|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koliko ste se udebljale?
15.2.2008 8:58:49   
Cvrle
http://mamaibeba.net/trudnoca/tezina.asp

i ovo je ipak samo prosjek. Sto znaci, ne mora bas tako biti, koji kg manje ili vise nije problem user posted image   I da naglasim da ja nisam nikako povracala pa na taj nacin gubila tezinu, sto je kod nekih slucaj.

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: koliko ste se udebljale?
18.2.2008 10:00:09   
haidy
Moje debljanje i strast za slatkisima se negativno odrazilo i na moje nalaze. Holesterol i trigliceridi su mi uzasno povecani, pa sam se bas zabrinula. Mada doktor i nije nesto preterani zabrinut, kaze samo da pripazim malo na ishranu.
Tako da hurmasice, iako sam ih napravila, ne smijem jesti user posted image user posted image
Inace, nevezano za temu, nalazi urina su mi katastrofa, puno bakterija, poviseni leukociti i cak su mi se pojavila bjelancevine. A prije mjesec dana sve je bilo u redu. Ali ovaj moj doktor je neki optimista izgleda, pa mi je samo rekao da pijem urinarne cajeve. Kao nije to nista strasno.


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: koliko ste se udebljale?
18.2.2008 10:27:27   
bšimunić
Evo da i ja kažem koliko sam se udebljala. Sada sam u 16 tjednu trudnoće i dobila sam 2 kg. ginekolog mi kaže da je to taman koliko se treba dobiti.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: koliko ste se udebljale?
18.2.2008 10:35:27   
bebano
Ja sam 25 sedmica i udebljala sam se 6 kg. Na meni se ne vidi, jer sam prije trudnoce bila mrsavica i po ovog tabeli koju ce Cvrle poslala to je idealno. Ali meni nesto puno user posted image , jer citam da se najvise kila pocne dobivati upravo sada. 

Haidy evo da ti ovdje odgovorim, da se ne brines, jer ti ti nalazi holesterola i triglicerida nisu mjerodavni u trudnoci. Imas temu koju sam ja pokrenula i bas se zove "holesterol i trigliceridi" pa ces vidjeti sta pisem.. I ja sam se isto bila preplasila kao i ti, ali bez razloga user posted image .

(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: koliko ste se udebljale?
18.2.2008 10:39:19   
Emina*
Nemate se sta sekirati i zabrinjavati..
I ja sam na pocetku trudnoce dobivala na kilazi, i onda sam se i ja zabrinula, pa reko kako ce tek biti kasnije...
ali evo, imam jos 2 mjeseca, i ne debljam se nimalo...
Cak sam smrsla 1 kg..
Doktorica mi je rekla da je to sasvim normalno.....

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: koliko ste se udebljale?
18.2.2008 12:09:18   
lana84
33-ći tjedan a ja sam +7 user posted image ..super se osjećam, beba dobro napreduje a i doktor je zadovoljan...
pusa

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: koliko ste se udebljale?
7.3.2008 0:00:07   
manda
u prvojuser posted image sam se  udebljala 25 kg a sada  sam u 18 tjednu i  samo  3,5  kguser posted image span.jajahWrapper { font-size:1em; color:#B11196; text-decoration:underline; } a.jajahLink { color:#000000; text-decoration:none; } span.jajahInLink:hover { background-color:#B11196; }

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: koliko ste se udebljale?
7.3.2008 0:42:18   
lejlašh
SAMO 9 KG

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu manda)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: koliko ste se udebljale?
7.3.2008 10:25:40   
haidy
Blago vama sto se tako malo udebljale, a jauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: koliko ste se udebljale?
7.3.2008 10:39:18   
Sanida
36 kg!!!!DA,DA DOBRO STE PROCITALE!!!!Kada sam izasla iz bolnice poslije 2 dana imala sam15 kg manje.Ali evo poslije 15 mjeseci sve sam te kilograme izgubila,ali vise ne izgledam isto,sira u struku,koza visi...user posted image user posted image .pokusavam da to dotjeram vjezbama,kremicaam

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: koliko ste se udebljale?
7.3.2008 10:41:29   
haidy
Joj i mene to brine, da cu kilazu mozda i vratiti, ali celulit da nikad necu skinuti i da vise necu nikad isto izgledati.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Sanida)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: koliko ste se udebljale?
7.3.2008 10:45:26   
Sanida
Ma neka su nam bebaci zivi i zdravi,a celulit nije najgora stvar u zivotu sto ti se moze desiti!!!A nase je da se trudimo,pa ako uspijemo dobro i jeste,a ako ne...pa Boze moj...Imamo muzeve koji nas vole!!kada me je gledao sa ljubavlju u ocima kada sam imala   100kg,valjda sam mu sada ljepsa i zgodnija sa 64 kg...user posted image  

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: koliko ste se udebljale?
7.3.2008 10:49:46   
haidy
Ma vala si u pravu, i ja se bezveze opterecujem. A moj muz se sali, kaze dao sam ti limit do 100 kila.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Sanida)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: koliko ste se udebljale?
7.3.2008 11:22:55   
ElaB
Drage moje,
i ja sam kao i neke od vas u prva dva mjeseca(dok nisam ni znala da sam trudna) dobila 3 kg(sa 50 na 53kg) , prvi pregled kod dr imala pocetkom februara i nakon mjesec dana na drugom pregledu vagala sam samo 1 kg vise( jupiiiiiiiii) s obzirom koliko sam jela mislila sam bit ce najmanje 4kg!!!
U 12 sam sedmici , i doktorica mi je rekla da je najzdravije da se do 5 mj. trudnoce udebljam mjesecno 0,5 do 1 kg, pa sam odusevljena ila kad sam vidjela stanje, samo 54kg!!!!!
Ali sam niska i onako blago popunjena pa se bojim i da se normalono do kraja udebljam nekih 10 -13 kg da cu izgledati ko hodajuci tenkic user posted image user posted image

drage moje, ne brinite puno oko kilaze, hranite se koliko mozete zdravo i najvaznije je da su nam bebice zive i zdrave!!!!!!!!!! 


_____________________________

nas mali Faris je stigao na svijet 16.09.2008., bas kako je doktorica predvidjela :)

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: koliko ste se udebljale?
7.3.2008 11:46:40   
rozi
Ja sam sada u 13 oj sedmici, a vec sam dobila 9, 5 kg. Viskoa sam 158 , mislim da i to treba gledati. 10 kg nije isto na meni i nekom ko je npr 170.  Doktorica me kritikuje,al ja ne mogu da prestanem sa jelom. Nemam problema u trudnoci, pa puno hodam, mogu misliti koliko bi bilo da sam samo u kuci.
Ali kao sto kazete neka je beba zdrava, nije mi to bitno, samo me strah da necu kakvu bolest navuci, jer tek sad sliejdi intenzivno debljanje heheh

(odgovor članu ElaB)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: koliko ste se udebljale?
7.3.2008 11:54:47   
Anoniman
evo mene  u sredini 19. sedmice i sad sam na +4 kile, krenula sam sa 54 kg na visinu od 169 cm :) ... mislim da sam dobro, i najbitnije mi je sto je sve u stomaku, heheh user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rozi)
  Neposredna veza do poruke: 66
   RE: koliko ste se udebljale?
7.3.2008 11:59:13   
Visnja RR
Ja za dva sata idem kod Dr na pregled...i obavezno vaganje...
kuci imam vagu ali se namjerno ne vagam jer ne zelim da se opteretim kilazom... sada sam usla u 35-u sedmicu i sigurno je negdje oko 16 kg vise... jer sam oko rodjendana stalno jela "Azrine torte" koje obozavam...
a u zadnjih deset dana uhvatim sebe kako cim se probudim smazem red cokolade, sto mi se nikad prije nije desavalo jer nikad nisam imala naviku kupovati samim tim ni jesti cokoladu...ali mama me bombarduje s njima..."evo cokolada za moju unkuku"
al obzirom da se osjecam dobro koji kg viska nije strasno...sve ce to da se vrati na svoje...

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: koliko ste se udebljale?
7.3.2008 12:13:36   
Suzana
Cao cure,
 
Ja sam u 6. mjesecu, tacnije gazim 26. sedmicu i primicem se 27. :)
 
Nosim dvojke i do sada sam dobila 11 kg.
 
Kaze Dr sve super, pa vidjecemo kako ce kilaza napredovati dalje!
 
A kada pocne briga oko dvije bebice, vjerovatno ce se i nakupljeni kilogrami lakse skidati! user posted image
 
Pozdrav svima.
 
S.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: koliko ste se udebljale?
7.3.2008 12:20:49   
Monia
Nekada davno,kod mene je bilo ovako: sa prvim djetetom sam se do poroda udebljala 9 kg, a sa drugim 11.

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: koliko ste se udebljale?
7.3.2008 12:27:11   
seki
cao buduce mamice,
ja sam u prvoj trudnoci dobila 28 kg a u drugoj ca 16kg.Nista ne brinite sve se to vrati.Cinjenica je da i kada smrsas nikada tijelo ne bude isto kao prije trudnoce.Nekako se covjek "raskruca", imam osjecaj da se nekako sve promjeni.Ali nema veze.
Najvaznije su nase bebice.Imat cemo vremena kada djeca malo porastu da se opet malo vise posvetimo sebi.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: koliko ste se udebljale?
7.3.2008 14:25:48   
rozi
Pardon, nije 13 -oj , vec 23 -oj sedmici. Slucajna greska user posted image

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: koliko ste se udebljale?
7.3.2008 15:14:08   
bebacha
ja sam se u trudnoci udebljala 20kg.na porodu otislo 10 a 13 dana nakon poroda jos 2kg

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: koliko ste se udebljale?
7.3.2008 16:32:33   
baby
Ja se trenutno nalazim u 19 sedmici i 3 dana i udebljala sam se 6 Kg  i nosim blizance

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: koliko ste se udebljale?
13.3.2008 11:47:54   
archi
IZVORNA PORUKA: lana84

33-ći tjedan a ja sam +7 user posted image ..super se osjećam, beba dobro napreduje a i doktor je zadovoljan...
pusa


Divim se vama koje ste uspjele nabaciti samo toliko kila. Kako vam to uspijeva?

Ja sam u trudnocu usla sa 56kg. a do 33. sedmice sam uspjela nabaciti dodatnih 22kg. a nisam od onih koje ustaju da jedu nocu. Uglavnom se baziram na vocu i povrcu, cak se trudim i da unosim hljeba sto manje:((((


< Poruku je uredio archi -- 13.3.2008 11:48:47 >


_____________________________

Život je lijep!

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: koliko ste se udebljale?
13.3.2008 12:33:53   
peanut
Ja sam u 23 sedmici, udebljala sam se 6 kg. Inace, startala sam "debela" tako da sada pazim sta jedem kako ne bismo morali razvaljivati stokove od kucnih vrata da udjem u kucu!!!user posted image

(odgovor članu archi)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *