RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Vjenčanje, krštenje, godišnjice,…



Poruka


teacher75 -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (15.9.2012 11:11:38)


IZVORNA PORUKA: palachinken

Ne volim svadbe, nisam tip za kolo i harmoniku, vjenčanice su mi presmiješne, nisam plaho romantična, prstenje ne nosim, običaje koji prate svadbe i sahrane ne podnosim.
I mm je isti, ko da sam ga ja birala [sm=smiley1.gif]

Nismo imali svadbu, nego ručak s porodicom i kumovima. Ostali, bujrum kasnije, kad god i koliko god.
To je meni bila obaveza koju treba otresti s ramena da bi počeli uživati zajedno u našoj šupi od 25m2.

kod nas sve isto osim sto nosimo prstenje i sto je supa od 49 kvadrata[sm=smiley36.gif]




teacher75 -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (15.9.2012 11:12:45)


IZVORNA PORUKA: draguljče

Hahah, a možete zamisliti mene koja je htjela vjenčanje samo sa kumovima i nabližom rodbinom, mislim na roditelje i braću i sestre, a na kraju se sve pretvorilo u svadbu sa skoro 500 ljudi. Ma poludjela sam, još nikad u životu nisam uzela da pogledam snimke.

a najveci crnjak je sto znam dosta ljudi koji su imali tako veliku svadbu, istrosili se, uvalili u kredite a poslije se jako brzo razveli[sm=smiley13.gif]




palachinken -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (15.9.2012 11:13:41)


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: palachinken

Ne volim svadbe, nisam tip za kolo i harmoniku, vjenčanice su mi presmiješne, nisam plaho romantična, prstenje ne nosim, običaje koji prate svadbe i sahrane ne podnosim.
I mm je isti, ko da sam ga ja birala [sm=smiley1.gif]

Nismo imali svadbu, nego ručak s porodicom i kumovima. Ostali, bujrum kasnije, kad god i koliko god.
To je meni bila obaveza koju treba otresti s ramena da bi počeli uživati zajedno u našoj šupi od 25m2.

kod nas sve isto osim sto nosimo prstenje i sto je supa od 49 kvadrata[sm=smiley36.gif]


I mi smo sad došli do 50 [sm=smiley1.gif] Ali onih 25 mi je baš ostalo u lijepom sjećanju [sm=smiley1.gif]




malena sharena -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (15.9.2012 12:12:37)

Ah, ja sam oduvijek mastala o koloni auta sa svatovima koji dolaze po mene, mnogo (ne previse) gostiju, restoranu, muzici, veselju, fotografijama za pamcenje koje cu pokazivati djeci i unucima. I bas takvu svadbu sam imala [sm=smiley1.gif]. Jedino nisam nosila vjencanicu, jer mi se tad vjencanice nisu svidjale. Sad mi se svidjaju [sm=smiley1.gif]. Sve je bilo odmjereno, bez nekog kica. Bilo je stotinjak ljudi, svatovi su dosli po mene kuci, malo posjedili, ''''isprosili'''' me, nikad necu zaboraviti momenat kad sam izasla iz sobe i ugledala muza, kako smo se gledali [sm=love.gif]. Svadba je bila u restoranu, tamo je bilo i serijatsko vjencanje. Bilo je i harmonike i kolo se zaigralo, pjevale su se sevdalinke, hrana je bila tradicionalna bosanska. Nije predugo trajalo, za jedno popodne je sve zavrsilo. Na svadbi su bili sve nama dragi i bliski ljudi i opet nisu bili svi koji smo zeljeli da budu. Iduci jutro smo otisli na Bjelasnicu i tamo proveli sedam dana. Ja svadbe volim i uzivam na njima ako nema kica i cudnih obicaja.




vila_7 -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (15.9.2012 16:24:40)

IZVORNA PORUKA: malena sharena

, svatovi su dosli po mene kuci, malo posjedili, ''''''''isprosili'''''''' me, nikad necu zaboraviti momenat kad sam izasla iz sobe i ugledala muza, kako smo se gledali [sm=love.gif].



Joj ovaj dio ni ja nikad necu zaboraviti - to je bio jedan jedini trenutak u cijelom danu kad su mi koljena zaklecala od neke cudne treme ko da ga prvi put vidim.....i onaj njegov pogled ....[sm=love.gif][sm=love.gif][sm=love.gif]




anidla -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (15.9.2012 16:35:14)

Volim svadbe, i gdje god da odem budem maksimalno opustena i vesela....

Imala sam svadbu, 120 zvanica, bili smo u jednom domu na Bistricaku u basti....divan dan, divni ljudi,dvina ja [sm=jezicek.gif]

ne kajem se,kajala bih se da takvu svadbu nisam napravila....

svemu sam se posvetila maksimalno, pravila sam s kumom rucno pozivnice, kicenje, sve....i uzivala sam !


jer takva sam ja :)




draguljče -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (15.9.2012 18:08:32)


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: draguljče

Hahah, a možete zamisliti mene koja je htjela vjenčanje samo sa kumovima i nabližom rodbinom, mislim na roditelje i braću i sestre, a na kraju se sve pretvorilo u svadbu sa skoro 500 ljudi. Ma poludjela sam, još nikad u životu nisam uzela da pogledam snimke.

a najveci crnjak je sto znam dosta ljudi koji su imali tako veliku svadbu, istrosili se, uvalili u kredite a poslije se jako brzo razveli[sm=smiley13.gif]


Vjeruj mi da znam i ja takvih prilično. Kod nas još fercera, dokle će vidjećemo. [sm=smiley1.gif] Nad am se da se neću svrstavati u ove koje znamo i ti i ja. [sm=smiley36.gif]




malena sharena -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (15.9.2012 20:15:44)


IZVORNA PORUKA: vila_7

IZVORNA PORUKA: malena sharena

, svatovi su dosli po mene kuci, malo posjedili, ''''''''isprosili'''''''' me, nikad necu zaboraviti momenat kad sam izasla iz sobe i ugledala muza, kako smo se gledali [sm=love.gif].



Joj ovaj dio ni ja nikad necu zaboraviti - to je bio jedan jedini trenutak u cijelom danu kad su mi koljena zaklecala od neke cudne treme ko da ga prvi put vidim.....i onaj njegov pogled ....[sm=love.gif][sm=love.gif][sm=love.gif]


Mi nismo znali kako ce ono drugo biti obuceno na vjencanju, pa nam je to bilo jedno lijepo iznenadjenje, mjerka on mene, mjerkam ja njega :)

I ja bih se kao anidla kajala da je bilo drugacije. A dan je bio divan, decembar, taj dan je pao prvi snijeg bas kako je MM prizeljkivao, one pahulje su dale neki lijep smek svemu.




škorpija -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (15.9.2012 20:22:07)

svadbe ne volim, mm i ja smo se vjenačali a samo su kumovi bili prisutni, posvađali smos e sa pola familije jer nismo htjeli svadbu. nisam se nikad pokajala i sad bih isto uradila




Hanady RR -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (15.9.2012 20:24:42)

Mi ovakvu temu imamo...druagiji naziv...ali ''priča'' ista[sm=smiley36.gif]
http://www.ringeraja.ba/forum/Vaše_vjenčanje%25%25/m_52343/tm.htm




EEDITH -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (3.10.2012 13:12:43)

zašto ne velika svadba,većini je to super kada gledaju u nekoj sapunici,a kod nas je "seljački"
ja sam imala svadbu-veliku ,nekih 150 zvanica i bilo je super,a još uvijek traje,već 10 god.




palachinken -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (3.10.2012 14:42:25)


IZVORNA PORUKA: eldinky

zašto ne velika svadba,većini je to super kada gledaju u nekoj sapunici,a kod nas je "seljački"
ja sam imala svadbu-veliku ,nekih 150 zvanica i bilo je super,a još uvijek traje,već 10 god.

Meni je seljački i u sapunici [sm=jezicek.gif]




teacher75 -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (3.10.2012 15:17:25)

i meni[sm=smiley1.gif]




Bebica11 -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (3.10.2012 15:27:26)


IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: palachinken

Ne volim svadbe, nisam tip za kolo i harmoniku, vjenčanice su mi presmiješne, nisam plaho romantična, prstenje ne nosim, običaje koji prate svadbe i sahrane ne podnosim.
I mm je isti, ko da sam ga ja birala [sm=smiley1.gif]

Nismo imali svadbu, nego ručak s porodicom i kumovima. Ostali, bujrum kasnije, kad god i koliko god.
To je meni bila obaveza koju treba otresti s ramena da bi počeli uživati zajedno u našoj šupi od 25m2.

kod nas sve isto osim sto nosimo prstenje i sto je supa od 49 kvadrata[sm=smiley36.gif]


I mi smo sad došli do 50 [sm=smiley1.gif] Ali onih 25 mi je baš ostalo u lijepom sjećanju [sm=smiley1.gif]


isto, nije bilo kola, muzike i sl fazona, malo smo okitili auto, opstina samo mi i kumovi, u dzamiji ostale zvanice (UKUPNO 30-TAK) I TE ISTE ZVANICE NA RUCAK u jedan Turski restorancic potom mi u nas stancic od 47kvadrata Elh, i na bracno na Umru[sm=bravo.gif]




malena sharena -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (3.10.2012 16:15:26)

Meni je interesantno upoznati obicaje u raznim kulturama, indijske, jevrejske, arapske svadbe, svaka je na svoj nacin lijepa. Jednom sam gledala dokumentarac o ciganskim svadbama i imaju jedan sega obicaj. Ono mlada se sprema, frka trka po kuci, puno gostiju, svatovi dolaze po nju, njena mati otvara vrata i fol se iznenadi, ne zna sta ce oni tu, pa kad joj kazu da su dosli po kcerku joj u nje, zena padne od soka pred svima unesvijest, a zene je poljevaju vodom [sm=jezicek.gif]. Odavno nesto ludje nisam vidjela [sm=jezicek.gif]




Ja ba -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (9.4.2014 13:02:01)

Definitivno što manje to bolje,barem iz mog ličnog iskustva.Doduše ovo je muški pogled [sm=jezicek.gif]
Sve te ceremonije hrpa gostiju i oblokavanje je veliiiki smor .Ako se več ima viška para potrošite ga na bračno putovanje što je iz mog iskustva odličan početak braka .




bebaa -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (9.4.2014 13:14:41)

[sm=smiley36.gif]




teacher75 -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (9.4.2014 17:33:57)


IZVORNA PORUKA: Ja ba

Definitivno što manje to bolje,barem iz mog ličnog iskustva.Doduše ovo je muški pogled [sm=jezicek.gif]
Sve te ceremonije hrpa gostiju i oblokavanje je veliiiki smor .Ako se več ima viška para potrošite ga na bračno putovanje što je iz mog iskustva odličan početak braka .

Ovo ko da je mm pisao, da nije on novi clan[sm=smiley36.gif]




muaaa -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (9.4.2014 19:20:57)


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Ja ba

Definitivno što manje to bolje,barem iz mog ličnog iskustva.Doduše ovo je muški pogled [sm=jezicek.gif]
Sve te ceremonije hrpa gostiju i oblokavanje je veliiiki smor .Ako se več ima viška para potrošite ga na bračno putovanje što je iz mog iskustva odličan početak braka .

Ovo ko da je mm pisao, da nije on novi clan[sm=smiley36.gif]

provjeri ti to Tiki...da nam nije novi clan[sm=smiley36.gif]




Hanady RR -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (9.4.2014 19:22:48)


IZVORNA PORUKA: Ja ba

Definitivno što manje to bolje,barem iz mog ličnog iskustva.Doduše ovo je muški pogled [sm=jezicek.gif]
Sve te ceremonije hrpa gostiju i oblokavanje je veliiiki smor .Ako se več ima viška para potrošite ga na bračno putovanje što je iz mog iskustva odličan početak braka .

a ko može oboje dobro i dođe jelde [sm=smiley36.gif]
i velika svadba ako ženski pogled želi, i bračno putovanje i sve to bez kredita po mogućnosti...
elem iz ženskog pogleda...neke su se dobro udale, jelte[sm=smiley36.gif]




teacher75 -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (9.4.2014 20:18:54)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Ja ba

Definitivno što manje to bolje,barem iz mog ličnog iskustva.Doduše ovo je muški pogled [sm=jezicek.gif]
Sve te ceremonije hrpa gostiju i oblokavanje je veliiiki smor .Ako se več ima viška para potrošite ga na bračno putovanje što je iz mog iskustva odličan početak braka .

a ko može oboje dobro i dođe jelde [sm=smiley36.gif]
i velika svadba ako ženski pogled želi, i bračno putovanje i sve to bez kredita po mogućnosti...
elem iz ženskog pogleda...neke su se dobro udale, jelte[sm=smiley36.gif]

A neke zene ne vole velika vjencanja, dovoljan im kvalitetan medeni[sm=smiley1.gif]




grozđe -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (16.4.2014 14:54:07)

Koga covjek da zovne, sve lazni jarani [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]...

meni je ovo danas sve ciganija...

sve se gleda ko ce vise, ko ce bolje, sta ce narod reci [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image].....




masnica -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (25.4.2014 16:42:33)

Kad samo pomislim da se moraš poljubiti sa 120 ljudi i rukovati u jednom danu ne bude mi dobro, nisam osoba koja previse voli dodire, i jos se moras svima smjeskati....[sm=smiley19.gif]
Jedva sam to podnijela




mala_sa -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (25.4.2014 18:16:42)

Mi smo imali veliku svadbu od 180 zvanica, i danas je se rado sjetimo :). I opet bismo istu napravili ;), samo bih ja sad iznajmila vjenvanicu a ne kupila :).

Sve zavisi od ukusa, i mogucnosti :)




glistica -> RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba ili nesto skromnije (27.4.2014 9:13:00)


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: draguljče

Hahah, a možete zamisliti mene koja je htjela vjenčanje samo sa kumovima i nabližom rodbinom, mislim na roditelje i braću i sestre, a na kraju se sve pretvorilo u svadbu sa skoro 500 ljudi. Ma poludjela sam, još nikad u životu nisam uzela da pogledam snimke.

a najveci crnjak je sto znam dosta ljudi koji su imali tako veliku svadbu, istrosili se, uvalili u kredite a poslije se jako brzo razveli[sm=smiley13.gif]


Ta sam :). Prvo vjencanje, ja nisam zeljela uopste svadbu, samo rucak, ali mama od bivseg kaze ako ti se ne svidja, naci cu mu ja drugu. I danas se ne mogu nacuditi sebi kako sam bila blesava....I bijase to svadba od 200 uzvanika, da grad prica! I razvod isto tako da grad prica ( posto se nastavio trend mame i druge ). Drugo vjencanje, isto pocelo, zavrsilo sa 17 uzvanika, vjencanjem i vecerom. Evo nas jos skupa :). I tu se trend nastavio :), ja po svome hehe. Na kraju, sta je bitno je to da svako napravi onako kako mu srce zeli. Ako roditelji pritiscu i ne moze se s tim izboriti, taj brak nije vrijedan sklapanja. S druge ko zeli veliku svadbu pod svaku cijenu, mislim da i to vrijedi, pa bar i kredit uzeti. Na kraju krajeva, koristimo novac da bismo sebi snove ostvarili. Nekome je velika svadba vrijedna otplacivanja kredita. Meni licno su svadbe fuj ( i moja i tudja ), ali sreca pa nismo svi isti, inace bi nam ovaj svijet bio pravo dosadan :). Sretno Flufffy, ma sta odlucila.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>