RE: Slike djece na internetu (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Roditeljski razgovori



Poruka


Lulu_08 -> RE: Slike djece na internetu (6.7.2013 22:54:32)

Ja sam definitivno jedan od tih sa milion slika, jednom uradih mali clean up ali od tada vise ne hahaha. Naravno sadrzaji nisu dostupni svima i ne stavljam slike sa genitalijama djece.




elmaL -> RE: Slike djece na internetu (1.9.2015 0:00:47)

Zene, kakve ste kad su u pitanju slike vase djecice? Ide li skoro sve na fb ili ste od onih sto nikad ne objavljuju slike svoje djece?

Ja sam negdje izmedju, ponekad stavim koju sliku[sm=smiley36.gif] uvijek pazim da na objavljenim slikama nisu goli [sm=smiley1.gif]
Ipak, vidim i takvih slika mnogo [sm=zmeden.gif]





ziel -> RE: Slike djece na internetu (1.9.2015 0:31:58)

Ja nemam jos djece, imacu aBd u novembru [sm=smiley1.gif]
Ali da kazem svoje misljenje na ovu temu...
Vidjam cesto slike koje stavljaju moji prijatelji na FB, na kojima su im djeca i to bas bez odjece, ali bukvalno gola djeca. Protivnik sam toga. Iako kao sto kazete tu je odabrani broj prijatelja, ne vidi svako te slike, ipak nije mi ugodno kad naidjem na takvo nesto, ali svako svoje zna. Ja imam osjecaj da cu cesto postavljati slike od svoje bebare [sm=smiley36.gif] Ali bar ce biti sa odjecom i isto tako, zaboravih reci da necu postaviti slike iz prvih dana bebinog zivota, kad je beba podbuhla, crvena ili modra, kako koja... Bice lijepe slike, nakon makar 10 ili 15 dana od rodjenja [sm=smiley36.gif] Eto to je moje misljenje [sm=duda.gif]




UmmuHamza2305 -> RE: Slike djece na internetu (1.9.2015 1:52:48)

Protivnik sam stavljanja slika djece na internet.. prije svega iz vjerskih razloga , a drugo iz razloga što je sve više pedofila ,ubica,otmicara i cega sve ne,a na društvenim mrežama nikad ne možeš biti siguran da ti slike vide samo prijatelji




lala88 -> RE: Slike djece na internetu (1.9.2015 11:17:06)

da i ja iskazem svoje misljenje. Veliki sam protivnik postavljanja slika na internet, mi roditelji smo tu da zastitim dijecu, a ne da ih izlazemo opasnosti. Moja beba ima skoro dva mjeseca i nijedne slike nema na internetu niti ce je biti, a svojim i muzevim redovno saljem slike. Ne vidim razlog objavljivanja slika, ako zelim da neko vidi moju bebu ili ako ta osoba iskaze zelju da vidi bebu ja mu posaljem sliku.




elmaL -> RE: Slike djece na internetu (1.9.2015 13:06:45)


IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Protivnik sam stavljanja slika djece na internet.. prije svega iz vjerskih razloga , a drugo iz razloga što je sve više pedofila ,ubica,otmicara i cega sve ne,a na društvenim mrežama nikad ne možeš biti siguran da ti slike vide samo prijatelji

Kako mislis vjerskih razloga?




UmmuHamza2305 -> RE: Slike djece na internetu (1.9.2015 21:34:45)


IZVORNA PORUKA: elmaL RR


IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Protivnik sam stavljanja slika djece na internet.. prije svega iz vjerskih razloga , a drugo iz razloga što je sve više pedofila ,ubica,otmicara i cega sve ne,a na društvenim mrežama nikad ne možeš biti siguran da ti slike vide samo prijatelji

Kako mislis vjerskih razloga?

Koliko ja znam islamski učenjaci su se razišli po pitanju slikanja uopće, da li je dozvoljeno samo u nuždi ili je općenito dozvoljeno.. Potonje je stav većine savremenih učenjaka jer to navodno ne potpada pod zabranjeno slikanje koje je došlo u hadisima, ALI upotreba tih slika je jedno sasvim drugo pitanje.. (Vjerovatno znaš da je zabranjeno u kući držati slike likova..) Što se tiče postavljanja slika na facebook i sl, po mišljenju šejha čije ja mišljenje cijenim,je u najblažem obliku upitno ili se kreće između pokuđenosti i harama.. A s obzirom da ja nisam nikakav učenjak i da je to puno opširnija tema, i da se bojim iz ovog mog posta možeš nešto ne shvatiti ili pogrešno shvatiti ja sam tebi našla link na kojem ti to sve lijepo možeš pročitati ako te zanima http://zijad-ljakic.com/index.php?option=com_content&view=article&id=762:postavljanje-slika-na-facebook-u&catid=87:savremena-pitanjaaktuelno&Itemid=4
Ja, također, ne bih postavljala slike ni radi uroka
Naravno, svako ima svoje mišljenje i nismo svi u vjeri




Vanne -> RE: Slike djece na internetu (1.9.2015 22:48:32)

Takodje sam protivnik stavljanja slika djece na fb...ali recimo na rr stavim sliku da se pokazemo nasim drugarima,ovdje mislim da nema zlonamjernih ljudi,ali na fb ima svakakvog sljama...djever je stavio kcerkine slike na fb bez pitanja i bas me naljutio jer sam jasno dala do znanja da necu njene slike po fb...
Ako hocu da neko vidi njenu sliku posaljem na viber ili slicno...




Vanne -> RE: Slike djece na internetu (1.9.2015 22:51:22)

Ummu hamza svaka ti je zlatna [sm=smiley1.gif] vec sam prije nalijetala na tvoje postove i bas si pametna zena i umjerena...i volim citati tvoje postove,podsjecas me na fkrumasicu Jasmin,drage su mi takve osobe [sm=smiley1.gif].eto morala sam ti to reci [sm=smiley1.gif]




UmmuHamza2305 -> RE: Slike djece na internetu (2.9.2015 0:41:53)


IZVORNA PORUKA: Vanne

Ummu hamza svaka ti je zlatna [sm=smiley1.gif] vec sam prije nalijetala na tvoje postove i bas si pametna zena i umjerena...i volim citati tvoje postove,podsjecas me na fkrumasicu Jasmin,drage su mi takve osobe [sm=smiley1.gif].eto morala sam ti to reci [sm=smiley1.gif]

Hehe hvala ti, drago mi je da tako misliš.. Ne znam Jasmin,ali čitala sam neke njene postove od ranije, zapeli su mi za oko,pošto se u mnogočemu slažemo,heh
Islam je put sredine i umjerenosti,samo što su jedni previše popustili, a drugi možda pretjerali ( mada je kod nas više ovih prvih ), pa još su tu i mediji da ponešto slažu na nas ili najmanje preuveličaju, pa se nemuslimanima muslimani čine onakvim kakvi nisu.. I sama sam nekada na islam gledala drugim očima, pa znam tačno kako je to i barem koliko ja mogu pokušavam ljudima prikazati svoju vjeru onakvom kakva je




Mami76 -> RE: Slike djece na internetu (30.9.2015 12:03:28)

I ja sam protiv postavljanja slika opcenito, stavim nekad radi familije i to je dan ili dva i gotovo. Slazem se sa clanicom umuhamza i radi vjerskih razloga, ko je malo vise upucen uroci su cesto smrtonosni i za odrasle a pogotovo za malu djecu.
DA nas Allah sacuva uroka i teskih iskusenja..amin
[sm=smiley1.gif]




UmmuHamza2305 -> RE: Slike djece na internetu (11.10.2015 7:03:47)

Da Allah sačuva, Amin [sm=smiley1.gif]




bejbibi -> RE: Slike djece na internetu (11.10.2015 10:08:08)

IZVORNA PORUKA: Mami76

I ja sam protiv postavljanja slika opcenito, stavim nekad radi familije i to je dan ili dva i gotovo. Slazem se sa clanicom umuhamza i radi vjerskih razloga, ko je malo vise upucen uroci su cesto smrtonosni i za odrasle a pogotovo za malu djecu.
DA nas Allah sacuva uroka i teskih iskusenja..amin
[sm=smiley1.gif]



Amin..potpisujem...ni mm ni ja nemamo fb i zato hB nema iskusenja stavljanja ni za koga [sm=bravo.gif]
Nekad sveki il otac stavljaju al ja bas ne volim ,napominjem al eto ...
Uroka me strah da se sva stresem a neko jednostavno ima zlo oko iako nema zlu namjeru ..al bolje sprijeciti nego lijeciti kazu[sm=smiley1.gif]

Isto ne volim da mi se ljudi zagledaju u djecu kad set_amo ..haj starije ne mogu zastiti ,veliki je ,ne moga ga pokrit po licu [sm=smiley36.gif]al vala bebu u kolicima i preko pelenu ..znam da je ljudima interesantno bebu vidjeti al je meni bas iritantno to zagledanje ili kad jos otkrije pelenu '' a vidi bebu'' [sm=hudicek1.gif]




teacher75 -> RE: Slike djece na internetu (11.10.2015 10:27:58)

najbolje da se vratimo u srednji vijek [sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif]




Emica_sa -> RE: Slike djece na internetu (11.10.2015 10:30:15)


IZVORNA PORUKA: teacher75

najbolje da se vratimo u srednji vijek [sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif]

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Medić* -> RE: Slike djece na internetu (11.10.2015 10:31:43)

Nemam problema s tim nikako.
Kad postavim sliku od cejfa je postavim i ne razmisljam crno.
Postavljam svoju djecu obucenu i finu. Nikakvu golotinju. Imam uredjene opcije ko moze vidjeti i tako.




bebaa -> RE: Slike djece na internetu (11.10.2015 10:32:00)

Odma nikab cim se rodi...i nema straha od zagledanja...




bebaa -> RE: Slike djece na internetu (11.10.2015 10:32:47)


IZVORNA PORUKA: Medić*

Nemam problema s tim nikako.
Kad postavim sliku od cejfa je postavim i ne razmisljam crno.
Postavljam svoju djecu obucenu i finu. Nikakvu golotinju. Imam uredjene opcije ko moze vidjeti i tako.



Potpisujem....




bebacha -> RE: Slike djece na internetu (11.10.2015 10:33:32)


IZVORNA PORUKA: Vanne

Takodje sam protivnik stavljanja slika djece na fb...ali recimo na rr stavim sliku da se pokazemo nasim drugarima,ovdje mislim da nema zlonamjernih ljudi,ali na fb ima svakakvog sljama...djever je stavio kcerkine slike na fb bez pitanja i bas me naljutio jer sam jasno dala do znanja da necu njene slike po fb...
Ako hocu da neko vidi njenu sliku posaljem na viber ili slicno...


buhaaaaaa
na face biras ko ce vidjet tvoju sliku a RR cita hiljade ljudi....s obzirom da je u pitanju porodični portal vjerujem da privlači dosta delikatni profila tako da.....
a šljam ima svugdje...u skoli,parku,igraonici,porodici......




teacher75 -> RE: Slike djece na internetu (11.10.2015 10:33:33)


IZVORNA PORUKA: Medić*

Nemam problema s tim nikako.
Kad postavim sliku od cejfa je postavim i ne razmisljam crno.
Postavljam svoju djecu obucenu i finu. Nikakvu golotinju. Imam uredjene opcije ko moze vidjeti i tako.


nekima je izgleda najbolje dijete u vrecu staviti pa u kolica da ga nedajboze neko ne urekne[sm=smiley36.gif]




teacher75 -> RE: Slike djece na internetu (11.10.2015 10:34:06)


IZVORNA PORUKA: bebaa

Odma nikab cim se rodi...i nema straha od zagledanja...


bas tako




bebacha -> RE: Slike djece na internetu (11.10.2015 10:35:42)


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Medić*

Nemam problema s tim nikako.
Kad postavim sliku od cejfa je postavim i ne razmisljam crno.
Postavljam svoju djecu obucenu i finu. Nikakvu golotinju. Imam uredjene opcije ko moze vidjeti i tako.


nekima je izgleda najbolje dijete u vrecu staviti pa u kolica da ga nedajboze neko ne urekne[sm=smiley36.gif]


ma neka su djeca tako posebna,divna i krasna,da se ne smiju ni gledati
ma bjezi ba,beba ko beba
neka manje placu i kake a neke vise
sve u par grama




bebaa -> RE: Slike djece na internetu (11.10.2015 10:37:32)


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: Vanne

Takodje sam protivnik stavljanja slika djece na fb...ali recimo na rr stavim sliku da se pokazemo nasim drugarima,ovdje mislim da nema zlonamjernih ljudi,ali na fb ima svakakvog sljama...djever je stavio kcerkine slike na fb bez pitanja i bas me naljutio jer sam jasno dala do znanja da necu njene slike po fb...
Ako hocu da neko vidi njenu sliku posaljem na viber ili slicno...


buhaaaaaa
na face biras ko ce vidjet tvoju sliku a RR cita hiljade ljudi....s obzirom da je u pitanju porodični portal vjerujem da privlači dosta delikatni profila tako da.....
a šljam ima svugdje...u skoli,parku,igraonici,porodici......



Tacnije 47 936 osoba prati....a na FB su ti prijatelji oni koje biras ti...dakle biras sljam....




bebacha -> RE: Slike djece na internetu (11.10.2015 10:40:19)


IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: Vanne

Takodje sam protivnik stavljanja slika djece na fb...ali recimo na rr stavim sliku da se pokazemo nasim drugarima,ovdje mislim da nema zlonamjernih ljudi,ali na fb ima svakakvog sljama...djever je stavio kcerkine slike na fb bez pitanja i bas me naljutio jer sam jasno dala do znanja da necu njene slike po fb...
Ako hocu da neko vidi njenu sliku posaljem na viber ili slicno...


buhaaaaaa
na face biras ko ce vidjet tvoju sliku a RR cita hiljade ljudi....s obzirom da je u pitanju porodični portal vjerujem da privlači dosta delikatni profila tako da.....
a šljam ima svugdje...u skoli,parku,igraonici,porodici......



Tacnije 47 936 osoba prati....a na FB su ti prijatelji oni koje biras ti...dakle biras sljam....


[sm=kuza.gif][sm=kuza.gif][sm=kuza.gif]




Vanne -> RE: Slike djece na internetu (11.10.2015 11:24:48)


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: Vanne

Takodje sam protivnik stavljanja slika djece na fb...ali recimo na rr stavim sliku da se pokazemo nasim drugarima,ovdje mislim da nema zlonamjernih ljudi,ali na fb ima svakakvog sljama...djever je stavio kcerkine slike na fb bez pitanja i bas me naljutio jer sam jasno dala do znanja da necu njene slike po fb...
Ako hocu da neko vidi njenu sliku posaljem na viber ili slicno...
9

buhaaaaaa
na face biras ko ce vidjet tvoju sliku a RR cita hiljade ljudi....s obzirom da je u pitanju porodični portal vjerujem da privlači dosta delikatni profila tako da.....
a šljam ima svugdje...u skoli,parku,igraonici,porodici......



Ne bih se slozila...ovdje smo pod nickovima i niko ne zna cije je dijete..uostalom mislim da niko na google nece traziti temu bebe do 1. Rodjendana ili teme za konkurse...
Ok ograniciti slike na fb ko ce sve vidjeti,ali recimo moj djever ima 3000 dusa na fb u prijateljima i stavio slike mog djeteta i da vjerujem da su mu to sve prijatelji?? daj molim te...ima i znanih i neznanih...na danasnji vakat ne mozes biti ni siguran ko ti je prijateelj a ko nije,ako znas sta mislim...
Postujem tudje,neka stavlja slike ko hoce ali ja ne...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>