RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Ljepota i moda



Poruka


henna ze -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (10.4.2012 8:41:07)

i ja sam se sa Johnsonom riješila peruti..a bilo je strašno..inače moj otac najmanje 10 godina koristi Johnson...on ima 59 godina...a kosa predivna bez peruti i ne opada...
ja ga isto koristim za nas..nakon što sam dobila perut od ovih svih silnih šampona sa nema čim..
by the way,,jeste li gledali na provjerenom reportažu o tim svim dodacima u šamponima..?




emči -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (10.4.2012 8:49:21)

ada, ja sam gledala i ispade da je najbolje kosu prati samo prokuhanom žarom, kao što je meni moja mama nekad pravila za jačanje kose, ali eto lakše je kupiti, nažalost, i što je skuplji misliš da je bolji a apsolutno nije tako.




Lulu_08 -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (10.4.2012 9:24:55)


IZVORNA PORUKA: emči

ada, ja sam gledala i ispade da je najbolje kosu prati samo prokuhanom žarom, kao što je meni moja mama nekad pravila za jačanje kose, ali eto lakše je kupiti, nažalost, i što je skuplji misliš da je bolji a apsolutno nije tako.


Nakon infektivne mononukleoze koju su pratili malo zesci simptomi meni je opadala groooozno kosa, mislim u fazonu kao nedaj Boze poslje hemo terapija. Prala sam prokuhanom zarom i hB prestalo je opadati, fakat je extra!




leona81 -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (10.4.2012 16:25:05)

kako ide to s prokuhanom zarom, dajte mi recept...ja sam probala sve moguce, i Visnjinu masku za kosu i pomalo pomaze ali i dalje je uzas...plus zna li neko sta o inneovo kapsulama i merz kapsulama za kosu?




emči -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (10.4.2012 16:41:37)

meni je to mama pravila dok sam bila cura, ona prokuga vode, npr 1,5l i onda stavi jednu punu šaku žare otprilike i smakne sa električnog da se hladi. nakon toga to procijedi u jednu flašu i time isperem kosu i osušim, ali moreš bar mjesec dana tako i vidjećeš rezultate.




leona81 -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (10.4.2012 20:22:31)


IZVORNA PORUKA: emči

meni je to mama pravila dok sam bila cura, ona prokuga vode, npr 1,5l i onda stavi jednu punu šaku žare otprilike i smakne sa električnog da se hladi. nakon toga to procijedi u jednu flašu i time isperem kosu i osušim, ali moreš bar mjesec dana tako i vidjećeš rezultate.


osusena zara ili svjeza? i samo s tim peres ili operes samponom pa onda tim?




emči -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (10.4.2012 21:59:42)

svježa žara. a ja prvo operem šamponom pa isperem vodom pa onda isperem žarom, nije da baš fino miriše, ali brzo izlapi




bebaa -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (4.2.2013 10:25:40)

nisam citala sve redom jer vidim da je starija tema pa mi recite jeste cule za medicinski sampon sto same sebi sastavite...ja posle porodjaja imala strasnih problema s kosom,svrbi ,opada ma skoro ocelavila i fakat dobila zaliske...medjuti cujem od rodice it Tuzle da ima taj sampon i prikupim sastojke,smuckam i evo koristi o i ja i muz vec mjesec dana...SAMPON JE ZAKON...kosa hem sto ne opada nego jos i nova nice...nema svraba i sporije se masti,nema peruti ni na mapi...ako hocete javite se da vam napisem da dzaba ne tipkam ako nikoga ne interesira...




damma -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (4.2.2013 11:27:29)

pisi recept ako je bas djelotvoran..i kod mene kosa em opada em je mrtva..




Mjeseceva Pratilja -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (4.2.2013 11:32:12)

Cekamo recept. ;)




Maya_K -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (4.2.2013 11:41:57)

hajd molim te napiši, i mene interesuje.
Meni se kosa tako brzo masti, da bih je mogla svaki dan prati, oduvijek je tako [sm=smiley13.gif]




mamabb -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (4.2.2013 11:42:56)

to je vjerovatno ovaj
2 šampona kosili
100 ml koprivinih kapi
100 ml ricinusovog ulja
100 ml pantenol ratvora
100ml AD kapi




bebaa -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (4.2.2013 11:54:55)

2 kosili sampona(plava bocica)
kapi od koprive(Galenfarm 30 ml.)
D3 kapi uljane obavezno
solucija pantenola (pantenol rastvor 100 ml. nebitan proizvodjac)
B komplex ampula vita (dobijes 1 amp.sa zutim prahom i jednu sa vodom ,moras kupiti jednu spricu i iglu da to rastvoris)
1/2 litre sampona najobicnijeg od koprive,ja sve3 sampone kupila u DM jer je kosili tamo jeftiniji a kupili balea od koprive
sve se ovo smjesa u flafu i nemojte muckat nego polako okrecite flasi
i prilikom svake upotrebe lagano preokrenite flasu da se talog digne...
vjerujte da nije suplja prica...
kosta oko 15 km gore-dole zaboravila sam ali se toga malo stavlja jer puno pjeni pa tako moze i dugo trajati...pozz




bebaa -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (4.2.2013 11:56:08)

izvinjavam se na greskama u pravopisu...




bebaa -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (4.2.2013 11:58:18)

zaboravih reci nemojte ocekivat od 2 pranja rezultate ikakve...tek nakon 25 dana ja sam primjetila da u kadi nema nego samo par dlaka da izvinete...a suprug je ranije osjetio da mu se kosa sporije masti...samo morate imati strpljenja...




dandi84 -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (14.2.2013 16:48:36)

Makadamija šampon i maska za kosu...Što se mene tiče vrhunski proizvodi za kosu...Jesu skuplji al su moju kosu preporodili...[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




elmaL -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (18.6.2013 11:25:00)

Ja sam ovdje na temi Kupujmo domće cula za Narodne Apoteke Tahirovic sampon i kupila ga u dm-u, odlican je, od curokota, od kad ga koristim, nemam vise peruti, a i frizerka mi je rekla da mi se kosa dobro oporavila[sm=bravo.gif] samo se poslije njega mora koristiti obavezno regenerator ili maska, jer malo kosa bude divlja[sm=jezicek.gif]




MicoTico -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (23.6.2013 13:54:08)

http://negakose.blogspot.com/2009/12/kosili-ad-kapi-ricinusovo-ulje-kapi-od.html

Stručnjaci kaži "niđe veze"[sm=smiley36.gif]




bebaa -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (23.6.2013 14:00:25)

ja pravim ovaj šampon samo bez ricinusa i odličan mi je ,kosa se progustila i manje opada.......i ne mislim ga mjenjati...kakav marketiški trik kad može biti ono što napraviš nekoliko mjeseci....[sm=zmeden.gif]




MicoTico -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (23.6.2013 14:07:43)

Ma ne pišu oni da je šampon markentiški trik, nego vitamini uopšte u šamponima jesu. AD kapi nemaju nikakve veze sa kosom kaže čiko stručnjak.




bebaa -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (23.6.2013 14:20:58)

razumjela sam samo nisam navela za kapi ali eto sve ostalo ću staviti sledeći put sem AD kapi pa ću vidjeti razliku....[sm=smiley1.gif]




Marija13 -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (23.6.2013 14:37:58)

Jeste, ad kapi nemaju nikakvog uticaja na kosu, ali imaju na samo tjeme, kazu djeluju na "diferencijaciju epitelnog tkiva glave", isto strucnjaci rekli!
"Vitamin A (ili akseroftol i retinol) nastaje u organizmu iz karotena, žutog pigmenta iz biljaka. Dnevne potrebe za ovim vitaminom: 0,8 do 1,5 mg. Ima ga u šargarepi, zelenom povrću, buteru, siru, žumancu, ribljem ulju, peršunu, kajsijama. Važan je za održanje epitela, lučenje hormona, rast ćelija svih organa, kvalitet vida. Nedostatak uzrokuje noćno slepilo, promene na koži i probavnom sistemu, slabost organizma, deformacije kostiju, isušivanje i mekšanje rožnjače."




canim -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (23.6.2013 14:41:26)

Ja koristim harologi sampon po preporuci frizera, proizvodi se u Svedskoj i na prirodnoj je bazi, nakon mjesec dana koristenja kosa mi je prestala opadati, ja prezadovoljna,. Nastavila sam koristiti njihove proizvode,vec 6 mjeseci samo harologi koristim i toplo preporu ujem.




MicoTico -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (23.6.2013 15:53:16)


IZVORNA PORUKA: Marija13

Jeste, ad kapi nemaju nikakvog uticaja na kosu, ali imaju na samo tjeme, kazu djeluju na "diferencijaciju epitelnog tkiva glave", isto strucnjaci rekli!
"Vitamin A (ili akseroftol i retinol) nastaje u organizmu iz karotena, žutog pigmenta iz biljaka. Dnevne potrebe za ovim vitaminom: 0,8 do 1,5 mg. Ima ga u šargarepi, zelenom povrću, buteru, siru, žumancu, ribljem ulju, peršunu, kajsijama. Važan je za održanje epitela, lučenje hormona, rast ćelija svih organa, kvalitet vida. Nedostatak uzrokuje noćno slepilo, promene na koži i probavnom sistemu, slabost organizma, deformacije kostiju, isušivanje i mekšanje rožnjače."

Nastaje u organizmu, dobro si navela. Ne na organizmu.
Ne znam koliko dugo inače vi perete kosu, ja svega 5 minuta. To je premalo vremena da neki vitamin djeluje na mojoj glavi.
Uzimanje vitamina oralno je sasvim druga priča.




bebaa -> RE: Koji sampon i regenerator za kosu? (30.6.2013 18:19:31)

nisam stručnjak ali ništa ne nastaje na koži sv unutar tijela pa samim tim utiča i na npr.tjeme....
ali nije bitno....bitno je da sam se ja danas ošišala skroz kratko drestična promjena iz samo ejdnog razloga....odjednom mi je kosa počela strašno opadati...užas da se prepadneš.....odem i završim to i kupim šampon obični od žare kao prije što sam koristila da vidim šta se desilo jeli možda do šampona...možda se tjeme zasitilo......u svakom slučaji imam kapi od žare pa ću naredno pranje i njih početi koristiti.....[sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>