IZVORNA PORUKA:  palachinken 
  
 animagical, pisala sam nekad juče, ja sam sva pod dojmom kolišno je to čudo malo, a još je cent duži neg je Mahdi bio. Tako je bespomoćan dušica mala  S tim da ga mati ne želi navikavati na ruke (beba stara 30 sati) pa ga krhne u krevetić, a on vrišti. Ja se naživcirala i pokupila kući dok nisam stresla sve na kamaru
     S tim da ga mati ne želi navikavati na ruke (beba stara 30 sati) pa ga krhne u krevetić, a on vrišti. Ja se naživcirala i pokupila kući dok nisam stresla sve na kamaru  
     
 
 A zalosti majko moja 
 
    Mah, sto ljudi, sto ćudi, sto zena 200... (.) 

  jucer sam procitala sto ti kazes, moram se zahvaliti svekrvi i materi sto se nisu nista mijesale niti popovale kad sam se porodila, ima nas svakakvih pa zeni tek porodjenoj nafiluju mozak, jos ako je ona podlozna tome i neupucena to i bi, gotov slucaj, nema pomoci.  
 Ja i dalje ne znam cemu to, jedno 15 zena sto mi je obislo dijete me s vrata pitalo dajem li joj vode s šećerom 

  pa ako ko zna cemu to kofol sluzi volila bih da mi rastOmači.  
 Al jedna "kona" je nadmasila sve njih, kaze, gdje su ti makaze ispod jastuka djecijeg? A reko sta ce joj to? To tako moras! - je dogovor na svako moje, a zasto to? Zatim, nosis li šibice kad izlazis s curicom ?

  Ima jos samo ne mogu da se sjetim, mi se redovno valjamo od smijeha kad takvi odu. To je meni ravno onomad vjerovanju u predmete, eto makaze ce je sacuvati ili ćibre crno 

  I ja onda kontam, zamisli draga Selminja da ti je svekrva takva 
 palachinken
    palachinken sretno kod doktora danas!  
Silver izdrzi draga, eto tvog bebaca brzo u tvoj zagrljaj!  
Ciciban isto tako i moja E siki, gleda me, nasmije se, nesto kofol kaze i opet pocne sikiti 

  nema nista ljepse, cim je stavim u lezeci polozaj u rukama ona se okrece prema siki i otvara usta 

  Zelim vam puno srece, malenoj i tebi puno snage, ni same nismo svjesne sta sve mozemo izdrzati, a tako su i nase bebice jake, i nismo svjesne njihove snage. SRETNO!