RE: Mito (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Dalil@ -> RE: Mito (31.8.2012 16:35:48)


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Mojoj mami su poslije rata djeca sa sela u skolu donosila sira,jaja,mlijeka,nisu imali para[sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif]



Ona je to uzimala?




Dalil@ -> RE: Mito (31.8.2012 16:43:10)

Nisam uzimala niti bih ove pameti a moj avatar govori dovoljno o tome sta mislim o davanju.

Ne daj Boze da neciji zivot ovisi o tome, ne znam kako bih reagovala ali mislim da bih uradila sve sto mogu da ga ne dam. Za neke stvari bih radije angazovala advokata pa njemu platila duplo vise nego dala mito.

Nadam se da necu nekada doci u situaciju da cu "popljuvati" ovo sto sam sada napisala, abd.




koka i po -> RE: Mito (1.9.2012 13:46:57)

kod nas je mito postalo nesto sto se podrazumjeva.
ko je koga navikao ne zna se....zasto?...to je opste poznato.
javna je tajna da radna mjesta imaju svoj cjenovnik...kako ona tako i sve ostale usluge...nazalost.
znam okvirnu cijenu jednog malo boljeg radnog mjesta ali da za mjesto cistacice traze 3000 km...hm...
najgore je sto niko nikoga ne prijavljuje niti ima kome jer se vecina naseg sistema temelji na mitu i korupciji.
ponekad ni to mito nije sigurno.
znam dva slucaja dobijanja radnog mjesta na osnovu mita.nemalo nakon zaposlenja usljedio je otkaz.
u kakvoj to drzavi(ili ne drzavi) zivimo?
alo to je jedna sasvim nova tema neprikladna za ovaj forum.




veeseelaa -> RE: Mito (1.9.2012 21:48:10)

zato sto imam svoje principe, mito ne dajem- mito ne primamuser posted image


bezveze ti princip[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
da si npr 10 god na birou i lik ti kaže da ti za peticu može završiti posao, bil pristala? isključi sada sumljičavost dal bi završio dogovoreno, recimo da bi




MAMA MA -> RE: Mito (1.9.2012 21:58:41)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

zato sto imam svoje principe, mito ne dajem- mito ne primamuser posted image


bezveze ti princip[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
da si npr 10 god na birou i lik ti kaže da ti za peticu može završiti posao, bil pristala? isključi sada sumljičavost dal bi završio dogovoreno, recimo da bi



ja bi!Samo nemam kome dat mito[sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif]




sabinos -> RE: Mito (2.9.2012 11:34:12)


IZVORNA PORUKA: MAMA MA


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

zato sto imam svoje principe, mito ne dajem- mito ne primamuser posted image


bezveze ti princip[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
da si npr 10 god na birou i lik ti kaže da ti za peticu može završiti posao, bil pristala? isključi sada sumljičavost dal bi završio dogovoreno, recimo da bi



ja bi!Samo nemam kome dat mito[sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif]

i ja a isto tako nemam kome dati mito




MAMA MA -> RE: Mito (2.9.2012 11:42:33)

sabinos kraljuuuu moj...[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]





hapymum -> RE: Mito (2.9.2012 12:10:17)

evo kad smo kod mita da vam ispricam jednu scenu.jedna moja poznanica je bila pravo bolesna i trebala joj je operacija,medjutim jedan dr u bolnici koji je trebao da je operise nije licno vec preko sestre trazio novac za tu operaciju,nije rekao koliko ali je rekao da je ta operacija bas skupa.Tako da je njen otac koji je blizu 70 godien,ode u bolnicu i kaze dr.Doktore molim vas da mi sto prije operisete kcerku,znam ja da to kosta i da se debelo placa ali izvadi 2000 evrica iz koverte i kaze doktore ako je spasite i ona akobogda sve dobro podnese imat ce te nagradu,i on je otisao kuci.Naravmo operacija je bila za 2 dana dok su se povadili nalazi itd,sve je super proslo i kad je njen otac dosao po nju u bolnicu izvadi dr kovertu i dade dr.kad ,u koverti je bilo pismo u kome je pisao Dragi dr hvala vam sto ste operisali moju kcerku,vas ce dragiBog nagraditi na onom svijetu.




pony2507 -> RE: Mito (22.2.2016 23:06:04)

Primala nisam, a davala jesam vise puta.
Kod nas vrijedi ona:"Para vrti gdje burgija nece..." Nazalost.




teacher75 -> RE: Mito (22.2.2016 23:33:57)

Nikad ni primila ni dala




Agra -> RE: Mito (11.1.2017 20:11:06)

jesam, morala sam :D




ziel -> RE: Mito (15.1.2017 7:26:33)

Kod mene ne bih rekla da je mito, nego poklon vecinom u obliku cokolade, keksa , soka , kafe i tako to. [sm=smiley36.gif] I primila i dala. [sm=jezicek.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]