RE: Pritisak između noga (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


bebbe RR -> RE: Pritisak između noga (13.9.2008 17:37:38)

Joj, Idana, ako sam ja dobro skontala ti se svakako blizis kraju trudnoce, a sve to sto si opisala postoji i nemoj se sekirati. Mislim, da sam bas nedavno o tome citala, mislim da je to taj trudnicki isijas. Ja sam u prvoj trudnoci znala na sred ceste stati od bola, sreca nije dugo trajao, a u ovoj jos nije bilo takvih iskustava. Nadam se i da nece. Pozz i ne sekiraj se. 




nestrpljiva -> RE: Pritisak između noga (14.9.2008 11:34:59)

Draga lida ma tu samja citam vas redovno ali nikako dase logujem pa da se javim i ja sumnjam da mi je nisko beba jer i kad se mice osjecam je skroz nisko malkice vise stidne kosti to mi u prijasnjim trudnocama nije tako bilo pa neznam vidjet cu na iducoj kontroli.to podvezivanje kako ide to nemam nikakvog iskustva o tome??
Kako mali Mirza slusali [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] i jos da te pitam jesil li imala grceve u dojnjem dijelu stomaka to mene stvarno rastura jer je prilicno bolno sve najbolje draga i citamo se,ostalim trudnicama veliki pozdrav




lida -> RE: Pritisak između noga (15.9.2008 8:27:28)

Draga moja malo cemo skrenuti sa teme nadam se da ce nam Dina oprostiti

Bila je negdje tema serklaz pa sam pisala Usiju ti grlic maternice da nebi doslo do ranog otvaranja(nemoj da se plasis ne boli)
Grceva nisam imala ali su bolovi dole bili nesnosni
Mirzic je super slusa pravo
Cmoka i cuvaj se ljubi ljepotice




mynxlee -> RE: Pritisak između noga (17.9.2008 14:24:58)

e, bila sam s kod doktorice. rekla sam da imam bolove i kakve. doktorica nije nista na to rekla do UZV. poslije kaze da je to normalno jer se beba taman namjestila na stidne kosti, pa posto ima dosta prostora, vrti se i vrsi pritisak na dole. nista strasno. 




tweety -> RE: Pritisak između noga (19.9.2008 18:39:23)

Drage moje da li neko od vas ima bolove u preponama?Imam osjećaj kao da me rastežu pa ono kasnije pravo boli.Najjači bolovi su kad ležim,tako da prvih nekoliko koraka bukvalno jedva napravim.Boli i poslije sjedenja,ali ne kao poslije ležanja.Sad sam u 33 sedmici i bebi je okrenuta glavicom dole.




idana_85 -> RE: Pritisak između noga (19.9.2008 18:53:02)

Ma imam ja, to beba pritisce zivce glavicom. Vidjeces,s vremenom ce poceti ziganje u jednoj nozi, kao bolni trnci niz nogu, i to ona noga kod koje je bebina glavica. Ja mislim da moja beba dubi na preponi....To je normalno, ne brini




tweety -> RE: Pritisak između noga (19.9.2008 19:00:30)

imala sam ja već jednom bol u nozi u 5mj trudnoće,prepala se bila pravo.ali ovo me umori pravo,jojjjjj [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




idana_85 -> RE: Pritisak između noga (19.9.2008 19:48:35)

Mene je popustilo kako sam prestala spavati s jastukom medju nogama....ako to radis prestani pa mozda bude bolje




dana3 -> RE: Pritisak između noga (19.9.2008 22:18:10)

danas na kontroli kazu kako su ti bolovi normalni te nabrojase vec ovo sto ste ovde rekle. za bolove u nogama i kukovima krivo je razmeksavanje sastava u karlici da bi [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/duda.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image] mogla lakse da izidje.lijek za kukove je pojas koji se nosi ispod stomaka a preko kukova.probala ja da vidim i nije nesto.dobro je nekih par minuta ali kad se skine bolovi se pojacavaju. znaci,ostaje da se trpi do poroda a do tada moramo naci same nacin koji nam olkasava tegobe.uglavnom,nikakve tablete se ne preporucuju a kad se vac masirate kremama protiv strija i pucanja koze,ne steti malo izmasirati i dijelove koji bole.ujedno i [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/duda.gif[/image] dobije malo masaze.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Mara* -> RE: Pritisak između noga (20.9.2008 16:34:47)

 to ti bebica malo pritisne živac pa on zaboli.




tweety -> RE: Pritisak između noga (20.9.2008 18:34:38)

U pravu si,ja stavljam jastuk među noge,možda je i pojačan bol radi toga.Hvala Idana pokušat ću.




leona -> RE: Pritisak između noga (22.9.2008 14:15:00)

Drage moje zene,

ja imam slican problem..

Naime, primijetila sam da kad duze sjedim (na poslu sjedim cca 8 sati), nakon sto ustanem makar i do wc-a, na tren osjetim pritisak u stomaku, kao da mi je nesto potisnulo kompletan abdomen prema gore.

Pitam se da li je to mozda os sjedenja??

Kad sam kuci, gdje ne sjedim puno, vec se krecem i lezim, ova bol nije prisutnA.
Cim dodjem na posao, nakon sat dva sjedenja kada ustanem desi mi se taj mali potisak.

Malo sam zabrinuta




idana_85 -> RE: Pritisak između noga (22.9.2008 14:29:38)

Eh kod mene je obrnuto,cim sam malo duze na nogama, stomak zaboli, prepone i podno,jedva izdrzim,bas se moram odmarati. TEbi izgleda godi suprotno,mozda ti je visoko trudnoca. Svakako je dobro u trudnoci kretati se sto vise.....tako koristi i na poslu priliku da prohodas kad god mozes




leona -> RE: Pritisak između noga (22.9.2008 14:34:22)

Nista mi ne smeta i ne boli me kad hodam, lezim i malkice sjedim. ali na ovim stolicama me zaboli i trtica i moram sjediti na ledjima ako hocu da me pupi ne boli poslije.

Uzasan je osjecaj, kao da me nesto odozdo gura prema gore, a ono jadno nema kud vise:-))))




majki -> RE: Pritisak između noga (16.12.2008 10:57:33)

Čitam ove postove i vidim da se ova bol uglavnom javlja pred kraj trudnoće, što sam i ja osjećala u prvoj trudnoći, međutim sad sam tek u 22. sedmici i beba je u stalnom pokretu tako da vrlo često osjećam bolove kao da beba pritišće "na izlaz". Pored toga doktorica mi je prepisala apaurin zbog kontrakcija koje je ona vidjela na UZV a ja ih nisam osjećala ili ih nisam prepoznala. Mislite li da je rano za ovakvu bol ili je možda to kontrakcija pa bi trebala popiti apaurin? Rekla mi je da ga pijem po potrebi.




Anoniman -> RE: Pritisak između noga (16.12.2008 11:14:23)

kod mene isti problem...idem sutra doktoru da provjerim jeli sve ok...ja sam u 29 sedmici i peti dan vec osjecam kao... nije bol, nije pritisak vec kao sirenje trticnih kostiju...dakle neka vrsta pritiska i boli u trtici,preponama i pubicnom djelu...jucer sam se cula s dr. i rekao mi je da popijem apaurin od 2mg i sumeci magnezi...sto sam skolski uradila...ali me opet malo panika hvata...pa reko bolje je provjeriti




mnn -> RE: Pritisak između noga (16.12.2008 14:40:37)

imam i ja taj pritisak....meni je to zbog crijeva.danas sam bila kod ginekologa, kaže mi crijeva su vam koma...odatle pritisak i još mi se stvara zrak u njima...pa ludim...a može biti i od širenja maternice i zdjeličnih kostiju koje moraju biti kao spužva...pa odatle sve to...[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image]šmrc moramo izdržati...




maminka -> RE: Pritisak između noga (13.1.2009 23:05:35)

IZVORNA PORUKA: idana_85

Ako neko zna je li to normalno i ima li lijeka neka pomaze....


mene isto bole kosti u medjunozju ali uglavnom samo kada lijezem ili ustajem. Isto tako tokom prevrtanja u krevetu, kosti mi toliko pucaju, da sve mislim da ce mi noge ostati rascaracene [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] a hrcem ko velika [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

ah, sta cu... 




Crazy little thing -> RE: Pritisak između noga (16.1.2009 22:34:47)

Ja sam u 30. tjednu osjećam se jaako čudno. naime, imam osjećaj kao da me beba pritiska dolje, kao da hoće izaći van.. Znam da se to možda tijelo priprema na porođaj, ali zar nije malo rano. planirala sam dr-u u četvrtak, ali ne znam da li da idem prije ili što.. Da li se to još kome događa?




Anoniman -> RE: Pritisak između noga (16.1.2009 22:45:57)

IZVORNA PORUKA: Crazy little thing

Ja sam u 30. tjednu osjećam se jaako čudno. naime, imam osjećaj kao da me beba pritiska dolje, kao da hoće izaći van.. Znam da se to možda tijelo priprema na porođaj, ali zar nije malo rano. planirala sam dr-u u četvrtak, ali ne znam da li da idem prije ili što.. Da li se to još kome događa?


Samo se ti smiri a sutra nazovi doktora i vidi s njim. Ja isto imam bolove u trtici vec mjesec dana, na zadnjem pregledu se ispostavilo da se grlic malo "skratio", jos nije za uzbunu ali mi je receno da mirujem...mislim da je to najvaznije...lezi i odmaraj a sutra se cuj s doktorom




Crazy little thing -> RE: Pritisak između noga (16.1.2009 23:05:52)

hvala ti, ja se nadam da je ipak sve ok.. Ma mogu ja ležati ako treba, samo da sve bude ok.. Hvala još jednom.




Mya_81 RR -> RE: Pritisak između noga (16.6.2009 19:01:19)

Podizem temu ponovo...

Mene vec neko vrijeme boli donji dio stomaka na desnoj strani i desna noga tj. prepona (znaci samo na toj desnoj strani)....bol se javlja samo kad se okrecem s boka na bok, kada hocu ustati iz kreveta i kad se oslanjam na tu desnu nogu...bol je bas nezgodna i jaka i traje vec danima i nemam osjecaj da bi se mogla smanjiti....

Kad sam pitala doktora prekjucer rece on beba je ves u zdjelici, a ja sam trenutno 35+5.....ja sam inace na strogom mirovanju od 18 sedmice, a od sutra mogu krenuti u laganje setnje...sve mi se cini da necu ni moci vise hodati....

Ma, izdrzat cu ja to sve, ali zaista bih voljela tacno znati je li to spada u ono sirenje i namjestanje jer me izludjuje i ponekad hvata panika....i nevjerovatno mi je da to zna tako boliti....




veeseelaa -> RE: Pritisak između noga (16.6.2009 20:01:56)

ma kkave veze širenje iliti otvaranje ima s tim, ja sam imala taj pritisak s vremena na vrijeme u preponama i zdjelicu čini mi se od 25 sedmice trudnoće.
Pa nekad imam a nekad ne, sve ti je to normalno, bebica pritišće
a   prenijela sam 7-8 dana




Nunny -> RE: Pritisak između noga (16.6.2009 20:02:19)

Mozda zvuci glupo, ali mozda bi mogla biti upala slijepog crijeva...




veeseelaa -> RE: Pritisak između noga (16.6.2009 20:06:19)

pa moguće, Mya_81 ima samo bol samo s desne strane




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>