cookie-img

Stranica koristi kolačiće

Za omogucavanje usluga interneta, analizu koriscenja oglasnih sistema i funkcionalnosti koju bez kolacica ne bi mogli osigurati. Za daljnju upotrebu sajta složite se sa kolačićima.

writing-img

RE: Uticaj lijekova na plod

clock-img

20.12.2013, 11:38

clock-img

hibiskus

pencil-img

48

Draga Merylin, opusti se i misli pozitivno. Kafetin jeste malo pojak, ubuduće uzmi paracetamol, on služi i kao analgetik, jedino se on smije piti u trudnoći. Ne vjerujem da će naškoditi bebici, ipak je riječ o jednoj tableti.
Sama sam užasno prehladena, boli me grlo, zacepljen mi je nos i kašljem, ali ne uzimam nikakve lijekove, samo čajevi, med i limun.
Za glavobolju probaj se napiti vode, možda si dehidrirala.

clock-img

20.12.2013, 11:43

clock-img

Skvo RR

pencil-img

4542

isto...pij paracetamol...on je dozvoljen...slabo ucinkovit, ali sta ces...znam ja sam bas patila od glavobolja u trudnocama....uzmi japansku metvicu, kada te uhvati stavis kap na kozu gdje te boli...pa ti malo utrne..da zamaskiras.....user posted image
a sada stetnost od pola tablete..ne zamaraj se sa tim..nisi saku popila...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

clock-img

20.12.2013, 11:49

clock-img

mishkica

pencil-img

-231

Merylin uzela si samo pola tablete, ja u trudnoci nikakvih nuspojava sem glavobolje nisam imala, ma to je bilo uzas, prva 4 mjeseca je mene skoro svaki dan glava tako bolila, jos dok nisam znala da sam trudna popila sam saku kafetina, silom povracala, mislila proci ce, nije prolazilo, paracetamol onako malo umanji i ja na pregledu kazem gin da nesnosljive glavobolje imam, nije mi htio dati nista, samo parac da nekad popijem, nekako mi je to bio najtezi dio trudnoce..

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

clock-img

08.01.2014, 19:35

clock-img

Dzenana_G

pencil-img

1024

Zna li neko jeli dozvoljen cefabos u trudnoci? Dr mi je propisala za pluca, ali ni ona nije sigurna smijem li koristitiuser posted image

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

clock-img

08.01.2014, 20:09

clock-img

animagical

pencil-img

5604


IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Zna li neko jeli dozvoljen cefabos u trudnoci? Dr mi je propisala za pluca, ali ni ona nije sigurna smijem li koristitiuser posted image


pitaj svog ginekologa, ja sma tako radila

clock-img

08.01.2014, 20:18

clock-img

Pingvina

pencil-img

1477


IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Zna li neko jeli dozvoljen cefabos u trudnoci? Dr mi je propisala za pluca, ali ni ona nije sigurna smijem li koristitiuser posted image



Daju ga trudnicama...barem koliko sam ja upucena (radim u apoteci). Mada se uvijek kaze da je potreban nadzor ljekara. Ta dr koja ti je porpisala mi je bas cudno stvorenje. Cuj propisala ti nesto a nije sigurna smije li ga trudnica koristiti...Boze dragi.user posted image

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

clock-img

08.01.2014, 20:44

clock-img

Arminaa

pencil-img

378

IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Zna li neko jeli dozvoljen cefabos u trudnoci? Dr mi je propisala za pluca, ali ni ona nije sigurna smijem li koristitiuser posted image



Jeste, dozvoljen je, moje dvije prijateljice su ga pile zbog urinarnih infekcija. jedna cak dvije doze - 32 kapsule.


< Poruku je uredio Arminaa -- 8.1.2014 20:45:26 >

clock-img

04.02.2014, 03:02

clock-img

aariel

pencil-img

55

Ako ima trudnica ili mama koje su radi okp-a pogorsanog u trudnoci pile rivotril-klomazepam da mi napisu svoja iskustva,hvala zeniceee

clock-img

05.05.2014, 22:41

clock-img

chapter

pencil-img

3

Nadam se da ima neko.. :( Ovako... prije 6-7 mjeseci sam imala upalu mokracnog mjehura, pila citeral i spasmex i bilo mi je bolje.. medjutim, prije dvije sedmice opet ista prica, i pocnem opet istu terapiju.. Popila 7 citeral tableta ( 3-4 dana ) i jednu spasmex.. i onda skontam da sam mozda trudna, jer nikad mi nije ni dan kasnilo.. uradim test, pozitivan... to je bilo prije par dana... prestala sam odmah piti tablete... Danima sam citala po netu o svemu tome, jedina mi briga bila... i danas narucena kod ginekologa poslijepodne.. ali tokom dana prokrvarim, bas sam se prepala...nadjem opet na netu kako je to normalna pojava, da se desava kod mnogo zena i utjesim se malo... ali na pregledu, doktorka kaze da imam uzasnu upalu mokracne besike.. a da sam trudna 5 sedmica i 2 dana, i da mi je predspontani...dala mi je Almacin kapsule; injekciju Progresteron i vaginalete.. i kaze ako budem imala bas obilno krvarenje da idem u bolnicu, a ako ne, da dodjem za dvije sedmice na kontrolu sa nalazom urine kulture ( sa ABG ).. kaze da mi ne moze nista reci da me utjesi, da ce sad vrijeme pokazati sta ce biti.. Evo jos krvarim, ali nije toliko obilno.. Ludim. :(

clock-img

05.05.2014, 23:17

clock-img

ajla86

pencil-img

1198

ja imam iskustvo sa krvarenjem....sa ljekovima ne,
imala sam jedan spontani kad sam dosla dr znaci cim sam prokrvarila vec je plod bio odbacen i sam od sbe otiso da tako kazem nisam trebala ni kiretazu.....
sad u ovoj trudnoci sam isto prokrvarila al spasili smo progesteron depo injekcijama svaki dan dabroston tbl 3x1
isto mi dr reko ako mi je stalo da sacuvam trudnocu strogo mirovanje i sta dragi Bog da...
hB sacuvala sam bebu...
nadam se da ces i ti...
mada ja sam u prosloj trudnoci imala pljuskavice na pocetku same trudnoce i bojala se za poljedice na plod jer sam svata rocitala i cula al mi je dr reko da je sve to rana trudnoca i da mateiica odbaci ako prepozna da nesto nije ok kao neka prirodna selekcija...
nemoj se sikiratinadam se da ces se javiti sa ljepim vjestima

clock-img

06.05.2014, 15:48

clock-img

chapter

pencil-img

3

Hvala ti puno.

Krvarenje jos nije prestalo, od sinoc ide u kontinuitetu, isto kao npr. 3. dan kad dobijem menzis.. Nemam nikakve bolove.. Doktorica je rekla ako ne prestane u ova dva dana, da se javim u bolnicu, pa tako da sutra ujutro planiram otici, pa cemo vidjeti sta ce biti.. Najgora mi je neizvjesnost ova.. sjedim citav dan u kuci i razmisljam.. Da mi je samo da se zavrsi.. huh.

clock-img

06.05.2014, 15:51

clock-img

chapter

pencil-img

3

p.s. Meni je samo dala jednu tu injekciju i Utrogesttan vag., ali njih mi je rekla da ne koristim odmah, da sacekam da vidim sta ce biti, ali eto, krvarenje ne prestaje nikako.. ne znam ni sama sta da radim.. user posted image

clock-img

07.04.2024, 16:02

clock-img

NaniMo

pencil-img

2

Dobar dan, trenutno sam u skoro istoj situaciji (radi se samo o kraćoj trudnoći - 4 tjedna) i infuziju sam očito primila prije implantacije pošto je beta bila negativna, a nedugo nakon toga pozitivan test na trudnoću. Umirem od straha. Možete li podijeliti svoje iskustvo i imate li što utješno za reći?Razumjet ću ako vam je to i dalje bolna tema i ne želite pričati o tome. 
U svakom slučaju hvala i svako dobro želim!

clock-img

07.04.2024, 16:44

clock-img

NaniMo

pencil-img

2



IZVORNA PORUKA: Limena

Ja sam trudna 6 tjedana. primala sam željeno intravenozno zbog anemija,nakon toga sam saznala za trudnoću. Doktorica želi da prekinem trudnoću zbog toga željeza što sam primila a štetan je u7 prvom tromesječju. Jel ima netko iskustva stim?





Poštovana, možete li napisati koje je bilo Vaše konačno iskustvo, ako vam nije bolno o tome pričati. Trenutno proživljavam isto i ne znam kako smiriti glavu, misli..

Zadnji članci

article-img