Iskustva sa Mirena spiralom (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Poslije porođaja



Poruka


mamy Sabina -> Iskustva sa Mirena spiralom (10.9.2008 7:42:40)

Nakon svega sto mi se desilo moj dr. predlaze
da nakon prve [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] stavim tu spiralu.Ona je hormonska
,kaže da je stavim da bi mi se sluznica maternice obnovila.
Predlaže da je nosim par mjeseci i nakon toga ,ako sve bude
ok opet u akciju.Interesuje me da li koja od vas ima ovu
spiralu i izaziva li kakve neželjene efekte
tipa produženo krvarenje,bolne menzese itd.Unaprijed vam hvala




Adana -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (10.9.2008 12:33:11)

Nemam iskustva, ali sam cula i citala da je najbolje na trzistu za sada... Izmedju obicne i te ja bih licno izabrala Mirenu. Sad za sad ja ne mogu nista kao zato sto sam rodila na carski... Da mogu stavila bih Mirenu. Jedino sto je malo skupa... Sretno!




suncan_dan -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (10.9.2008 16:03:21)

[image]http://www.mirena.de/html/img/die_hormonspirale_s5.jpg[/image][image]http://www.mirena.de/html/img/kunststoff_s5.jpg[/image]mirena je spirala koja kombinuje bakrenu spiralu i pilu, onase satoji iz jednog plasticnog cilindra, koji sastoji hormon Levonorgestrel.
e ja je nemam, al me je moja doktorica dobro informisala o njoj, i dala mi informacije, pa evo mogu ti stagot napisat u nadi da ti pomogne.

Mirena se moze ostavit do 5 godina, a moze se izvadit kad god hoce. u razliki od bakrene spirale, mirena dnevno predaje hormon zuto tjelesce (nadam se da se na nas tako zove) manje od mini pilule i postepeno krvarenje bude sve manje bolnije, krace i  slabije.

neznam dali sam ovo dobro razumila, on hoce da bi se sluznica maternice obnovila, znaci da se vise producira???? ili??? neznam zato jesam li dobro razumila, jer mirena pise da se sluz manje producira,zbog djelovanja gestagena. zbog toga pitam
?

pozz




mamy Sabina -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (10.9.2008 16:28:37)

Semi hvala ti u svakom slučaju na odgovoru.Mislim da ni ja nisam bas najbolje
razumjela mog dr. jer smo o tom pričali još u bolnici dok sam ležala.Brzo ću na kontrolu pa ću ga detaljno ispitati.




bezelye -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (10.9.2008 16:30:10)

I mene interesuju vasa iskustva. I ja sam rodila carskim rezom ali mi doktor to nije naveo kao smetnju za spiralu. Samo je rekao da za spiralu moramo sacekati prvu menstruaciju a do tada da koristimo druge vidove kontracepcije. Naravno ne pilule jer dojim malog.




suncan_dan -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (10.9.2008 18:15:49)

to je dobro pitanje, neznam dali ces dobit [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] zato jer dojis, a poslje carskog moze se stavit negdije poslje 3mj.zbog maternice. ja mislim.al najbolje popricaj opet  sa tvojim dr.




suncan_dan -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (10.9.2008 19:47:59)

mamy 2 trazila sam po netu, to je istina da treba bit vise sluzi.ova dr. pise da se moze poboljsat u 2.ciklus polovini progesteronima a u 1. ciklus polovini sa ostregenima. i pise da bi prokrvljenost bila dobra, da se pije 2-2,5l vode na dan i kad je vruce i litar vise.

neznam eto vidi kad budes imala termin popricaj s tvojim dr. a ako on isto kaze za spiralu, onda bi bilo bolje da posjetis jos jednog drugog. jer mi je ta teorija poslje ovog smijesna sa sluzi i spiralom




triplemama -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (10.9.2008 23:11:51)

Ja imam Mirenu i dojim.
Od kada je imam [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] mi se smanjle sa 7-8 dana na 2 dana i sada je bezbolna za razliku od prije.
Imala sam prije i običnu spiralu ali sam je izvadila zbog obilnih, bolnih i dugih mjesečnica




novi clan -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (10.9.2008 23:39:14)

zdravo, zeljela bih najprije da vas pozdravim




novi clan -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (10.9.2008 23:41:10)

i imala bih pitanje, jos uvijek se nisam odlucila koju bi spiralu mada mi moja doktorica savjetuje bakren, pa bih htjela da cujem i vase misljenje




triplemama -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (10.9.2008 23:43:40)

Bakrena je dobra ko je podnosi, a ima dosta takvih i košta oko 30 KM[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]
ko nepodnosi Mirena je extra ali košta 300 KM[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




novi clan -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (10.9.2008 23:48:55)

mislim da cu se ipak odluciti za bakrenu jer sam procitala negdje da se mirena preporucuje zenama starijim od 35 god. i kod obilnijih krvarenja




suncan_dan -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (10.9.2008 23:55:17)

kao sto je triplemama bakrenu spiralu dosta zena nepodnoste, bolovi, duzi menses etc.
mirena vecina zena podnosi.




suncan_dan -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (11.9.2008 0:26:11)

mirnu mogu sve zene da koriste, nema veze dali su ikad bile trudne koliko god. imaju itd. al mozes naravno probat i sa bakrenom.




Adana -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (11.9.2008 13:45:23)

Evo nadjoh i ja nesto o Mireni u jednom casopisu Americkom od aprila ove godine, pa kaze:

Mnogo se toga moze desiti u 5 godine. Tako da ako neko vrijeme planirate koristiri neko kontraceptivno sredstvo razmislite o Mireni - malom unutarmatericnom kontraceptivu koji sprijecava trudnocu u periodu do 5 godina. Ona otpusta male kolicine hormona direktno u  uterus.
Napravljena je od flexibilne, meke plastike. Doktor je stavlja iz samo jednog puta. Naravno, ako se predomislite i pozelite da ostanete trudni ranije Mirena se vrlo lako vadi van.
Mirena jos pruza i 99,9% pouzdanost u sprjecavanju trudnoce, odrzava nivo hormona stabilnijim i nizim od pilule, moze skratiti i smanjiti vase mjesecnice, nece uzrokovati znacajan dobitak na tezini.
Dobar ste kandidat za Mirenu ako ste u stabilnoj vezi, imate dijete, i nemate rizika niti istoriju vanmatericne trudnoce ili inflamatornih bolesti karlice i sl. Ona ne stiti od HIV-a. Iako neke zene mogu dobiti ciste na jajnicima one uglavniom nestaju same od sebe. Moze doci do komplikacija. Moze se desiti da ne dobijete povremeno menstruaciju ili da vam se jave iregularna krvarenja u prvih nekoliko mjeseci, pracena kracim i manje obilnim menstruacijama.

Otprilike to pise... Meni zvuci OK. Pa ko voli i ima nek izvoli... Pozz




Visnja RR -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (11.9.2008 23:37:35)

Kada sam stavljala prije dvadesetak dana spiralu moja dr. je rekla da mi ne bi preporucila hormonsku vec obicnu spiralu... stavila sam je nesto malo manje od 5 m nakon carskog poroda... (ne dojim)...




Adana -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (12.9.2008 16:35:07)

Moracu pitati dr za spiralu... Kada sam bila na kontroli nakon nekih mjesec i po nakon poroda, rodila sam na carski, nije mi je izlistao kao opciju, samo kondome i prekinuti snosaj...
Visnja jeli neugodno stavljanje, osjetis li je, imas li problema?




Visnja RR -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (12.9.2008 20:23:45)

Adana stavljanje spirale je skoro neosjetno... a naravno da se ona uopste ne osjeti... ni za vrijeme odnosa... [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




mamy Sabina -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (18.9.2008 19:58:46)

Gospođe moje drage,sutra idem
na kontrolu i da mi dr
objasni sve vezano za ovu spiralu.Jedino
što znam do sada je da s implatacijom
košta 400km.Skupa neka vijugica.




bebbe RR -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (21.9.2008 11:06:00)

Mamy2, nadam se da je ugradjivanje mirene proslo bez komplikacija, a i bez bola. Javi nam. Grozno je da je tako skupa. U Sloveniji je vec pokriva osnovno zdravstveno osiguranje. Nadam se da ce se i u BiH to uskoro dogoditi.
Moja prijateljica ima mirenu godinama, i veoma je zadovoljna njome, posebno zato sto je prije imala veoma bolne menstruacije i tezak PMS. Jedina mana, po njenom iskustvu, je ta da se povecava maljavost u bikini zoni, ali, ona tvrdi, i smanjuje celulit:) Ja nisam zagovornik hormonalnih kontraceptiva. I zato cu, poslije poroda, ponovo ugraditi obicnu mehanicku spiralu, koju sam imala godinama, do proslog novembra, kada sam ju izvadila da bih ostala trudna i veoma sam zadovoljna njom. Istina, malo poveca krvarenja, ali nista dramaticno.




SAMRAAA -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (25.9.2008 7:51:35)

Ja sam sad poslije poroda koristila yasmin tablete,ali mi nisu odgovarale,non stop sam krvarila,pa mi je doktor preporučio spiralu,rekao da dođem za mjesec dana..e sad imal kakva malo bolja osim te mirene a da nije tako skupa...tu običnu ne bih????




mamy Sabina -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (2.10.2008 15:59:03)

Danas sam je stavila.Implatacija nije boljela,malo neugodno.
Dr kaže da je maternica ok.jajnici isto.
Ako sve bude uredu vadim je u martu aBd i
action.




Suzana -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (2.10.2008 21:12:11)

Uf sto meni ta spirala (bilo koja) zvuci scary, nisam sigurna da bih se za istu odlucila.......




nikka -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (2.10.2008 21:37:45)

Ma to uopće nije strašno,staviš ju(to ne boli ništa kao običan pregled) i mirna si 5 godina,nikada ju nećeš osjetiti ni ti ni partner,zaboravićeš da ju imaš a kada god želiš zatrudniti jednostavno ju gin. izvadi samo povuče končić.
To je najjednostavniji i najpouzdaniji oblik kontracepcije.
Opusti se i uživaj.




Suzana -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (3.10.2008 10:04:48)

Nikka,
 
Vjerovatno si u pravu. O tom po tom. Nisam jos ni dobila mecu [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image].




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>