writing-img

RE: Operacija žuči

  
clock-img

17.05.2013, 23:06

clock-img

amra_sa

pencil-img

65

Jesam ti rekla da sam te opet htjela zvati večeras kad ti upadaš na forum. Jel ti mama tu, šta ćeš sa malim dok budeš u bolnici ? Može li ti muž dobiti slobodne dane ? Mislim da ima pravo na to obzirom da ćeš ti biti u bolnici. user posted image

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

clock-img

17.05.2013, 23:12

clock-img

bebaa

pencil-img

-11235

mama mora u poned. kući a mm pregovara da uzme godišnji...ma kod njih ni godišnji ne možeš dobit kad ti hoćeš....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

clock-img

17.05.2013, 23:17

clock-img

Hanady RR

pencil-img

18727

bebaa...nisma znala da kravić operiše laporaskopski...
no dobor...
transaminaze zanju biti uvećane pod uplaom žuči...komletan abdomen je sojetljiv...jetreni kanali su povezani sa žiči i jetra pati...meni je ustanovljeno d aimama ožiljke na jetri koje je ostavilo trpljenje organizma zbog žučne kse pretrpane kamnjeme...ne brini...
nakon operacije sve će se stabilizirati

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

clock-img

17.05.2013, 23:17

clock-img

Hanady RR

pencil-img

18727


IZVORNA PORUKA: bebaa

mama mora u poned. kući a mm pregovara da uzme godišnji...ma kod njih ni godišnji ne možeš dobit kad ti hoćeš....


nek otvori bolovanje

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

clock-img

17.05.2013, 23:55

clock-img

amra_sa

pencil-img

65

E jest i njemu zeznuto. Kad se sjetim, slična situacija bila i kod mene. Moli ovog, onog, dijete mjesec dana, a ja u bolnici. user posted image
Sreća eto, pa i to prođe, ostale su posljedice ali otom potom. Izdrž'o je Miško i gore. user posted image

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

clock-img

20.05.2013, 09:11

clock-img

bebaa

pencil-img

-11235

uhhh...sve sam spakovala ...još samo da iskopiram nalaze i odnesem svojoj dr. da mi da uputnicu za bolnicu...
srce mi puca kako ću bebaća ostaviti...jest da će biti s tajom ali džaba nije mi jednostavno...
cijelu noć osjećam neku vatru po stomaku,isto kao prije poslednjeg napada,nadam s eda me neće opet napast...user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

clock-img

20.05.2013, 15:31

clock-img

delfin

pencil-img

958

bebaa sretno


_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

clock-img

20.05.2013, 23:49

clock-img

bebaa

pencil-img

-11235


IZVORNA PORUKA: delfin

bebaa sretno


hvala ti puno....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

clock-img

21.05.2013, 00:14

clock-img

amra_sa

pencil-img

65


IZVORNA PORUKA: bebaa

uhhh...sve sam spakovala ...još samo da iskopiram nalaze i odnesem svojoj dr. da mi da uputnicu za bolnicu...
srce mi puca kako ću bebaća ostaviti...jest da će biti s tajom ali džaba nije mi jednostavno...
cijelu noć osjećam neku vatru po stomaku,isto kao prije poslednjeg napada,nadam s eda me neće opet napast...user posted image user posted image



Kad ideš u Bolnicu ... Pazi šta jedeš, bolje gladovati nego trpiti ono sr.... od bolova.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

clock-img

21.05.2013, 00:23

clock-img

bebaa

pencil-img

-11235

u četvrtak ujutro da sam u pola 9 u vojnoj...što te nema na chatu zovem te...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

clock-img

21.05.2013, 00:25

clock-img

amra_sa

pencil-img

65

A da u petak je operacija ... Ma ne znam šta da pišem tamo, puhovi mi nisu jača strana. user posted image

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

clock-img

21.05.2013, 00:26

clock-img

bebaa

pencil-img

-11235

pa pričat ćemo o tvojoj jačoj strani....user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

clock-img

21.05.2013, 15:22

clock-img

bebaa

pencil-img

-11235

Dijeta nakon operacije žučne kese

Stroga dijeta se sprovodi tokom prve dve nedelje, blaga dijeta do isteka šest nedelja od operacije



Vrsta jela


Dozvoljeno


Nije dozvoljeno

Čorbe i supe


Supe od mesa sa testom, grizom ili pirinčem

Čorbe od mladog povrća sa blagom zaprškom na ulju ili maslacu


Goveđa i masna supa, masna i začinjene čorbe

Meso i prerađevine


Teleće, mlado živinsko, posna riba


Svinjsko, masno goveđe, divljač, konzervisana mesa, čvarci, slanina, kobasice, salame

Povrće


Krompir, kuvan ili pire, spanać, šargarepa, karfiol, mlada keleraba, tikvice, paradajz, pirinač, griz


Kupus, pasulj, boranija, grašak, prženi krompir na ulju ili masti, crni luk

Testa


Kuvana testa (makaroni, špageti, rezanci), beli hleb, tost, pecivo


Svež i nedovoljno pečen hleb

Jaja


Samo belance


Jaja u svakom obliku spremanja

Mlečni proizvodi


Obrano slatko, kiselo mleko, jogurt, mlad kravlji sir, mladi kajmak i maslac u manjim količinama


Stari, punomasni ovčiji ili kozji sir, pavlaka, masni kajmak, punomasno mleko

Salate


Zelena salata, paradajz, cvekla, karfiol


Sveži krastavac, ljute i konzervirane salate

Kolači


Sutlijaš, griz sa mlekom, koh, puding, kekes, biskvit, med


Kisela testa sa kvascem, testa sa jajima, maslacem i na masti

Voće


Kompoti, zrelo i oljušteno voće, voćni sokovi, džem, marmelada, slatko


Banane, dinja, lubenica, lešnik, badem, orasi

Piće


Čaj, kakao, bela kafa, neskafa, slaba crna kafa


Gazirana pića, alkoholna pića



znači sve što je podebljano se ne smije koristiti...veliki je tekstpa ispade nepregledno...
možda kome pomogne...i sama sam zbunjena šta ću smjet a šta ne jesti....

< Poruku je uredio bebaa -- 21.5.2013 15:25:51 >


_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

clock-img

24.05.2013, 00:23

clock-img

delfin

pencil-img

958

to za banane mi pravo glupo,o ne meni uvjek gode, a i mekane su, meni je naprimjer zasmetalo zelje, a dans popodne me malo bolilo e sad neznam možda je od dinjeuser posted image
bitno je neprejedati se, bolje biti i malo gladan nego da se nadmeš i da te boli, apolako uvoditi hranu, i vidjećeš šta ti smeta

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

clock-img

27.05.2013, 17:18

clock-img

bebaa

pencil-img

-11235

evo mene živa poluzdravauser posted image user posted image i sretna što konačno izgrlih bebaća....super se osjećam,malo mi je teže hodati ali polako i to će nadoći.....sve prođe super i eto toliko od mene....riješih se još jednog organa....user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

clock-img

27.05.2013, 17:20

clock-img

bebaa

pencil-img

-11235


IZVORNA PORUKA: delfin

to za banane mi pravo glupo,o ne meni uvjek gode, a i mekane su, meni je naprimjer zasmetalo zelje, a dans popodne me malo bolilo e sad neznam možda je od dinjeuser posted image
bitno je neprejedati se, bolje biti i malo gladan nego da se nadmeš i da te boli, apolako uvoditi hranu, i vidjećeš šta ti smeta


jutros su mi posebno naglasili da ne jedem banane bar mjesec dana dok sve ne dođe na svoje mjesto jer učvrste stolicu a ne smijem se napinjati...user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

clock-img

27.05.2013, 17:25

clock-img

tinkivinki

pencil-img

876


IZVORNA PORUKA: bebaa

evo mene živa poluzdravauser posted image user posted image i sretna što konačno izgrlih bebaća....super se osjećam,malo mi je teže hodati ali polako i to će nadoći.....sve prođe super i eto toliko od mene....riješih se još jednog organa....user posted image user posted image


user posted image

clock-img

27.05.2013, 19:36

clock-img

delfin

pencil-img

958

bebaa super,nek si ti dobro, a svaki dan ćeš biti bolje, a to za banane, moj je organizam takav, meni gode baš za stolicuuser posted image a meni nisu ništa rekli za banane, meni je gore sad zbog štitne jer imam hipotireozu, a vidim d anemršam iako vrlo malo a i člaganu hranu jedem. a neće mi htjeti opet nalaz rafditi, jer sam ga radila prije operacije, a ja se ponadal malo smršati, danas kupilanovu vagu ( stara bije radila više) a ono ništa, anesmijem još ni nakavo skakanje da se preznojim

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

clock-img

27.05.2013, 19:50

clock-img

amra_sa

pencil-img

65

Vratija se Šime user posted image Nek si vala, baš mi je drago, uh rasplaka me za tog bebača, sjetih se odmah sebe i ove svoje, vrlo dobro znam o čem pričaš ...

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

clock-img

04.06.2013, 11:01

clock-img

bebaa

pencil-img

-11235

evo mene opet....juče sam bila na kontroli...prepipao stomak,mekan je ,sve ok....i poče vaditi konce ,malo je bolilo moram reći....doduše imam nizak prag boli....ali nejse....dođem kući (nakon što sam u povratku upala u šaht user posted image ) i pogledam stomak da vidim na šta liči....i imam šta i vidjet....doktor zaboravio izvaditi jedan konac....i opet se spremim i u svoju ambulantu...ma jedva ih nagovorila da ga izvade.....user posted image user posted image ovo se samo meni može desiti....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

clock-img

04.06.2013, 12:45

clock-img

amra_sa

pencil-img

65

Imala sam namjeru juče te nazvati pa nisam, taman da te pitam i za te konce.
Kako se ti osjećaš ? Je li se stabilizovala stolica ? Jesi li na dijeti ili jedeš normalno, kao prije ...

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

clock-img

04.06.2013, 18:03

clock-img

bebaa

pencil-img

-11235

konci su ex....ja sam relativno dobro...nisam vala na dijeti ali jedino ne jedem jaja i masno kao ni banane....nisam karakter....ali se trudim da se ne pretrpam....stolica je sada ok,normalizovala se od nekakvog sirupa....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

clock-img

10.06.2013, 13:40

clock-img

bebaa

pencil-img

-11235

samo da prijavim da jedem sve i uopšte se ne pazim i nije mi još ništa,ako otegnem kapke čućete....user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

clock-img

08.07.2013, 13:51

clock-img

mamabb

pencil-img

1235

Ženice jel ko ima iskustva s polipom na žuči? meni otkrili slučano na UZ abdmena prije 7 dana.


_____________________________

04.12.2008.

clock-img

09.07.2013, 14:20

clock-img

mamabb

pencil-img

1235

Niko ništa ne zna?

_____________________________

04.12.2008.

Zadnji članci

article-img