RE: Prvi simptomi poroda (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Hanady RR -> RE: Prvi simptomi poroda (13.6.2014 15:48:55)


IZVORNA PORUKA: Anoniman

drage moj ja sma 39 sedmica trudnoce isla sma na vaginalni pregled drmi je juce rekao da sam otvorena 2 prsta, druga je beba ( djecak ) pa da li to znaci da cu uskoro se poroditi ili moze duzi period potrajati ta otvorenost od 2 prsta, inace ja se dobro osjecam malo me boli ispod stomaka na momente i u leđima neki blagi bol kao u dole da malo pucam, proljev je ucestal i mokrenje.


vrlo je moguće da se porod bliži...[sm=smiley1.gif]
prati, sa drugim djetetom to ide brže obično..nije pravilo al je češće tako...




Anoniman -> RE: Prvi simptomi poroda (13.6.2014 16:07:19)

uh pretpostavila sam a evo sad dok sam stajala i prala suđe isto kao da sam se nesvjesno upiškila sve je mokro ali se zaustavilo da li je moguce da polako ide plodna voda ili je pravilo da odmah pukne vodenjak i da me zalije....možda malo glupo zvuci al iskustvo prve trudnoce je skroz drugacije




Almuccia -> RE: Prvi simptomi poroda (13.6.2014 16:15:27)

Moze kapati plodna voda. Meni je tako danima polagano. Kakva je situacija sa sluznim cepom?




Anoniman -> RE: Prvi simptomi poroda (13.6.2014 17:11:33)

nista cepa nema.....




Ljubicica3 -> RE: Prvi simptomi poroda (13.6.2014 19:00:37)


IZVORNA PORUKA: Anoniman

uh pretpostavila sam a evo sad dok sam stajala i prala suđe isto kao da sam se nesvjesno upiškila sve je mokro ali se zaustavilo da li je moguce da polako ide plodna voda ili je pravilo da odmah pukne vodenjak i da me zalije....možda malo glupo zvuci al iskustvo prve trudnoce je skroz drugacije


Mislim da je u pitanju plod a voda.
Kod mene je isto u drugoj trudnoci prvo pukao vodenjak I nekoliko sam puta ustajala misleci da sam se upiskila,medjutim,kolicina se povecavala I nisam mogla da to kontrolisem I onda sam skontala I bila sigurna da je plodna voda.
Nisam imala nikakve bolove poceli su se javljati tek 2 sahata nakon puknuca vodenjaka,brzo sam se otvarala I sve je bilo gotovo za 5 sati.




BebeLina -> RE: Prvi simptomi poroda (8.10.2014 4:49:13)

Zao mi je sto niste aktivnije na ovoj temi, imam milion pitanja :)

Trudna sam 34+5 sedmica... Ovo mi nije prva trudnoca, ali nikad nisam bila blize porodu :) Mnogo sam uplasena zbog svega sto me ceka. A najvise zbog svog neznanja i nespremnosti. Sve mi je novo...

Je li tacno da zene koje su imale spontani (ja sam imala dva), imaju vecu sansu za raniji porod, prije isteka termina?
Je li tacno da zene koje piju Dabroston najcesce idu na carski rez?

Imam mnogo pitanja, ali cekam da otvorite temu Razgovori za novembar :) Svaki dan neki novi simptom, a ja sva isprepadana, kontam evo ga... Bas sam u nekom grcu. Ponekad mi se cini da mi se beba pati i da nemap prostora... Stomak mi nije mnogo narastao, a beba je bas jaka i njegovi pokreti mi stvaraju nelagodu, skoro pa i bol...
Mnooooogo me bole rebra. Osjecam da se i dalje sirim. Nema te masaze koja pomogne...
Idem sad citati o vodenom cepu....




MicoTico -> RE: Prvi simptomi poroda (8.10.2014 8:58:05)

IZVORNA PORUKA: BebeLina
Je li tacno da zene koje su imale spontani (ja sam imala dva), imaju vecu sansu za raniji porod, prije isteka termina?


... Stomak mi nije mnogo narastao, a beba je bas jaka i njegovi pokreti mi stvaraju nelagodu, skoro pa i bol...
Mnooooogo me bole rebra. Osjecam da se i dalje sirim. Nema te masaze koja pomogne...
Idem sad citati o vodenom cepu....


Ja sam imala spontani u 11. sedmici, posije tofa sam rodila svog T, prenesena trudnoća.


Meni stomak ni u jednoj trudnoći nije bio velik , kako to zna kod trudnica biti, prenijela i curu i dečka, i bili kilažom solidne bebe (4100, 3900).
I isto sam znala osjećati te tvoje tegobe (bol u rebrima, svaki jači udarac bebe me je znao baš jako zaboliti, s T sam dobila i i išijas, koji je prestao nakon poroda, pa me udari beba i momentalno se upiškim[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley9.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] ...). Sve su to uobičajni simptomi poodmakle trudnoće...




elmaL -> RE: Prvi simptomi poroda (8.10.2014 9:20:38)

[bBebeLina] kod svakoga su te stvari drugacije, nema bas nekog pravila.

Idi odmah na temu, sta imas cekati[sm=smiley1.gif] tamo je uvijek puno zena bez obzira na stadij trudnoce. Brze ce ti prolaziti vrijeme uz razgovor sa ostalim trudnicama[sm=bravo.gif]




BebeLina -> RE: Prvi simptomi poroda (8.10.2014 11:28:02)

Pitam ja mamu kako cu prepoznati kontrakcije :) Samo se nasmijala :) Znam je, konta "Sine, tu vrstu boli nikad nisi osjetila" [sm=smiley36.gif] Kad se nadjes na podu od bolova, to je pocetak :) hahahah




MicoTico -> RE: Prvi simptomi poroda (8.10.2014 11:30:37)

IZVORNA PORUKA: BebeLina

Pitam ja mamu kako cu prepoznati kontrakcije :) Samo se nasmijala :) Znam je, konta "Sine, tu vrstu boli nikad nisi osjetila" [sm=smiley36.gif] Kad se nadjes na podu od bolova, to je pocetak :) hahahah


Pa i nije baš. Jaka je bol, ali nisi na podu.
Ja kod drugog poroda uopšte nisam imala ni blizu tako jake bolove kao kod prvog.




BebeLina -> RE: Prvi simptomi poroda (8.10.2014 11:38:28)

Ma znas kako kazu: U strahu su velike oci... :) Vjeruj da sam poprilicno isprepadana, ne mogu sebe prepoznati, uvijek sam sabrana... Cak sam razmisljala o carskom, da sve to prespavam, pa me strah Boga... Ne bih sebi oprostila ako bi nesto krenulo po zlu, a ja tako odabrala...




marinčii -> RE: Prvi simptomi poroda (8.10.2014 11:47:31)

bebelina evo baš sam se pronašla čitajući tvoj post,iako meni će ovo biti drugi porod.Za prvi se nisam nimalo bojala ,valjda nisam imala pojm šta me čeka ,a sada,uh isto kao i ti razmišljam da tražim carski pa onda opet nisam sigurna ni u to,jer sve se može iskomplicirati.Stvarno je teško ali eto moramo se uzdati u sebe i u dragog Boga i nadati se da će sve biti uredu.
Što se tiče tih bolova koje navodiš,i kod mene su isti ,baš mi bude bolno kad se malecki vrti,a baš je neki vrtirep,momentalno osjetim pritisak na mokračni mjehur a nekad i na guzu[sm=smiley9.gif],sve pomislim porod će krenuti a ja još ni puna 32 tjedna nisam,al eto nekako se tješim da je sve to normalno i prirodno,jer na pregledima je uvijek bilo sve ok.
I pridruži nam se na temi razgovori u oktobru,čekamo te...[sm=smiley1.gif]




MicoTico -> RE: Prvi simptomi poroda (8.10.2014 12:08:52)

U većini slučajeva, bar po iskustvima osoba koje znam, a i moje lično je takvo, da je drugi porod puno lakši. Marinči, nek ti to bude zvijezda vodilja[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




mimi_2in1 -> RE: Prvi simptomi poroda (8.10.2014 12:10:15)

.




MicoTico -> RE: Prvi simptomi poroda (8.10.2014 12:15:13)

Ja bih te prve jače bolove uporedila sa stomačnim tegobama i prolivom[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Znam da smiješno zvuči, ali kod mene je kod prvog poroda baš tako bilo. Kontala da sam nešto "pokvarila stomak", pa svaki čas trčala u WC. Presjekao bi me stomak kao da moram u WC, eto tako[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] kažu, to je tzv "prirodno čišćenje pred porod"




marinčii -> RE: Prvi simptomi poroda (8.10.2014 12:21:19)


IZVORNA PORUKA: MicoTico

U većini slučajeva, bar po iskustvima osoba koje znam, a i moje lično je takvo, da je drugi porod puno lakši. Marinči, nek ti to bude zvijezda vodilja[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Nadam se da je tako,posto neki dan cuh od jedne osobe kao ako ke proslo vise od 5 godina od prethodnog poroda da to dodje isto koda se prvi put poradjas pa me i to bas prepade.




MicoTico -> RE: Prvi simptomi poroda (8.10.2014 12:22:38)

IZVORNA PORUKA: marinčii


IZVORNA PORUKA: MicoTico

U većini slučajeva, bar po iskustvima osoba koje znam, a i moje lično je takvo, da je drugi porod puno lakši. Marinči, nek ti to bude zvijezda vodilja[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Nadam se da je tako,posto neki dan cuh od jedne osobe kao ako ke proslo vise od 5 godina od prethodnog poroda da to dodje isto koda se prvi put poradjas pa me i to bas prepade.

Ma daj kakva je to glupost.
Eto ja sam se porodila 4.5 god poslije prvog poroda. Moja kolegica 9 godina poslije, ova druga 6 godina poslije, sve se lako drugi put porodile.




ziki -> RE: Prvi simptomi poroda (8.10.2014 12:23:03)


IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: BebeLina

Pitam ja mamu kako cu prepoznati kontrakcije :) Samo se nasmijala :) Znam je, konta "Sine, tu vrstu boli nikad nisi osjetila" [sm=smiley36.gif] Kad se nadjes na podu od bolova, to je pocetak :) hahahah


Pa i nije baš. Jaka je bol, ali nisi na podu.
Ja kod drugog poroda uopšte nisam imala ni blizu tako jake bolove kao kod prvog.

Meni je prvi bio lagan skroz. Jače menstruale bolove sam imala nego te porođajne al je krenuo porod a beba visoko. Zato su drugi na skali od 1 do 10 bili fina 8 al je Tefi izleteo za 10 min [sm=smiley36.gif]




Vanne -> RE: Prvi simptomi poroda (8.10.2014 12:48:46)

Meni su ujutro u 7 pocele kontrakcije a grlic ocuvan i tvrd tamo oko 11,ja zatvorena....kaze dr neces jos roditi...
Ja se zalim okolo kako me opet deru laznjaci....u pola 4 jedan prst otvorena,kazu tek sutra navece ocekuj porod a mene kontrakcije sastavljaju svake pola minute....
U 19 sati ja se na hodniku pocnem poradjati a jedan prst otvorena [sm=smiley36.gif] mala izleti za sekundu,samo jedan napon i bila je vani...
Kaze dr da sam rodila kao da mi je trece [sm=smiley1.gif] a da....i ja sam imala to prirodno ciscenje pa su me opet oni klistirali [sm=smiley36.gif]
I nisam imala takve bolove da sam morala vristati i valjati se po podu...svaka kontrakcija uspijesno predisana,malo zavristala kod izgona....
Jedva cekam drugi porod [sm=smiley36.gif]
Zene uzivajte u onom trenutku odmah nakon poroda,kada svaka bol mine, kada dobijete bebu u ruke...gledajte je,pamtite prvi plac...pokusaj da to malo stvorenje otvori okice...
Uzivajte dok ste u bolnici same sa bebama....gore je ono nakon poroda sto vas ceka od samog poroda....kad navali svijet na babine...licno bi zabranila posjete u ceteresnici [sm=smiley36.gif] treba vremena da se majka i dijete povezu medjusobno i da se upoznaju [sm=smiley1.gif]
I pokusajte da uzivate u samom cinu radjanja [sm=smiley1.gif]




Medić* -> RE: Prvi simptomi poroda (8.10.2014 12:56:07)


IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: marinčii


IZVORNA PORUKA: MicoTico

U većini slučajeva, bar po iskustvima osoba koje znam, a i moje lično je takvo, da je drugi porod puno lakši. Marinči, nek ti to bude zvijezda vodilja[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Nadam se da je tako,posto neki dan cuh od jedne osobe kao ako ke proslo vise od 5 godina od prethodnog poroda da to dodje isto koda se prvi put poradjas pa me i to bas prepade.

Ma daj kakva je to glupost.
Eto ja sam se porodila 4.5 god poslije prvog poroda. Moja kolegica 9 godina poslije, ova druga 6 godina poslije, sve se lako drugi put porodile.


I kod mene drugi put ko od sale bilo. Razlika 4,5 god.
Kod prvog pucanje vodenjaka prvi simptom poroda.
Kod drugog nikakvih naznaka nije bilo, malo menstrualnih ziguckanja, vec otvorena bila a nisam osjecala, glavnom drugi za pozeljeti :)




Lala87 -> RE: Prvi simptomi poroda (8.10.2014 13:00:20)

Tako je i meni mama govorila, i bila je upravu :)
Mislila sam necu vristati, bicu pametna, ne boli to toliko, a ona sam bila najgora od svih :D
Prvo mi je pukao vodenjak, i odmah su mi krenuli bolovi, ali se nisam tri sata nista otvorila, tek jedan tanki prst, koji sam 7 dana vukla :), dobila sam gel za otvaranje, i kroz 5 sati od gela sve je bilo gotovo :), i vjeruj, mama je upravu, znat ces kad krene :D

IZVORNA PORUKA: BebeLina

Pitam ja mamu kako cu prepoznati kontrakcije :) Samo se nasmijala :) Znam je, konta "Sine, tu vrstu boli nikad nisi osjetila" [sm=smiley36.gif] Kad se nadjes na podu od bolova, to je pocetak :) hahahah






marinčii -> RE: Prvi simptomi poroda (8.10.2014 13:16:48)


IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: marinčii


IZVORNA PORUKA: MicoTico

U većini slučajeva, bar po iskustvima osoba koje znam, a i moje lično je takvo, da je drugi porod puno lakši. Marinči, nek ti to bude zvijezda vodilja[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Nadam se da je tako,posto neki dan cuh od jedne osobe kao ako ke proslo vise od 5 godina od prethodnog poroda da to dodje isto koda se prvi put poradjas pa me i to bas prepade.

Ma daj kakva je to glupost.
Eto ja sam se porodila 4.5 god poslije prvog poroda. Moja kolegica 9 godina poslije, ova druga 6 godina poslije, sve se lako drugi put porodile.


I kod mene drugi put ko od sale bilo. Razlika 4,5 god.
Kod prvog pucanje vodenjaka prvi simptom poroda.
Kod drugog nikakvih naznaka nije bilo, malo menstrualnih ziguckanja, vec otvorena bila a nisam osjecala, glavnom drugi za pozeljeti :)


hvala vam žene na ovim utješnim riječima i iskustvima,nadam se da će i kod mene biti tako.




MicoTico -> RE: Prvi simptomi poroda (8.10.2014 13:19:17)

IZVORNA PORUKA: marinčii

hvala vam žene na ovim utješnim riječima i iskustvima,nadam se da će i kod mene biti tako.

Naravno da će biti.
Čekamo te na temi : Porođajne priče, kako ohrabruješ druge žene jer je kod tebe bilo filmski[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




Brinet -> RE: Prvi simptomi poroda (8.10.2014 13:28:48)

Slazem se sa zenama moj drugi porod je bio brz,lagan i ne toliko bolan ko prvi. Sve je pocelo nekim menstrualnim bolovima ma reko nije to,posto sam taj dan imala kontrolu odem na pregled a bilo mi mrsko,kad ja otvorena 8 prstiju,cak sam doktoricu natjerala da provjeri da nije pogrijesila [sm=smiley36.gif] rodila za cas,zato draga Marinci ne brini zacas ces ti [sm=smiley36.gif]




dina_89 -> RE: Prvi simptomi poroda (8.10.2014 14:11:31)

Drage moje , treba mi vasa pomoc, nisam sigurna jesu li ovo bolovi pred porod, ovo mi je inace druga trudnoca prije pet godina smo dobili kcerku ali porod je bio induciran pa sad nisam sigurna za ove bolove, termin mi je 17.10, a prije 7 dana sam bila kod doktorice i jos tad sam bila 3 prsta otvorena pa mi je ona rekla ako se ne porodim do Bajrama poslije Bajrama da se javim na GAK da me porode, inace rekla mi je da izeberem dan ali da se javim do cetvrtka to jest sutra, sinoc oko 20 sati sam pocela osjecati bolove u ledjiuma i kao neko ziganje u stomaku,bolovi su bili prolocno blagi a sad su vec jaki, imam jake bolove u ledjima ponekad nesto malo osjetim u stomaku, ali to nisu oni bolovi o kojim sam citala koji se javljaju na pola sata pa onda u sve kracim intervalima....sta vi mislite je li pocelo koliko jos da cekam prije nego odem u bolnicu, primjetila sam i neku sluz ali nema je puno i nema sukrvice tako da nisam sigurna ni da je to sluzni cep...HELLP[sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 37 [38] 39   Sljedeća stranica >   >>