10 sedmici) jedan od dr. mi je rekao da je to zato što imam septum i da to moram operisati, a drugi dr. tvrde da to nije septum već blago srcolika materica, tako da ja nisam išla na operaciju i sad sam trudna (21. sedmica).

Ne znam koliko će ti ovo pomoći, ali puno više od ovoga ne znam.

(odgovor članu Rafaello)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
16.5.2014 12:15:09   
Rafaello
Hvala Idas na odgovoru, zelim ti ugodnu trudnocu i sve najbolje.
Ma njoj su isto govorili i za tu srcoliku matericu..Divanovic misli da nema veze ta pregrada...uglavnom izgleda da je bas jedinstven slucaj.

(odgovor članu idas)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
18.6.2014 17:36:53   
beba 83
cao,vec duze sam na forumu,ali evo da se sada i oglasim.jucer mi je dr.rekla da imam jednorogu maternicu,bas sam se razocaralauser posted image .imala sam jedan pokusaj VTO,ali nije uspio,a sada se sve manje nadam da ce ikada i uspjeti i da cu imatiuser posted image .inace jednog jajovoda nemam,a drugi mi je zacepljen i zbog toga su mi preporucili VTO i smatrali su da je to jedini nacin zaceca,ali poslije ove dijagnoze mislim da necu ni uspjeti....kakva su vasa iskustva sa ovom anomalijom?
Lp

< Poruku je uredio beba 83 -- 18.6.2014 17:38:33 >

(odgovor članu Rafaello)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
14.11.2014 23:26:25   
banovici
evo i mene sa jednorogom maternicom naime nisam ni znala unazad 2god.sve ok i et odem dr.Balic jer se trudimo na bebi al bezuspjesno da bi na kraju rekla da imam tu jednorogu maternicu i da zbog toga teze ostajem trudna i preporuka je dijagnosticka histeroskopija kod njih kosta 1500km pa da li se neko susretao s time i da li zna kakva je procedura u Tuzli sve sto znate pisite moje dame

(odgovor članu beba 83)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
15.11.2014 23:42:36   
Twinkies04
Banovici sto se tice ukc-a tacno je da moraju oni konzilijarno odlucit,ali najveci je problem njihov histeroskop koji skoro pa nikako da ne radi.trenutno je u kvaru I nece biti popravljen sigurno naredna 3-4 mjeseca,to je iz pouzdanih izvora.user posted image
Znam da je kod dr puno novaca..ja sam prosle godine imala operaciju kod mene je bila dvoroga,dr mi je to bas fino sredila.ja nisam ni razmisljala o ukc-u uopste,dugo godina sam njen pacijent tako da imam puno povjerenje u nju.
Opet kazem jeste,kosta,i ja sam se skuckala polako za operaciju,usput uradila I hsg I taman.
Ako vec razmisljas o ukc-u kreni ti to odmah,nek ti oni makar odobre,a aparat kad bude popravljen da mozes uletit samo.
U svakom slucaju sretnouser posted image

_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu banovici)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
16.11.2014 9:30:55   
kokouli
Ne mogu da se nacudim da svaka kod Balica ima taj problemm s matericom ....user posted image ,da li vam je to rekao jos koji dr.

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
16.11.2014 10:16:48   
banovici
vec 2godine idem na redovne preglede kod dr.Ermine Mujic Banovici i sve uredu maternica u AVF polozaju,odem kod dr.Rahimica u Zivinice uredu radim nalaz papa sve uredu natjeram se i kod Balica i dobijem tu dijagnozu ni sama neznam sta da radim i mislim osjecaji su pomjesani

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
16.11.2014 10:20:07   
banovici
Twinkies04 ajd molim te javi se na moj email banovici@net.hr ili bilo ko da je radio histeroskopiju kod dr.da mi sve pojasni jel moze

(odgovor članu banovici)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
16.11.2014 12:05:12   
kokouli

IZVORNA PORUKA: banovici

vec 2godine idem na redovne preglede kod dr.Ermine Mujic Banovici i sve uredu maternica u AVF polozaju,odem kod dr.Rahimica u Zivinice uredu radim nalaz papa sve uredu natjeram se i kod Balica i dobijem tu dijagnozu ni sama neznam sta da radim i mislim osjecaji su pomjesani

Odes na klinicki centar u Tuzli i rijesis sve dileme .

(odgovor članu banovici)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
16.11.2014 12:43:14   
banovici
eh to cu aBd u utorak moram inzulinemiju raditi tak da cu usput naci nekog dr.i provjeriti

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
16.11.2014 13:40:00   
AAvalon

IZVORNA PORUKA: kokouli

Ne mogu da se nacudim da svaka kod Balica ima taj problemm s matericom ....user posted image ,da li vam je to rekao jos koji dr.

Ne znam odakle ti ovo user posted image ... Evo ja sam kod Balica i znam kolko hoces cura kod Balica kojima je receno da su materice sasvim ok ...

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
16.11.2014 14:11:54   
kokouli
Pa malo malo i kroz cekaonicu ,i na drugim temama pojavi se neka forumasica od Balica sa istim problemom ,meni to malo cudno stvarno .A prethodni dr.im to nikad nisu ustanovili ....user posted image

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
16.11.2014 14:42:32   
banovici
AAvalon meni je dr.ok al me buni kako mi nikad niko nije nista primjetio a briga mi je jer znam da postoji problema sa zacecem a i ta histeroskopija skupo mi je dati 1500km pa se nadam da ce biti na ukc termina da sve uspjesno zavrsim i aBd da bude sve ok glava mi je da nekazem uhhh

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
17.11.2014 0:04:34   
Twinkies04
Kokouli ja sam bila kod najmanje 5 ljekara od toga samo rahmetli dr.sahinpasic I evo nasa dr.dela su mi rekli.ali na obicnom uzv u se ne vidi ni izbliza.cek dok upali 4d sve ti bude jasno.a da ne pricam o tome pri samoj histeroskopiji kako se dobroo primjeti.ja I cd dobila I 100 puta pregledala.i da jos da dodam,dr uopste nije insistirala na operaciji ja sama htjela da ne bude uganjamo sve a dobijem spontani zbog bicornisa.
Banovici obidji jos par ljekara,i trazi obavezno na 4d da te pogledaju.nema sanse da je dr.mogla izvalit to onako bez razloga.kud ti ne zatrazi sliku.
Ja imam prije operacije I poslije.razlika ogromna.user posted image
Sta te zanima po pitanju histeroskopije pitaj,mozes poslat pp slobodno.evo da ti pomognem po pitanju ljekara na ukc-u ako uspijes doci do dr.mandzica da te pogleda bit ce super.
I kad vec spominjemo balice meni bliskoj osobi jedina je dr dela vidjela polip ko kuca koji se pod hitno mora odstranit,a bila je kod najmanje 3 ljekara prije nje.i naravno niko ga nije primjetio.user posted image

_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
17.11.2014 8:51:47   
banovici
Twinki nesto nece pp da ode ajd molim te javi se na moj email banovici@net.hr ok je sto se tice dg.kolko tolko se u to razumijem i pokazala mi je taj rog al mene buni sto mi je predlozila histeroskopiju u dijagnosticke svrhe a ne histerosalpigrafiju jer sta cu dobiti tom metodom al dobila sam broj od tog dr.sto si mi i ti predlozila pa aBd sutra trebam da radim inzulinemiju pa cu ga zvati pa vidjet cemo sta ce biti ..

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
21.11.2019 0:26:55   
Visnja RR
Pisala nam je naša nova članica

IZVORNA PORUKA: Mali_mi

Pozdrav drage clanice, nova sam na forumu ali vas aktivno citam vec duze vrijeme. Ne znam da li sam na pravoj temi, ali prije dva mjeseca sam imala operaciju septuma i paraovarijalne ciste, radena mi je histeroskopija i laparoskopija. Septum mi je dijelio sve organe na pola - vaginu, grlic i maternicu. Otklonjen je do neke trecine maternice. Poslije treceg ciklusa ja i mm mozemo raditi na bebi, iako smo poceli i ranije, ovaj ciklus ali menstruacija je uredno doslo na 28 dan ciklusa. Ukoliko do marta ne zatrudnimo, doktorica je predlozila jos jednu histeroskopiju. Pa me zanima, da li je ijedna od vas imala slican slucaj, koliko vam je trebalo da zatrudnite, da li ste iznijele trudnocu bez problena i slicno? Takoder sutra idem da radim sve hormone, pa da vidimo kako i tu stoje stvari. Imam 29 godina, i nadam se da ce nam se Bog osmjehnuti i podariti trudnocu cim prije, te da necu morati na ponovnu histeroskopiju.






_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu banovici)
Neposredna veza do poruke: 117
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *