RE: Mito.......... (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


R&T@ -> RE: Mito.......... (9.8.2012 10:06:27)


IZVORNA PORUKA: MAMA MA


IZVORNA PORUKA: zeze

Opet ona.

[sm=sad.gif]


[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


E, bas[sm=hudicek1.gif]

Kao mrkva i magarac, da prostite[sm=smiley11.gif]




Blue rose RR -> RE: Mito (9.8.2012 10:19:12)


IZVORNA PORUKA: triputmama

da li ste nekada primile mito

Ne

IZVORNA PORUKA: triputmama
da li podmicujete

Ne

IZVORNA PORUKA: triputmama
sta mislite o tome

Sve bih se okretala oko sebe da vidim odakle će džehennemska vatra da padne na mene :(((


Jah, eto baš će neko priznati da je uzeo mito, odnosno da je dao isto.





veeseelaa -> RE: Mito (9.8.2012 11:03:03)

IZVORNA PORUKA: triputmama

sta je cener a sta IMG [sm=smiley4.gif]


cener je 10 KM il 10 000,00 KM
a IMG skraćenica za imal mene gdje




henna ze -> RE: Mito (9.8.2012 11:14:35)

ovako..mito ne bih uzela..volim osjećaj da sam možda negdje zaradila sevap...

a dala jesam...da nisam ko zna gdje bih sada bila....ispod zemlje vjerovatno...

prošla sam stotine odjela..stotine medicinskih radnika....bolnice u tz, ze, sa i na kraju zg,,,
svugjde sam davala mito jer mi je traženo...ako hoćeš magnetnu rezonancu u tz..koju će platiti moj kanton..a da ne čekam više od godinu daj 50 eura..
u zg..nakon plaćanja svih troškova liječenja u bolnici..dr je tražio 1500 eura..nismo imali istresli smo zadnjih 500 i ko kokuzi se vratili u ze..

u svoj ovoj priči oko liječenja...samo sam srela jednog dr...u sa na koševu..odjel neurohirurgije..koji me primio kao svoje dijete i vodio brigu o meni..i kad sam došla na kontrolu stavim u kovertu 200 KM- on nije znao koliko tu ima...uzeo me za ruku i rekao da možemo popiti kafu i ništa više...a to i nisam računala kao mito..to sam htjela da mu se zahvalim..(postalo mi je normalno a za svaki osmjeh..svaki pregled i uslugu moram platiti)
ovo sve ostalo....bukvalno otimanje...

i dalje se borim sa zdravstvenim sistemom..čekanjima na snimanje mjesecima..satima u čekaonicama......ali sada više nikom ništa ne dajem..jer nemam..




fatimica09 -> RE: Mito (9.8.2012 11:28:35)

moram OT....

to je mogao biti jedino dr. Dizdarević, jer je dr. Omerhodžić ipak mlad da te primi ,,kao svoje dijete"...njih dvojicu jedino ustat pa spomenuti [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




henna ze -> RE: Mito (9.8.2012 11:30:00)


IZVORNA PORUKA: fatimica09

moram OT....

to je mogao biti jedino dr. Dizdarević, jer je dr. Omerhodžić ipak mlad da te primi ,,kao svoje dijete"...njih dvojicu jedino ustat pa spomenuti [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]


ne nije dizdarević.....taj lik mi se nije dopao..
dr..hasanagić




Alma_27 -> RE: Mito (9.8.2012 12:46:06)

ne dajem novac onome ko radi za platu.
sto se tice zdravstvenih ustanova gdje je osoblje bilo ljubazno i pomoglo meni ili nekom mom, odnosila sam neke dobre bombonjere i kafu i sl. i to da se svi pocaste uz kaficu.
novcem smo pocastili sestre koje su iznijele bebe iz porodilista i spremile ih ali tek kad su zavrsile i to nije bilo dogovoreno nego nasa dobra volja.

nisam nikada uzela novac za ono za sto sam vec placena od poslodavca (jesam cokoladu i podijelila s kolegama [sm=smiley1.gif]). cula sam za neke kolege i bas su mi pali u ocima. jos su to radili da bi urgirali kod drugih kolega koji mito nikad ne bi uzeli




Skvo RR -> RE: Mito.......... (9.8.2012 15:38:57)

Mito ne primam,

a par puta sam mito dala. Uglavnom se radilo o policiji i doktorima.




Skvo RR -> RE: Mito.......... (9.8.2012 15:41:58)

I da kada kazem " dala mito", tu mislim na ovo bas dala...jer me nervira pakovanje necega sto smo uradili, u smislu "dala sam poklon, pocastila sam i slicno"




zvončica -> RE: Mito (9.8.2012 17:56:21)


IZVORNA PORUKA: henna ze


IZVORNA PORUKA: fatimica09

moram OT....

to je mogao biti jedino dr. Dizdarević, jer je dr. Omerhodžić ipak mlad da te primi ,,kao svoje dijete"...njih dvojicu jedino ustat pa spomenuti [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]


ne nije dizdarević.....taj lik mi se nije dopao..
dr..hasanagić


Hena, Hena....ne diraj mi doktora....njemu jedinom dajem glavu u ruke [sm=bravo.gif]

A sto se tice mita i korupcije, ni dala ni primila....




mamma mumi -> RE: Mito (9.8.2012 23:55:42)

Jesam dala mito, uslovio me dr a radilo se o porodu, primila nisam niti cu ikada, a nudjeno mi, i fino sam gospodinu vratila jos ga nalijepila, jedva vrata coek potrefio.Mislim da u svakoj bransi ima mita i korupcije, ali je zdravstvo najvise upadljivo jer se tu ipak radi o osjetljivoj stvari, a to je zivot nas jedan jedini. Isto smatram da je mito u zdravstvu postalo u nekim granama preverzija, jer su pojedinci mislim na dr ufurali u svoj mozak da su nedodirljivi, da su bogom dani, a narod koji daje nije u tom trenutku u poziciji da razmislja o mitu i pravdi. Jednom prtilikom mi je jedan kolega rekao; trazis pare dok je suza u ocima, ko veli kad mu je zivot o koncu ili nekom njegovom uzmi ga. To nisu humanisti, to za mene nisu insani, to su osobe koje ce precicom u pakao ili vam dzehenem. Hediju ili poklon ne smatram mitom, ako ja nekome zelim auto da dam nakon zavrsenog posla, to je moja licna stvar, a naravno ako ta ista osoba mi nicim nije sugerisala da joj to dam, e onda halalosum.




mamaajna -> RE: Mito (31.8.2012 8:31:36)


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


IZVORNA PORUKA: triputmama

da li ste nekada primile mito

Ne

IZVORNA PORUKA: triputmama
da li podmicujete

Ne

IZVORNA PORUKA: triputmama
sta mislite o tome

Sve bih se okretala oko sebe da vidim odakle će džehennemska vatra da padne na mene :(((


Jah, eto baš će neko priznati da je uzeo mito, odnosno da je dao isto.



svi smo mi nekad nesvjesno dali mito,u obliku bombonjere,kafe,kocke,kao zahvalu za neku uslugu ili odradzeni posao.a da ta osoba nije ni trazila to.
mislim da je prece da se bojimo Dzehenema radi ne obavljanja namaza,posta,zekjata,naseg oblacenja(ne oblacenja)...itd




Blue rose RR -> RE: Mito (31.8.2012 9:10:24)

IZVORNA PORUKA: mamaajna


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


IZVORNA PORUKA: triputmama

da li ste nekada primile mito

Ne

IZVORNA PORUKA: triputmama
da li podmicujete

Ne

IZVORNA PORUKA: triputmama
sta mislite o tome

Sve bih se okretala oko sebe da vidim odakle će džehennemska vatra da padne na mene :(((


Jah, eto baš će neko priznati da je uzeo mito, odnosno da je dao isto.



svi smo mi nekad nesvjesno dali mito,u obliku bombonjere,kafe,kocke,kao zahvalu za neku uslugu ili odradzeni posao.a da ta osoba nije ni trazila to.
mislim da je prece da se bojimo Dzehenema radi ne obavljanja namaza,posta,zekjata,naseg oblacenja(ne oblacenja)...itd



Jedno je mito, a drugo je zahvaliti se nekome. I opet tvrdim da nikada nisam dala niti primila mito, koliko je god na današnjem vaktu teško to povjerovati.

A Božije je da odredi hoće li neko zbog mita, ili zbog kratke suknje, ili zbog "poganog" jezika, ili zbog neobavljanja namaza u Džehenem.
Naše je da se trudimo da svakog dana idemo Njegovim putem i živimo po Njegovim odredbama, koliko ko može.




veeseelaa -> RE: Mito (31.8.2012 9:13:55)

možda nismo u situaciji da bi mogle primiti mito, odnosno da bi nam neko ponudio isti
ovisi čim se baviš




Blue rose RR -> RE: Mito (31.8.2012 9:16:54)

Ili se ne dovedeš u situaciju/iskušenje da isto primiš odnosno uzmeš.




teacher75 -> RE: Mito (31.8.2012 9:34:40)

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

možda nismo u situaciji da bi mogle primiti mito, odnosno da bi nam neko ponudio isti
ovisi čim se baviš


ja sam bila u iskusenju i odbila, tj.nudili su mi[sm=angel.gif]




veeseelaa -> RE: Mito (31.8.2012 10:22:25)

a što odbi tikaro? [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
malo ti bilo ili...? [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Alhemicarka -> RE: Mito (31.8.2012 10:41:45)

Ih sad, niko ne daje mito, pa ne znam od koga uzimaju?
Evo situacija za razmišljanje (desilo se meni bliskoj osobi) - ginekolog utvrdi vanmateričnu trudnoću, hitno u bolnicu. U bolnici pregled, smještaj i onda rečenica: operaciona sala nije slobodna, niste u životnoj opasnosti, ne možemo vas operisati. I tako danima, neće da vas otpuste iz bolnice, ali neće ni da operišu. Dok neko nije nataknuo da bi se operaciona sala i mogla naći kad bi... Baš da vidim onog ko bi čekao da bude životno ugrožen, riskira da izgubi jajovod, jer iz principa nedaje mito.




veeseelaa -> RE: Mito (31.8.2012 10:45:04)

ja bi dala mito kad je u pitanju zdravstvo, policija, tužilaštvo, uposlenje i tome sl [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
ma za sve [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




jasmin -> RE: Mito (31.8.2012 10:53:19)


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: mamaajna


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


IZVORNA PORUKA: triputmama

da li ste nekada primile mito

Ne

IZVORNA PORUKA: triputmama
da li podmicujete

Ne

IZVORNA PORUKA: triputmama
sta mislite o tome

Sve bih se okretala oko sebe da vidim odakle će džehennemska vatra da padne na mene :(((


Jah, eto baš će neko priznati da je uzeo mito, odnosno da je dao isto.



svi smo mi nekad nesvjesno dali mito,u obliku bombonjere,kafe,kocke,kao zahvalu za neku uslugu ili odradzeni posao.a da ta osoba nije ni trazila to.
mislim da je prece da se bojimo Dzehenema radi ne obavljanja namaza,posta,zekjata,naseg oblacenja(ne oblacenja)...itd



Jedno je mito, a drugo je zahvaliti se nekome. I opet tvrdim da nikada nisam dala niti primila mito, koliko je god na današnjem vaktu teško to povjerovati.

A Božije je da odredi hoće li neko zbog mita, ili zbog kratke suknje, ili zbog "poganog" jezika, ili zbog neobavljanja namaza u Džehenem.
Naše je da se trudimo da svakog dana idemo Njegovim putem i živimo po Njegovim odredbama, koliko ko može.




Kao da sam ja pisala!




ena23 -> RE: Mito (31.8.2012 14:29:58)

skoro mi je u jednom nasem ministarstvu jedna zena jako pomogla, tako sto mi je uradila posao preko reda i cak i kod ministra urgirala, a da ja to stvarno nisam ni trazila, jednostavno rekla mi ostavi mi svojbroj, ja ostavila, sutradan zove i kaze posao zavrsen, dodji [sm=smiley1.gif]
kupila sam joj ogromno ono pakovanje rafaelo kuglica i jedva joj ga utrpa, zena se kune da ne smje nista primiti i da to nije moralno. nekako mi je ta zena popravila citavu sliku nase drzave, jer eto,ipak je jos ponekad moguce naci COVJEKA na funkciji.

mito nikad nisam davala, primila svakako nisam, nisam nikad ni bila u poziciji da trazim[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




teacher75 -> RE: Mito (31.8.2012 16:05:31)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a što odbi tikaro? [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
malo ti bilo ili...? [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]


zato sto imam svoje principe, mito ne dajem- mito ne primam[sm=smiley1.gif]




Emica_sa -> RE: Mito (31.8.2012 16:16:53)

Mojoj mami su poslije rata djeca sa sela u skolu donosila sira,jaja,mlijeka,nisu imali para[sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif]




leona81 -> RE: Mito (31.8.2012 16:23:58)

nisam ni primila mito, niti ga dala. ali u zadnje vrijeme sve se vise mislim da grijesim i da treba dati...




sabinos -> RE: Mito (31.8.2012 16:28:53)

ja dok sam bila pripravnik u opstini,ljudi su mislili da mi mogu dati mito da im "nesto zavrsim",kako oni to strucno zovu.pripravnik da nesto zavrsi,nidje veze...
znaci primila nisam a nisam bila ni u situaciji da dam,hvala Bogu




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>