|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bolovi u stomaku
2.7.2008 11:42:24   
leona
    Cao drage moje,
u 11 sam sedmici trudnoce, i desava mi se da me stomak zaboli kao prvi dan menstruacije. Tada popijem apaurin (dr mi je propisao), i onda bolovi prestanu.

Bolovi nisu bas toliko jaki, ali me svejedno brinu :-(
Nemam nikakvo krvarenje, ali se bolim da ovo nije neki simptom spontanog pobačaja??

Znate li vi sta vise o ovome?

Hvala Vam

< Poruku je uredio Skvo RR -- 19.1.2010 23:24:41 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
2.7.2008 12:02:02   
Happy
Leona draga, zaista ne znam šta bi to moglo biti, ali se nadam da će biti sve OK, mada bih ja odmah danas otišla kod ginekologa, pa da smiriš brigu. MOžda je to normalno i uredu (što vjerujem da jeste), ali ipak otiđi...
Sretno

< Poruku je uredio dina RR -- 2.7.2008 12:31:48 >

(odgovor članu leona)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
2.7.2008 12:04:00   
Rabi
Ja sam ti draga moja imala isti problem, ako se moze reci da je to neki problem! Jednostavno to je nesto sasvim normalno, jer se materica siri i navikava na nesto novo... I meni su ti bolovi dolazili samo odjednom i to tako jaki da sam se u tim momentima preznojavala.... Svaki put kad bih dobila taj bol pomisljala sam da cu prokrvaritiuser posted image  Hvala Bogu nije se nista od toga desilo!
Meni je dr. propisao dabroston tablete . Popila sam cijelu terapiju, nisam sigurna koliko, al uglavnom samo jedna kutija poslije cega su ti bolovi hB prosli!!! 

< Poruku je uredio dina RR -- 2.7.2008 12:32:21 >

(odgovor članu leona)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
2.7.2008 14:01:18   
leona
Ja sam na samom pocetku trudnoce imala neki smeckasti iscjedak, i ginekolog mi je dao utrogestan(2x2), i od tada, hvala Bogu, nemam nikakvih problema.
Samo me to malo brine sto me stomak boli kao da cu svaki cas dobiti menstruaciju...

Iduce sedmice idem na kontrolu, pa cu vidjeti sta ce mi doktor reci.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
2.7.2008 15:25:47   
ElmaB
Ne sekiraj se Leona. Takva vrsta bola, koja nije pracena krvarenjem je normalna. Materica se siri, a plod raste. Zato ne brini, ali obavezno pitaj to svog dr na kontroli, pa nam javi sta je bilo!

Pusa!



_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu leona)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
2.7.2008 18:27:48   
mudrost
i ja isto imam bolove u stomaku,ono kao pred menstruaciju..citala sam na internetu da je to normalno jer se maternica siri... u devetoj sedmici trudnoce sam... ono sto mene zabrinjava je da osjecam malaksalost stalno, ono kao pred gripu... sve me boli i muka mi, ali ne povracam... sta god pojedem ne odgovara mi... kad lezim onda je sve uredu, ali dosadi i to...user posted image
cekam na pregled, vjerovatno ce me nazvati ove ili iduce sedmice,,, ovdje je to malo komplikovano... prvi UZV se radi u desetoj sedmici trudnoce... bila sam kod doc,dala mi je da pijem tablete prva tri mjeseca...
molim vas ako mi malo mozete pomoci, ovo mi je prva trudnoca, pa me malo strah... jel to uredu sto se ovako osjecam...bojim se da mi nedostaju neki vitamini ili nesto drugo..  unaprijed hvala....

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
2.7.2008 18:54:13   
mamabb
I ja sam imala vrtoglavicu i malaksalost i isto tako me je stomak bolio i sad naiđe neki neugodan osjećaj (u 17-toj sedmici smo) ali to je posve normalno...neko je spomenuo spontani - dok god nemate bolove (jake) praćene krvrarenjem , tako je makar kod mene bilo u prvoj trudnoći koja je završila spontanim, nemajte brige i pustite da samo ide svojim tokom i što više voća i povrća naravno. Dodatne vitamine ništa na svoju ruku - meni dr zabranio strogo bilo kakve šumeće tablete osim ako mi on nešto preporuči...
E, da muka, kao da mi neko želudac držao svezanim...ali to je sad prošlo sad je žgaravica s vremena na vrijeme i otekle noge..
Pozzz i uživajte

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu mudrost)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
2.7.2008 19:14:24   
mudrost
hvala ti puno,sad mi je malo lakse,,, hvala Bogu krvarenje nemam... samo me malo brine sto se ovako osjecam... sve me boli, nista mi se ne svidja da jedem... nadam se da je sve to normalno...
hvala jos jednom....

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
2.7.2008 21:50:11   
majahodzic
Cao zabrinute moje!Nemate razloga ni jedna ni druga za brigu jer je to sve normalno.Nije bezveze drugo stanje.Menstrualni bolovi su me pratili sve do 4 mjeseca trudnoce.Doktorica mi je rekla da je to ok,jer sve se siri,raste,mijenja.A sto se tice mucnina,takode u vecini trudnoca nestanu ulaskom u 4 mjesec,mada mogu bit prisutne i do kraja.Sve su to popratne pojave trudnoce i sve dok nema krvarenja-nema mjesta panici.Ako ce vam biti lakse otidite doktoru,ali i on ce vam reci isto.Sretno

(odgovor članu mudrost)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
3.7.2008 9:34:08   
lida
Sve vam je rekla majahodzic nemojte se sikirati,ja sam to prošla već dva puta

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu majahodzic)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
3.7.2008 22:14:08   
emina_h
Ti bolovi ako nisu jaceg intenziteta su normalni,ja ih imam a u 18 sam sedmici,mucnine,malaksalost sam imala prvih 12 sedmica.
Nista nisam mogla jesti niti sta kuhati,bila sam ekstra osjetljiva na skoro sve mirise ali hvala Bogu to je iza mene.
Ne sekirajte se drage moje,proce ce to brzo.

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
3.7.2008 22:30:29   
Anoniman
i ja sam te iste bolove imala... u 11. sedimici otprilike
odmarala par dana, lezala i proslo lagano... sve je to normalno... materica se rasteze i priprema za novi zivot koji raste u nama user posted image
samo odmarajte taj period da se sve fino namjesti... bez teskog dizanja i poslova user posted image

(odgovor članu emina_h)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
3.7.2008 22:39:35   
mudrost
upravo tako... samo odmaram... vjeruj, nemam volje nizasto..user posted image ..  samo cekam kad ce me konacno nazvati da idem na UZV,inshaAllah.. svaki dan se nadam...
hvala vam puno, zaista mi je lakse kad me vi utjesite... hvala Bogu nemam jakih bolova, ali malakasalost je pravo nezgodna... hajr...
hvala vam jos jednom, moje mile!!!
pusica

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
3.7.2008 22:45:38   
Anoniman
e ista sam takva bila... samo plakala, jer sam mislila da nesto nije ok...
al mila s tim samo sekiras i bebicu u sebi, tim tugovanjem....
nego kakve filmice komedije sebi serviraj, opusti se, lezi i gledaj... uzivaj i bice sve ok... user posted image aBd
pa u tebi raste jedna malena bebica koje ce te uciniti najsretnijom osobom na svijetu.
user posted image user posted image user posted image
pusa za vas dvoje

(odgovor članu mudrost)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
3.7.2008 22:52:55   
mudrost
hvala ti puno, draga... puno si me oraspolozila... nadam se da i tebe tvoja bebica slusa,, svaki hajr... pusa velika za tebe!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
4.7.2008 9:24:52   
Pilka
IZVORNA PORUKA: mudrost

i ja isto imam bolove u stomaku,ono kao pred menstruaciju..citala sam na internetu da je to normalno jer se maternica siri... u devetoj sedmici trudnoce sam... ono sto mene zabrinjava je da osjecam malaksalost stalno, ono kao pred gripu... sve me boli i muka mi, ali ne povracam... sta god pojedem ne odgovara mi... kad lezim onda je sve uredu, ali dosadi i to...user posted image
cekam na pregled, vjerovatno ce me nazvati ove ili iduce sedmice,,, ovdje je to malo komplikovano... prvi UZV se radi u desetoj sedmici trudnoce... bila sam kod doc,dala mi je da pijem tablete prva tri mjeseca...
molim vas ako mi malo mozete pomoci, ovo mi je prva trudnoca, pa me malo strah... jel to uredu sto se ovako osjecam...bojim se da mi nedostaju neki vitamini ili nesto drugo..  unaprijed hvala....



Moja draga ja sam ti u 10-11 sedmici trudnoce i od pocetka imam bolove svakodnevno ... vec sam isla na 3 UZV i sve je zasad OK, pijem dobroston i nakon jedne kutije mi se malo smirilo (prosle sedmice) ali evo ove je opet pocelo i to svakodnevno. Stomak me boli i nisko (ondje gdje bi trbali biti jajnici) i visoko oko pupka i svuda ali sta cu. Doktorica mi je rekla da me ne bi trbalo boliti oko pupka ali eto mene boli. Ma vec sam se navikla na to i draga moja i meni je stalno muka i nemam apetita uopste, i sta god da pojedem moram da legnem da bi mi bilo lakse ali sta cu valjda je to to drugo stanje...no sikiriki draga moja bice to nama ok... Ja cu u ponedeljak na UZV pa cu vidjeti sta  ce mi  doktorica reci...
POZDRAV


_____________________________

;-)

(odgovor članu mudrost)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
4.7.2008 10:35:07   
Happy
Hahahahaha....
Ja imam iste bolove, tek sam otkrila da sam user posted image . Imam osjećaj da ću dobiti svali čast, strah me da odem u WC, da ne vidim user posted image .
Šta bude biće, ne brinite se, kako treba da bude tako će i da bude, sa i bez bolova... ALi biće sve ako Bog da dobro, hoće user posted image user posted image

(odgovor članu Pilka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
6.7.2008 12:14:10   
naca
haj ja sam u 23 sedmici i imam isto bolove u stomaku dr mi je savjetovao mirovanje uz to koristim dabroston stim da mi je rakao da ne radim nista sto mi cini bol i kad mi naidu bolovi ja se primirim samo nemoj da se brines bice sve ureduuser posted image

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
10.7.2008 15:13:54   
Rabi
Šta bude biće, ne brinite se, kako treba da bude tako će i da bude, sa i bez bolova... ALi biće sve ako Bog da dobro, hoće


Kako je ovo lijepo recenouser posted image user posted image user posted image user posted image
I ja sam isto imala iste bolove na pocetku trudnoce, a poslije terapije dabroston tableta, jaki bolovi su prestali, ali svakako povremeno imam neki blagi bol u donjem dijelu stomaka, a i stalno me nesto zulja po stomaku!
To nam nase bebice rastu i prave guzvu u stomakuuser posted image  Pa zamislite, valja pored svih nasih organa, pa hrane i svega ostalog smjestiti i bebicu.... Sve je to od Boga i sve ce aBd biti dobro....pusica

(odgovor članu naca)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
12.7.2008 12:02:52   
Bosanka
to je normalna pojava,cak i do 3 mjeseca.materica sekontrahira ijos uvijek navikava na plod.apaurin je za to dusu dao.pozz

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
12.7.2008 16:04:51   
Skvo RR
I ja sam ziganje stomaka imala negdje do 4 mjeseca ......pomogao mi magnezij 300...user posted image

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
14.7.2008 10:29:13   
leona
Cao,

pa mogu Vam reci da kako koja sedmica proalzi, bolovi su sve rjeđi....

Sad sam u 13 sedmici, i trebam na kontrolu, a izgleda da je DR na godisnjem,,,

Sta da radim?



(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
15.7.2008 8:53:20   
lida
Draga leona ako se dobro osjećaš i ne želiš mijenjati dok.onda ga saćekaj da se vrati sa GO

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu leona)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
15.7.2008 10:47:41   
leona
Ja se osjecam super hvala Bogu, ali iduce sedmice idem na more, a ovo mi je prva trudnoca i ne znam sta smijem a sta ne:-(((

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
31.7.2008 14:48:52   
luckyluke
Cao sve trudnjače!
Ja sam nova...I odmah sam se našla u temi. U 15. sam tjednu trudnoće i imam tu vrstu bolova ( po dnu stomaka, kao kad trebaš dobiti ). Prva trudnoća mi je prošla bez IKAKVIH problema, prije 3 god. a sad prvo spontani pa onda krvarenja, bolovi, dabroston, utrogestan,apaurin, mirovanje...sve to od 6.tjedna. Bogu hvala, beba dobro..Moja poruka svima kojima se isto ili slično događa: sve je u Božjim rukama.Mi se samo možemo pridržavati svega što nam dr govore, smiriti se koliko je moguće u takvim situacijama i čekati.
Ja sam sve uvjerenija da će sa mojom bebom sve biti do kraja dobro.
Mislite pozitivno!!!

(odgovor članu leona)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Puzanje.
пеперутка16

Kada je vaše dijete propuzalo, naslonjeno na ruke?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *