|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko ste se udebljale?
22.10.2007 13:42:05   
edita83
ja sam trudna 23 sedmice negdje 5 i po mjeseci (malkice vise) i do sada sam dobila samo 6 kg.
a kolko vi?
cini mi se da sam bas nekako mrsava u odnosu na druge trudnice ...
imam sada 60 kg a prije trudnoce 58 al sam u prvom tromjesecju smrsala naglo jer mi se gadila hrana i imala sam onda 54 kg da bi sada nabacila jos 6.
pozdrav svima na forumu 

user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 16.2.2011 14:54:44 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: koliko ste se udebljale?
22.10.2007 21:58:25   
sabina
Draga Edita, da te utješim - ja sam se u toku tih 9 mjeseci udebljala samo 15kg. A pošto sam prije trudnoće bila ko Popajeva Oliva, bila sam taman prava mačka pred porodom. Čak neki nisu ni znali da sam trudna - prva komšinica pitala muža kad je izveo jednomjesečnu bebu u šetnju: Čije vam je to dijete?!
Ja u šali kažem, jedino tad sam imala sve ono što mi je prije falilo - i cike, i guzu, a stomak je bio ko da sam se malo više graha najela :)
Moj ti je savjet da ne brineš oko toga. Važno je da se osjećaš OK.
A što se tiče straha oko toga hoće li s bebicom sve biti u redu, to je sasvim prirodan strah, mislim da nema trudnice koja ne misli i o tome. Kod mene je, hvala Bogu sve bilo u redu, i kod većine je tako.
Želim ti lijep preostatak trudnoće uz što manje sekiracije.

(odgovor članu edita83)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: koliko ste se udebljale?
22.10.2007 22:05:15   
sunce
pozdrav. ja sam u 22 sedmici i udebljala sam se 6 kg. Možda sam i previše l sta je tu je. Sad cu malo više šetat i kretat se pa se nadam da neću nastavit ovim tempom.
Pozdrav svim trudnicama.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sabina)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: koliko ste se udebljale?
22.10.2007 22:08:28   
Suzana
Cao cure...

Ja sam u 7./8. sedmici trudnoce i logicno je da se nisam pocela jos debljati, jer je ovo sami pocetak.

Ipak, imam mali strah od debljanja, prvenstveno jer sam sklona debljanju, volim i pojesti da se ne lazemo user posted image , a nosim i dvojke!!!

Pripazicu da se "ne razvalim", da se zdravo hranim, pa Boze moj........

Neka s bebama bude sve OK!

(odgovor članu sunce)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: koliko ste se udebljale?
22.10.2007 22:09:46   
Meliha
Edita,

nemoj da te uopste sikira kilaza....ja sam se u prvoj trudnoci udebljala svega 8 kg.....zatrudnila sam sa 55 kg, i udebljala se na 63 kg....i doktorica uopste oko toga nije pravila neki problem....bitno je samo da to ide ravnomjerno.....da se ne desi da npr. u 7 ili 8 mjesecu naglo ne smrsas.....ja sam otprilike dobijala po 1 kg ili malo vise mjesecno, osim ono na pocetku......na svijet sam donijela zdravu i zivu bebu, hvala Bogu....2,8 kg tesku i 50 cm dugacku....sad joj je 3 i po godine i sasvim je zdravo dijete.....

sad sam po drugi put trudna....usla sam u 35. sedmicu i ovaj put sam se udebljala 9 kg.....i dalje doktorica ne smatra da je to premalo.....sve je nekako u stomaku.....

a ovo ostalo, brige oko UZV i zdravlja bebe.....sve je u Bozijom rukama.....svaka od nas ima iste strepnje.....


SRETNO u tvojoj user posted image  i zelim ti da na svijet doneses zdravu i zivu user posted image ....

(odgovor članu edita83)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: koliko ste se udebljale?
22.10.2007 22:16:24   
sunce
Blago tebi Meliha pa se tako malo debljaš. Znaš nas žene uvjek nam je izgled važan pa tako i u ovim  najsretnijim trenutcima. Bitno je da su nam bebe zdrave a na dijete cemo poslije poroda ići. Pusa svamauser posted image

(odgovor članu Meliha)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: koliko ste se udebljale?
23.10.2007 0:28:59   
Visnja RR
Ja sam u 15 sedmici trudnoce i udebljala sam se 3 kg :) al sad ide ona veca kilaza...
ne brinem oko toga ... naravno da pazim da ne jedem sve i svasta, ali se ne zelim ni odreci nicega pogotovo odkad nemam mucnine...
ali ako se i desi mnogo veca kilaza od zeljene pa nije smak svjeta :) sve ce to da dodje na svoje nakon poroda...samo nek kilogrami ne smetaju bebi i meni a poslije cemo ih lako skidati...
Ja imam taj problemcic da moram da mirujem pa ce kilogrami lakse da se lijepe, ali.. :)

(odgovor članu sunce)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: koliko ste se udebljale?
23.10.2007 11:01:22   
SMIRI
U prvoj trudnoci sam udebljala 25kg (prije trudnoce imala 50) ...

Nakon trudnoce prije nego sto cu ponovo zatrudniti opet smrsavila na 50! U drugoj trudnoci sam dobila 12-13kg!

Prva bebica imala 4160g a druga 4460g! ;-)

_____________________________

SMIJEM SE i kad mi se place ;-)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: koliko ste se udebljale?
23.10.2007 11:28:34   
D_K
Prva trudnoca - sa 57 na 80-tak kila. Nikad nisam jela po noci ili tako nesto ali lijepile se kile.
Sad sam u 17 sedmici i dobila sam oko 4 kile. Sad sama sebi izgledam mala u odnosu na prvu trudnocu ali bitno mi je da je sa bebom sve u redu a ja jedem koliko mi se trazi. Nakon mucnina koje sam prosla u prvom tromjesecju ne pada mi na pamet da pazim sta jedem..
A za utjehu - sve nakon poroda spadne u nekih godinu dana (koliko se kilogrami taloze toliko ih treba i da odu) tako da sam ovu trudnocu pocela sa 58..
Zato - don't worry - uzivaj.
A strah da sa bebom nece biti sve u redu je sasvim prirodan - a opet hvala Bogu u vecini slucajeva sve i bude u redu - redovno na kontrole, pazi se i nadaj se najboljem :)
Kiss

(odgovor članu SMIRI)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: koliko ste se udebljale?
24.10.2007 8:12:19   
lalaa
prva trudnoća cijelih 30 kg user posted image  a ova druga do sada 6 kg - 28 tj.

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: koliko ste se udebljale?
24.10.2007 9:47:37   
D_K
Koliko vidim iz primjera - obicno se u prvoj trudnoci dobije puno kila - vjerovatno hormoni, tijelo se prilagodjava da 'hrani' malu bebu.. A mozda i mi same imamo neku podsvjesnu misao - ako ne jedem dovoljno nece biti beba dobro ili tako nesto..

(odgovor članu lalaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: koliko ste se udebljale?
24.10.2007 9:55:04   
travnicanka
prva trudnoca 16 kg.a druga 11kg.Dojila sam  obadvoje djece i skinula sam kile 2-3 mjeseca poslije poroda.Ja pripadam onoj skupini zena koje gube kilograme kad doje i to mi je jako drago,inace nevolim biti debela to me psihicki tuce!!!

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: koliko ste se udebljale?
24.10.2007 9:56:56   
ZARA
13 kg

_____________________________

Ne prekidaj ženu dok ćuti!

(odgovor članu edita83)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: koliko ste se udebljale?
24.10.2007 14:56:15   
mirjana
Ostalo mi je jos 18 dana do termina. Dobila sam 14 kila, i to 3-4kg sasvim nepotrebno, jer sam se opustila i samo "mela" sve po kuci sto je bilo jestivo. Zadnji mjesec cesto ustanem u sred noci i moram nesto pojesti inace ne mogu zaspati.
S obzirom da sam bilo jako mrsava prije user posted image sad sam ok, samo mi se stomak vidi, s ledja se ne bi ni reklo da sam trudna. Ali ipak se nadam da ce visak spasti, jer sam se sebi bas svidjala mrsava.
Inace mali vec ima vise od 3 kg, u subotu je imao 3 i 100g, a kazu da user posted image dobijaju dnevno do 30g (u ovom periodu), pa nece bas biti ni mali, s obzirom da sam ja kad sam se rodila (ne  prije termina nego na vrijeme) imala okruglo 3kg, al mu je zato babo imao 4kg, a sad mashala 110kg. Valjda je user posted image na njega...
Jedva cekam da ga vidim...

(odgovor članu ZARA)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: koliko ste se udebljale?
24.10.2007 14:58:36   
ranija
ja sam se u prvoj trudnoci udebljala 22 kg a dijete je bilo tesko 3850 g a sada sam do 15 sedmice dobila samo 500 g a i mislim da nije uopste lose udebljati se jer je onda i beba napredna.







(odgovor članu ZARA)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: koliko ste se udebljale?
24.10.2007 15:35:08   
lana84
16 tjedana..a kila +1
pusa svim mamama i user posted image

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu ranija)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: koliko ste se udebljale?
25.10.2007 0:09:51   
SMIRI
IZVORNA PORUKA: mirjana

Ostalo mi je jos 18 dana do termina. Dobila sam 14 kila, i to 3-4kg sasvim nepotrebno, jer sam se opustila i samo "mela" sve po kuci sto je bilo jestivo. Zadnji mjesec cesto ustanem u sred noci i moram nesto pojesti inace ne mogu zaspati.
S obzirom da sam bilo jako mrsava prije user posted image sad sam ok, samo mi se stomak vidi, s ledja se ne bi ni reklo da sam trudna. Ali ipak se nadam da ce visak spasti, jer sam se sebi bas svidjala mrsava.
Inace mali vec ima vise od 3 kg, u subotu je imao 3 i 100g, a kazu da user posted image dobijaju dnevno do 30g (u ovom periodu), pa nece bas biti ni mali, s obzirom da sam ja kad sam se rodila (ne  prije termina nego na vrijeme) imala okruglo 3kg, al mu je zato babo imao 4kg, a sad mashala 110kg. Valjda je user posted image na njega...
Jedva cekam da ga vidim...



Hehehe bas si bila u pravu kad si rekla da smo slicne u nekim stvarima ;-)

Tak je i kod mene! Sve su kile spale nakon 2-3 mjeseca dojenja! Sad ce 07. Novembra moj mali imati 3 mjeseca i samo ga dojim i imam samo jos 2 kile viska! A to i nije visak, nego to mi je ono malo sto je trebalo da bude guza onakva kakva treba biti! Ni ja nikad se nebi mogla pomiriti stim da ostanem "punija" uvjek sam imala top figuru i to bi me ubilo! ;-)

Cesto sam znala reci - ako ne smrsavim ovako onda od sikiracije sto sam debela garant! ;-)

Svi su mi govorili da podjelim staru garderobu jer mi NIKAD vise nece moci...a ja se nakon 2 mjeseca uglavila u stare pantalone hehehe! Nazalost imam jos malo stomacica al to je ok...ipak to treba vremena da se vrati sve na svoje...
Al ajd imam dvoje djece i donekle mi je to malo stomacica i SIMPA  ;-)

_____________________________

SMIJEM SE i kad mi se place ;-)

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: koliko ste se udebljale?
25.10.2007 8:24:37   
edita83
Mirjana jel mi mozes reci kako znas koliko je beba teska?
ja recimo kad idem na uzv o tome mi dr nista ne kaze, vec samo napise neke mjere sa oznakama BPD recimo 54, zatim napise CK zatvoren i jos tih par oznaka a nigdje nepise tezina bebe il recimo da mi kaze.....
na koji nacin se to moze znati?


(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: koliko ste se udebljale?
25.10.2007 9:01:32   
mirjana
I meni su tek zadnji put rekli tezinu i ona nije 100% tacna, jer se racuna prema mjerama (duzina butne kosti, precnik glavice i td., to su ti te skracenice), ne moze ga izvagati nikako, nego ti po nekoj formuli da pribliznu tezinu. I to mi ne bi ni rekao nego ja pitala, jer sam cula da se moze izracunati, a trazila tu formulu na internetu da sama izracunam pa je nisam nasla. Nego i ti pitaj kad sljedeci put budes isla na kontrolu.

(odgovor članu edita83)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: koliko ste se udebljale?
21.1.2008 11:42:07   
kana
35 sedmica -10 kg.pozdraaav

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: koliko ste se udebljale?
22.1.2008 9:13:27   
haidy
Ja uopste ne smijem da se izmjerim, 24 sedmica, a pretpostavljam jedno desetak kila, ako ne i vise. Ne jedem puno, ne jedem noci, ali sam sklona debljanju i kile se samo lijepe.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: koliko ste se udebljale?
22.1.2008 10:30:26   
baby
14 sedmica 2 kg
 
 
Baby

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: koliko ste se udebljale?
22.1.2008 10:45:02   
laracroft
U trudnoci sam se udebljala 40 kg sto nije bilo zdravo ni lijepo,ali sam tri mjeseca poslije imala svoju staru liniju.Sve se kile istope hihihi.user posted image

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: koliko ste se udebljale?
22.1.2008 10:51:30   
hanabanana
29 sedmica 5 kg

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Koliko ste se udebljale?
22.1.2008 11:03:57   
Monia
Za sedmice se ne sjecam ali znam da sam u toku cijele trudnoce dobila 9 kg.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 16.2.2011 14:54:57 >

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *