RE: Koja kolica su dobra? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Šta mi treba za novorođenče?



Poruka


Lavica28 -> RE: Koja kolica su dobra? (11.2.2014 20:14:52)


IZVORNA PORUKA: vilmica

Zdravo svima,
meni se svidjaju Stokke kolica, Cam cortina x3 tris evolution i Cam minu elite.. pa ako neko ima iskustvo s nekim od ovih kolica, molim vas da mi napisete..
i ako neko zna, koliko se ceka kad narucim kolica u Baby centru? [sm=smiley1.gif]


Ako mislite na Cam minueto, mi ih imamao, ona koja imaju sistem okretanja u oba pravca...nama su super, s tim da su poteska, ali svaka kolica koja nisu kisobran su teska. Ja sam prije kupovine kolica dane i dan eistrazivakla ovu temu i tako se odlucila za ova. Nisam se pokajala, ona su stvarno super, ali kad bih ponovo birala, odmah bih uzela kisobran kolica, jer su lagana, sto je jaaaako vazan faktor, a svakako cete ih kupiti nakon godinu dana...predlazem mclarenova, najskuplja, ali zato kupite jedna i mirni ste par godina...narocito za proljetne i ljetne bebice, kad vam ne treba pretjerana zastita od hladnoce...




vilmica -> RE: Koja kolica su dobra? (12.2.2014 12:42:45)

Hvala na odgovoru, mislila sam na ta kolica, samo sto na talijanskoj cam stranici pise minu elite, ali to su ta, valjda [sm=smiley36.gif]

Nekako mi se ne svidjaju kisobran kolica, inace sam JAAAAKO izbirljiva, jedino mi se svidjaju ova kolica koja sam nabrojala, a sve sam stranice pregledala, tako da bih uzela neka od ovih. Ali eto, imam jos vremena da se odlucim, pa vas molim ako jos neko moze da mi napise svoje iskustvo [sm=smiley1.gif]




rudi -> RE: Koja kolica su dobra? (13.2.2014 12:52:19)

pozz svima
[sm=smiley1.gif] ja sam za prvo dijete imala abc design condor 4s...aluminijska kolica s jednom rukom ih mozes upravljati stvarno su super jedino su dosta glomazna kada se sklope..sportdki dio im je dosta siri nego od peg perega recimo.....evo sada cekam drugog bebaca i gledam za neka kolica koja se sklapaju kao kisobran ali opet koja su jednostavna za manevriranje i da nisu teska...




rudi -> RE: Koja kolica su dobra? (13.2.2014 12:56:16)

meni ipak najbolja kisobran maclaren....samo sto kao sto kaze Lavica28 su za djecu koja su rodjenna na proljece i ljeto posto nemaju kosaru i posto nemaju jaje koje se moze staviti na kostur kolica....ja bi ih kupila ali mi bebac dolaz tek u rujnu pa mi nisu komotna ali inace su zakon...[sm=bravo.gif]




azra666 -> RE: Koja kolica su dobra? (13.2.2014 23:17:03)

drage dame molim vas uputite me sta je najvaznije gledati prilikom kupovine kolica, da li tockovi, tezina, dijelovi ...




2strawberry -> RE: Koja kolica su dobra? (14.2.2014 0:34:01)

Vilmice, ako imas mogucnost otici u Hrvatsku po kolica pogledaj na magicbaby.hr stranici, izbor je ogroman, nazalost vecina ovih kolica se ne prodaju u BiH, a u Hr trgovine imaju u apsolutno svakom gradu i mozes poruciti da ti dodje tacno u taj grad (mi smo u Slavonski Brod jer nam je najblize)
A vidim da imamo slican ukus, meni su se Stokke svidjala al ni u ludilu ne bih dala 1800 KM za gola kolica, bez kosare i autosjedalice. Mi smo u magicbaby uzeli Mutsy IGO, isto 3u1, sa autosjedalicom Maxi Cosi, i ja sam pre-pre zadovoljna, lagana su i prelijepa :) a izgled i to da su lagana su mi bili glavni zahtjevi kad sam trazila




vilmica -> RE: Koja kolica su dobra? (14.2.2014 12:00:44)

Pa i razmišljala sam o tome da kolica ne kupujem u BiH, jer bih mogla uzeti povrat PDV-a kad budem izlazila iz Hr ili vec gdje budem kupovala kolica.
Meni se svidjaju Stokke ali ljubicasta, a muzu ne, jer s obzirom na njihovu cijenu sa AS, kosarom itd. (oko 2600 KM) ja bi ih koristila i kasnije za drugo dijete, ali muzu se ne svidja ljubicasta boja ako drugo dijete bude djecak, tako da...mislim da se ipak necemo za njih odluciti.
Ali nema veze, nekako su mi zenstvenija ova Cam kolica, pa cemo jos vidjeti.
A i ova vasa kolica su fina, nisam ih nigdje vidjela [sm=smiley1.gif]




Skvo RR -> RE: Koja kolica su dobra? (17.2.2014 9:35:04)

prenos posta


IZVORNA PORUKA: Hancika

Razmisljam o kupovini kisobran kolica Brevi B light i razmisljala sam bas o ovima vasa iskustva





bookah -> RE: Koja kolica su dobra? (17.2.2014 9:53:36)

Brevi B light je super. Lagana, a svakodnevno idem pjeske na 3.sprat. Vrlo lako motaju, pune dzepova I pregrada. Mane (sitnica ali da prijavim) - ne mogu se sklopiti 1 rukom, suncobran za njih je tesko podesiti. Imam jos I najjednostavnija kisobran Hauck, ali ova su bolja.




ananas_ze -> RE: Koja kolica su dobra? (17.2.2014 21:26:46)

evo nasih, jako povoljno smo ih kupili tako se ni sekunde nisam dvoumila iako nisu kakva sam zeljela...
http://www.cdiscount.com/pret-a-porter/bebe-puericulture/graco-travel-2-en-1-gianni/f-113174078-g6d99gnie.html




Hancika -> RE: Koja kolica su dobra? (18.2.2014 21:35:59)

ja trazim neka da su sto laksa jer cinjenica da zivim na 4 spratu bez lifta je presudna..danas sam gledala i neka Baby Land kolica sad ne znam kakva su ona imaju 5 polozaja naslona i nisu teska




Mamina pčelica -> RE: Koja kolica su dobra? (12.3.2014 21:13:27)

Pozdrav svim mamama...

Ima li neka od vas iskustva sa ovim kolicima?
http://www.ekupi.ba/BERTONI-KOLICA-RIO-SET-GREYVIOLET-STROLER-209733.aspx

Cijena je jako povoljna,ali za kvalitet ne znam...jako mi je bitno da se nosiljka moze ''prikaciti'' na kolica (ako bi bilo potrebno),a njih ako bi narucila to bi bilo sve ''napamet''...[sm=smiley13.gif]




vila_7 -> RE: Koja kolica su dobra? (13.3.2014 14:49:50)

Izgledaju mi extra, a vidis da ti u opisu stoji da se moze AS kaciti na kolica tako da sto se toga tice -ni sikiriki [sm=smiley1.gif]




Mamina pčelica -> RE: Koja kolica su dobra? (13.3.2014 22:32:24)

Meni je to ocito promaklo kada sam citala ....grrr [sm=jezicek.gif]

Hvala puno...




elma_87 -> RE: Koja kolica su dobra? (16.3.2014 22:31:51)

ja sam kupila chicco simplicity kolica i prezadovoljna sam http://www.youtube.com/watch?v=Y4O9mYwbZ18. uzela sam i njihovu autosjedalicu (as). bebica je dosla u oktobru. vecinom sam je nosala u as jer mi je bilo prakticnije. mala beba cesto spava pa je ne moram prebacivati iz as u kolica i obratno. obzirom da svi malo previse utoplimo male bebe nerijetko se desi da se bebica oznoji pa mi nije ni padalo na pamet da je prebacujem dok je prohladno vani. as se jako jednostavno stavi na kolica, a obzirom da je zimska beba jako smo kratko bili vani. sad kako je nastalo toplije vrijeme vecinom smo u kolicima. svidja mi se sto su lagana, lahko se sklapaju (ali ne samo jednom rukom, mada to nije neki problem, bar meni), lagana su za manervisati, imaju veliku kosaru, imaju velik i fleksibilan krov za zastitu od sunca. jedina im je mana sto se ne mogu okretati prema tebi ali obzirom da sam bebicu u prva cetiri mjeseca vozala u AS dobila sam i tu funkcionalnost.

ono sto se treba gledati kod kolica je sljedece (ovo je po nekom mom misljenju):
1. da zauzimaju sto manje prostora u autu
2. da su lagana za sklopiti / rasklopiti
3. da su lagana inace (sve preko 8 - 9kg je tesko, bar meni)
4. da imaju prozorcic na krovu da uvijek vidite bebu
5. da im je sto veci krov za zastitu od sunca
6. da imaju veliku korpu za odlaganje stvari
7. da u prva tri - cetiri mjeseca mozete bebu okrenuti prema sebi tokom voznje (ja sam ovo postigla sa AS)

jos jedna stvar kod ovih kolica jeste da ponekad tokom hodanja nogom udarim precku izmedju zadnjih tockova. nije to toliko cest slucaj pa mi i ne smeta. ne znam kakva je situacija sa drugim kolicima. primjetila sam da se to isto desava i mojoj kolegici koja je kupila neo nato kolica. inace, visoka sam 174cm i pomalo dugonoga pa mozda to ima neke veze :)

svasta ja napisah. ne zamjerite :) htjela sam prenijeti svoje petomjesecno iskustvo :)
cijena ovih kolica je 300KM. kupila sam ih preko PIKa (nova).
AS sam kupila polovnu za 100 KM.





Lavica28 -> RE: Koja kolica su dobra? (25.3.2014 23:07:51)

Ja sam na ovoj temi prije kupovine kolica istrazila iskustva mama i odlucila se za kolica Cam Minueto, novi model sa sjedistem koje se okrece u dva pravca, prezadovoljna sam, kupljena su u baby centr BBI, koristena manje od godinu dana, sad kupujemo kisobran tako da ova prodajem zajedno sa autosjedalicom i bazom za auto, ako je neko zainteresovan, neka se javi na pp.




Lavica28 -> RE: Koja kolica su dobra? (25.3.2014 23:09:01)

To su ova kolica, u teget plavoj boji:
http://www.babycentar.ba/online-shop/product/view/14/1928




reallove -> RE: Koja kolica su dobra? (26.3.2014 17:28:09)

Mi smo kupili kolica gracco sa autosjedalicom..super su,evo slike,samo kod nas je crvena boja


http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.njuskalo.hr/image-bigger/djecja-kolica/kolica-graco-quattro-mekana-kosara-autosjedalica-postoljem-slika-23069661.jpg&imgrefurl=http://www.njuskalo.hr/djecja-kolica/kolica-graco-quattro-mekana-kosara-autosjedalica-postoljem-oglas-8091015&h=383&w=438&tbnid=zcB8GBGxZpHH-M:&zoom=1&docid=JtnaNf4S0kXRuM&hl=en&ei=5P0yU_ykEIeetAa8t4HIDQ&tbm=isch&ved=0CM4BEIQcMEY





mala_sa -> RE: Koja kolica su dobra? (10.4.2014 14:51:48)

Da li je iko koristio Chicco Lite Way, i kakva su se pokazala????




Pikapolonica -> RE: Koja kolica su dobra? (11.4.2014 9:59:19)


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Da li je iko koristio Chicco Lite Way, i kakva su se pokazala????

Mi smo ih koristili i fenomenalna su. Lagana su, super se s njima upravlja, imaju raspon polozaja od sjedeceg do skroz lezeceg.
Jedina mana (po meni) su kaisevi za vezanje, koji su malo dugi (pa smo ih mi sami skratili). Ja osim toga nisam nikakvu zamjerku nasla.

I mehanizam za otvaranje/zatvaranje je super, doslovno ide jednom rukom. :)




Romali -> RE: Koja kolica su dobra? (11.4.2014 10:00:21)


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Da li je iko koristio Chicco Lite Way, i kakva su se pokazala????



Mi koristili bukvalno dvije godine i sad čekaju seku aBd. Nama su suuuper!!




Emica_sa -> RE: Koja kolica su dobra? (11.4.2014 10:06:07)

a koja je cijena ovih kolica[sm=smiley1.gif]




Romali -> RE: Koja kolica su dobra? (11.4.2014 10:10:25)


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

a koja je cijena ovih kolica[sm=smiley1.gif]


Ne znam sada koliko su, potraži na njihovoj stranici. Mi ih dobili za 1.rođendan, još 2009.
Ali baš su izdržljiva.




Pikapolonica -> RE: Koja kolica su dobra? (11.4.2014 10:11:35)


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

a koja je cijena ovih kolica[sm=smiley1.gif]

Ne mogu se sad nesto tacno sjetiti, cini mi se da smo ih mi prije dvije godine platili 270.




Emica_sa -> RE: Koja kolica su dobra? (11.4.2014 10:15:37)

trebaju mi neka kolica,a razmisljam da uzmem neka ovako laganija,ipak valja mi snijeti bebu,kolica sa treceg sprata,i plus paziti jos dvoje djece da se ne polome niz stepenice[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sljedeća stranica >   >>