|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prvi simptomi poroda
5.10.2008 13:56:45   
idana_85
Drage moje, voljela bih da podijelite svoja iskustva sa nama i kazete koje ste to simptome imale pred porod, tj kako ste znale da se blizi porod. Meni je sutra termin i nemam pojma sta se desava. Nema sluznog cepa, beba se vrti ko luda....ne mogu ni po cemu zakljuciti da se blizi. Voljela bih znati vasa iskustva, unaprijed vam hvala svima.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prvi simptomi poroda
5.10.2008 14:05:36   
Romali
Samo nemoj paničariti kao ja, sve će doći na svojeuser posted image . Ja sam rodila u srijedu,  a u pon. na CTG beba se već bila umirila ( mada ne mora kod svakog isto ). Ništa drugo nisam osjećala ni veče prije poroda kad sam legla, baš ništa. Samo se sjećam da mi se malo popravilo rasoloženje tu veče, a inače sam zadnjih 20-ak dana bila nervozna, plačljivauser posted image user posted image . U 2h po noći sam vidjela malo krvi na gaćicama, počelo boluckati,sve bilo gotovo u 14.10. Želim ti brz i lagan porod, opusti se, vidim po postovima da jedva čekaš i da te udara jaaakouser posted image kao što je i mene moj dvozubi.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prvi simptomi poroda
5.10.2008 14:07:41   
idana_85
je li sada dvozubi ili se rodilo sa zubicima?

znaci umiri se beba prije poroda na dan-dva, ako sam dobro shvatila?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prvi simptomi poroda
5.10.2008 14:10:27   
Romali
user posted image user posted image Sada je dvozubi,samo mi  je još trebalo da me ujeda iznutra user posted image user posted image
Jeste, umirio se u pon., pa me vraćali 3 puta na CTG, umirala od straha.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prvi simptomi poroda
5.10.2008 14:57:05   
lamka
kod mene nije uopšte bilo krvi ni sluznog cepa.tek kad su me pregledali u bolnici izasao je sluzni cep a bila sam otvorena 7 prstiju.ali osjeticeš bolove i znat ces sta je.samo jedan savjet koji si sigurno vec milion puta cula i zvućat ću kao pokvarena ploča ali nemoj ici u bolnicu dok ti razmak izmedu kontrakcija  ne bude 5 minuta. jer ce ti se gore oduziti cekanje a uvijek ima porodilja koje vriste od bolova pa da se ne traumiras bezze. ja sam se cijelo vrijeme kretala od kako sam dobila prve bolove dok me nisu uvli u salu. i vjeruj da sam imala relativno lagan porod. jedine komplikacije su bile pupcana vrpca.znaci Idana hodanje i disanje i sve ce biti u redu.
Sretno i nadam se da ces jako brzo nositi svog bebaca u narucju


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prvi simptomi poroda
5.10.2008 15:08:37   
camm
draga moja kod svakog je drugacije
meni je sluzni cep ispo na jedno 2.3 dana
pa vodenjak puko  posle toga, i otisla sam bolnicu
tek sutradan sam rodila.
nisam nikakve bolove imala prije ni trudove.
onda su mi nakacili ubrzanje uhhhhhhhhhhh samo kad se sjetim.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prvi simptomi poroda
5.10.2008 15:22:07   
lamka
ih meni oni probili vodenjak. a kod moje jetrve prije na 24 sata pukao. ona se jadna isprepadala.em je na kraju imala težak porod. Ali nikada neću zaboraviti scenu izlazi ona ujutro na kolicima da je vidimo i nije ni došla do nas odmah govori. 2ja se neću više nikada porađati, kad budem htjela drugo dijete usvojit ću ga"
Mi joj se i dan danas smijemo zbog toga jer danas već razmišlja o drugom djetetuuser posted image


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prvi simptomi poroda
5.10.2008 15:27:44   
M kao Mama
Upravo sam aazri jutros pisala o ovome, kako cam reče svaka žena je priča za sebe, ja sam se porodila tek što sam ušla u 37 nedjelju, čep ispao nije, vodenjak pukao nije, bolovi kada su me primili u porodilište bili na svake tri do četiti minute, otvorena jedan prt, došlo mi da vrištim, ali dr. nije želio da me pusti kući, ali drugi put ću biti pametnija, u porodilište ne idem makar mi dijete visilo među nogama, jer primljena sam sa jakim bolovima , odnosno kontrakcijama naveče u 20.45, porodila sam se ujutro u 10.40, zahvaljujući dr. mašiću, koji je kazao da ja nemam šta više čekati, da mi se pukne vodenjak, uključi drip, helem, cijelu noć kontrakcije i bolovi, a ja se otvorila jedan prst 12 sati, znači sve je to individusalno, ali u svakom slučaju želim ti dobar pordo i da sve prođne u najboljem redu

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prvi simptomi poroda
5.10.2008 17:13:24   
nely
draga idana evo da ti se i ja javimuser posted image
kod mene znas cijelu situaciju oko poroda..nisam mogla osjetiti da se primice porod ni po cemu...a prenijela 16 dana..nije se umirio nikako,znaci bio aktivan do zadnjeg danauser posted image
ne brini se puno oko toga...kad bude sudeno biti ceuser posted image vazno je da se opustis,jer su meni rekli da sam bila napeta i da je i to uzrok mog tako teskog i prenesenog poroda...
samo hrabro...pusicauser posted image

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prvi simptomi poroda
5.10.2008 20:41:01   
sanja.sa
draga idana ja nisam imala nikakve naznake da se porod blizi.
prenijela sam 6 dana i mislila sam da cu vjecno biti trudnauser posted image , a onda me 6 dan poslije termina samo probudila bol, ustala sam i onda je pocela i plodna voda da curi... i 12 sati poslije stigao je moj princuser posted image
a to da se beba umiri pred porod isto je individualno. moja cini mi se nikada nije bila aktivnija nego tih dana pred porod. cak i tu noc prije nego sto su bolovi poceli me budio koliko se vrtio u trbiuser posted image

_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prvi simptomi poroda
5.10.2008 21:22:51   
Anoniman
ey idana! ni ja nisam ništa drugačije osjećala, osim što mi se stomak na nekoliko dana prije razvodenio, i žestoko me počelo probadati kroz rodni kanal da sam morala prekinuti šetnju. I onda krsta, dno stomaka kao kad dobijem, a prije u trudnoći nisam imala slične bolove. Na dan poroda smo išli na izlet i mnooooogo sam hodala, skakala i budalesala. Poslije mi je bilo žao što su  bolovi krenuli, a ja tako umorna. Međutim uspjela sam malo i odspavati prije nego što su uslijedili oni glava boli! 

(odgovor članu sanja.sa)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prvi simptomi poroda
5.10.2008 22:00:29   
bebbe RR
Draga Idana, ja sam prenijela 11 dana, i jedini simptom mi je bio sluzni čep, za kojim su kasnije počeli mali bolovi u krstima, kao pred menstruaciju. I onda sve jači... Beba se nije umirila. Nije se umirila ni kada su mi probili vodenjak, a da ti iskreno kazem, jednako je nemirna i sada, 13,5 godina poslijeuser posted image :) Mislim, da joj je i sestra isti tip 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prvi simptomi poroda
6.10.2008 10:09:46   
idana_85
IZVORNA PORUKA: nely

draga idana evo da ti se i ja javimuser posted image
kod mene znas cijelu situaciju oko poroda..nisam mogla osjetiti da se primice porod ni po cemu...a prenijela 16 dana..nije se umirio nikako,znaci bio aktivan do zadnjeg danauser posted image
ne brini se puno oko toga...kad bude sudeno biti ceuser posted image vazno je da se opustis,jer su meni rekli da sam bila napeta i da je i to uzrok mog tako teskog i prenesenog poroda...
samo hrabro...pusicauser posted image




Hehe, jah, tu smo mi, cijelo vrijeme nam govore bice prije bice prije a evo nista. Meni danas termin, ja isto ko i uvijek, a stomak cini mi se poceo se siriti i u grlouser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prvi simptomi poroda
6.10.2008 10:25:46   
malena83
Svi smo mi različiti ja sam prenijela šest dana i šesti dan ujutro budim se malo mokra kao da sam se upiškila i tako do 12 sati kada sam otišla doktoru jer sam počela krvariti i uhvatila me panika. Odem ja u vojnu dok me pregleda i ostavi u bolnici. Pošto se nisam otvarala kako treba oko 3 sata mi uključi infuziju mada nisam imala nikakvih bolova. bolovi su mi počeli negdje oko 6 sati i to blagi bolovi i kasnije sve jači. Znam da sam ušla u salu za porod malo poslije 7 sati (jer je smjena doktora u 7 sati) a vratila se iz sale oko pola osam. Voljela bih da mi i drugi porod prođe kao i prvi user posted image  

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prvi simptomi poroda
10.10.2008 17:53:18   
nat
cao svima- ja sam prvi put na forumu, pa jos pokusavam skuziti kako sve funkcionise itd... Nego, zao mi je sto se nisam prikljucila ranije. Evo, skoro sam pri kraju- 39.sedmica-planiram porod u kadi u vojnoj bolnici, ako sve bude ok-ne znam kod kog doktora- valjda ko se tu zatekne na taj dan. Do sad sam bila kod dr Puzica i Beciragica. Termin je 21.10- ima li neko sa istim datumom ili mozda zeljom za porodom u kadi-pa da podijelimo iskustva? Zadnjih par dana me hvataju (ja mislim) laznjaci- neki menstrualni grcevi, kao da cu svaki cas dobiti. Da li je to znak da se dan D blizi?
Pozdrav svim trudnicama 

(odgovor članu malena83)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prvi simptomi poroda
10.10.2008 18:49:21   
mamyca
Nat mislim da se blizi,user posted image ,ipak ti je termin blizu.Nista se ne sekiraj.Zelim ti lagan porod,sretno.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu nat)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prvi simptomi poroda
10.10.2008 19:46:01   
MirelaK
Nat meni je termin 22.10., s tim sto cu ja roditi na suhom aBd,...razmisljala sam o porodu u kadi ali nisam bila dovoljno hrabra user posted image
Mozda se sretnemo u bolnici,...


_____________________________

Moj Ammar dosao na ovaj svijet 27.10.2008. god.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prvi simptomi poroda
10.10.2008 21:40:50   
Vana
Meni je termin 24.10., pa iscekujem....
Nista ne osjecam, mislim na predporodjajne simptome.Bebica se i dalje vrti i talasa mi stomak user posted image
Malo me nervoza hvata, ali ne mislim puno o tome.Nafurala sam samu sebe da cu se lako poroditi.
Takodje porod planiram u vojnoj, ali ne u kadi nego normalno.Dosta sam razmisljala i o toj opciji u vodi, ali ipak sam se odlucila na normalan porod.Mislim da nase med sestre nisu jos strucne za taj vid poroda, a i mislim da nikakva voda na svijetu ne moze ublaziti porodjajni bol.
Citala sam da se moras mjesec prije termina izjasniti da zelis porod u vodi i da nude i 1 vid apartmana koji se naravno placa i moras biti savrseno zdrava za tu vrstu poroda.Ja se mucim sa eserichiom coli u trudnoci, tako da je to jos 1 od razloga zbog kojih i da hocu  ne mogu se poroditi u kadi

(odgovor članu MirelaK)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prvi simptomi poroda
10.10.2008 21:50:58   
enna
Evo da i ja podjelim svoje iskustvo naovu temu mozda nekom dobro dodeuser posted image
Termin mi je bio 14 maja tako da o pordu nisam ni razmisljala da budem iskrena,ostalo je bilo jos skoro mjesec(porodila sam se 23.04)Navece sam legla sa bolovima u ledima ali i prije tog sam ih ponekad imala kada sam puno radila po kuci a taj dan sam bila bas vrijedna user posted image  ujutro sam trabala ici vaditi nalaze za zadnju kontrolu (22.04)Kada sam ustala i kreveta osjetila sam kao da sam se upiskila user posted image  otisla sam u wc da uzmem urin da ponesem u bolnicu a iz mene lije kao da sam odvrnula cesmu i stade i ja nista kazem muzu mozda mi je pukao vodenjak ali ipak idem vaditi nalaze pa ako bude sta tu sam u itsoj bolnici gdje je i ginekologija i bas izvadim nalaze odem da uradim ekg i cekajuci red sve me obli voda mene sramotaaaaa sva mokra i hlace i sve kaze meni sestrica sto mi je radila ekg.sidi sprat nize je ginekologija pa neka te pregledaju i bas tako sam i uradila.Nista me nije bolilo nikakve simptome nisam imala pregleda me dr,. kaze vodenjak napuko ostajem u bolnici u roku 24 sata trabam da se porodim obilaze oni mene pitaju bolili me ista urade ctg sve ok.Ujutro me pregleda doktor kaze otvorena 2 prsta i on bi da mi ukljuci drip ako ja zelim a ako ne da cekam da se otvorim.Ja sam pristala na drip usla sam u predporodajnu sobu oko 09.30.bolilo je pomalo ja i muz se zezali ja setala po sobi oko 14 jaci bolovi pregleda me babica kaze otvorena 6 prstiju i da cu se brzo poroditi.OKo 15 ocinju bas jaki bolovi i moja babica je otisla sa smjene i dolazi nova i to musko 30 godina jedini na odjelu i mene bas zadesi hehehal ok slusala sam njega i stvarno svaka mu cast porosila sam se u 15.45.sva bol je nestala kada sam uzela u narucje svoju princezicu.

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu MirelaK)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prvi simptomi poroda
10.10.2008 21:51:02   
nat
Ja sam najavila da sam zainteresovana za kadu mjesec dana ranije, pa sam uradila bris i testove krvi koje su trazili- posto je sve ok, navodno mogu u kadu, ako se nesto ne promjeni na dan poroda. A dr Beciragic mi rece da je to dobra stvar i da to oni preporucuju, pa cu bas da probam. Ako mi se ne svidi, mogu izaci i poroditi se "na suhom". Uglavnom- mozda se vidimo tamo- meni su neki rani znaci vec krenuli- sad vec jedva cekam da se sve to desi.
puno srece svimauser posted image

(odgovor članu Vana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prvi simptomi poroda
10.10.2008 21:53:07   
MirelaK
Vana znas li koliko ti je teska beba? Moja ima 3,6kg pa se plasim da ce mi porod biti tezak user posted image
Ma sva sam uzbudjena zbog poroda i upoznavanja sa svojom bebicom. ene ce vjerovatno poroditi dr. Drljevic jer me je njemu uputila moja doktorica kod koje sam isla privatno,...
Ma neka nam je sa srecom  svima koje cekamo,...


_____________________________

Moj Ammar dosao na ovaj svijet 27.10.2008. god.

(odgovor članu Vana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prvi simptomi poroda
10.10.2008 22:42:43   
Vana
Posto ne idem kod privatnika vec mjesec i pol, nego u vojnu na kontrolu uskracena sam za dosta informacija.Kad dodjem u dezuru na pregled, zavrsi se UZ za 3 min, dr kaze sve dobro i super, odradi ctg i ajd kuci.A i ja jedva cekam da izadjem iz one bolnice, pa sto bih i pitala zaboravim od straha i treme.U nedjelju cu na kontrolu pa cu pitati dr koliko mi je user posted image  teska.Inace sam kod Masica, pa sad ne znam kako to ide za porod, ako nije dezurni.Postoji li mogucnost da on dodje iako ne radi taj dan???
MirelaK nemoj se plasiti.Beba nije preteska.To je normalna kilaza.Ja kad sam se rodila imala sam 4,5 kg.user posted image
Ja bas MM govorim, ma ne brini ja cu taj porod zavrsiti za sat dva, nemam ja vremena se puno zezati s timuser posted image user posted image user posted image . Mislim da je ta pozitivna psihicka priprema odnosno optimizam veoma bitan.Olaksava dosta toga.
Nego neka nam je sa srecom

(odgovor članu MirelaK)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Prvi simptomi poroda
10.10.2008 23:28:41   
mamin sin
IZVORNA PORUKA: Vana

Inace sam kod Masica, pa sad ne znam kako to ide za porod, ako nije dezurni.Postoji li mogucnost da on dodje iako ne radi taj dan???


Draga Vana, negdje sam vec pisala ali nemam pojma gdje..user posted image  Mene je porodio dr.Masic i svaka mu cast. Ali oni ti ne smiju dolaziti u tudju smjenu i poradjati. Tako da sam ti ja njemu rekla na jednom od pregleda kako bih voljela da me on porodi, pa smo se "uganjali"user posted image  Isla sam samo kod njega na kontrole i on je pratio stanje i vaginalno me pregledao... Bila sam otvorena 1,5 prst nekih 7 dana pred termin a kad sam prenijela termin 3 dana rekao mi da dodjem ujutro u njegovu dezuru i pregledao me vaginalno, 2 prsta otvorena, i malo isprovocirao grlic rucno, ja kazem kao da zavrne. user posted image  Nista se nije desilo, samo prokrvarila...Dosla navece isti dan na kontrolu CTG-a kako mi je i rekao, ali me opet pregledao vaginalno i malo jace "zavrnuo" i to je zabolilo. Poslao me kuci, ali su meni bolovi poceli za pola sata (na 15 min trudovi) i ja opet u bolnicu. Otvorena 4 prsta, probio vodenjak i ukljucio drip i ja se porodila za 5,5 sati ( od prvih bolova) user posted image

Moj savjet ti je da ga samo slusas ako te on bude poradjao i ako kaze drip ne buni se...

Isto tako on prati pacijentice...Moju snahu nije stigao poroditi u svojoj smjeni pa ju je preuzeo dr. Puzic ali je on ostao tu dok se nije porodila, nije otisao kuci...

(odgovor članu Vana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Prvi simptomi poroda
13.10.2008 8:50:08   
Hannah
Kod mene je prvo izašao sluzavi čep, a ja sam se prepala jer nisam znala da to ustvari izgleda ko jetrica.
Tri sata nakon toga počeli trudovi na 10 min, pa vrlo brzo na 5 minuta. Otvorila sam se koliko treba tek nakon 24 sata, tek da znate da učestali trudovi ne moraju značiti i skoro otvaranje.

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Prvi simptomi poroda
13.10.2008 14:40:52   
Vana
IZVORNA PORUKA: mamin sin



Ali oni ti ne smiju dolaziti u tudju smjenu i poradjati.
Moj savjet ti je da ga samo slusas ako te on bude poradjao i ako kaze drip ne buni se...


Pretpostavljala sam da ne smiju dolaziti u tudju smjenu.user posted image
Sinoc sam bila na pregledu i ctg-u.Do termina mi je 11 dana i kaze da sam prst otvorena i da dodjem opet u subotu na pregled.
Rekla sam i ja da bih voljela da me on porodi i na dan mog termina je bas on dezurni.E sada da Bogda da porod krene bas taj dan, ali tog dripa me je bas strah.Njega bih ono bas ako moram.Inace sam za sve prirodno, tako i za porod bez podsticaja. Ali.....
Joj ne znam....

I da, zaboravih... Bas me je bolilo kad me je pregledao vaginalno.Valjda one gumene rukavice suhe, a i ja sam u posljednje vrijeme suha, toliko da mi je problem staviti i vaginalete, pa me je zbog toga vjerovatno jos vise bolilo i danas sam primijetila smedjkaste tackice na gacicama.user posted image

< Poruku je uredio Vana -- 13.10.2008 14:45:02 >

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *