cookie-img

Stranica koristi kolačiće

Za omogucavanje usluga interneta, analizu koriscenja oglasnih sistema i funkcionalnosti koju bez kolacica ne bi mogli osigurati. Za daljnju upotrebu sajta složite se sa kolačićima.

writing-img

RE: ZUBI

clock-img

24.05.2013, 11:42

clock-img

Skvo RR

pencil-img

4542

A sada ozbiljno..ja ne bi dirala zdrave zube nikada. Osim mozda prednjih ako su bas "prirodno" bezvezniuser posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

clock-img

24.05.2013, 11:45

clock-img

jasmin

pencil-img

4600


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

A sada ozbiljno..ja ne bi dirala zdrave zube nikada. Osim mozda prednjih ako su bas "prirodno" bezvezniuser posted image


Ti to namjerno meni je l' user posted image user posted image user posted image ?

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

clock-img

24.05.2013, 11:48

clock-img

Skvo RR

pencil-img

4542

ma ne..zaistauser posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

clock-img

21.06.2013, 11:05

clock-img

ringeminge

pencil-img

26

treba se cuvati paradentoze

clock-img

30.07.2013, 15:16

clock-img

Daliyah92

pencil-img

644

Je li ko kad vadio zivac iz zuba?
Trebala bih veceras ici na vadjenje zivca pa me zanima nesto.
Sad procitah na jednom forumu da zubar umrtvljuje zivac, tj. stavi neki "lijek" i za desetak dana pacijent dodje na vadjenje. Meni zubarica nista nije rekla u vezi toga, je li se mora umrtvljivati?
I ako mi da injekciju hocu li osjetiti i hoce li me poslije toga boljeti zub (ili meso oko zuba) user posted image

Ako ima neko da je ovo "iskusio" voljela bih da mi se javi sto prije. user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

clock-img

30.07.2013, 15:22

clock-img

animagical

pencil-img

5604

vadi se odmah, pripremi se... taj lijek koji spominjes se stavlja u supljinu zuba da izlijeci upalu, pobije sve zive bakterije koje su se nastanile, jer se ne smije zatvoriti plombom zub u kom ima uzrocnika upale, nema svrhe. zub ce ti prvo slikati, zatim dati okolo anesteziju, otvoriti, busiti, a onda vaditi zivac onim iglicama...ako te bude boljelo reci zubaru,neka da jos anestezije.. meni su dali 4x... navodno, upaljeno tkivo se lose anestezira,pa zato boli. nemoj se cuditi ni ako ti lijek zamijeni nekoliko puta, prije konacne plombe. ako te bude boljelo poslije, a vjerovatno hoce, (ja mislim da dojis bebu??) popij nesto na bazi ibuprofena iza podoja, to smijes tako jednokratno. bar sam ja tako radila.

clock-img

30.07.2013, 15:32

clock-img

Daliyah92

pencil-img

644

Meni je zubarica stavila plombu vec, a nije ga lijecila user posted image Pravila sam zube puno puta prije i svaki put mi je zubarica (neka druga u Bosni) ako me boli, stavljala lijek, nekad i vise puta, pa tek onda plomba. A ova nije lijecila nista, i evo mjesec dana nakon stavljanja plombe boli me svaki dan sve vise. I kazem joj tako juce, a ona mi veli da dodjem danas da mi vadi zivac jer je taj bol od njega user posted image

Nemam pojma da li da idem ili ne, a ne mogu lahko ni mijenjati zubaricu sad.

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

clock-img

30.07.2013, 15:52

clock-img

animagical

pencil-img

5604

ne lijeci se svaki zub, vecinom nema potrebe, izbruse i stave plombu i cao. bolje ti je otici i izvaditi zivac, pa spasiti zub, nego ga izvaditi. to jeste poslije mrtav zub,ali je tvoj zub u svakom slucaju. samo ne znam kako ti se to upalilo tako brzo nakon popravke, ocigledno ili nije sliakla da vidi ima li kakvog procesa na korijenu ili nije dobovljno dobro poravila, pa se kvarilo ispod plombe.

clock-img

30.07.2013, 15:59

clock-img

Daliyah92

pencil-img

644

Pa nije slikala a najvjerovatnije ni nece. Nadam se da nije neiskusna, da zna sta radi.



_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

clock-img

30.07.2013, 16:06

clock-img

animagical

pencil-img

5604

prije vadjenja zivca mora slikatiuser posted image

clock-img

30.07.2013, 16:15

clock-img

Daliyah92

pencil-img

644

Nije mi rekla da ce slikati zato sam pomislila da i nece, a mozda hoce user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

clock-img

30.07.2013, 17:12

clock-img

ninuska

pencil-img

1939


IZVORNA PORUKA: animagical

prije vadjenja zivca mora slikatiuser posted image



ja sam vadila zivac, ali nisam slikala prij togauser posted image .

clock-img

30.07.2013, 17:14

clock-img

ninuska

pencil-img

1939


IZVORNA PORUKA: Daliyah92

Je li ko kad vadio zivac iz zuba?
Trebala bih veceras ici na vadjenje zivca pa me zanima nesto.
Sad procitah na jednom forumu da zubar umrtvljuje zivac, tj. stavi neki "lijek" i za desetak dana pacijent dodje na vadjenje. Meni zubarica nista nije rekla u vezi toga, je li se mora umrtvljivati?
I ako mi da injekciju hocu li osjetiti i hoce li me poslije toga boljeti zub (ili meso oko zuba) user posted image

Ako ima neko da je ovo "iskusio" voljela bih da mi se javi sto prije. user posted image



Nista strasno user posted image . Boli samo dok cacka, ali ne previse. Ja sam isla par puta dok nije bilo sve gotovo. Ne boli poslije meso, vise nelagodan osjecaj.

clock-img

19.10.2013, 22:09

clock-img

Derya

pencil-img

88

Vece mame..nadam se da ce mi neko moci odgovoriti.. Jucer sam vadila zdrav zub, i sve je bilo ok, jer sam radila oanko kako mi je doktor rekao, malo me je boljela rana ali poslije tablete je popustilo. I evo danas poslijepodne mi se javlja pulsirajuca bol u susjednom zubu!? Moram napomenuti da su jakoo stisnuti bili, pa da nije mozda od toga jer sad ima ''prostora'' ili da nije zivac u pitanju..ma da je zub zdrav.

clock-img

11.11.2015, 11:21

clock-img

RosaN

pencil-img

7


IZVORNA PORUKA: Derya

Vece mame..nadam se da ce mi neko moci odgovoriti.. Jucer sam vadila zdrav zub, i sve je bilo ok, jer sam radila oanko kako mi je doktor rekao, malo me je boljela rana ali poslije tablete je popustilo. I evo danas poslijepodne mi se javlja pulsirajuca bol u susjednom zubu!? Moram napomenuti da su jakoo stisnuti bili, pa da nije mozda od toga jer sad ima ''prostora'' ili da nije zivac u pitanju..ma da je zub zdrav.


Bitno da je zub zdrav, da ne treba lejcenje il treba ga vadit..
_________________
Apart za zube

clock-img

01.06.2016, 15:32

clock-img

nicole7

pencil-img

6


IZVORNA PORUKA: RosaN


IZVORNA PORUKA: Derya

Vece mame..nadam se da ce mi neko moci odgovoriti.. Jucer sam vadila zdrav zub, i sve je bilo ok, jer sam radila oanko kako mi je doktor rekao, malo me je boljela rana ali poslije tablete je popustilo. I evo danas poslijepodne mi se javlja pulsirajuca bol u susjednom zubu!? Moram napomenuti da su jakoo stisnuti bili, pa da nije mozda od toga jer sad ima ''prostora'' ili da nije zivac u pitanju..ma da je zub zdrav.


Bitno da je zub zdrav, da ne treba lejcenje il treba ga vadit..




Nije bas tako,jer treba zuba nejgovati redovito ne samo kad se vec pocinje kvariti. To nije ispravno razmisljanje.
________________
Fiksna protetika - Dentolab

Zadnji članci

article-img