RE: Recepti,recepti (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuhajmo zajedno



Poruka


Hanady RR -> RE: Recepti,recepti (17.9.2013 10:38:43)


IZVORNA PORUKA: dana.i

Cao, imam pitanje za sve ženice. Jela sam onaj slavni kolac u MCdonalldu "Profiterole", nesto kao punjeno slagom, sa nekim preljevom. Fantasticno. Od tad poksuavam da nadjem taj recept, pa me zanim da li neko slucajno zna taj recept, ili moze da nasluti kako se pravi. Bila bih vam zahvalna do neba. Jednostavno sam oduševljena tim kolacem [sm=smiley36.gif]

ovako nešto da pokušaš
http://www.coolinarika.com/recept/705200/




sretna_mama -> RE: Recepti,recepti (17.9.2013 10:42:58)

i ja ih volim..predobri su preko puta Mercatora na Dobrinji..

Uh, ovdje ne smijem ulaziti,, opasno po život..




dana.i -> RE: Recepti,recepti (23.9.2013 10:46:03)

Hanady RR - Hvala ti puno, Ja sam dugo trazila ovaj recept i nigdje nisam mogla naci, pa sam odustala. Vec danas cu pokusati da ih napravim. [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Jedva cekam da ih probam [sm=smiley1.gif]
Pusa




bebaa -> RE: Recepti,recepti (15.10.2013 22:17:03)

evo sam skuhala kurban u dvije vode....šta da pravim,........inače ga zapečem s rižom ali mi to dodijalo........
imate li vi prijedlog........[sm=zmeden.gif]




Daliyah92 -> RE: Recepti,recepti (9.11.2013 18:47:02)

Treba mi recept za krosane da budu isti ili slicni kao 7 days. Isproban recept.
A treba mi i recept za krofne one kao iz pekare :) i

Ima li neko da mi da ove recepte? [sm=smiley1.gif]




palma -> RE: Recepti,recepti (9.11.2013 19:00:00)

Zanima me vezano za ovu fondant masu što se pravi da li se svaka torta može njome oblagati ili ima neki poseban recept za tortu i na koju to najbolje ide, prvi put bih to radila pa ako može pomoć. Možda to negdje i piše ali nemam baš vremena da čitam sve.




mum82 -> RE: Recepti,recepti (11.11.2013 13:51:13)

jel neko ima recept za bulgur,,,jel to kao i riza,mogu ga kuhat s povrcem i zacinima,piletinom i co,,,[sm=smiley1.gif]




milenium -> RE: Recepti,recepti (11.11.2013 16:06:51)


IZVORNA PORUKA: palma

Zanima me vezano za ovu fondant masu što se pravi da li se svaka torta može njome oblagati ili ima neki poseban recept za tortu i na koju to najbolje ide, prvi put bih to radila pa ako može pomoć. Možda to negdje i piše ali nemam baš vremena da čitam sve.

fondat ti može na svaku tortu.samo je bitno da je po vrhu i okolo premazana sa buter cremom(mlijeko,brašno i margarin).jer fondat ti ne može stat na šlagu ili na suhoj kori već mora ispod bit naš ova buter crema.znači pravi tortu koju hoćeš al okolo naži s ovom smjesom.[sm=smiley1.gif]




canim -> RE: Recepti,recepti (11.11.2013 18:09:40)


IZVORNA PORUKA: mum82

jel neko ima recept za bulgur,,,jel to kao i riza,mogu ga kuhat s povrcem i zacinima,piletinom i co,,,[sm=smiley1.gif]

Kuhas isto kao i rizu, ne treba ti nikakav poseban recept [sm=smiley1.gif]




canim -> RE: Recepti,recepti (11.11.2013 18:14:22)


IZVORNA PORUKA: Daliyah92

Treba mi recept za krosane da budu isti ili slicni kao 7 days. Isproban recept.
A treba mi i recept za krofne one kao iz pekare :) i

Ima li neko da mi da ove recepte? [sm=smiley1.gif]

Auuu daliyah, zato tebe nema na temi mrsanja [sm=jezicek.gif]




Hanady RR -> RE: Recepti,recepti (12.11.2013 0:14:59)


IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: palma

Zanima me vezano za ovu fondant masu što se pravi da li se svaka torta može njome oblagati ili ima neki poseban recept za tortu i na koju to najbolje ide, prvi put bih to radila pa ako može pomoć. Možda to negdje i piše ali nemam baš vremena da čitam sve.

fondat ti može na svaku tortu.samo je bitno da je po vrhu i okolo premazana sa buter cremom(mlijeko,brašno i margarin).jer fondat ti ne može stat na šlagu ili na suhoj kori već mora ispod bit naš ova buter crema.znači pravi tortu koju hoćeš al okolo naži s ovom smjesom.[sm=smiley1.gif]


baš na svaku ne...ipak to treba biti torta čvršća...

a puter krema je šećer u prahu puter/margarin i malo mlijeka




mum82 -> RE: Recepti,recepti (12.11.2013 9:27:36)


IZVORNA PORUKA: canim


IZVORNA PORUKA: mum82

jel neko ima recept za bulgur,,,jel to kao i riza,mogu ga kuhat s povrcem i zacinima,piletinom i co,,,[sm=smiley1.gif]

Kuhas isto kao i rizu, ne treba ti nikakav poseban recept [sm=smiley1.gif]


hvala,,,napravila sam s povrcem,kao prilog uz piletinu i bilo je extra[sm=smiley1.gif]




visnjica1 -> RE: Recepti,recepti (12.11.2013 18:40:53)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: palma

Zanima me vezano za ovu fondant masu što se pravi da li se svaka torta može njome oblagati ili ima neki poseban recept za tortu i na koju to najbolje ide, prvi put bih to radila pa ako može pomoć. Možda to negdje i piše ali nemam baš vremena da čitam sve.

fondat ti može na svaku tortu.samo je bitno da je po vrhu i okolo premazana sa buter cremom(mlijeko,brašno i margarin).jer fondat ti ne može stat na šlagu ili na suhoj kori već mora ispod bit naš ova buter crema.znači pravi tortu koju hoćeš al okolo naži s ovom smjesom.[sm=smiley1.gif]


baš na svaku ne...ipak to treba biti torta čvršća...

a puter krema je šećer u prahu puter/margarin i malo mlijeka

Da li moze fondat na Monte tortu htjela bih da napravim mini maus tortu




mum82 -> RE: Recepti,recepti (18.11.2013 15:18:46)

kako pravite tijesto za klepe-kulake,,,jel s jajetom ili bez,,,tnx[sm=smiley1.gif]




dambolina -> RE: Recepti,recepti (18.11.2013 15:23:56)

brasno, jaje, so i voda

IZVORNA PORUKA: mum82

kako pravite tijesto za klepe-kulake,,,jel s jajetom ili bez,,,tnx[sm=smiley1.gif]





Hanady RR -> RE: Recepti,recepti (18.11.2013 15:31:05)


IZVORNA PORUKA: visnjica1


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: palma

Zanima me vezano za ovu fondant masu što se pravi da li se svaka torta može njome oblagati ili ima neki poseban recept za tortu i na koju to najbolje ide, prvi put bih to radila pa ako može pomoć. Možda to negdje i piše ali nemam baš vremena da čitam sve.

fondat ti može na svaku tortu.samo je bitno da je po vrhu i okolo premazana sa buter cremom(mlijeko,brašno i margarin).jer fondat ti ne može stat na šlagu ili na suhoj kori već mora ispod bit naš ova buter crema.znači pravi tortu koju hoćeš al okolo naži s ovom smjesom.[sm=smiley1.gif]


baš na svaku ne...ipak to treba biti torta čvršća...

a puter krema je šećer u prahu puter/margarin i malo mlijeka

Da li moze fondat na Monte tortu htjela bih da napravim mini maus tortu


samo u slučaju da i gore ideš sa jednom korom...




Hanady RR -> RE: Recepti,recepti (18.11.2013 15:31:23)


IZVORNA PORUKA: dambolina

brasno, jaje, so i voda


IZVORNA PORUKA: mum82

kako pravite tijesto za klepe-kulake,,,jel s jajetom ili bez,,,tnx[sm=smiley1.gif]



isto




sretna_mama -> RE: Recepti,recepti (10.12.2013 14:53:46)

Kolegica bi pravila neku vocnu tortu.. Posto nike na RR, da priupitam zenice imaju li neku preporuku.. Thnx-ic ;)




Hanady RR -> RE: Recepti,recepti (10.12.2013 15:44:46)


IZVORNA PORUKA: sretna_mama

Kolegica bi pravila neku vocnu tortu.. Posto nike na RR, da priupitam zenice imaju li neku preporuku.. Thnx-ic ;)

kakavu...neku voćnu...
čokolad i voće...
neko voće već doredila...
ili ???
ima svega...smao kaži šta tačno hoće ona[sm=smiley36.gif]




Mellica -> RE: Recepti,recepti (15.1.2014 16:10:23)

Jel moze neko da prevede ovaj recept? Izgleda predobro...

http://www.youtube.com/watch?v=SIktq8TVgXQ




begovica -> RE: Recepti,recepti (28.1.2014 15:53:36)

Ja sam bas krenula isto pitanje da postavim....
Naumpale mi mamine klepe, a ne znam recept [sm=smiley36.gif]




dambolina -> RE: Recepti,recepti (28.1.2014 17:49:40)

ne pogledah link, al ja klepe pravim ovako. Brasno, jaje i sol potkuham sa mlakom vodom i to razvaljam na malo deblju jufku. Izrezem na kvadratice i filujem fasiranim mesom u koje sam izrendala glavicu luka, dodala sol i biber. Sljepim na trokutice i kuham u slanoj vodi nekoliko minuta, sta znam 5-8 minuta, dok ne isplivaju na povrsinu vode. Procijedim, zacvrknem puterom i crvenom paprikom i prelijem jogurtom i pavlakom. Ne stavljam bijeli luk jer ga ne podnosim, ali bude bas ukusno sa njim.




de_de -> RE: Recepti,recepti (28.1.2014 19:24:54)

Je li neko od vas pravio tiramisu po ovom ili slicnom receptu (bez mascarponea) i kakav je bio:
- 4 žumanjka
- 18 dag šećera u prahu
- 5 dukat ili abc namaza
- 1/2 l slatkog vrhnja
- kutija piškota

Izmješati sve sastojke. Slagati red piškota, red kreme,završiti s kremom. Ostaviti u friž.





MicoTico -> RE: Recepti,recepti (28.1.2014 19:56:53)


IZVORNA PORUKA: de_de

Je li neko od vas pravio tiramisu po ovom ili slicnom receptu (bez mascarponea) i kakav je bio:
- 4 žumanjka
- 18 dag šećera u prahu
- 5 dukat ili abc namaza
- 1/2 l slatkog vrhnja
- kutija piškota

Izmješati sve sastojke. Slagati red piškota, red kreme,završiti s kremom. Ostaviti u friž.



Ja pravim slično i nikad ne stavljam mascarpone, nego ovaj sir
http://www.mlekara.rs/images/kremsikremsir.jpg
ili ovaj
http://www.akcijskaponuda.rs/slike_proizvoda/mlekara-subotica/537/big/mlekara-subotica-kremsi-krem-maslac-250g_0.jpg (s njim još bolje)




Hanady RR -> RE: Recepti,recepti (28.1.2014 22:32:01)


IZVORNA PORUKA: de_de

Je li neko od vas pravio tiramisu po ovom ili slicnom receptu (bez mascarponea) i kakav je bio:
- 4 žumanjka
- 18 dag šećera u prahu
- 5 dukat ili abc namaza
- 1/2 l slatkog vrhnja
- kutija piškota

Izmješati sve sastojke. Slagati red piškota, red kreme,završiti s kremom. Ostaviti u friž.




ja odvano ne koristim marscapone nego mjenjam dukatelom il vindija namazom...abc nisma sigurna da bi bio najbolji izbor
i ja žumnace ne koristim, naime ne tretiraju se termički pa nisma za toga rizika radi djece uglavnom jer vole jako tiramisu...
piškote umačem u ness obavezno
a sve posipam gorkim kakaom...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sljedeća stranica >   >>