|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pranje zubića
29.7.2008 21:30:12   
nesanica
Dal perete svojim klinicima zubice? Dal se bune ili rado to obavljaju? Moj djecacic nije bas neki ljubitelj pranja, ali kad kazem hajdemo prati zube stvarno odmah trci. I kad je najumorniji opere zubice. Ali iskreno moramo ga dobro zabaviti dok mu ih operemo. Mislim da je vazno stvoriti im naviku od malena.Kakva su vasa iskustva?


< Poruku je uredio maja78 RR -- 24.5.2012 14:42:42 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pranje zubica
29.7.2008 22:39:47   
almai
naravno da peremo,samo sto su se zubici u mojeuser posted image vec od 1,5god. poceli osipat kao pjesakuser posted image i tako da su joj gornji zubici gotovo svi otisli.Kod user posted image 2,4mj.su zubici extra kvalitetni i redovno ih odrzajem, a uz to mu dajem i naf tabletice.Uziva u pranju zubica, samo sto je problem sto bi on najradije tubu paste poje prilikom svakog pranja proguta sadrzaj paste tako da s tim imam malo problemauser posted image

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pranje zubica
29.7.2008 22:42:52   
nikka
A kod curice se to desilo iako ste prali zubiće,zar to može biti stvarno neznam i tako rano?

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pranje zubica
29.7.2008 22:43:05   
ebru
Mona je skoro dobila svoju prvu cetkicu za zube od Hipp-a,i kaladont elmex...tako da joj svaki dan jednom perem ona 2 zubicauser posted image

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pranje zubica
29.7.2008 22:48:41   
nesanica
i ja se cudim tako rano. kazu da od sokica i slatkisa djeci prerano odu zubici. ali ja mislim ako se na vrijeme  i redovno pocne sa pranjem da ne bi bas tako rano zubici otisli. 

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pranje zubica
11.9.2008 9:01:42   
Gigana
Ebru, gdje se može nabaviti elmex pasta za djecu, posto sam pročitala da ima smanjen procenat fluora, odnosno, da li neko zna gdje se kod nas mogu nabaviti paste BEZ FLUORA za našu malu dječicu.  Ja sam sve pretražila, ali nigdje nisam uspjela naći bez fluora, izgleda da ih samo ima u Americi.  Ako neko zna bližu destinaciju, neka javi.

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pranje zubica
11.9.2008 22:30:10   
mamidji
Moj Dario sad vec sam pere zubice, i to najmanje 3 puta dnevno. Kupila sam mu skoro becutan pastu za zube, bez ikakvog dodatka ukusa i mirisa, i njemu se svidja...i on trlja u 16...user posted image

_____________________________

Dario 11.10.2006.god.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pranje zubica
11.9.2008 23:48:57   
nikka
IZVORNA PORUKA: Gigana

Ebru, gdje se može nabaviti elmex pasta za djecu, posto sam pročitala da ima smanjen procenat fluora, odnosno, da li neko zna gdje se kod nas mogu nabaviti paste BEZ FLUORA za našu malu dječicu.  Ja sam sve pretražila, ali nigdje nisam uspjela naći bez fluora, izgleda da ih samo ima u Americi.  Ako neko zna bližu destinaciju, neka javi.

Ja ju dobivam iz Austrije super je jer se koristi od prvog zubića,mislim da je kod nas nema,a ni ja nisam uspjela naći pastu bez fluora.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pranje zubica
12.9.2008 11:34:07   
Gigana
ma ja samo ne znam kako niko od ovih naših ne počne uvoziti paste bez fluora, ma nema ih nigdje, ali baš nigdje kod nas. 
 

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pranje zubica
28.10.2008 21:52:19   
ziki
Prije dva tri dana čitam da zubiće treba prat čim niknu, a kako očekujemo prvi zubić ko ozebo Sunce riješih da se pripremim. Danas sam kupila  četkicu za zubiće signal od prvog zuba al nisam uspjela da nađem pastu za zube prikladnu uzrastu, 5 mjeseci.
Pitanjce za iskusne mame kako bebama peru zubice, meni je uspjeh kad mu namažem lice a ne pojede kremuuser posted image , a kako da mu gurnem pastu i da je ne pojede .
P.S. ozbiljna sam, stvarno me interesuje kako

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pranje zubica
28.10.2008 21:53:43   
Emina*
Postoji tecnost za pranje zubica....
Mislim da je lakse time na pocetku, a kasnije koristiti pastu....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Pranje zubica
28.10.2008 21:56:29   
Visnja RR
citala sam da se bebama ne smiju prati zubici pastom ... a nikako mi nije jasno kako da perem zubice Asji (ima ih dva) kad joj jedva i kremicu na lice stavim... a i kakva je to cetkica kojom se peru prvi zubici?

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Pranje zubica
28.10.2008 22:39:15   
ziki
možeš li, molim te da mi malo pojasniš kako se to radi i gdje se može naći ta tečnost?

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Pranje zubica
28.10.2008 22:45:37   
jagodica bobica
Zubna pasta nije bitna dok je dijete malo.Treba samo naviknuti bebu na četkicu i dobro istrljati zubiće.Pustiti i da beba gricka četkicu da se prije privikne.Susjed mi je zubar i uvijek mi da dobre savjete.Tek nakon 1-1,5 god. ide pasta.Ja mojoj maloj kupujem Elmex(bijela tuba sa narančastim slovima).Zubari je jako hvale.

_____________________________

Veliko čudo 1991.
Srednje čudo 1992.
Klinceza 2004.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Pranje zubica
29.10.2008 7:13:46   
nikka
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

citala sam da se bebama ne smiju prati zubici pastom ... a nikako mi nije jasno kako da perem zubice Asji (ima ih dva) kad joj jedva i kremicu na lice stavim... a i kakva je to cetkica kojom se peru prvi zubici?


Elmex pastom se mogu prati zubići od prvog pa nadalje,nije ju potrebno ispirati,ja stavim mrvicu na četkicu i poslije operem četkicu i malo isperem zubiće,jer nezna još ispljunuti,
Četkicu takođe kupiš na kojoj piše da je od prvog zubića,probaj u dm,ja sam kupila od aqvafresh,baš su mekane i zaobljene,prilagođene djeci
Jednu uvijek imam da mu dam da on sam "pere"ona je sva izgrižena,pa onda mama nastavi.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Pranje zubica
29.10.2008 8:45:03   
Blue rose RR
Mi koristimo Vademecum pastu za zube, a četkice mijenjamo haman svaka dva mjeseca, jer ih izgrizeuser posted image
Prvo kikica sama sebi "kao" opere zubiće, a onda mama ih dobro istrlja.
Mada moram napomenuti da u početku nismo koristili pastu, tek smo od prve godine života uveli pastu, s obzirom da je već od 4,5 mjeseca dobila prve zubiće, a sa godine je imala haman 10 zubića .

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Pranje zubica
29.10.2008 8:56:08   
nesanica
citala sam da se bebama ne smiju prati zubici pastom ...
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Ovo nije tacno...na kaladontu za djecu stoji od prvog zubica. Mi koristimo Elmex i pise dnevna njega od prvog zuba pa do 6. godine.
Na cetkicama isto tako stoji od 1. zuba.
Mi cetkicu mijenjamo svako 1-1.5 jer je svu razgrize.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Pranje zubica
29.10.2008 9:46:07   
ziki
gdje se može naći elmex pasta za zubiće, ja sam juče po Tuzli tražila al uglavnom imaju one od 2. godine

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Pranje zubica
29.10.2008 9:57:33   
nesanica
Ja kupujem u DM-u, a sigurno ima i dolje u DM-u!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Pranje zubica
29.10.2008 14:04:57   
PARIZ
Pozdrav !

Ja sam novi chlan i bilo mi je drago kad sam videla da prichate za pranje zubica.Pa bash bi mi bilo drago da podelim svoje iskustvo.
Fluor nije problem, i zubice treba premazati fluorom ukoliko pranje zubica nije redovno ali ako to redovno radite na svakoj pasti pishe dnevna doza i to shtiti nashe malishane.Najvechi neprijatelj su sokichi i to prije spavanja a posebno ako piju iz bochice. Izvinjavam se ukoliko primetite greshke u pisanju jas sam iz Makedonije.
Moj mali ima skoro 4 godine i dobio prvog zubica na 5 meseci, polako smo pocheli navikavati se na chetkicu pa onda i pastu tako da sad sve to sam radi pod mamin i tatin nadzor :) i to najmanje dva puta dnevno.
pozdrav svima bash ste superuser posted image

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Pranje zubica
29.10.2008 14:07:18   
nikka
Podrav Pariz,dorodošla!user posted image

(odgovor članu PARIZ)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Pranje zubica
29.10.2008 14:23:00   
mamaomi
Pozdrav svima. Ja sam svog dječaka naučila od prve godine da pere zube sam,a i ja mu temeljito perem,ali imam problem ima tri godine a već su mu se zubi počeli kvariti,vodila sam ga stomatologu (dječijem) i kaže da je rano za bilo koju intervenciju,i da je to od sokića,a on stvarno puno pije sok i ja mu poslije svakog operem zubiće. A žao mi,tako mali a već mu se kvare,a dr. mi je rekao i to da mu je loša kvaliteta zuba i da će mu drugi tj. pravi biti dobri. Ima li još ko problem ovakvog tipa kod svoje dijece?

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Pranje zubica
29.10.2008 15:09:34   
Amrino
Mi imamo 4 zubica i peremo zube za sada samo vodom. Cetkicu sam kupila u DM- u. On je vise cucla i sise vodu iz nje ali uspijem mu iscetkati nekako. Vazno je da djeca stvore tu naviku.
Ne znam to za paste- ja sam bas procitala da se preporucuje koristenje paste za odrasle (kada se pocne koristiti pasta- za pocetak je dovoljno samo cetkati) jer su mnogo efikasnije ali i jako malim kolicinama.
Nikako se ne trebaju kupovati one sarene slatkaste paste jer nemaju bas nekog efekta a i dijete kasnije nece da koristi pravu pastu.
Sto se tice kvarenja zuba- JAKO VAZNO:
Karijes izazivaju bakterije koje kada udju u usnu supljunu tu i ostanu do kraja zivota. Bakterije se djeci mogu prenjeti zato treba jako paziti i ne jesti djecijom kasikom, ne lizati je (da se proba i sl.), ne puhati djetetu u hranu, ne ljubiti dijete u usta i sve ostalo sto moze prenjeti bakterije iz vase supljine u djetetovu. Ja sam ostala zabezeknuta ovim podacima- jer me nikada niko nije upozorio na to. U mnogim zemljama je karijes iskorjenjen upravo jer ljudi paze na ove stvari.
Zbog toga treba i sokice i slatkise sto kasnije uvesti u ishranu jer od njih dijete ima mnogo vise stete nego koristi.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamaomi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Pranje zubica
29.10.2008 15:14:09   
camm
ja sam svojoj kad je dobila prva dva pocela prati
i ona sada uziva nekad joj jedva cetkicu uzmem

a mi imamo dvije tackice na gornjim kecevima
vodila sam je zubaru i zubarka je spominjala neki folor
meni nista jasno nije bilo niti sam je razumjela toliko je brzo
pricala da je pola nisam skontala ni zapamtila.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Pranje zubica
29.10.2008 15:20:31   
Amrino
gdje se kod nas mogu nabaviti paste BEZ FLUORA za našu malu dječicu. Ja sam sve pretražila, ali nigdje nisam uspjela naći bez fluora


Zasto bez fluora? Koliko sam ja skontala fluor je najbitniji u cijeloj prici user posted image . Cak se preporucuju i tabletice fluora jer kod nas voda nije njime obogacena kao npr. u Americi pa ga moramo unositi na drugi nacin...
Meni sad nista nije jasno...user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *