cookie-img

Stranica koristi kolačiće

Za omogucavanje usluga interneta, analizu koriscenja oglasnih sistema i funkcionalnosti koju bez kolacica ne bi mogli osigurati. Za daljnju upotrebu sajta složite se sa kolačićima.

writing-img

RE: Čajevi u trudnoći

clock-img

06.02.2013, 15:44

clock-img

CombatKitten

pencil-img

172

Biljke, koje trebate izbjegavati u trudnoći

Stručnjaci se slažu, da trudnice trebaju izbjegavati biljke, koje imaju snažna medicinska ili potencijalno toksična svojstva. Visoke doze takvih proizvoda mogu izazvati pobačaj.

Kod posebnih komplikacija u trudnoći liječnik ipak može propisati neke od takvih biljaka. Poanta je u tome, da trudnice ne bi smjele uzimati sljedeće biljke na svoju ruku, bez preporuke liječnika. Moramo napomenuti, da ova lista biljaka nije potpuna.

Izbjegavajte:
Biljke koje stimuliraju kontrakcije maternice: zmijski korijen (Aristolochia), Blue cohosh (Caulophyllum thalictroides), Kininovac (Cinchona officinalis), korijen pamuka, Ergot (Claviceps purpurea), GoldenSeal (Hydrastis Canadensis), gotu kola

Biljke koje izazivaju menstruaciju: agava, angelica, bethroot (Trillium pendulum), black cohosh, cikorija, povratić (Tanacetum parthenium), miloduh (hisop, izop, šipant), marulja (Marrubium vulgare), šafranika, pelin, lišće peršina, stolisnik (Achillea millefolium), ruta ((Ruta graveolens), potočarka, srdačica ((Leonurus cardiaca)

Biljke, bogate eteričnim uljima (koje mogu iritirati ili stimulirati rad maternice): eukaliptus, menta, muškat, bosiljak, majorana, origano, pepermint, yerba mansa, mačja metvica, ružmarin i majčina dušica. Međutim, nema opasnosti, ako ove biljke koristite kao začin. Samo velike količine ovih biljaka predstavljaju opasnost za trudnice.

Biljke, bogate alkaloidima (koje također mogu stimulirati maternicu): goldenseal, kava, čaj, žutika, žućica, mandragora, crveni korijen.

Biljke, koje utječu na rad hormona: angelika (Angelica sinensis), hop (Humulus lupulus), sladić (Glycyrrhiza glabra), srdačica (Leonurus cardiaca), meksički jam (Dioscorea villosa).

Biljke koje imaju laksativna svojstva: aloe vera, krkavina (Rhamnus purshiana), Obična krkavina (Rhamnus cathartica), rabarbara, sena, štavelj (u velikim količinama).

Snažni diuretici: uva ursi, smrika (Juniperus communis)

clock-img

14.08.2013, 08:27

clock-img

djulba

pencil-img

11

cajevi umereno i izbegavati crni.

clock-img

14.08.2013, 14:20

clock-img

Crnkica

pencil-img

130

Najbolji čaj koji treba piti u trudnoći je matičnjak,prostrana je biljka a uzgaja se i u saksijama tako da nije poznat domaćicama....izuzetno prijatnog ukusa i mirisa a prvenstveno koristan u trudnoći zato se i zove matičnjak...user posted image

clock-img

10.09.2013, 14:31

clock-img

Ella.M

pencil-img

19

I ja sam cula da ne treba piti uvu, niti bilo koje cajeve bez predhodne konsultacije sa doktorom, ali moguce je da doktori odobravaju uvu i brusnicu iako nije preporucljiva kod upala jer je bolje upalu ljeciti cajem nego vaginaletama ili necim drugim. user posted image

clock-img

11.09.2013, 12:16

clock-img

Crnkica

pencil-img

130


IZVORNA PORUKA: Crnkica

Najbolji čaj koji treba piti u trudnoći je matičnjak,prostrana je biljka a uzgaja se i u saksijama tako da nije poznat domaćicama....izuzetno prijatnog ukusa i mirisa a prvenstveno koristan u trudnoći zato se i zove matičnjak...user posted image


Moj lapsus..tek sad skužih....ima dosta žena koje ga uzgajaju,dobar je za srce,protiv nervoze i djeluje umirujuće,pa se stoga preporučuje u trudnoći kad hormoni preskaču..

clock-img

10.11.2013, 12:21

clock-img

niki83

pencil-img

2113

Ja bas htjela pitati za maticnjak na ovoj temi..kad vidim Crnkica pisala user posted image
Meni je on super okusa, a tek kako djeluje..pa sam sebi nabavila malo da probam onako predvecer po jednu solju. Nadam se da ce pomagati user posted image

_____________________________

N&N

clock-img

19.02.2014, 08:58

clock-img

Nadja_

pencil-img

4

Dobro jutro drage moje... molim vas pomozite mi ! Nova sam clanica, prosle sedmice sam otkrila da sam trudna i to 7 sedmica i par dana. Ima nekoliko dana kafa mi se smucila tako da sam presla na caj, ali nigdje nisam nasla koji je caj dobar u ranoj trudnoci. Negdje pise menta svakako, a negdje menta ni slucajno... a tako je i za sve ostale. Neznam vise ni sama sta da pijem, jer nemogu samo da pijem vodu obicnu, pogotovo ne odma ujutru...
Puno vam hvala na odgovoru user posted image

clock-img

19.02.2014, 09:00

clock-img

MicoTico

pencil-img

340

IZVORNA PORUKA: Nadja_

Dobro jutro drage moje... molim vas pomozite mi ! Nova sam clanica, prosle sedmice sam otkrila da sam trudna i to 7 sedmica i par dana. Ima nekoliko dana kafa mi se smucila tako da sam presla na caj, ali nigdje nisam nasla koji je caj dobar u ranoj trudnoci. Negdje pise menta svakako, a negdje menta ni slucajno... a tako je i za sve ostale. Neznam vise ni sama sta da pijem, jer nemogu samo da pijem vodu obicnu, pogotovo ne odma ujutru...
Puno vam hvala na odgovoru user posted image


Ja sam pila čajeve. Nanu, kamilicu, koprivu, pa voćne razne. Ja inače volim čajeve, dr mi je rekao da ne smeta, pa sam pila.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

clock-img

21.03.2014, 09:42

clock-img

jaina

pencil-img

17

Ja sam na pocetku trudnoce pila bar 10 razlicitih vrsta cajeva,jer mi nijedan nije odgovarao svaki dan.Doktorica mi je rekla da nista nije stetno ako se pije po malo.A sto se tice rasprave oko uvinog caja i da li se smije piti : lezala sam u bolnici par dana radi kontrole i svaki dan su nam ostavljali po 4 litra uroloskog caja.Kad smo pitali sta je taj caj i smijemo li ga sve u sobi piti, rekli nam da je uva i da smijemo.Tako da i uva moze,samo ne u litrima nego u dcl.

clock-img

21.03.2014, 12:23

clock-img

maxmara

pencil-img

1

Pozz svima,ja sam pila caj od vrkute do 8 tjedna trudnoce,vrkuta je dobra za obnavljanje maternice,pila sam je jer sam prije ove trudnoce imala spontani p. i kiretazu i u kratkom roku ponovo zatrudnila i evo do danas sve ok.Sad sam 39 tjedan trudnoce i pijem caj od listova maline navodno da olaksava porođaj i skracuje prvu fazu trudova,uglavnom ne bi trebao škoditi jer se preporuca u zadnjim tjednima trudnoce.Definitivno preporucujem ova dva caja,meni nisu skodila.

clock-img

09.10.2014, 19:04

clock-img

hadzimustra

pencil-img

15

I ja sam cula za ovaj caj od listova maline, ali nisam ga uzimala, a i ja sam u posljednjoj fazi. Gdje si to nabavila i ima li kakvih posljedica i promjena u organizumu?

clock-img

15.12.2014, 08:09

clock-img

Pravnica

pencil-img

273

Drage moje, u 31 tt sam i vec mjesec dana mucim se sa infekcijom urinarnog trakta... pila sam i antibiotike, a urolog mi je preporucio i uvin caj. Dosada ga nisam uzimala, al midlim da hocu barem po solju dnevno... ipak je kraj sedmog mjeseca... jer ne bih opet tablete da pijem. Nadam se da ce biti djelotvoran
Inace, koristila sam ranije onaj od Josifa Pancica zbog dosta okruglih bakteija i meni nesto nije pomogao...

clock-img

26.10.2016, 14:15

clock-img

boki11

pencil-img

20

Ako netko pije čaj, a nije siguran dali može ili ne... svakako treba tražiti savjet svog liječnika koji vodi i nadgleda trudnoću. Ne treba se zezati

Zadnji članci

article-img