cookie-img

Stranica koristi kolačiće

Za omogucavanje usluga interneta, analizu koriscenja oglasnih sistema i funkcionalnosti koju bez kolacica ne bi mogli osigurati. Za daljnju upotrebu sajta složite se sa kolačićima.

writing-img

RE: Plazma i ostali keksici

  
clock-img

31.03.2009, 21:49

clock-img

Inayat

pencil-img

167

Danas citam na kutiji plazme keksa da sadrzi med, a zar med nije preporucljiv do 12 mj? Kako dajete plazmu koja sadrzi med recimo?

_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

clock-img

31.03.2009, 22:00

clock-img

bebacha

pencil-img

1170

To je preradeni med i nemoze sadrzavati to neku stetnu bakteriju zbog koje se med ne preporucuje bebama.i medolino sadrzi med pa je od 6 mjeseci a nestle med od 8.tako da sto se tice med mozes slobadno dati plazmu

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

clock-img

31.03.2009, 22:12

clock-img

Visnja RR

pencil-img

15102

Asja nece keksice i nista sto bi se moglo grickati... muhanata bebauser posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

clock-img

31.03.2009, 23:07

clock-img

ziki

pencil-img

1815

Da se i mi prijavimo u klub ljubitelja plazme i ctraca po tepihu. Kad je napunio 9 mjeseci dala sam mu plaznu i na taj nacin uvela gluten, svako jutro pojede po 1/2 plazme a drugu iscrta po tepihu. A danas smo skupa jeli plazmu sa mlijekom, kako me je molecivo gledao da sam morala da mu dam kasicicu dvije(prvi put je probo mlijeko)

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

clock-img

31.03.2009, 23:14

clock-img

Emina*

pencil-img

1639

Bakir je prije bas volio plazmu, a danas kako mu prahne user posted image  user posted image
Pojede je jednom u 14 dana...  Sad vise voli one Kinder Milchschnitte,
to bas obozava...


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

clock-img

01.04.2009, 00:01

clock-img

remzy

pencil-img

1380

evo i mene na ovu temu
ma moja beba ,hanume,mete sve user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,neurekla se daBogda,bio to keks,djecija hrana ...
vjerujte nista ne odbija....,a tako mi je i sa ovo dvoje stariji,i sad a i kad su manji biliuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
jos kad joj natopim bili kakav keks u mlijeko ,ma da vidite te radosti....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

clock-img

01.04.2009, 10:21

clock-img

leka

pencil-img

94

ma ja mislim da u plazmi nije problem med nego jaja i ja sam Rijadu u 4. mj dala malo mljevene plazme i tada je razvio alergiju na jaje koja će mu nažalost ostati čitav život (bar tako misle ljekari) tako da s drugim djetetom aBd definitivno neću žuriti sa uvođenjem "sumnjivih" (najčešćih alergenih) namirnica. Ali da je Rijad dobro to prihvatio nastavila bih mu davati plazmu bez problema. Zaključak: uvoditi s oprezom, ali ako nema problema zašto onda isključivati djetetu nešto? Sada jede keksiće od žitarica sa grožđicama koje kupujemo na odjelu "zdrave" hrane i jede ih skoro svaki dan po jedan ili dva. E sad je pitanje koliko su i oni zdravi  al stvarno ne mogu da se zamaram time trenutno mi je bitno samo da nema alergijskih reakcija. U suštini sam za to da djeca jedu sve vrste keksića, da ponekad pojedu i čokoladicu, kinder jaje, lizalo i sl. pa to su neke dječije radosti i ako djeca nemaju zdravstvenih probelma zašto im to ne davati?

_____________________________

Najbolja veza je ona kad je ljubav jednog prema drugom veća od same potrebe da budete zajedno!

Rijad - uljepšao mami život 13.10.2007.

clock-img

02.04.2009, 09:17

clock-img

mišur

pencil-img

1329

Moj frajer baš voli plazmicu...Ali moram mu je izmiksati štapnim mikserom, jer neće drugačije da jede...
A najslađi mi je kad ja sebi napravim onu plazmicu u štapićima sa mlijekom a on odmah dođe do mene i otvara usta da mu damuser posted image user posted image

clock-img

11.04.2009, 12:42

clock-img

dinciii

pencil-img

1675

Vidim da ima raznih misljenja..posto ne dojim vec joj dajem druge stvari. i  ja planiram dati maloj vec sada plazmu sa mlijekom il u kasici..To da nema ni jedne kasice sa keksom prije 6 mjeseci nije istina...ja sam jucer kupila hippovu jabuke-banane i keks...znaci da vec smije jest keks...

a sad mi recite kad ste pravili mlijeko sa plazmom koliko ste mljevene plazme stavljali u mlijeko..ako ko ima da mi pomogne...


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008

clock-img

13.04.2009, 08:48

clock-img

mišur

pencil-img

1329

To zavisi od količine mlijeka koju ćeš staviti i koliko beba može pojesti...
Ja za Luku stavim oko 210ml mlijeka i 4 kašike plazme i izmiksam(pošto neće drugačije) i na kraju dodam još ako je rijetko...
Nekad stavim i bananu u to...

clock-img

19.05.2009, 09:48

clock-img

mami ami

pencil-img

23

5 kocki secera? mislim da je to potpuno suvisno! ma ko bi i tim pedijatrima ugodio.. jedan kaze ovako, drugi onako.. Svejedno, mislim da je secer  u ishrani bebe sasvim suvisan a pogotovo u kombinaciji sa keksom.
I da dodam, ja sam svojoj smizli, koja sad ima 7 mjeseci, pocela od neki dan davati mini-plazmu da gricka i djeluje mi odusevljeno user posted image


_____________________________

Mamino majo sunce
Asja, 16.10. 2008.

clock-img

19.05.2009, 10:09

clock-img

Ilhana RR

pencil-img

6113

nisam citala sve odgovore... neda mi se ovako sabahom haha...

Moja mala jede svako plazmu sa mlijekom i nevidim nikakvu stetu u tome jer ja sam na tome odrastla, cak sam to jela sve do 18 godine... i nista mi nije falilo... takodjer moj muz je na tome odrastao i ni njemu nista nefali. Ja volim neke nase stare obicaje i smatram da sve sto je starije nije lose kao sto pojedini misle. Ali to sam ja, ja nepratim ni tablice nit sam pratila. Prije 25 godina kad sam se ja rodila tih tablica nije bilo i hB nama nista nefali.


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

clock-img

19.05.2009, 10:12

clock-img

Ilhana RR

pencil-img

6113

Imam jedno pitanje, zasto tako kasno gluten uvodite? ovde imaju kase koje su od zoda, znaci gluten, koje se uvode od 4 mjeseca... a od 6 pocinju da piju hapu od zoda jer je bolja od ad mlijeka...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

clock-img

19.05.2009, 10:21

clock-img

mamine oci

pencil-img

4300


IZVORNA PORUKA: Ilhana

nisam citala sve odgovore... neda mi se ovako sabahom haha...

Moja mala jede svako plazmu sa mlijekom i nevidim nikakvu stetu u tome jer ja sam na tome odrastla, cak sam to jela sve do 18 godine... i nista mi nije falilo... takodjer moj muz je na tome odrastao i ni njemu nista nefali. Ja volim neke nase stare obicaje i smatram da sve sto je starije nije lose kao sto pojedini misle. Ali to sam ja, ja nepratim ni tablice nit sam pratila. Prije 25 godina kad sam se ja rodila tih tablica nije bilo i hB nama nista nefali.



ilhana i sama tako nit su moji pratili tablicu kad sam se ja rodila a ni ja  svojoj djeci jesam mrsavija osoba ne puno sto bi rekli taman user posted image a kad god bi isla doktoru u mene rezultati naj,naj,i sve ostalo tako i moja djeca imam sina od 9godina i od 15mjeseci kad spremam rucak svi isto jedemo i nevidim nista lose u tome ali postujem svacije misljenje.

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013

clock-img

28.06.2009, 21:30

clock-img

*Seve*

pencil-img

299

Dali ste vi pocele davati keks plazmos od 6 mijeseci...Ja sam svome malenom neki dan par keksica stopila sa AD i dala mu i bas je jeo lijepo......Mislim da mu se je dopalo...

clock-img

28.06.2009, 21:41

clock-img

neki

pencil-img

3476

Ja ne smijem ni ostaviti svoj komentaruser posted image Moj Sead je jeo plazmu sa mlijekom bas dugo vremena,i bas je uzivaouser posted image Svi imaju svoje misljenje...Kad sam mu pravila razne kasice,stavljala sam ponekad i po kasikicu plazme,super budeuser posted image Said ce jos malo pricekati sa takvim kasicama,tek pocinjemo polako sa vocem i povrcem,masallah super mi je prihvatio dosaduser posted image Ja vazda malo skrenem s temeuser posted image

clock-img

28.06.2009, 22:39

clock-img

milenium

pencil-img

6133

moj strubi onu kesu plazme za 2 dana a ima 10 mj.počeo je jesti plazmu sa 8 mj dok još nije imao nijednog zuba,ne mislim na mljevenu već one keksiće,on to fino drži u ruci i sad gricka a prije je rastapao u ustima pa gutao dok nije imao zubićeuser posted image a mini plazmu ubaci odjednom,od jednog zalogajauser posted image

clock-img

13.07.2009, 13:23

clock-img

emma.L

pencil-img

2731

Emi sam prvo kupila Hipp kekse i oduševila se. Onda smo probali Lino, oduševljena je, naravno user posted image . Sinoć za večeru smo jeli pahuljice i dva keksića, da malo pojačam, jer sad spava cijelu noć. Kekse joj dam i da gricka (ne svaki dan) ili pomiješam sa voćem i to fino dopuni kalorijski užinu. To je jedino što joj dajem od slatkiša, mislim da ne pretjerujem.
A s druge strane od straha da će prestati jesti slano, nudim joj povrće ili mladi sir kad god mi jedemo. U svakom slučaju, kad ništa neće da proba, keks je spas.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

clock-img

20.12.2009, 21:20

clock-img

Ex Yu

pencil-img

718

helem ja djaba procita 6 stranica hoce li na kraju neko konkretno reci kako se priprema plazma nemora da je hranio svoje djete mozda je "vidio" kod komsinice ako vas je vec strah reci da djetetu dajete keks sa mlijekom ... nije mi zao sto sma procitala ovo sve samo radi zaninog posta i bas je dobro sve napisala ... vala vise i sise i aptamil i novalac (ako je iko dao para na sise i mlijeko to sam ja ...)

jednostavno pitanje kako se pracvi plazma sa mlijekom za flasu?? bez grudvica


_____________________________

Danijal 09.06.2009

clock-img

20.12.2009, 21:26

clock-img

Hanady RR

pencil-img

18727

IZVORNA PORUKA: Ex Yu

helem ja djaba procita 6 stranica hoce li na kraju neko konkretno reci kako se priprema plazma nemora da je hranio svoje djete mozda je "vidio" kod komsinice ako vas je vec strah reci da djetetu dajete keks sa mlijekom ... nije mi zao sto sma procitala ovo sve samo radi zaninog posta i bas je dobro sve napisala ... vala vise i sise i aptamil i novalac (ako je iko dao para na sise i mlijeko to sam ja ...)

jednostavno pitanje kako se pracvi plazma sa mlijekom za flasu?? bez grudvica



Staviš fino 2 kašike plazme mljevene u flašicu i zaliješ jako toplim mlijekom. Uhvatiš pipu od bočeci rukom i dobro protreseš. Staviš flašicu u hladnu vodu i temperaturu mlijeka prilagodiš bebi.

Moja cure koriste NUK bočice i pipu do 6 mjeseci a rupica L. i to ide ok išlo je i kod starije a ide i kod ove mlađe i ja sam njoj pored sike uvela ovo kao odbrok u noći oko 23,00 sata da na miru spava kad hoće.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

clock-img

20.12.2009, 21:28

clock-img

Hanady RR

pencil-img

18727

A evo još jedna sugestija za dobru kašicu...banana, jabuka i mljevena plazma iščoperišeš i daš kao obrok...fakat je ukusno...tačno ako maloj ostane ja spucam.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

clock-img

20.12.2009, 21:28

clock-img

Ex Yu

pencil-img

718

mjera me zanima ostali postupak valjda znam user posted image user posted image dvije velike supene kasike il kasicice male ??? 

_____________________________

Danijal 09.06.2009

clock-img

20.12.2009, 21:31

clock-img

Hanady RR

pencil-img

18727

IZVORNA PORUKA: Ex Yu

mjera me zanima ostali postupak valjda znam user posted image user posted image dvije velike supene kasike il kasicice male ??? 



ja na bočicu od 120 ml stavim 2 kafene kašike to ti je 10gr...nama je to za jedna obrok dovoljno. Ako ti bočica ne dozvoljava prolazak kroz pipu onda kupi keksolino ( ono kino kao čokolino) ista mejra čak može i 3 kafene kašike i ide ko po loju.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

clock-img

20.12.2009, 21:38

clock-img

Ex Yu

pencil-img

718

e bas ti hvala kad otvorim temu bar da procitam sta me zanima

_____________________________

Danijal 09.06.2009

clock-img

20.12.2009, 21:42

clock-img

danis

pencil-img

85

Kada ste pocele dodavati keksice u mlijeko i kasice?

_____________________________

sve te vise volim svakog dana svakog jutra danas vise nego jucer a mnogo manje nego sutra
k 13 01 2004
d 09 07 2009

Zadnji članci

article-img