RE: Iskustva sa Mirena spiralom (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Poslije porođaja



Poruka


ElNida -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (12.9.2011 22:12:36)

Mene interesuje kakvu vrstu spirale ugraduju ovdje u Tuzli onda privatno i njena cijena je oko 100 KM (tako mi je sestra rekla telefonom, nisam pricala s dr)... Pilule ne smijem koristiti jer pijem vec druge tablete (antidepresive) tako da mi spirala ostaje kao jedina opcija zasad...Ako neko zna nesto o ovom sto sam pitala molim da mi odgovori!




R&T@ -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (12.9.2011 22:22:02)

ElNida, vjerovatno obicnu bakrenu spiralu, tj. onu koja nije hormonska...




D_K -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (17.9.2012 18:48:06)

cure, ima li neka od vas nekih friskih info u vezi Mirene?
bas me interesuje.. jesu li cijene iste kao i prije - 300 KM? procitala sam da su u I.Sarajevu jefitinije nego kod nas.. imate li nekih informacija?




D_K -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (19.9.2012 9:18:30)

moram ponoviti pitanje..
imate li novih-starih iskustava sa Mirenom da podijelite sa nama?
thanx [sm=smiley1.gif]




Gift -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (16.10.2012 12:33:05)

procitah sve i mislim da ja ipak nisam kandidat za ovu Mirena spiralu..ili ikakvu..(mada me moj dr. konstatno nagovara da je stavim), mislim menstruacije mi jesu bolne i bolnije nakon poroda, ali nije da se ne mogu predeverat, a nisu obilne uopste..na kondome smo se vec navikli..iskreno necu da rizikujem da budem u tih 1% sa nusefektima, te glavobolje i debljanje pa taman sam smrsala..[sm=smiley13.gif]..kod mog dr. u Tz kosta 320 KM sa ugradnjom




animagical -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (16.10.2012 12:43:11)

gift, a obicnu bakrenu? ja isto ne mogu mirenu, zbog nekih drugih stvari, ali bakrenu cu pokusati vec iduci mjesec




Gift -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (16.10.2012 16:59:30)

animagical, razmatram i tu opciju, ali jel ona moze dovesti do obilnilnijih i bolnijijih menstruacija [sm=smiley13.gif]to mi se ne svida




animagical -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (16.10.2012 23:59:12)

ja nesto kontam,ako vidim da mi sta remeti, izvadicu, pa to je samo koncic za povuci, nije mi dr. preko svijeta...




peggy_sue -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (15.11.2012 21:05:25)

Postovana,
ja nemam nikakva iskustva osobno sa tom spiralom, ali trenutno se nalazim u USA. Jako me zabrinula reklama na televiziji gdje se zene upozoravaju radi opasnosti Mirene. Ocito je da je jako losa za organizam, te pola Amerike tuzi tu kompaniju, zato se i jesu prebacili sto se trzista tice na Istocnu Europu. Eto nekoliko stranih linkova:
http://www.pulaskilawfirm.com/mirena-iud-side-effects-lawsuits
https://www.youtube.com/watch?v=bBSHGN-D5Cw&noredirect=1




bumbica -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (24.11.2012 17:45:24)

animagical,jesi li stavila običnu bakrenu...zanima me iskustvo iz prve ruke...kako je sve prošlo ako jesi,koliko košta...isto planiram kad stignem al prvo bih da se ovako informišem...




Galicia -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (25.11.2012 0:57:07)

Moja prijateljica je dobila jaku infekciju zbog mirene i morali su joj je hitno izvaditi. Ja se nesto ne bih igrala sa tim, ali 100 ljudi 100 cudi.




didasa -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (25.11.2012 10:29:57)

Mene ovo ceka cim dobijem prvu pa me zanima postupak stavljanja spirale jeli bolan [sm=smiley36.gif] i koliko traje




illa -> RE: Iskustva sa Mirena spiralom (5.7.2013 20:18:54)

IZVORNA PORUKA: dana3

hormonala spirala ne dozvoljava oplodnju uopste:pa to ispada da ja abortiram svaki put poslije odnosa!


Hormonalna spirala sadrži samo malu količinu hormona tako da samo djelomično sprječava ovulaciju, što znači da teoretski može doći do začeća, ali tada Mirena djeluje poput obične spirale odnosno može djelovati abortivno.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]